Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy hete nem akar szopni a 7 hónapos lányom, de ha kifejem üvegböl megissza pedig lassabban folyik igy. Mit tegyek, segítsetek? fórum

Egy hete nem akar szopni a 7 hónapos lányom, de ha kifejem üvegböl megissza pedig lassabban folyik igy. Mit tegyek, segítsetek? (beszélgetős fórum)


28. mandy
2009. nov. 13. 15:35

Az én 8.5 hónaposom is sztrájkol kb 2 hete.

Azóta szinte csak akkor fogadja el a cicit, ha félálomban van (éjjel ha felébred, illetve reggel). Végigolvastam az a LLL-es cikket - KÖSZI KISVERÉB!!! -, és megnyugodtam, hogy nem velem van a baj. Bár a cikkben leírt okokból nálunk csak a fognövés és a nyugalom hiánya jöhet számításba. Csakhogy egyikkel se tudok mit csinálni :-/ A fognövését nem állíthatom meg, és a családtól sem követelhetem meg, hogy álljanak csöndben vigyázzállásba, ha Lili szopizik. Pláne nem a 2.5 éves bátyjával nem tudnám ezt megbeszélni.....

27. cb4c323adf (válaszként erre: 1. - Pampers)
2009. márc. 11. 21:45
nem az ize változott meg a barátnőmnek most jött meg neki is 7 hós volt a gyerek és azóta nem nem is szopizik sajnos....de lehet csak a foga miatt van,amugy nálunk is volt ilyen hogy csak az egyikből szopizott a másikon üvöltött,de rendeződött 1-2 nap alatt,ilyenkor vesd be az álometetést,és ugy nem apad a tej meg...legalább is én olyankor azt csinálom....
26. pampers (válaszként erre: 25. - Sena)
2009. márc. 11. 21:31
Nem tudok rola,de közben van egy jo hirem,el kezdett szopni,nem hagytam rá,és fél ora sirás,majd 2 ora alvás ,ismét sirás után neki fogott szopni.
25. Sena
2009. márc. 10. 20:43

Kisfiam egyszer legurult a kanapéról mert figyelmetlen voltam. Nem látszott semmi sérülés rajta, nem is sírt sokat, de aznap este és éjjel nem szopizott. Valószínűleg ráharapott a nyelvére és ezért nem tudott szopizni. Kanállal etettem, és még másnap reggel is nehezen ment neki.

Nem történt valami a te babáddal is ami miatt nem tud rendesen szopizni?

24. pampers (válaszként erre: 14. - Margo34)
2009. márc. 8. 23:14
A tej azért kevesebb mert nem szopik a baba,ha nagyon fogy akkor fejd sűrűbben és vissza jöni,ill.igyál sokat,kb 4 litert.Az én lányom még mindig nem szopik,de jön a foga talán az a baj,mert a cumit rágja,engem meg nem akar megharapni,és bizom benne hogy csak ezért nem szopik.
23. pampers (válaszként erre: 22. - Dc15d4e0ee)
2009. márc. 7. 17:52
Megtaláltam köszi.
22. dc15d4e0ee (válaszként erre: 16. - Pampers)
2009. márc. 6. 22:56

Bocsi eddig nem voltam gépnél. Nálam bejön a link, nem tudom neked miért nem. Itt egy másik link, ez ugyanaz a cikk:


[link]


Remélem tudtam segíteni :)

21. pampers (válaszként erre: 19. - 3a92f8d690)
2009. márc. 6. 21:37
De van 5 foga,és harap is,mondjuk az a része nem nagyon hiányzik:D
2009. márc. 6. 21:28
Biztos rossz de tudod nő a bébi és lehet most önállósodik:-)))legalább nem fogja asámlit vinni ha szopizni akar!!!
2009. márc. 6. 21:26
nehogy már rosszul essen:-))biztos van már foga nem harap????
18. pampers (válaszként erre: 17. - 3a92f8d690)
2009. márc. 6. 21:24
Fejem,csak olyan rosszul esik hogy el fordul tölem,remélem abba fogja hagyni és ujra szopni fog.
2009. márc. 6. 21:21
fejjed neki ameddig van tejed nehogy begyúlladjon a cicid!!!én is fejttem ameddig tudtam(7 hónapig)
16. pampers (válaszként erre: 15. - Dc15d4e0ee)
2009. márc. 6. 21:20
nem jön be valamiért ez a link
15. dc15d4e0ee (válaszként erre: 14. - Margo34)
2009. márc. 5. 23:49

Neked is ajánlom a lenti linket. Elég részletesen leírja, hogy mi lehet az oka. Ha rájössz az okokra, akkor már könnyű :)

Én több mindent változtattam míg túljutottunk rajta, hihetetlen, milyen hisztit ki tudott csapni. Pedig amúgy jó kislány :)

2009. márc. 5. 23:21
Én is hasonló cipőben járok, de egészen eddig azt hittem ilyet csak az én lányom tud.2 hónapos és gyakran "balhézik" a cici miatt. Éjjel mikor felébred és nyugodt, odafordul és eszik. Nappal ha egy kicsit is izgatott, bekepja, aztán elengedi és elkezd ordítani ez már így megy kb 2-3 hete.Bevetettem a "cumi cselt",ami eleinte nagyon jól működött.Cumi a szájába odafordítom, aztán cumi ki, cici be és szopizunk. De mostanában már ezzel is problémás. Ráadásl úgy ordít, mint akit ölnem megfelé... Ha csak hozzárek a fejéhez, vagy a válláhz, már gáz van. Fejem a tejet, mert szerncsére sok van, leadni is jut, de kb. 1 hete már kevesebbnek találom. Nem tudom ez azért van mert kevesebbet van cicin, vagy mert többet eszik és a tejem mégsem lenne kevesebb? Ha már nem lesz leadni, egye fene, de nem szertném 6 hónapos kora előtt befejezni a szopiztatást.
2009. márc. 5. 23:21
Köszi a tippet,lehet hogy a 6-ik foga jön és az fáj neki.
12. vkj77 (válaszként erre: 11. - Pampers)
2009. márc. 5. 23:17
Csak egy tipp volt.Bár nem minden fog egyforma.És esetleg a szívásnál érzékeny lehet......
11. pampers (válaszként erre: 2. - Vkj77)
2009. márc. 5. 23:13
Nem hiszem hogy a foga mert már van neki 5 és eddig nem volt semmi probléma
10. dc15d4e0ee (válaszként erre: 9. - Vkj77)
2009. márc. 5. 22:53
Ezt megértem, nekem is volt olyan időszak, hogy tápszeres pótlásra kényszerültünk, bántott nagyon... Szóval nem az a legfontosabb, hogy mit eszik a baba, hanem az hogy boldog elégedett gyermeket neveljünk :) De azért próbálkozz hátha elmúlik a szopási sztrájk
9. vkj77 (válaszként erre: 8. - Dc15d4e0ee)
2009. márc. 5. 22:48
Én sem ezt mondtam.Csak annak idején engem bántott,hogy nem tudtam tovább szoptatni,hiába szerettem volna.És még 2 hónapos volt.
8. dc15d4e0ee (válaszként erre: 6. - Vkj77)
2009. márc. 5. 22:46

Szerintem kár lenne rögtön feladni :(

Olyan jó érzés mikor még szopizik :)

7. vkj77 (válaszként erre: 4. - Sznebk2)
2009. márc. 5. 22:45
Úgy látszik,hogy nem csak velem csinálták a gyerkőceim...
2009. márc. 5. 22:44
Az első nekem már a korház után csinálta.2 hónapig tudtam fejni.Az ikrek pedig 1 éves korukban maguk szoktak le,pedig azt hiszem lett volna még.Szerintem,ha már így alakult,akkor nyugodj meg,mert azért 7 hónaposan már nagyok vagytok,és más értékes dolgot is tudtok enni.Tudom,hogy az anyatej a legjobb,de sajnos nem mindíg úgy alakul,ahogy szeretnénk.De azért kívánom,hogy sikerüljön tovább is!
5. dc15d4e0ee (válaszként erre: 1. - Pampers)
2009. márc. 5. 22:43

Nekem is volt ilyen gondom, de türelmes voltam és sikerült helyrehozni. Most hét hónapos a kislányom és szépen szopizik. Olvasd el ezt, talán segít:


[link]

2009. márc. 5. 22:39
Az iker-kisfiaim is így tettek, csak 12 hónaposan, egy hónap különbséggel. Már nem kellett nekik. Többet nem is szopiztak. Ezt nekünk így nehezebb megemészteni, de ez van. Nem beszélve a rengeteg tejről. Utána jött meg nekem először, azt mondták, megváltozhatott az íze, vagy ilyesmi. Sok minden lehet, hormonális változás, betegség, mármint, hogy azért nem szopizik, mert érez valamit.
2009. márc. 5. 22:38

Nekem ugyanez volt 3 hónapos korában. Sírás, oldalra, semmi, de cumi igen. Utána még 4 hónapig cumisüvegből, tápszer mellett, mert ugye nem természetesen volt és egyre fogyott. Ez van. :S

Fejd le, és add neki úgy, ameddig van még.

2. vkj77 (válaszként erre: 1. - Pampers)
2009. márc. 5. 22:37
Esetleg a foga miatt?Vagy lehet nem akar már?
2009. márc. 5. 22:35
Semmin nem válltoztattam,eggyik pillanatrol a másikra nem szopik, oda fordul,aztán sirva fakad és elfordul.Mi lehet vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook