Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy házasságban ahol már évek óta nincs szeretet. fórum

Egy házasságban ahol már évek óta nincs szeretet. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2010. ápr. 12. 15:17
Sziasztok.Nem gondoltam hogy még lessz hozzászólás a témához két napig figyeltem semmi,most léptem be és látom hogy beindult ez a szomorú téma.
76. Rony33 (válaszként erre: 75. - Zizisicc)
2010. ápr. 12. 10:01
De jóóóó egy ilyen embert találni itt.Nekünk még van egy "csavar" a történetben.A párom szorongásos betegségben szenved és keresi az utat a gyógyuláshoz. Kinez,pszichológus,pszichiáter? Nem tud konkrétan dönteni:(
75. Zizisicc (válaszként erre: 74. - Rony33)
2010. ápr. 12. 09:57

Valami olyasmi, de nem konkrétan ..... alternatív terápiák, érzelmi problémák kezelése .... :o)))

És igen ..... ilyen korban legalább ennyi "előnyöm" legyen .... ;o)))))

74. Rony33 (válaszként erre: 73. - Zizisicc)
2010. ápr. 12. 09:54
Nagyon jó meglátásaid vannak. Titokban párterapeuta vagy?:)Vagy a korodból adódóan fakad a bölcsesség?:))
73. Zizisicc (válaszként erre: 70. - Zuzuka73)
2010. ápr. 12. 09:49
Nem, nem a fizikai oldalára gondoltam, hanem az érzelmire ..... ha érzelmileg függünk tőlük nagyon. Legkönnyebben egyébként úgy tudunk változtatni egy régóta fenálló helyzeten, ha megváltoztatjuk a "játékszabályokat". Ha minden a megszokott kerékvágásban ismétlődik, akkor kell valami, ami kimozdít ebből a helyzetből. A másikat sosem tudjuk közvetlenül megváltoztatni, de ha a mi viselkedésünk változik őfelé, akkor előbb-utóbb ő is fog változni ......
2010. ápr. 12. 09:44
Mennem kell fözni,de majd jövök még.
71. zuzuka73 (válaszként erre: 69. - Rony33)
2010. ápr. 12. 09:43
Köszönöm
70. zuzuka73 (válaszként erre: 68. - Zizisicc)
2010. ápr. 12. 09:43

Igen általában mindenki ezt tanácsolta,ezért is írtam,hogy nem vagyok itthon ülő.Rengeteg férfitől kapok pozitív jelzéseket,és pont ezért annyira rossz,hogy Töle nem.Ha lehet is vele beszélni,azt mondja,hogy ha nekem ez fontos megpróbál változtatni,aztán másnapra elmúlik.Vagy egyböl támad .Tudod a legjobb védekezés...

Töle várok mindent???Ha ismernétek!A villanykörtét is én cserélem,és akkor ez egy szerény példa volt.Egy másik fórumon megkaptam,hogy otthon ülő unatkozó gazdag feleség vagyok.

Remélem egy szakember még segíthet rajtunk.Nem akarok mélyebbre süllyedni a pánikbetegségbe.

69. Rony33 (válaszként erre: 66. - Zuzuka73)
2010. ápr. 12. 09:37

Szia!


Megkérdezem,hogy válal-e még párokat,mert elég elfoglalt és akkor küldöm az elérhetőségeit priviben.

68. Zizisicc (válaszként erre: 64. - Zuzuka73)
2010. ápr. 12. 09:31

És leültetek már egymással szemben erről beszélni? Elmondtad neki, hogy számodra mit jelent ő, mire lenne igényed vele kapcsolatban?

Pedig jót tenne, ha egy kicsit kimozdulnál. Nem azért kéne, hogy bepasizz, csak ha kicsit aktívabb lennél a külvilágban, érnének máshonnan is élmények, ingerek, egy kicsit felpezsdülnél, és ne félj, ezt a férjed is észrevenné rögtön. Szerintem a legtöbb pasinak túl nagy teher, ha tőlük várunk mindent .......

67. Rony33 (válaszként erre: 65. - Zizisicc)
2010. ápr. 12. 09:30

Igen.Remélem, a végkimenetel is pozitív lesz:)Legelső lépésként én is azt mondom,hogy észbe kellett kapni mindkettőnknek!!!, hogy ennekígy nem lesz jó vége.Ezért írtam az előbb, ha mindkét fél hajlandó a változtatásra,akkor nagy esélye van a házasság megmentésének. Sokan hamar feladják és rávágják: "Inkább hagyjuk az egészet!"

Szerintem sok válás megelőzhető lenne ilyen párterápiával,persze az is igaz, hogy nem mindenki engedheti meg magának sajnos:(

66. zuzuka73 (válaszként erre: 62. - Rony33)
2010. ápr. 12. 09:26

Szia!

El tudnád kűldeni priviben az orvos nevét?Látom,Te is Pesten élsz.Köszönöm

65. Zizisicc (válaszként erre: 62. - Rony33)
2010. ápr. 12. 09:24

Nagyon örülök, hogy pozitív tapasztalaid vannak!!!!!!!! :o))))


És igazad van ..... nagyon sokszor nem csak a rosszat, de a jót sem mondjuk ki ..... nincs valódi kommunikáció sok esetben a párok között ..... és ez egy csomó félreértéshez, frusztráltsághoz vezet .... és beindul az ördögi kör, ha nem kapunk észbe ....

64. zuzuka73 (válaszként erre: 60. - Zizisicc)
2010. ápr. 12. 09:23
Mi vezetett ide?Van egy 4és egy 6 éves lányunk.Én még mindig itthon vagyok,mert nincs segítségünk és Ö azt gondolja itthon a helyem.Nem segít semmiben,már reggel elmegy a kondiba stb.De nem csajozik nem iszik szépen keres.Viszont nem érti meg,hogy engem nem érnek máshonnan ingerek,ezért ezt töle várom.De nem jön,nem puszil nem ölel,csak van.Már javasolták,hogy sportoljak tanuljak stb.Ezt ne tanácsoljátok mert ezt mind csinálom,de nem helyettesíti a férfit !!!!!!!Nem akarom megcsalni nem is tudnám.Ez egy nagy szerelem volt,nem értem mi lett velünk.Este sírva alszom el,és tudom,hogy tudja de dacból nem veszi észre.Én is a két gyerekböl merítem a szeretetet,de ez nem olyan.
63. Zizisicc (válaszként erre: 59. - D560948772)
2010. ápr. 12. 09:20
Sokan feladják közben, ha kezd kényelmetlenné válni a helyzet ..... nagyon sokszor még önmagunk előtt is nehéz beismerni dolgokat, vagy ha hibáztunk, nemhogy a másik előtt ..... ilyenkor még lehet, hogy nem állunk készen a változásra, és inkább menekülőre fogjuk .... lehet, hogy velük is ez történt, de persze lehet, hogy más oka volt .....
62. Rony33 (válaszként erre: 53. - Zizisicc)
2010. ápr. 12. 09:17
Ez mekkora igazság:"Az eredmény nagyrészt rajtuk múlik." Mi tegnap voltunk először:))Óriási dolog volt. Olyan dolgokat,mondtunk ki egymásnak,amit talán itthon soha(pozitívra gondoltam)pedig már együtt vagyunk jó ideje:))
61. Zizisicc (válaszként erre: 58. - Zuzuka73)
2010. ápr. 12. 09:16

:o))

Nem, én arra gondoltam, hogy menjetek együtt, ha a férjed bennevan, de így sem rossz, ha először csak Te mész.

60. Zizisicc (válaszként erre: 56. - Zuzuka73)
2010. ápr. 12. 09:14
Az jó, ha felismered, hogy gáz van, de még jobb, ha azt is felismered, mi vezetett idáig ..... nyilván mindkettőtök viselkedése hozzájárult - így vagy úgy ..... egy párterápia során lehetőség van kibeszélni a problémákat, a valódi, mélyben meghúzódó okokra derülhet fény .... megértheted a másik és önmagad viselkedését, reakcióját bizonyos helyzetekben és ez fontos abban, hogy helyesen, félreértések nélkül lássuk a helyzetet.
59. d560948772 (válaszként erre: 57. - Zizisicc)
2010. ápr. 12. 09:12
... végülis igen... azt hiszem háromszor voltak, alkalmanként (1 óra) 10 ezer Ft... aztán nem mentek többet.
58. zuzuka73 (válaszként erre: 55. - Zizisicc)
2010. ápr. 12. 09:10
Igen én is erre gondoltam,elöbb egyedül megyek,és akit kinéztem foglalkozik párokkal is.Majd néhány alkalom után meglátom.
57. Zizisicc (válaszként erre: 54. - D560948772)
2010. ápr. 12. 09:09
Nehéz ezt így kívülről megítélni ..... nyilván nem egyszerűsítette le ennyire a dolgot a terapeuta ..... ez csak egy aprócska morzsa az egészből .....
56. zuzuka73 (válaszként erre: 53. - Zizisicc)
2010. ápr. 12. 09:08
Na ettöl félek én is.Én hamar felismerem a dolgokat,látom,hogy gáz van,de a férjem azt mondja minden tök jó,semmi probléma.Akkor rajtunk ez nem segítene???Lusta és kényelmes ,van cseléd van aki a gyerekeit neveli.
55. Zizisicc (válaszként erre: 52. - Zuzuka73)
2010. ápr. 12. 09:08
Ha azt mondta, hogy elmegy, akkor próbáld meg ..... hátha menetközben nála is sikerül megpiszkálni valamit ..... de persze az is lehet, hogy marad végig ez a hozzáállása ..... de veszíteni szerintem nem veszíthetsz. Már az is nagy nyereség, ha önmagadat megismered jobban.
54. d560948772 (válaszként erre: 53. - Zizisicc)
2010. ápr. 12. 09:07
... mondjuk, akiket én ismerek... ott a Nő skizofrén volt, és egy csomó problémájuk emiatt volt és van azóta is... a terapeuta pedig mindenáron olyan szinten akart magyarázatot, hogy a férj mikor vitt utoljára virágot a feleségének... áááááááá... :o(
53. Zizisicc (válaszként erre: 51. - D560948772)
2010. ápr. 12. 09:05

Igen. És tudok olyat is, aki nagyon jól csinálja.

Nyilván nem annyi az egész, hogy elmegyünk és végighallgatjuk ..... egy csomó mindent fel kell ismerni, meg kell érteni, tudatosítani, elfogadni, elengedni, tenni a másikért és tenni önmagunkért ..... ebben a terapeuta csak segíthet, de a tényleges "munka" nem az övé, hanem a páré. Az eredmény nagyrészt rajtuk múlik.

52. zuzuka73 (válaszként erre: 50. - Zizisicc)
2010. ápr. 12. 09:05
Az én férjem semmit nem vesz komolyan,de a legutobbi komoly veszekedés/december/után azt mondta elmehetünk szervezzem meg.Ő kb. úgy viselkedne mint Bartha a Barátok köztben.Szerintem kiröhögné a terapeutát.
51. d560948772 (válaszként erre: 50. - Zizisicc)
2010. ápr. 12. 09:01
... találkoztál már olyannal, akinek segített? Nekem közeli ismerősömék voltak... végülis együtt vannak még, de magáról a párterápiáról elég car volt a vélemény...
50. Zizisicc (válaszként erre: 48. - Zuzuka73)
2010. ápr. 12. 08:58
Csak, ha nyitottak vagytok rá, és komolyan veszitek mindketten ....
49. d560948772 (válaszként erre: 43. - 33aa509d53)
2010. ápr. 12. 08:57
...hm... ez csak addig működik így, amíg a női mivoltodat elnyomod magadban.
2010. ápr. 12. 08:54

Én is ebben a cipőben járok.Az elmúlt 2 év siralmas,már ami a szeretet kimutatását illeti,és ha felhozom a témát mindig támad,hogy mert Te ilyen meg olyan vagy.

Minden hapsi ilyen sótlan lesz 10-15 év után?

Szerintetek párterápia segíthet?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook