Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy gyermek üzenete a szüleihez... fórum

Egy gyermek üzenete a szüleihez... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy gyermek üzenete a szüleihez...

2009. jan. 20. 09:45

És mégis.. ha ezen elvek szerint nevelitek, vezetitek is gyermekeiteket, akkor se keseredjetek el, ha esetleg 10-15 év múlva egyszerre mégis minden elromlik. Csavarog, nem tanul rendesen, hazudik, fontosabbak lesznek a barátok..

Tapasztalatból mondom. Bárhogy is szeretett és szeretettel nevelt anyukám, nekem ki kellett próbálnom a határaimat, a lehetőségeimet, akármilyen rosszak is voltak azok. Megtehettem, mert mindig tudtam, hogy egy szerető otthon, megbocsátó szülők és biztos háttér van mögöttem. És pár év múlva visszataláltam, ma már boldog házasságban élek, immár 7 éve, van egy imádnivaló férjem és két csodálatos gyerekem, és tűzbe mennék a szüleimért, amit 16 évesen nem mondhattam el magamról, bármennyire is szerettem őket:-(

De anyukám ezeket az elveket követte és ezzel elérte azt, hogy mindig biztonságban érezzem magam, mindig volt egy kapaszkodó.

Amikor az első gyerekem megszületett, hirtelen megértettem mindent és sírva kértem bocsánatot tőle a kamaszkori sértésekért, sérelmekért, amikkel akkor biztos nagyon megbántottam, és erre ő csak ennyi mondott: "Kislányom, minden gyerek életében vannak időszakok, amikor nehezebb velük, nem mondhatnám, hogy különlegesen problémás lett volna a tinédzserkorod."

És ezt nem győzöm köszönni neki. Ezért remélem, hogy én is tudom, és persze igyekszem követni ezeket az elveket, hogy ilyen édesanyja lehessek én is a gyerekeimnek.

2008. dec. 25. 10:55

Csodaszép! Szeretném én is ezen elvek szerint nevelni a kislányunkat,minden este elmondom neki hogy mennyire szeretem és azt szeretném ha ez évtizedek múlva is így legyen!De ehhez mind az kell amit leírtál a cikkedben!

Köszönjük!

2008. dec. 25. 10:22

Nagyon szép gondolat fűzér, remélem, sikerül megvalósítanom!:)

Köszönjük, hogy felraktad!

2008. dec. 24. 16:23

Nagyon szép.

Jó lett volna,ha 30 évvel ezelőtt ismerem ezeket a szabályokat.

2008. dec. 23. 16:22
nagyon tetszik ez a cikk...biztos, sokszor elolvasom majd...:)
2008. dec. 23. 11:18

Örülök hogy írtál egy ilyen cikket. Kicsit el is érzékenyültem rajta.

Amióta megvan a kis manóm igyekszem ilyen elvek alapján nevelni, szeretném ha jó ember lenne, ha nem csak az anyja hanem a legjobb barátja, bizalmas is lennék. Szeretném ha boldog, kiegyensúlyozott gyerekkora lenne, és szeretettel gondolna vissza majd erre az időszakra.

Az idő hamar elszalad, észre sem vesszük és máris kirepülnek. És valóban majd az élet igazolja hogy jól vagy rosszul csináltuk. Néha tényleg nehéz szülőnek lenni, de megéri, ez a legcsodálatosabb dolog a világon.

Ezek jutottak hirtelen eszembe ahogy elolvastam. Remélem sok-sok boldog felnőtt lesz majd a mi gyermekeinkből :)

2008. dec. 23. 11:03
A gyerekek figyelmet kérnek tőlünk. Hallgassuk meg őket, beszélgessünk velük mindarról, ami örömöt vagy bánatot okoz nekik. Legyünk együtt és nemcsak testben, de lélekben is. Hiszen a gyermekünk nem lesz még egyszer 1 éves, 2 éves stb. Valljuk be, egy kis játék naponta nekünk is jól esik.

Ugrás a teljes írásra: Egy gyermek üzenete a szüleihez...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook