Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy gyerek, egy foghiány, második gyermek még egy foghiány! fórum

Egy gyerek, egy foghiány, második gyermek még egy foghiány! (beszélgetős fórum)


2009. dec. 2. 11:24

Nekem is tökéletesek voltak a fogaim egészen manó 1,5 éves koráig. Ekkor hirtelen két fogamról is letöredezett egy-egy jókora darab. Rá fél évre abbahagytam a szoptatást, de úgy tűnik, hogy a romlás nem állt meg. Mert most 4-5 hónappal az elválasztás után találkoztam egy harmadik fogamról származó darabkával...(bár igaz, hogy még mindig nem apadt el a tejem).

Nem szedtem külön kálciumot, de sok tejterméket fogyasztok...

2009. dec. 2. 10:55

Az a baj, hogy nagyon nem lehet kiszámolni, mennyi calcium kéne, hogy elég maradjon az anyának is. Terhesen pl én nem ajánlanám, h a mértéktelen calcium szedést, mert az árthat a bavának, akinek épp kialakulóban vannak a csontjai.

Tanács: a lehető legtöbbször fogat mosni, és alaposan! Nem 30 mp-ig, mint általában az emberek! Ez a halálom, azt hiszik, hogy akkor már tiszta a foguk. Merthogy egy dolog, h nem elég "kemény" a fogad, és támadható, de ha rendszeresen, alaposan mosod, jó lenne minden kaja után, akkor nem tudja mi kikezdeni a fogat!

Amúgy meg lehet örökletes dolog is.

Én is ettől félek, ha babám lesz, bajok lesznek a fogaimmal. Na azt nem bírnám ki.. Bár mondjuk én a sokat és alaposan kategóriába tartozom, talán ezzel és a vitaminokkal menthető lesz a dolog.. :)

7. MMea (válaszként erre: 5. - Monácska30)
2009. dec. 2. 10:53
Lehet egy nap kettőt kéne belőle bevenned, reggel és este.
2009. dec. 2. 10:48
szerintem is szedj gravidát és nagyobb adag calciumot. Én amíg szoptattam, szedtem folyamatosan, nem romlottak jobban a fogaim, mint egyébként, sőt az első bölcsességfogam is most jön ki:)
2009. dec. 2. 10:46
1000mg egy nap, úgy tudom egy szoptató anyának 1200mg a napi adag ,ebbe a kaja is beleszámít hát nem tudom ,tök jó karácsony előtt fogat húzatni...
4. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Monácska30)
2009. dec. 2. 10:46
Én mindkét gyereket 2 éves korig szoptattam. Előtte nem volt semmi baj a fogaimmal. Azóta elég sokat járok fogorvoshoz sajnos. De lehet, hogy meg lehet előzni kalciummal.
2009. dec. 2. 10:45
Szedd a Béres Gravidát. Az én lányom 26 hónapos és még mindig szopizik, a fogaimmal pedig nincs semmi probléma.
2. MMea (válaszként erre: 1. - Monácska30)
2009. dec. 2. 10:42
Nagyobb adag kálciummal próbálkoztál? Szerintem a szopit ne hagyd abba.
2009. dec. 2. 10:41
Első gyerekemnél elromlott a fogam, kihúzták, most a második 1.5 éves és még mindig szopik, szintén esik darabjaira az egyik fogam, hiába szedem a kalciumit? vagy feladjam a szopit a fogaimért,hasonló probléma?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook