Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy fórumon ezt láttam. Szerintetek van benne igazság? fórum

Egy fórumon ezt láttam. Szerintetek van benne igazság? (tudásbázis kérdés)


180. c3d66ff9c6 (válaszként erre: 168. - Pirosalma)
2010. okt. 25. 17:22

kicsi leány!

Ezt írtad:

"a rák kizárólag a hámeredetű rosszindulatú daganatokat jelöli"


Ehhez képest még a Wikipédia is okosabb:


"A kiindulási sejt elhelyezkedése alapján [szerkesztés]

-a karcinóma epiteliális sejtből indul. Ebbe a csoportba tartoznak a leggyakoribb megbetegedések, például: a mell, a prosztata, a tüdő, a vastagbél, a bőr, az emésztőrendszer vagy a mirigyek rákjai.

-a leukémia a csontvelői őssejtekből indul,

-a limfóma a nyirokcsomó betegsége,

-a melanóma a melanocitákból,

-a szarkóma a kötőszövetekből,

-a teratóma a magzati sejtekből,

-a glióma az agy sejtjeiből indul ki,

-a szeminóma a here daganata.


A rosszindulatú daganatokat általában úgy nevezik el, hogy az érintett testrész latin vagy görög neve után csatolják a fenti kategóriák egyikét. Például, a rosszindulatú májdaganat elnevezése hepatokarcinóma; a zsírsejtek rosszindulatú daganata pedig liposzarkóma.


A jóindulatú daganatok általában az -oma toldalékkal kerülnek elnevezésre. Például az anyaméh simaizmának jóindulatú daganata a leiomyoma. Ez a névszabály azonban nem tökéletes, mivel több rosszindulatú tumor elnevezése is tartalmazza ezt a toldalékot: például neuroblasztóma, limfóma vagy melanóma."

179. Pirosalma (válaszként erre: 165. - C3d66ff9c6)
2010. okt. 25. 17:19

Ebből a hozzászólásodból is látszik, hogy laikus vagy. Az, hogy mi mérgező, az a dózistól (továbbá többek között a bevitel módjától is) függ. A víz is mérgező, ha egyszerre túl sokat iszol belőle, vagy ha a légutakba adagolod.

A cost-benefit arányról most hallasz először?

178. Pirosalma (válaszként erre: 177. - Pirosalma)
2010. okt. 25. 17:16
Egyébként van bélben oldódó aspirin is.
177. Pirosalma (válaszként erre: 174. - C3d66ff9c6)
2010. okt. 25. 17:13

"Eredetileg a fűzfa kérgéből vonták ki."


Nem az aszpirint, hanem a szalicilsavat vonták ki. Az acetiláció a hatás változtatja meg (a májban aktiválódik deacetilálódással szalicilsavvá, ami aktívabb az acetilszalicilsavnál, utóbbi is aktív, csak kevésbé).


"Szétrágja azokat a bizonyos hámsejteket, amelyeknek utána kellene nézned, hogy mi fán teremnek."


Szétrágja? Nem sokat tudhatsz a hatásmechanizmusról, ha ilyeneket írsz.


"A fűzfakéregből készült tea ilyen sebesedést nem okoz, persze, kisebb a koncentráció is."


Mekkora a tea hatása? A víz sem okoz gyomorvérzést, fekélyt, de gyulladáscsökkentő hatása sincs.

176. Pirosalma (válaszként erre: 175. - C3d66ff9c6)
2010. okt. 25. 17:12
Orvostanhallgató vagyok, másfél év szövettant tanultam. Ha úgy gondolod, téveset írtam, akkor vagy írd le konkrétan, hogy mit (hogy tanuljak belőle), vagy inkább ne írj semmit, mert csak magadat hitelteleníted.
175. c3d66ff9c6 (válaszként erre: 172. - Pirosalma)
2010. okt. 25. 17:08
Ha magánórákat akarsz venni, vannak erre tanárok. De a Wikipédia is segít.
174. c3d66ff9c6 (válaszként erre: 169. - Pirosalma)
2010. okt. 25. 17:07

Íme egy példa: aszpirin = acetil-szalicilsav.


Eredetileg a fűzfa kérgéből vonták ki. Az aszpirin gyomor bevérzéseket szokott okozni huzamos használat után. Szétrágja azokat a bizonyos hámsejteket, amelyeknek utána kellene nézned, hogy mi fán teremnek.

A fűzfakéregből készült tea ilyen sebesedést nem okoz, persze, kisebb a koncentráció is.


De mondhatnám az orbáncfüvet, amelynek két hatóanyagából készítenek depresszióellenes gyógyszert, de a növényből készült tea jobb.


Stb.

173. Pirosalma (válaszként erre: 171. - C3d66ff9c6)
2010. okt. 25. 17:06
Nem Vörös-, hanem Pirosalma.
172. Pirosalma (válaszként erre: 171. - C3d66ff9c6)
2010. okt. 25. 17:06
Írd le a tévedésem konkrétan, hogy mi a nyilvánvaló butaság, amit írtam!
171. c3d66ff9c6 (válaszként erre: 168. - Pirosalma)
2010. okt. 25. 17:02

Kedves Vörös Alma!


szerintem sétálj be valamelyik gimibe, és hallgass végig pár biosz órát. Mondom ezt úgy, hogy én sem vagyok nagy biosz-zseni, de nyilvánvaló butaságokat nem írok. Szerintem, első körben kezd azzal, hogy mi az a hámsejt.

170. Pirosalma (válaszként erre: 168. - Pirosalma)
2010. okt. 25. 16:57

Aki esetleg nem értenék, miért tulajdonítok ilyen nagy jelentőséget annak, hogy ilyen butaságokat írnak: azért, mert ez azt mutatja, hogy aki írta, az:


1. teljesen inkompetens a témában, ennélfogva valószínűleg inkompetens mindenféle egészségügyi kérdésben;


vagy


2. tudatosan nem mond igazat (gy. k.: hazudik).


Tulajdonképp mindegy, hogy az iménti két lehetőség közül melyik az igaz.

169. Pirosalma (válaszként erre: 163. - C3d66ff9c6)
2010. okt. 25. 16:18

"...nagyon gyakran buta vegyészek és gyógyszerészek kiemelnek 1-2 hatóanyagot, holott a gyógynövény több összetevője együttesen fejti ki hatását."


Légy szíves mondj egy konkrét példát forrásmegjelöléssel!


"De lehet, hogy itt a kutyaharapást kutyaszőrével elv érvényesül?"


Homeopátia??? Miért gondolod, hogy a rákkeltő anyag gyógyítja a rákot?

168. Pirosalma (válaszként erre: 154. - C8d93a7aea)
2010. okt. 25. 16:11
Egy patológus is megerősítette, hogy nem létezik "általános rák". Egyébként már csak azért sem, mert a rák kizárólag a hámeredetű rosszindulatú daganatokat jelöli (de ezt, azt hiszem, már leírtam).
167. t.Ili
2010. okt. 25. 12:26

De jó lenne,ha jó lenne!

A szlerózisos barátnőm,már el is kezdte szedni.

Azt mondja,hogy nincs veszteni valója.....,tolókocsiba,kiszolgáltatottan.

166. 06bfdda89d (válaszként erre: 165. - C3d66ff9c6)
2010. okt. 25. 11:30

Nézd,nekem ez volt a legelső gondolatom és nem kell hozzá sok tudomány sem,mert én meg régről arra emlékszem,amikor az általános iskolában ezt elmondta a tanár.Az is régen volt.Bár nem olyan régen,mint amikor nagyanyám élt,ez is igaz,de a tanár meg mondjuk hasonkorú,tehát ilyen módon elég szoros a kor-kapcsolat,ha az a mérvadó,hogy régen nem volt mai tudomány(bár érdekes az a kérdés is,hogy régen én sem voltam,csak anyám,meg nagyanyám: na akkor voltam,vagy nem?Kérdés:miből is lettem...)

Én végigolvastam a párbeszédet és lehet itt vitatkozni a daganatos sejteken,meg mindenen,de nekem ez volt az első pont és az utolsó is(ettől nekem ez a summa,az ÁNTSZ meg fejvesztve menekül,hogy mi itt petróleumot akarunk inni...)Ehhez kapcsolódóan:

Érdekes pont volt,kár hogy nem lett felkapva (talán mert ez nem az a fórum),amikor a "higanyos" krémről volt szó.De ezt mondjuk inkább lehetne feldobni egy oltásos fórumban,ahol szintén fejvesztve menekülnek a "higany" szótól.Kár,hogy nem ismerhetjük a PONTOS összetételét annak a krémnek.Lehet jót tenne a "betinisedett" arcbőrömnek...:D

Te meg nehogy megmérgesedj,az enyém is egy vélemény.;)


(az persze nagyon nagy kérdőjel számomra,hogy 2+2=4 miért vélemény,de...egyszer talán rájövök.Vagy nem.Vagy kiírok róla egy fórumot,hátha segít megértenem.)

165. c3d66ff9c6 (válaszként erre: 164. - 06bfdda89d)
2010. okt. 25. 11:11

Summa a fenéket.

A legtöbb gyógyszer veszélyes méreg, és ez rá is van írva.

164. 06bfdda89d (válaszként erre: 142. - Pirosalma)
2010. okt. 25. 09:58
Szerintem ez a summa...
2010. okt. 25. 09:04

Szervusztok!


Szeretném leírni ebbéli tudásom.

Erdélyben élő bátyámtól hallottam erről a módszerről, és mivel kb.25 éve foglalkozom alternatív gyógymódokkal, főleg gyógynövényekkel, felkeltette az érdeklődésem.

Szkeptikusan álltam hozzá, és elkezdtem olvasgatni.

Mindenekelőtt szögezzük le, hogy miről beszélünk: hu.wikipedia.org/wiki/Petr%C3%B3leum


Nos, a bátyám egy 6 hetes kúrát végzett, reggel, éhgyomorra egy kávéskanál petróleumot vett be szájon át, majd kb. 2 órán át nem evett semmit, csak vizet vagy nem cukros teát fogyasztott.

A kúra végeztével nagyon jól érzi magát; ízületi panaszai megszűntek, súlyfeleslege csökkent.

Megjegyzem, nem volt rákos.


Az én előzetes véleményem az, hogy a petróleum a fertőző gócok megszüntetésében segíthet. A petróleum természetesen méreg, de kis mennyiségben valószínűleg segít elpusztítani a Helicobacter pylorit, amely a gyomorfekély okozója, az epeutak, a prosztata, a vastagbél, és általában a belek, és esetleg más szervek gyulladásos fertőzéseit.

Hangsúlyozom, ez csak egy FELTÉTELEZÉS, egy lehetséges magyarázat a jótékony hatásokra. Egyébként, én egy lelkiismeretes gyógynövényes vagyok, és ha valakinek ajánlok valamit azt általában csak azt követően teszem, miután magam is kipróbáltam a saját szervezetemen. Persze, ez nem mindig megvalósítható, ugyanis egyes szerekre más-más módon reagálunk, és azért nem szeretném feleslegesen mérgezni magam.

A rákra egyébként sok más gyógyhatású szert ajánlanak a természetgyógyászok. Én speciel abban hiszek, amelynek hatását klinikai kísérletekkel igazolták. Persze, az ilyen szereket gyorsan kutatni kezdi a gyógyszeripar is, és a hatóanyagot a jogszabályokban előírt idő után forgalmazni kezdik. A hatóanyagok kutatása egy tudományos módszer, én azonban hangsúlyozni szeretném, hogy nagyon gyakran buta vegyészek és gyógyszerészek kiemelnek 1-2 hatóanyagot, holott a gyógynövény több összetevője együttesen fejti ki hatását. Ilyenkor beszélek én a kellően nem felkészült szakemberek butaságáról. Pedig én csak hobby, tehát nem szakképzett gyógynövényes vagyok, de ismerem és elfogadom a tudományos elveket és módszereket, amelyeket sajnos sok hivatásos gyógyító nem kellően ismer, vagy nem alkalmaz.


Témára visszatérve, az én kb. 450 gyógynövényt tartalmazó adatbázisomban is vannak olyan növények, amelyek rákellenes hatásúak, de ezek sem tuti megoldások.


Ami a petróleumot illeti, mint írtam, én is tervezem kipróbálni, de még tanulmányozom a témát, és várom a bátyám beszámolóit is. Ő már elég rég túlesett a kúrán, valamikor a tavasszal, és a kedvezőtlen hatásoknak már jelentkezniük kellett volna.

Ami fenntartásaim vannak a petróleummal szemben, hogy a kőolajszármazékok elsősorban aromatikus vegyületeket tartalmaznak (benzéngyűrű), amelyek pedig rákkeltők. De lehet, hogy itt a kutyaharapást kutyaszőrével elv érvényesül? Nem tudom. Szóval utána kellene járni ezeknek a dolgoknak, de ez már az én erőmet is meghaladja, ide komoly szerves kémiai ismeretek és kísérletek kellenek.

Tudtommal a romániai Brazi Olajfinomítóban kísérletezgettek ebben a témában, de nem ismerem az eredményeket. Amit tudok, hogy ők elismerik a petróleum gyógyító hatását.

162. Pirosalma (válaszként erre: 160. - Globus)
2010. okt. 24. 14:36
A patikában kapható steril izotóniás sóoldat is mérgező, ha a légutakba juttatjuk:-)
161. Pirosalma (válaszként erre: 160. - Globus)
2010. okt. 24. 14:35

Mint írtam, nem mindegy, hogy külsőleg vagy belsőleg lehet valamit használni. Esetenként teljesen más tisztaságúnak kell lenni, beleértve a mikrobiológiai tisztaságot is. Más kategória a kettő.

Vannak vegyületek, amik gyakorlatilag bárhogyan (belélegezve, bőrre kenve, lenyelve) mérgezők (pl. szén-tetraklorid, gyakorlatilag bárhonnan fölszívódik), és vannak, amik csak pl. lenyelve károsak.

160. globus (válaszként erre: 159. - Pirosalma)
2010. okt. 24. 14:22
Valaki írja itt, hogy patikában is kapható, vajon miért árulnának világításhoz szükséges cuccot? Viszont a gyógyászati formája nem hivatalos, ebben biztos vagyok. Talán külsőleg lehet még jó valamire, a formalinhoz hasonló indikációban.
159. Pirosalma (válaszként erre: 158. - Globus)
2010. okt. 24. 14:19

A petróleumban rengeteg különböző szénhidrogén van. ha a mérgezőeket kiveszik belőle, akkor nem lesz mérgező. Hogy ilyen csinálnak-e, nem tudom, így azt sem tudom megmondani, hogy lehet-e olyat kapni, ami nem mérgező belsőleg.

A mérvadó a csomagoláson írott figyelmeztetés.

158. globus (válaszként erre: 157. - Pirosalma)
2010. okt. 24. 14:17
Vagyis, ez nem káros?
157. Pirosalma (válaszként erre: 155. - Globus)
2010. okt. 24. 14:16
Vannak káros kőolajszármazékok, és nem károsak.
156. Pirosalma (válaszként erre: 154. - C8d93a7aea)
2010. okt. 24. 14:16

"És igenis van olyan,hogy általános rák igaz nem tankönyvekben de a gyakorlatban az áttétes rákosokat igenis diagnosztizálják így!"


Tankönyvekben nincs, de a gyakorlatban van. Ilyen nincs, el vagy tévedve. A diagnózis lényege esetünkben a primer daganat (ill. jellemzői), és ha van áttét, azt nem úgy írják, hogy "általános", hanem megmondják, hogy hol találtak áttétet. Abból, hogy "általános rák", nem derül ki sem a rák típusa, sem a viselkedése, sem az áttét helye stb. Ennek így semmi értelme nem lenne.

155. globus
2010. okt. 24. 14:12
Azon tűnődöm, hogy a petróleum kőolajszármazék... Ezeket eddig kifejezetten károsnak ismertük.
2010. okt. 24. 14:05

Szia Zebra!

Először is nagyon sajnálom,hogy ilyen helyzetbe kerültél és nagyon remélem,hogy meggyógyul apukád!

Másodszor is én nem akarok senkivel sem vitába szállni,ezt csak neked írom.

Bár én ápolónő vagyok és nekem a sok-sok csodatévő gyógyszert kellenne istenítenem de azt igazság az,hogy én igenis hiszek ezekben a dolgokban.Igaz nem vagyok orvos,sem orvostanhallgató és még diplomám sincs,de a 8 év alatt mióta nővérként dolgozom nagyon sok olyan dolgot és hihetetlen gyógyulást láttam amire azt orvosok sem tudtak magyarázatot adni és a gyógyulásnak semmi köze nem volt receptre felírható pirulákhoz.

Volt olyan áttétes hasnyálmirigyrákos betegünk akinek adtak max 3 hónapot és a talpmasszázs hatására fél év múlva mindenféle rákos daganat eltűnt a ct-felvételéről.

Én ugyan erről a petróleumos kúráról most hallottam először de arról már én is hallottam,hogy régen a torokgyíkot és sok más betegséget igenis gógyítottak petrólummal.

És igenis van olyan,hogy általános rák igaz nem tankönyvekben de a gyakorlatban az áttétes rákosokat igenis diagnosztizálják így!

Őszintén szólva ha ilyen helyzetbe kerülnék én igenis utánnajárnák ennek komolyabban.

Igenis én azt mondom,hogy a régi öregek nem voltak hülyék,bármennyire is azt hiszi a mai marhára felvilágosult társadalom!

És mégegyszer leszögezem Neked írtam és nem fogok senkivel sem nekiállni vitatkozni!

Mégegyszer kívánok Nketek sok-sok erőt és mielőbbi gyógyulást!

153. Pirosalma (válaszként erre: 152. - 82a31ed4c7)
2010. okt. 24. 13:42
A tisztított petróleum nem feltétlenül jelenti, hogy fogyasztható. Kérdezz rá mindenképp!
152. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 149. - Pirosalma)
2010. okt. 24. 13:38
Sajnos nem tudom mi van ráírva, de azt tudom, hogy volt aki vett tisztított petróleumot de az Ausztriában vette. Itt nem tudom hogy adnak e. Azért ha bemegyek egy gyógyszertárba szerintem holnap, akkor rá fogok kérdezni.
151. Pirosalma (válaszként erre: 150. - Pirosalma)
2010. okt. 24. 13:33
Mindegy, nem olyan fontos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook