Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy hely, ahol segítenek a gyermeket akaró pároknak fórum

Egy hely, ahol segítenek a gyermeket akaró pároknak (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy hely, ahol segítenek a gyermeket akaró pároknak

1 2
2009. ápr. 20. 19:32
Sziasztok!Miis régóta probálkozunk!Nekem tavaly októberben volt egy műtétem,volt petevezeték elzáródás,és össze növés.De az orvos szerint mostmár semmi akadálya,hogy teherbe essek.A férjemnek sincsen semmi baja,mert nézték őt is.Szekszárdon volt az egész műtét,meg vizsgálat.de ajánlották Pécsett.Nem tudom,hogy járt e- ott valaki sikerrel????Köszi üdv mindenkinek
2008. okt. 13. 14:14

Ránéztem!

Pannon Reprodukciós Intézet a tapolcai neve.Jó Hatékonysággal foglalkoznak szülőkkel,baba után sóvárgókkal.Anyukám Inkontinenciával járt hozzájuk,tehát összetett kezeléseket biztosítanak mindenféle női problémára.Az öcsém nekik köszönheti az első babáját.Bensőséges viszonyt alakítottak ki,évente van babanapjuk,egy pikniknek álcázva...

2008. okt. 13. 14:06

Sziasztok!

Nem tudom ki hol él,de Tapolcán is volt(és lehet hogy még van is) Meddőségi Centrum.Ott is nagyon jók voltak pár éve....

30. kismamika (válaszként erre: 28. - Zsuizsi)
2008. szept. 23. 17:52

Szia Zsuzsi!


Köszi a segítséget. Bocsi, hogy még csak most válaszolok. Eddig még nem voltam sehol, de Debrecen Kaáli Intézetet ajánlották és van hozzánk közel.

Te voltál vagy valaki ismerősöd ajánlotta?


Köszike

Puszi.

Éva

29. Zsuizsi (válaszként erre: 22. - Duncan)
2008. júl. 25. 15:46

Szia,


Van tapasztalatod a Nyírő Gyula kórházban lévő meddőségi központról?


köszi

28. Zsuizsi (válaszként erre: 23. - Kismamika)
2008. júl. 25. 15:45

Szia,


Nem tudom, hogy melyik kórházban voltál de a Budapesti Jánoskórházzal érdemes azért próbálkozni.


Pussz


Zsuzsi

2008. jún. 6. 05:14
lehet a fogyokura miatt késik?sajna muszáj pár kgt leadnom...
2008. jún. 6. 05:10
helló!!! segitsetek lécci.. megjönni késik, de a teszt sajna a félelmeim, és a megérzésem igazolja... lehet korán csináltam? jonás naptár szerint már 3.án meg kellett volna jönnie... 6.a van... és... semmi jele... reménykedjek? v ne???
25. kismamika (válaszként erre: 24. - Rubin77)
2008. máj. 17. 11:38

Szia Rubin77!


Köszi a biztatást.

És te november óta nem voltál sehol orvosnál? Csak most fogsz menni, vagy már elindultál ez ügyben? És hová melyik kórházba vagy városba?


Én nem tudom eldönteni, hogy mi legyen. Nekem már van egy 16 éves lányom, és most nagyon vágyom egy kis csöpségre, de közben meg félek is. Na majd csak eldöntjük, hogy mi legyen, de minnél hamarabb el kell dönteni, mert ki megyek az időből.

Szorítok neked is.!!!

24. Rubin77 (válaszként erre: 23. - Kismamika)
2008. ápr. 16. 12:03
Szia Mamika.....ne légy elkeseredve, a lényeg, hogy lehet babád.Könnyen mondom?Nem,mert én tavaly nov.-ben estem át műtéten és utána közölték esélyem sem volt természetes úton teherbe esni.Mára elfogadtam és izgatottan várom,hogy menjek beültetésre és egyszerre akár két csöppségnek is életet adjak:)!!!
2008. ápr. 9. 16:18

Sziasztok!

A mai napon jöttem haza a kórházból volt egy petevezeték átfújásom, ami sajnos nem volt eredményes, mivel mindkét petevezetékem el van záródva és nem tudták átfújni. Az orvosom azt mondta, hogy már csak a lombikprogrammal lehet kisbabám. Én most nagyon elvagyok keseredve.

22. Duncan (válaszként erre: 20. - Loni)
2007. nov. 10. 12:34

SZia!


Sok tapasztalatom van meddőségi központokról, ha bármilyen kérdésed, vagy bárkinek valamilyen kérdése lenne nyugodtan kérdezzen bátran, szívesen segítek amiben csak tudok:) Kitartás lányok:)))

21. orsika1 (válaszként erre: 20. - Loni)
2007. nov. 10. 12:29

sziasztok!!

èn annyit tudok csak mondani hogy èn a pàrommal egy ève pboaltam es mikor pont ovulàcio volt mindig gyakoribb volt az egyuttlèt hogy mègnagyobb legyen az esèly aztàn most valahogy munka faradtsag meg minden nem jott ossze ès hàrom nègy naponta voltunk egyutt akkor is ès egybol terhes maradtam...talàn hogy igy a sperma is megerosodik a fene tudja...

20. Loni
2007. okt. 11. 07:28

Sziasztok! Senkinek nincs újabb tapasztalata a programmal kapcsolatban?

Vagy úgy általában?

19. Loni (válaszként erre: 18. - 3889c2242e)
2007. szept. 27. 13:11

Érdemes hőmérőzni is. Nekem az ovulációs teszt egyszer mutatot egy halvány csíkot.... A doki azt mondta, ne kenődjek el, ez nem azt jelenti feltétlenül, hogy nincs peteérésem.

Azt tanácsolta, hogy mellette hőmérőzzek is. A ciklus első napján érdemes elkezdeni a reggeli/ébredési hőmérséklet mérését. Még egyelőre nem tudok beszámolni eredményről, még csak a 13. napon tartok.

2007. szept. 27. 12:41
Köszönöm a segítségeteket. megvettem az ovulációs tesztet is. Remélem lesz valami, vagy legalább meg fogom tudni állapítani mikor van peteérésem. Köszi mégegyszer.
17. Loni (válaszként erre: 16. - Gardiedi)
2007. szept. 26. 18:56

Oké! :)

Eddig egyszer voltunk. Meg egyszer voltam egy leletért, de nem lett volna kötelező bemenni érte.

16. gardiedi (válaszként erre: 8. - Loni)
2007. szept. 26. 18:45
Köszönöm, az jó lenne
15. Loni (válaszként erre: 11. - 3889c2242e)
2007. szept. 26. 18:11

A peteérést hőmérőzéssel és ovulációs teszttel lehet megállapítani.

De ha ilyan hosszú a ciklusod, érdemes dokit is felkeresni.

14. Loni (válaszként erre: 13. - Gáspi)
2007. szept. 26. 18:08

Köszi. Jelnleg mi is ebben a cipőben járunk. Vagyis, hogy eddig semmi eltérés vagy probléma nincs. És mégsincs baba. Én egyre inkább félek attól, hogy nálam van komolyabb gond. Az elmúlt években volt petefészek-gyulladásom, és tartok tőle, hogy esetleg összetapadt a petevezetőm. A programban azt mondták, hogy először a hormonvizsgálat, majd ha az is okés, akkor jönnek ezek a feltáró vizsgálatok.

Szóval most erősen reménykedem.

13. Gáspi (válaszként erre: 10. - Loni)
2007. szept. 26. 17:29

A gyermekvállalás nálunk azonnal az optimális programmmal kezdődött.A férjemet és engem is kivizsgáltak. Semmi eltérést nem tudtak kimutatni, mégsem maradtam terhes.Minden hónapban rémálomként éltem meg a menstruációt.Hőmérőztem, próbálkoztunk a kapott tanácsok szerint.(Kb másfél év.) A férjemmel próbáltam egyezkedni, hogy fogadjunk örökbe egy babát. Nem állt rá rögtön.Néhány hónap múlva abban állapodtunk meg,még 1 évet próbálkozunk és ha akkor semmi megtesszük a szükséges lépéseket.A következő hónapban már áldott állapotban voltam.

Egyébként én nem csak ezért választottam ezt a programot. Örökletes problémám a hasadt ajak. Szerettem volna elkerülni ezt a rendellenességet a gyerekeimnél,így felkerestem a program megálmodóját Czeizel doktort.Nagyon megnyugtatott és az általa javasolt magzatvédő vitamin is jó hatással volt./Kérdezz nyugodtan,szívesen válaszolok./

12. gyopár (válaszként erre: 11. - 3889c2242e)
2007. szept. 26. 17:11

Szia!


A peteérésed idejét otthon házi módszerrel ovulációs teszttel lehet megállapítani, vagy esetleg hőmérőzéssel (a kettő együtt szerintem még pontosabb).

2007. szept. 26. 15:57
Sziasztok. Mi is próbálkozunk a párommal már egy éve. Azelött volt egy vetélésem. Azóta a menstruációs ciklusom 38-45 nap között ingázik. Van-e peteérésem ilyen hosszú ciklusban is? Mit tegyek? Mindig csak reménykedünk, de sosem tudom kiszámolni, mikor kellene megjönnie. Valaki segítsen!
10. Loni (válaszként erre: 7. - Gáspi)
2007. szept. 26. 08:37

:))))) Gratulálok!

Megengedsz egy hülye kérdést? Mielőtt elmentetek volna a programra, előtte már próbálkoztatok babával? És ha igen, mennyi ideig? A program segített hozá a két "optimális" gyermekhez? Azaz mondtak/adtak/kivizsgáltak valami olyat, ami miatt addig sikertelenül próbáltátok?


Ne haragudj, hogy ennyi kérdésem van (a védőnőtől már nem merek kérdezni), de ez a program az egyik utolsó szalmaszál - úgy érzem. Utána már meddősségi centrum meg ilyenek várnak ránk.

9. Loni (válaszként erre: 6. - Csakmi)
2007. szept. 26. 08:34
Semmit nem hallottam még erről az ágyról. Írsz róla valamit?
8. Loni (válaszként erre: 5. - Gardiedi)
2007. szept. 26. 08:34
Hát... kicsit messze van, valóban. De majd beszámolok róla, hogy hány alkalommal kellett rendelésre menni a 3 hónap alatt. Lehet, érdemes rászánni néhány szabadnapot és utazást.
7. Gáspi (válaszként erre: 2. - Loni)
2007. szept. 25. 21:44
Én már 21 éve vettem részt, az akkor induló optimális családtervezési programban.Azóta van egy 20 és egy 18 éves "optimális" gyerekem.
2007. szept. 25. 21:12
Aki még nem hallott a Ceragem ágyról, annak írom, hogy megszületett Székesfehérváron az első Ceragem-bébi.8 évi hiába való próbálkozás, és az orvostudomány teljes lemondásával pár havi kezelés után teherbe esett az anyuka.Az országban sok helyen működik már központ, ahol ingyenesek a kezelések.Sok babát és kitartást kívánok mindenkinek.
2007. szept. 25. 19:51
Miskolc környékén
4. Loni (válaszként erre: 3. - Gardiedi)
2007. szept. 25. 18:53
Hol laktok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook