Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy hónapja fáj a torkom... fórum

Egy hónapja fáj a torkom... (beszélgetős fórum)


2012. dec. 28. 22:13
Az én torkom már évek óta fájt Nem éreztem de végül kiderült hogy a sok gyomorsavam miatt. Amióta szedem a protonpumpagátlót azóta nem fáj.
2012. dec. 26. 17:23
Én is úgy 1 hónapig szenvedtem torokfájással, elmúlt, aztán pár nap után újra fájt. Megettem 3 doboz coldrexet, de hiába. Aztán végül tantum verde cukorkát szopogattam pár napig, azóta nem fáj.
11. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Jojócska)
2012. dec. 25. 21:51
Mindenesetre az antibiotikum idején mindig kell szedni valamilyen probiotikumot is!
10. Trinitas (válaszként erre: 6. - Jojócska)
2012. dec. 25. 20:57

Nos, mikor legutoljára lebetegedtek a gyerekek, a fiamnál egy hét múlva is volt láz.. na, életében először kapott antibiotikumot akkor.. mert én eléggé ellenzem, és lekopogom, 5 éves és sosem volt szövődményünk, középfülgyuszi sem. Ezüstkolloidot kaptak persze előtte, ez egy természetes antibogyó.

Akkor októberben a megérzésem azt súgta, azért lázasodik be mert rámehetett a tüdejére és ha nem kap kezelést, tüdőgyuszija lesz. Tehát akkor adtam is neki gyógyszert, amit írt a doki.. de pár nap múlva inkább a kórházba is bevittük egy röntgenre. Kezdődő tüdőgyuszi miatt bent fogták és napi 3 adagnyi antibiot kapott, kettőt szájon, egyet vénásan.

Szerintem ez brutál sok! 5 nap után hazajött és szörnyű volt ahogy kinézett, kicsinálta a gyógyszer... ráadásul mondták a kórházban, hogy most egy ideig ne vigyük közösségbe mert az antibiotikum annyira legyengíti a szervezetet, hogy elkap azonnal valamit.


Hát milyen gyógymód az, ami még jobban legyengíti az embert? Ha egy rákos daganatról van szó akkor oké, nincs más lehetőség.. de a szervezet okosan lett kitalálva, nem kell helyette harcolni, főlrg úgy, hogy lerombol mindent az az anyag.. erősíteni kell, hogy ő maga harcolhasson.



te dolgod, de én nem venném már be, semmi pénzért.. nem normális, hogy egy hónapja beteg vagy. Szerintem a gyógyszer ebben közrejátszott.


Jó dolog ez csak nagyon ésszel kell vele bánni és nem túlzásba vinni. Sajna az orvosok a mai napig ezt teszik.

9. Trinitas (válaszként erre: 5. - Jojócska)
2012. dec. 25. 20:44

" A T sejtek speciális immunsejtek, amelyek elengedhetetlenek a megfelelő immunválaszhoz. Amikor idegen anyagot észlelnek a T-sejtek a szervezetben, akkor egyfajta D-vitamint kereső rendszert, vagyis a vitaminra fogékony antennákat fejlesztenek ki magukban. Ez mutatja meg a szervezetnek, hogy a sejtnek szüksége van a vitaminra, amelynek hiányában a sejtaktiváció elmarad. Ha a T-sejtek nem találnak elegendő mennyiségű D-vitamint a vérben, nem kezdenek el működni"


Az elmúlt években én a gyerekekkel együtt betegedtem meg szinte mindig.. ők 2-3 hetente. Idén szeptember vége óta szedek napi 2000 NE D-vitamint.. októberben annyira lebetegedtek, hogy egyikük kórházban is volt, a családban aki érintkezett velük, elkapta. Mi abban a három hétben folyamat velük voltunk, a férjem 5 napig a kórházban a kisfiúnkkal és nem lettünk betegek.. és azóta sem. Néha folyik az orrunk de az csak egy immunreakció, nyilván vírusokkal érintkezünk de nem betegtett le semmi hónapok óta, sőt, a pockoknál is csak max köhögés, meg orrfolyás volt, fájó torok, láz nem azóta.


Pár napja megfájdult a torkom, ez volt a kivétel eddig.. egy ismerősöm javaslatára akkor bevettem 5000 egységet a d vitaminból és 6 órán keresztül órnként 1000 mg c-vitamint. Másnapra semmi bajom nem volt. Mióta az eszemet tudom a nátha nálam 1 hét.. a torokfájás a legaljasabb tünete mert semmi sem használ rá, a gyulladás 2-3 nap minimum. elmúlt, pik-pak.


Napi 1000 mg c vitamint eszek, de sokkal fontosabb a D.. ebből minimum 2000 NE kell az ember szervezetének naponta ebben az időben.. nem a hideg miatt betegszünk meg télen hanem a kevés napfény miatt. Hát ezért a legnagyobb segítség a fény vitamin a szervezetnek.


Amíg nem gyógyulsz meg naponta többet is javaslok, biztonsággal szedhető akár fél évig napi 10.000 NE is, bizonyították.. de ennyi nem szükséges. Ha meggyógyultál akkor pedig napi 2000 NE amíg nem jön meg a jó idő.


Gyógyulást! :)

8. jojócska (válaszként erre: 7. - 9c57fd10dc)
2012. dec. 25. 20:08
Köszönöm a tanácsot!
2012. dec. 25. 19:38
Anno a házidokim javasolta, hogy Calcium-os pezsitablettát oldjak fel egy pohár H2O-ban és azzal gargarizáljak. Nekem bevált.
6. jojócska (válaszként erre: 4. - Moonlight13)
2012. dec. 25. 19:13
Csütörtökön rendel a dokim,akkor majd megbeszélem vele mit tegyünk...csak ezek az antibiotikumok kicsit idegesítenek. Nem szívesen szedem őket.
5. jojócska (válaszként erre: 2. - Trinitas)
2012. dec. 25. 19:12

Napi 3000g C vitamint szedek a napokban,amúgy alapból 1000g-ot szoktam szedni.

Azt mondod kell a 6000g?

D vitamint nem szedek,de megfogadom a tanácsodat és veszek:-)

4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Jojócska)
2012. dec. 25. 19:08
Nekem a fiam járt hasonlóan. Egyes baktériumok csak 10 napos antibiotikum kúra után döglenek meg, egyébként visszaszaporodnak. Ő is így járt hónapokig, mire végre kiderült, hogy kevés az 5 nap vagy 7 napos kúra. A 10 napos után rendbejött.
3. Trinitas (válaszként erre: 2. - Trinitas)
2012. dec. 25. 19:05
minden nap, kb októbertől áprilisig!
2012. dec. 25. 19:04

5000 NE D-vitamin és 6 órán keresztül óránként 1000 g c-vitamin (tehát összesen 6000 g),


..majd innentől kezdve minden nap minimum 2000 NE D-vitamin és 1000 g C, ugyanis ennyi kell, hogy az immunvédekezés megfelelő legyen.

2012. dec. 25. 18:59

Egy hónappal ezelőtt gennyes mandulgyulladásom volt és csúnyán köhögtem(lázam nem volt).

Antibiotikumot szedtem egy hétig.Úgy tűnt rendbe jöttem,de aztán pár nap múlva újra elkezdett fájni a torkom. Akkor már nem voltak bedagadva a manduláim,csak piros volt a torkom és fájt mikor nyeltem. Vártam egy hetet,kettőt...hátha múlik,de nem.

Aztán az orvos újra írt fel antibiotikumot amit öt napig szedtem. Most vasárnap vettem be az utolsót. Nagyon örültem,mert teljesen elmúlt..aztán tegnap este újra elkezdett fájni a jobb oldalon,mikor nyelek.

Lázam nincs és amúgy teljesen jól vagyok.

De azért nyugtalanít,hogy mitől lehet ez és már nem tudom mitévő legyek. Használom a bioparox-ot és gargalizálok sós vízzel..aztán holnapután felkeresem az orvosomat.

Volt már valakinek közületek ilyen múlni nem akaró torokfájása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook