Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy hónapos baba kaphat teát? fórum

Egy hónapos baba kaphat teát? (tudásbázis kérdés)


1 2
48. Milup2
2013. júl. 29. 14:02

Szerintem a gyerekorvossal kellene beszélni, mit tanácsol...Aztán pedig nézni kell a kicsit, s úgyis látod, hogy igényli-e + víz vagy tea "ivását"..De ugye itt még csak kanálról pár cseppről van szó;)

Korábban írtam, hogy az enyém besárgult, kék fény alá került, majd pedig a kiszáradása miatt kapott infúziót, így tényleg logikus volt, hogy 1 hetes kortól a dokinő javasolta a csipkebogyóhústeát...

Ezért nem hallgattam a védőnőre, aki azt mondta, ne adjak teát neki, mert ő nem orvos...

A fiam olyan szinten volt kiszáradva, hogy már fehér volt a szája, hiába könyörögtem a kórházban, hogy adjanak tápszert, mindig elküldtek hogy szoptassam tovább..Aztán meg a kapkodás, meg az infúzió, meg bőgtem is eleget, merthát csak valaki aztán észrevette, hogy tényleg baj van...Rémálom a győri kórház ennek kapcsán....Szerencsére kisfiam jól van, azóta 4 éves elmúlt már...


Szóval hiába írják itt sokan, hogy 6 hós korig csak anyatej, ha a te babád mást is igényel...

Hallgass a szívedre, na meg az eszedre, és kérd ki a gyerekorvos tanácsát, ha bizonytalan vagy, nehogy kiszárad a pici...

A védőnő meg úgyis azt mondja többnyire, ami neki elő van írva....

47. M0ncsa (válaszként erre: 45. - Csehild)
2013. júl. 29. 13:13

Nezd, itt talaltam egy reszletesebb leirast is:


[link]

46. csehild (válaszként erre: 17. - Milup2)
2013. júl. 29. 12:50
Ugyanez a helyzet! ketten kétfélét mondanak....
45. csehild (válaszként erre: 19. - M0ncsa)
2013. júl. 29. 12:45
Köszönöm MOncsa,ezt kipróbálom,nem hallottam még!
2013. júl. 29. 12:42
Köszönöm szépen mindenkinek a sok hasznos hozzászólást!
43. Ennész (válaszként erre: 34. - Salabakter)
2013. júl. 27. 16:19
Elég maradi kórház. Ahol én szültem biztos nem.
42. M0ncsa (válaszként erre: 41. - D71ef05a8e)
2013. júl. 26. 17:12
Persze, ez magatol ertetodik. Csak mint indikator emlitettem.
41. d71ef05a8e (válaszként erre: 19. - M0ncsa)
2013. júl. 26. 16:47
Ez sem ilyen egyszerű, minden gyereknek kicsit más "alapállásba"n is a kutacsa, az én kisfiamé alapból jól tapintható általában. Szóval a normál állapthoz képest kell nézni.
2013. júl. 26. 15:39
Szoptasd gyakrabban, ennyi. Nekem fél éves volt nyáron a Kislányom, és akkor sem kapott mást, csak tejcsit.
39. M0ncsa (válaszként erre: 33. - Egypt)
2013. júl. 26. 15:37

En sem vagyok orvos, ezert erdekelnenek a "reszletek". De majd megkerdezem anyut vagy a nagynenemet, ok mit tudnak errol - ok viszont orvosok :p

De azert orulnek, ha elkuldened akar priviben a cikk linkjet, ha megtalalod, mert furcsallom, hogy a viz barmifele vedoreteget lemosna a gyomorrol - de mivel nem bizonyosodtam meg az ellenkezojerol, nem mondhatom, hogy hulyeseg :)


Amugy szerintem is, ha az anyatej eleg, akkor minden szep es jo. Csak ebben sem lehetunk 100%-osak. Azt meg nem mernem allitani senkinek, hogy a gyerekenek eleg az anyatej, csak mert az enyemnek eleg volt (vagy nem). Ez nem erv. Minden gyerek mas, meg kell bizonyosodni az altalam mar egyszer leirt modon, hogy kap-e eleg vizet a gyerek, es kesz.

2013. júl. 26. 15:36
Tej mindenkepp. :) Ha ugy erzed mint anya nem eleg kis babavizet.:)
2013. júl. 26. 15:28
Elég neki a tej, ha mindenképp akarsz mellé valamit, akkor inkább forralt vizet.
2013. júl. 26. 15:26
nővérem néha ad a babának rooibos teát
2013. júl. 26. 15:04

Anyatej!:)

Van eleg tejed? Mert akkor nem kerdes, tok fololsleges neki a tea. Minek?

A tej"elso" resze a vizesebb,a szomjolto.

Ami kesobb indul be, a"hatso" az a taplalo, zsirosabb.

:)

2013. júl. 26. 14:53
Szerintem a mai napig teával itatják a kórházakban éjszakánként a babákat!
33. egypt (válaszként erre: 31. - M0ncsa)
2013. júl. 26. 14:49

Igen, tényleg lehet a higiénia is az ok.

Sajnos nem találom a cikket, ennyi volt a lényeg, hogy az anyatej egy védőréteget képez a gyomorfalon, ami véd a fertőzésektől, és a víz ezt lemossa, így megszűnik a védő hatás. (Nem vagyok orvos, nem tudom, mennyi az igazság ebben, de én úgy voltam vele, ha egyszer az anyatej elég, minek kapjon mellé mást?)


A tea szerintem is hülyeség víz helyett, ez tényleg egy régi beidegződés. Más persze a gyógytea, amiket írtál is.

32. M0ncsa (válaszként erre: 31. - M0ncsa)
2013. júl. 26. 14:47

"Peruban es egyeb azsiai orszagokban"

Szoval tudom, hogy Peru nem Azsiaban van, csak kicsit felrefogalmaztam. Szoval Peruban, azsiai orszagokban, de irhattam volna Afrikat is - altalaban a viz floraja es faunaja annyira mas a mi megszokottunktol, hogy egy felnott is siman lebetegszik. Ezt akartam irni :)

31. M0ncsa (válaszként erre: 30. - Egypt)
2013. júl. 26. 14:45

Erdekes iras, elolvastam. Mondjuk szamomra nem derul ki, hogy a gyakrabban elofordulo hasmenest a higienias eloirasok be nem tartasa okozza (mint tudjuk, Peruban es egyeb azsiai orszagokban kaphato "sima viz" meg egy felnottet is megfosat), vagy maga a vizivas tenye az okozo.


A teakat most nem is kevernem bele a dologba, anyosommal is egyfolytaban megy a vita, mert szerinte viz helyett teaval kellene itatnom a kolkot (nekik anno 35-40 eve megy igy ajanlottak). Szerintem meg a tea legyen gyogyszer, nem ital viz helyett. Gorcsokre komeny es anizs, szekrekedesre kamilla, stb.

30. egypt (válaszként erre: 25. - M0ncsa)
2013. júl. 26. 14:15

Nem találom egyelőre, de egy WHO-s tanulmányt találtam, ők is azt írják, hogy nem jó a víz, ha van elég anyatej:



[link]

29. egypt (válaszként erre: 25. - M0ncsa)
2013. júl. 26. 14:12
Mindjárt megkeresem, úgy emlékszem, talán Vida Áginál olvastam, de már régen volt.
28. 72497ec515 (válaszként erre: 23. - 55875e9863)
2013. júl. 26. 14:11
Nem beszélve jó a sárgaság ellen.
2013. júl. 26. 14:10
Elvileg elég.Adhatsz neki babavizet is.
26. maya80
2013. júl. 26. 14:07
Elég neki az anyatej!
25. M0ncsa (válaszként erre: 22. - Egypt)
2013. júl. 26. 14:06

"Az anyatej egy védőréteget képez a gyomorfalon, ami véd a fertőzésektől. A víz ezt leoldja."


Errol tudnal mutatni valamilyen tanulmanyt? Most hallom ugyanis eloszor. Lehet angol nyelvu is. Csak ne az LLL-t linkeld, mert az sarlatan nepseg :)

24. Enya78
2013. júl. 26. 14:05

Elég az anyatej! Az én fiam májusi volt és nem adtam neki semmiféle vizet, vagy teát 6 hónapig, még ha nyár is volt...

Az anyatejben minden benne van, ami nekik szükséges!

Az állatok sem itatják a kicsinyeiket a tejükön kívül mással. :)

Inkább te igyál sok teát és vizet, akkor ő is a legjobbat fogja kapni! :))

23. 55875e9863 (válaszként erre: 1. - Csehild)
2013. júl. 26. 14:01

Én a melegebb, izzadósabb időszakban szoktam kínálni babavízzel vagy mecsek baba teával ízesítés nélkül, van hogy pár korty után rájön, hogy ez valami más, de van amikor 30-60 ml-t is megiszik akár 2 kaja közt is!

Szerintem néha napján nem árt egy kis plusz folyadék bevitel, főleg ha gyakori a kutacs beesése, akkor lehet a vízháztartása kissé megcsappan, utána jókat pisil majd. :)

22. egypt
2013. júl. 26. 13:59

Látom, válaszoltak többen is, megerősíteném, ha elég az anyatej, semmiképp se adj neki vizet! Az én lányom sem kapott 6 hónapos koráig egyáltalán semmit anyatejen kívül, egy korty vizet sem. Persze ha valakinek nincs elég teje, az más helyzet.

Az anyatej egy védőréteget képez a gyomorfalon, ami véd a fertőzésektől. A víz ezt leoldja.

2013. júl. 26. 13:55
Csak anyatejet kaphat, ne izgulj elég neki
20. Roza78
2013. júl. 26. 13:49
Az en fiam 4 honapos , de anyatejen kivul nem kap mast, probaltam egyszer vizet egyszer baracklevet adni neki de nem fogadta el igy mèg nem eroltetem.
19. M0ncsa (válaszként erre: 8. - Csehild)
2013. júl. 26. 13:43

Ugy tudod megallapitani, hogy szuksege van-e a babanak plusz folyadekra, hogy megsimogatod a feje tetejen a kutacsot. Ha kerek, alig tudod kitapintani, akkor minden rendben, de ha be van suppedve, hatarozottan kitapinthato a lyuk pereme, akkor dehidratalt a gyerek.


Az anizsos-edeskomenyes tea nem rossz a pocira, csak ne vidd tulzasba (max 1 dl. eleg neki, siman, edesites nelkul), vagy, ahogy mar ezt is irtak, forralt viz. Ha viszont nem hasfajos, felesleges terhelni a majat barmifele teaval. Elvileg (hangsulyozom, elvileg) azonban elegnek kell lennie az anyatejnek. Egy kis vizzel amugy nem arthatsz, max. kipisili :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook