Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy fórumon ezt láttam. Szerintetek van benne igazság? fórum

Egy fórumon ezt láttam. Szerintetek van benne igazság? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 23. 13:32
Én azt gondolom az egészről, hogy akinek már nincs vesztenivalója, annak biztos érdemes kipróbálnia... végülis a gyógyszer is valamilyen szinten "méreg" a kemoterápia még inkább, mégis gyógyít. Általában nem hiszek a csodagyógyszerekben, és semmi egyébben, míg saját szememmel nem látom.
119. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 118. - Pirosalma)
2010. okt. 23. 11:49

Az biztos ,hogy mindenre nem lehet jó. Egy helyen dolgozunk, tehát ő biztos nem akart nekem rosszat. Barátnőjének is ezt adta, akiről már lemondtak. Már átlépte a bűvös 5évet. az biztos mindenkinek a szervezete másképpen reagál kemikáliákra, hiszen egyikünknek ez a jó másnak meg más, de ha nem is próbáljuk ki akkor bizony meg sem tudjuk. Hányszor ír fel az orvos olyan gyógyszert ami nem használ, és a fórdítottja is igaz.

Az orvosok is emberből vannak és van akit csak a pénz motivál, van akit a sagíteni akarás. Tudod, hány orvost ismerek aki elvégezte az egyetemet és nem is foglalkozik vele hogyan fejlődik a tudomány, a kötelező képzésen rész vesz, és ennyi.

118. Pirosalma (válaszként erre: 116. - 9b10f3d7ff)
2010. okt. 23. 11:41

Cápaporc: [link]


Ha azt mondják, egy szer gyógyítja a rákot, tehát az összes típusú rosszindulatú daganatot (ez így nem teljesen korrekt megfogalmazás, mert a rák csak a hámszöveti eredetű rosszindulatú daganatokat jelöli) , az valószínűleg nem igaz, ugyanis a daganatok nagyon heterogének, a genetkai változások, amik a daganat kialakulásához vezetnek, nagyon változatosak, és eltérő gyógyszeres beavatkozást igényelnek.

117. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 116. - 9b10f3d7ff)
2010. okt. 23. 11:40

Mi is a Culevit és az Avemar közt vacilláltunk, és a család az Avemar mellett döntött.

Én is olvastam a cápaporcról is hogy jó lenne, de akkor mikor ez okból tájékozódtam már annyi infót gyűjtöttem be, hogy nem tudtam ész érvekkel dönteni melyiket válasszuk ki.

Összeült a család és amit összegyűjtöttem anyagokat azokból lett kiválasztva.


Bizony az idő itt meg van számlálva, és gyors eredményt szeretnénk.


Nekem már nem maradt más csak a bizalom egy megoldásban, ami talán segíthet.

116. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 109. - 82a31ed4c7)
2010. okt. 23. 11:34
Most vettem Culevitet, a gyógyszertárban azt mondták semmivel sem rosszabb az Avemárnál,viszont szinte töredéke, egyik orvos a cápaporcra esküszik, válogatni lehetne, csak az idő kevés :(((
115. Pirosalma (válaszként erre: 113. - CheshireCat)
2010. okt. 23. 11:29

Figyeld csak meg, hogy nem írtam sehol, hogy nem gyógyít (és ennek ellenkezőjét sem). Én reagáltam pár dologra.


"hát sokszor a saját háziorvosunk laikus szemmel is látható hülyeséget csinál"


Válaszul egy klasszikus idéznék: "Abban van igazság, hogy az orvosok tévednek." [:-)]


"a kórházban halnak meg a szeretteink (sokszor nem a betegségtől hanem a gyógyszerektől)"


És hánya gyógyulnak meg? Elég inkorrekt arról beszélni, mi minden rossz, és nem mondani mellé, hogy mi a jó.


"egyébként a Gerson terápiáról hallottál már? arról mi a véleményed?"


Nem, nem hallottam. Ha utánanéztem, írok róla.

114. Gine (válaszként erre: 107. - CheshireCat)
2010. okt. 23. 11:23

Sziasztok!


Egyetértek,én sem bízom már az orvosokban és ezzel nem vagyok egyedül.A régi dokik,még tudták a dolgukat,de a mai "orvosok"...pfff

113. CheshireCat (válaszként erre: 108. - Pirosalma)
2010. okt. 23. 11:20

na oké te azt mondod a petróleum nem gyógyít, máshol azt olvassák hogy igen, nem lehet már eldönteni kinek higgyen az ember. hát sokszor a saját háziorvosunk laikus szemmel is látható hülyeséget csinál. a kórházban halnak meg a szeretteink (sokszor nem a betegségtől hanem a gyógyszerektől), te meg csak egy ember vagy a fórumon, ne várd el, hogy higgyenek neked :)

egyébként a Gerson terápiáról hallottál már? arról mi a véleményed?

112. Pirosalma (válaszként erre: 111. - 82a31ed4c7)
2010. okt. 23. 11:19
Az rendben van.
111. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 110. - Pirosalma)
2010. okt. 23. 11:18
2 órával étkezés előtt.
110. Pirosalma (válaszként erre: 109. - 82a31ed4c7)
2010. okt. 23. 11:17
Azért ha petróleumot szedetsz valakivel, akkor étkezéstől jól elkülönítve szedesd, mert gyógyszerek, vitaminok és egyebek fölszívódását gátolhatja.
109. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 106. - 9b10f3d7ff)
2010. okt. 23. 11:15
Amíg nem tudtam és nem tájékozódtam bővebben mi is az Avemar készítményt vettük meg 30.000 Ft-ért.
108. Pirosalma (válaszként erre: 107. - CheshireCat)
2010. okt. 23. 11:15
Amit írsz, az nagyrészt annak köszönhető, hogy az emberek teljesen laikusak. Ők azt várják, hogy egy gyógyszertől 100-ból 100 ember gyógyuljon meg. Elvárásuk az van, szakértelmük nincs. (Lásd iménti eset, hogy a rákos sejtek meghalnak az oxigéntől...) Abban van igazság, hogy az orvosok tévednek. Ez viszont nem az orvostudomány hibája, ahogyan az egészségügy helyzete sem az. De persze az orvostudomány is hibázik, de ettől még a petróleum nem fog gyógyítani vagy nem gyógyítani, egyszerűen nincs a kettő között összefüggés. Az, hogy "A" rossz, nem szükségszerűen jelenti, hogy "B" jó, ugyanakkor az emberek hajlamosak mégis így gondolkodni. És többek között ezt használják ki az alternatív gyógymódokból élők. Az ember sokszor képtelen elhinni, hogy ne lenne megoldás. Pedig ezt semmi sem zárja ki.
107. CheshireCat (válaszként erre: 104. - Pirosalma)
2010. okt. 23. 11:07
alma, erről mind az orvostudomány tehet, mert nem lehet bennük megbízni. gyógyítás helyett kvázi ölnek a sok bivalyerős gyógyszerrel amit adnak. nem hatékony a rákgyógyítás. és ittvan egy ember akinek a hozzátartozója halálos beteg és bármire hajlandóak amivel megmenthetik. az orvosok nagyon sokszor lejáratták magukat az utóbbi időben (is), 100 és 100 esetet lehetne sorolni ami arról szól hogyan hazudtak, nem törődtek, nem értettek hozzá stb. az emberek kezdenek elfordulni az orvostudománytól és én nem tudom őket hibáztatni.
106. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 103. - @IviBaba@)
2010. okt. 23. 10:59

Igazad vanm amikor az orvos lesz beteg (gyógyíthatatlan)az is kipróbál olya dolgokat,amiket előtte esetleg hülyeségnek vélt.

Sajnos igaz, a mi kis hazánkban az írigység,a nálam okosabb nem lehet senki alapon egy csomó találmánnyal külföldön érnek el sikert. Az AVEMAR-t is Izreel adja el nekünk, pedig itt kellett volna, hogy maradjon,most méreg drágán vehetjük meg,és sorolhatnám a többit, de nem a vita a fórum célja.

105. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 103. - @IviBaba@)
2010. okt. 23. 10:52
Nos én közzé fogom tenni jó vagy nem jó!
104. Pirosalma (válaszként erre: 102. - 82a31ed4c7)
2010. okt. 23. 10:50

"A kőolaj tömörített növényi massza."


Ha én a lucernát berakom egy présgépbe, és összepréselem, nem kőolajat kapok. (Bárki kipróbálhatja.)

A lucernában nincsenek is szénhidrogének számottevő mennyiségben.

103. @IviBaba@ (válaszként erre: 98. - Pirosalma)
2010. okt. 23. 10:46

ha azokkal is lenne tele nem segítene előrébb senkit. Mindenki aki az egészségügyben van annyit ér mint a többi ember. Lehet van pár gyógymód vagy kezelés,ami használ az orvostudományban,de az orvosok is csak kísérleteznek,mert ők sem tökéletesek és mivel minden szer más szervezetre másképp hat sosem tudják hogy mit eredményez,amit tesznek. Van olyan,mikor meghal egy ember ezért...mégis őket senki nem teszi felelőssé....persze amikor nem orvos miatt történik halál akkor azt bebörtönzik.


Kicsit elkanyarodtam, elnézést.

Én nem néztem ennyire utána a dolgoknak,mi élteti vagy öli meg a rákos sejteket,azt tudom hogy az exem nagynénje ráktapaszt csinált és nem engedték ebben a kedves országban,így elvitte máshová asszem franciáknál van épp próba alatt...ami jó,azt sem engedélyezi ez az ország,azt csodálkozik mindenki hogy a fiatalok és feltaláló emberek nem ebben az országban szabadalmaztatják feltalált dolgaikat...

Lehet hogy a szóbeszéd nem mindig igaz,de régen nem volt internet -telefon,csak így terjedtek a gyógyító hatású dolgok...másképp nem tudták tovább terjeszteni.

Lehet butaság ez a petróleum is,de lehet nem...kitudja...én annak az orvosnak sem hinnék,aki mondjuk TV-be mondaná hogy nem jó ez az anyag semmire...mert abban neki nincs üzlet,másrészt szivesen részt vennék saját szemmel nézve egy ilyen kisérleten. Asszem akkor elhinném,ha jó ha nem jó...

2010. okt. 23. 10:44
A petróleum kőolajszármazék. A kőolaj tömörített növényi massza.
101. Pirosalma (válaszként erre: 99. - 82a31ed4c7)
2010. okt. 23. 10:37
Én nem az alapján gondolkodom, hogy ki miért és mennyit szenved. Így a laikusok gondolkodnak, és én nem akarok az lenni. Az érzelmek gyakran megcsalják az értelmet.
2010. okt. 23. 10:36

Javítva:


Ha majd egyszer ne adja Isten , Te vagy szüleid, esetleg gyermeked kerül ilyen helyzetbe mint én, akkor döbbensz majd rá, hogy nem lehetsz mindig ilyen pesszimista gondolkodású.

99. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 97. - Pirosalma)
2010. okt. 23. 10:35
Te még nagy-nagyon fiatal vagy és életkorod miatt is nagy-nagyon tapasztalatlan. Ha majd egyszer ne adja Isten , Te vagy szüleid, esetleg gyermeked akkor döbbensz majd rá, hogy nem lehetsz mindig ilyen pesszimista gondolkodású.
98. Pirosalma (válaszként erre: 96. - 82a31ed4c7)
2010. okt. 23. 10:34

Nézd, a nagy különbség kettőnk között, hogy én tudok biológiailag értelmes indoklást adni, mit miért gondolok, te viszont nem. Ha én azt mondom, a rákos sejtek növekedését segíti az oxigén, és meg is mondom, miért (szakirodalom, hatékonyabb energiatermelés), akkor te linkelsz valami szenny reklámoldalt, és arra hivatkozol. Ennek így tényleg semmi értelme.


"Te vagy az egyedüli aki így gondolja,"


Nyilván onkológusokkal meg biokémikusokkal van tele a fórum, és én vagyok a tájékozatlan.

97. Pirosalma (válaszként erre: 95. - 82a31ed4c7)
2010. okt. 23. 10:31

Én is tudnék kitalált sikertörténeteket írni az internetre. Gyakorlatilag bárki tud. Ez az átka annak, hogy az interneten boldog-boldogtalan, becsületes-hazug, okos-ostoba egyaránt használhatja szinte korlátlanul.


"a szüleim is emlékeznek ilyen gyógyító módszerről."


És te is emlékezni fogsz x év múlva arra, hogy az interneten azt írták, hogy a petróleum gyógyít. Az, hogy valaki hallott valamiről, az elég kevés az igazsághoz.


"Természetesen nem lehet minden igaz amit az interneten leírnak, hiszen akkor hogyan lenne hasznuk azoknak akik mindenféle termékekkel akarnak pénzt keresni."


Milyen igaz, egyetértek.

96. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 94. - Pirosalma)
2010. okt. 23. 10:27

Ha nem szeretsz írni akkor olvass!!!

Nem fogok vitába szállni itt senkivel. Így veled sem!


Te vagy az egyedüli aki így gondolja, de mint írtam már tiszteletben tartjuk a Te véleményedet is.

95. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 90. - Pirosalma)
2010. okt. 23. 10:26

Nem gondolom, csak tudod mikor számtalan ember számol be arról, hogy a petróleum gyógyította meg azt már el lehet hinni, na meg nem beszélve arról is, hogy a szüleim is emlékeznek ilyen gyógyító módszerről.


Természetesen nem lehet minden igaz amit az interneten leírnak, hiszen akkor hogyan lenne hasznuk azoknak akik mindenféle termékekkel akarnak pénzt keresni.

94. Pirosalma (válaszként erre: 93. - 82a31ed4c7)
2010. okt. 23. 10:23
Idézgethetsz olyan forrásokból, amik a petróleumot népszerűsítik, ettől nem lesz igaz.
2010. okt. 23. 10:22

Az ismert rákkutató, Dr.med. Paul Gerhardt Seeger (􀁧), a petróleum általi gyógy-ulást így magyarázta: „1936-1940 között folytatott kutatásaim alapján bizonyságot nyert, hogy a rákos sejtben koleszterin-észterifikáció következik be, és ezeket az észtereket2 a petróleum feloldja, miáltal a sejt képes magát regenerálni.”

Hogy jöttek rá egyáltalán, hogy a petróleum megiható? Nos, Bakuban, az olaj orosz-országi fővárosában, gyakran előfordult, hogy az olajkutaknál dolgozó munkások olajos kezükkel a szájukhoz értek és a kutaknál keletkező finom olajpárát is önkénte-lenül beszívták, amely aztán a gyomrukba került. A rutinszerű orvosi vizsgálatok so-rán megállapították, hogy az olajkutaknál tevékenykedő munkások egyáltalán nem betegedtek meg rákban, sem daganat sem áttét nem volt a szervezetükben. Kutat-ták e jelenség okát, és csodálkozva jöttek rá arra, hogy ennek oka nem lehet más, mint a szinte naponta nem szándékosan szervezetükbe jutó kis mennyiségű petróle-um; ez sokak számára érthetetlennek tűnt. De mégis így volt, és manapság ismétel-ten sok hírt kapunk a petróleum bizonyított gyógyító erejéről.

92. Pirosalma (válaszként erre: 87. - 82a31ed4c7)
2010. okt. 23. 10:19

A daganatok növekedését segíti, ha megfelelő mennyiségű ér nő beléjük. Erek, és így oxigén nélkül egy daganat nem tud 100 microméternél nagyobbra nőni.

Abszurd, hogy az oxigén elpusztítja őket, ellenkezőleg, gyorsítja a növekedésüket. (Oxigén jelenlétében lényegesen hatékonyabb az energiatermelés, bár a daganatok relatíve jól tűrhetik az oxigénhiányt is.)

91. Pirosalma (válaszként erre: 90. - Pirosalma)
2010. okt. 23. 10:17
GSH = glutation (csak nem szeretek sokat gépelni).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook