Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy fórumon ezt láttam. Szerintetek van benne igazság? fórum

Egy fórumon ezt láttam. Szerintetek van benne igazság? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 25. 23:24
Amúgy a petróleummal pofonegyszerű lenne a megoldás: tesztelni kell a hatását egereken. Ennyi!
209. c3d66ff9c6 (válaszként erre: 208. - Pirosalma)
2010. okt. 25. 22:48

Látszik, hogy még csak egyetemistácska vagy, olyan rózsaszínnek látod a világot, és hiszel a tündérmesékben.


Az igazság szerintem inkább az, hogy a szomszédok tanácsait az emberek nem veszik komolyan, így azok nagy károkat nem okoznak. Az orvosokat azonban a többség nagyonis komolyan veszi, emiatt életveszélyesek tudnak néha lenni. (Erre pihenj egy kicsit :-)


Én egyébként gy.növ. b.zi vagyok, de nem szoktam tanácsokat adni, csak nagyon enyhe esetekben, rákban meg pláne nem nagyon, de ha azt mondom valakinek, hogy egyen sok szedret vagy búzacsírát azzal biztos nem teszek neki rosszat. Ellenben egy balul sikerült kemoterápia... Érzed a különbséget? Szerintem nem, de nem baj.


Természetesen én is, amikor komolyabb nyavalyám van - bár ez nálam nagyon ritka - elmegyek a háziorvosomhoz. Amúgy nincs róluk valami jó véleményem, nagyon ritkán találja el a diagnózist, de mentségére szólva, nem ismerheti a szervezetem olyan jól, mint én. Emiatt szoktam neki segíteni, kész diagnózisssal megyek el hozzá, amelyet megbeszélünk. Ami viszont nem tetszik, sőt, utálom ezért, mindig olyan gyógyszereket akar nekem felírni, amelyekre az orvoslátogató beszélte rá, és a gyógyszergyártótól biztos zsíros jutalékot kap. Ejnye, ejnye, a gézengúz orvosát.


Apropó, egy éve gyomorsavtúltengésemre írt fel XXXX-t (tilos a reklám!), de max. két hétig szedtem, mert vagyok én annyira okos, hogy egy kis ócska gyomorsavtúltengésből kikúráljam magam. Természetesen a gyógyszer alapvetően nem oldotta meg a bajt, tüneti kezelés volt, de jöttem én a nagy tudásommal, és ripsz-ropsz megoldottam...gyógyfüvekkel meg más alternatív technikákkal.

A hogyan nem írom most le, mert unalmas lenne, meg hát ingyen nem adhatok itt neked konzultációkat. Vannak neked becsületes egyetemi kurzusaid. A macska rúgja meg. :-)

208. Pirosalma (válaszként erre: 204. - Megi04)
2010. okt. 25. 21:40

Ezen sokat gondolkodom. Tudod, nem egy eset van, amikor valaki nem jut orvoshoz, mert a szomszédasszony (beleértve a szomszéd topikot is) tudja a legjobb gyógymódot rákra/sarcomára/... akármire. Aztán meghal az illető, mert már nem tudnak rajta segíteni az orvosok.

Természetesen ezzel nem azt mondom, hogy Kara kán ilyen, de a jelenség azonos: az internet szabadsága és az, hogy az emberek általában nem tudják fölmérni, miben kompetensek, miben nem, együtt szörnyű dolgokra lehet képes.

207. megi04 (válaszként erre: 205. - Globus)
2010. okt. 25. 21:32
Minimum Dékán....vagy Kandidátus...
206. Pirosalma (válaszként erre: 196. - C3d66ff9c6)
2010. okt. 25. 21:25
(A rezidens képzés után még nincs önálló praxis, csak a szakvizsga után.)
205. globus (válaszként erre: 196. - C3d66ff9c6)
2010. okt. 25. 21:21
Neked mi a civil foglalkozásod? :)
204. megi04 (válaszként erre: 203. - Pirosalma)
2010. okt. 25. 21:20
Igazad van...De,ahogy az alföldi parasztember mondaná:"Ilyen embörnek is köll lönni...."
203. Pirosalma (válaszként erre: 202. - Megi04)
2010. okt. 25. 21:17
Dehogy húztam föl magam, csak elég elszomorító, hogy Kara kánnak a semmire van ekkora mellénye. És az ilyenek adnak tanácsokat az interneten, akiknél az aspirin szétrágja a gyomor hámsejtjeit meg akik egy mondatot nem tudnak helyesen értelmezni.
202. megi04 (válaszként erre: 201. - Pirosalma)
2010. okt. 25. 21:13
Ne húzd fel magad! TE okos dolgokat írsz!:DD
201. Pirosalma (válaszként erre: 199. - Pirosalma)
2010. okt. 25. 21:08
A (laikus) köznyelv használja mindenféle rosszindulatú daganatra a "rák" szót.
200. Pirosalma (válaszként erre: 196. - C3d66ff9c6)
2010. okt. 25. 21:06

"Az sem biztos, hogy helyes amit írtam, mármint, hogy a petróleum aromatikus vegyületeket tartalmaz."


[link]


"De ez neked túl magas, úgysem tudod még felfogni. Majd ha elvégezted az egyetemet, végigszenvedted a rezidensi éveket, és utána is volt 10 év praxisod, akkor komolyan veszlek."


Te, mire van ekkora arcod? Elküldesz biológiaórára, mert egy magyar (bár kétségkívül összetett, roppant bonyolult) mondatot ("a rák kizárólag a hámeredetű rosszindulatú daganatokat jelöli") nem tudsz értelmezni? Nem valami elegáns, amit itt előadsz.

199. Pirosalma (válaszként erre: 198. - C3d66ff9c6)
2010. okt. 25. 21:02

Én ezt írtam:


"a rák kizárólag a hámeredetű rosszindulatú daganatokat jelöli"


Értelmezés: A "rák" szót kizárólag azon rosszindulatú daganatokra használjuk, amik hámeredetűek (tehát karcinomák). Így pl. sarcomákra nem használjuk, bár azok is rosszindulatú daganatok, de nem hámeredetűek. Ennyit írtam. Nem azt, hogy rosszindulatú daganat csak hámsejtekből indulhat ki, ezt csak te képzelted bele a mondatba.


Egyébként annak, hogy milyen daganatokra használjuk a rák szót, nem akartam különösebben nagy feneket keríteni, egyszerűen csak a már idézett szövegre ("általános rák"), ill. kengurúcska ezzel kapcsolatos (téves) állítására (154. hsz.: [link] reagáltam.


A probléma itt az, hogy nem egy nyelvet beszélünk: te lehülyézel, mert nem ismered a megfelelő kifejezéseket.

2010. okt. 25. 20:45

Egyébként, mivel sajnálatos módon nem esett le a tantusz, akkor a szájacskádba rágom, hogy nem, rákos elburjánzás nem csak a hámsejteknél következik be, hanem gyakorlatilag bármilyen típusú sejtnél.

Bocs, ha ezzel kihúztam egy téglát az önbizalmad zigguratjából. :-)

197. t.Ili (válaszként erre: 195. - 06bfdda89d)
2010. okt. 25. 20:45
Jól értelmezted!
196. c3d66ff9c6 (válaszként erre: 189. - Pirosalma)
2010. okt. 25. 20:43

Én még nem mondtam a ki a - részemről - végső szót a petróleummal kapcsolatban. Mindössze leírtam a gondolataim. Az sem biztos, hogy helyes amit írtam, mármint, hogy a petróleum aromatikus vegyületeket tartalmaz. Csak sejtem, ugyanis a benzolgyűrű aromatikus vegyület, amely tudvalevően karcinogén, és azon elmélkedtem, hogy vajon a petróleumban vannak-e aromatikus vegyületek...

De ez neked túl magas, úgysem tudod még felfogni. Majd ha elvégezted az egyetemet, végigszenvedted a rezidensi éveket, és utána is volt 10 év praxisod, akkor komolyan veszlek.

Addig, ne haragudj, de inkább csak évődnék veled. Ja, és az a sok év sem garancia, ugyanis sok orvos is besüpped egy bizonyos középszerűségbe.

195. 06bfdda89d (válaszként erre: 193. - Pirosalma)
2010. okt. 25. 18:30

Az a Kara kán volt.Ili nem róla+rólad beszélt...


(csak a félreértések elkerülése végett...)

194. Pirosalma (válaszként erre: 180. - C3d66ff9c6)
2010. okt. 25. 18:10

Továbbá a csont- és pporcszöveteredetű rosszind. daganatok is sarcomák, pedig egyik sem kötőszövet.


(A megoldás egyébként az, hogy az iménti szövetek az embrionális kötőszövetből, a mezenchimából alakulnak ki.)


Nem kell a Wikipediától hasraesni, gyakran van tévedés, ahogy most is.

193. Pirosalma (válaszként erre: 192. - T.Ili)
2010. okt. 25. 18:01
Az nem eszmecsere, hogy elnevezési szabályok ("nyilvánvaló tévedés") miatt hülyéz le, és küld vissza a középiskolába biológiaórára.
192. t.Ili (válaszként erre: 190. - 06bfdda89d)
2010. okt. 25. 17:59

Semmi baj,nekem tetszik,ahogy eszmét cserélnek!

Csak valamennyit értek,de az nekem elég is!:)))

191. Pirosalma (válaszként erre: 187. - Pirosalma)
2010. okt. 25. 17:57

Na, kicsit összezavarodtam a nomenklatúrát illetően, de most kitisztult a helyzet:


epithelsejt = hámsejt


Tehát igazam volt.

190. 06bfdda89d (válaszként erre: 186. - T.Ili)
2010. okt. 25. 17:49
Őt hiába kérdezed.Nem kompetens.:)
189. Pirosalma (válaszként erre: 184. - C3d66ff9c6)
2010. okt. 25. 17:45
Folytassunk inkább érdemi vitát! Pl. elmondhatnád, miért gyógyítja a rákkeltő anyag a rákot.
188. Pirosalma (válaszként erre: 186. - T.Ili)
2010. okt. 25. 17:43
Nem tudom.
187. Pirosalma (válaszként erre: 184. - C3d66ff9c6)
2010. okt. 25. 17:43

Nagy tévedés ám, hogy epithel helyett hámot írok. Ha tudnád, hogy ennek mekkora a jelentősége, nem lovagolnál rajta. Egyébként amint láthatod, elismertem, hogy pontatlanul fogalmaztam.

Most komolyan az elnevezéseken fogsz élvezkedni?

186. t.Ili (válaszként erre: 185. - Pirosalma)
2010. okt. 25. 17:42

Pirosalma!

Te sem tudod mi van Vitával!

Olyan jókat dumáltunk! Hiányzik!:)

185. Pirosalma (válaszként erre: 180. - C3d66ff9c6)
2010. okt. 25. 17:39

Egyébként ez a wikipediás cikk tartalmaz pár pontatlanságot:


"a karcinóma epiteliális sejtből indul. Ebbe a csoportba tartoznak a leggyakoribb megbetegedések, például: a mell, a prosztata, a tüdő, a vastagbél, a bőr, az emésztőrendszer vagy a mirigyek rákjai."


Az iménti szövetek nem csak epithelsejtekből állnak, így bennük nem csak carcinomák képződhetnek.


"a szarkóma a kötőszövetekből"


Nem igaz. Az izomszövetek daganatai is sarcomák (leiomio- és rhabdomiosarcoma). Az vérerekből kiinduló rosszind. daganatok is sarcomák. Egyik sem kötőszövet.


"a teratóma a magzati sejtekből"

Nem igaz. A teratoma definíció szerint olyan daganat, ami totipotens őssejtből indul ki. Ezekből bármilyen daganatos szövet képződhet (ettől totipotens).

184. c3d66ff9c6 (válaszként erre: 182. - Pirosalma)
2010. okt. 25. 17:37
Ciki beismerni, hogy tévedtél, mi?
183. Pirosalma (válaszként erre: 181. - C3d66ff9c6)
2010. okt. 25. 17:32
Kínlódsz? Nyugodtan vitatkozz velem, megmutathatod, milyen tájékozott vagy.
182. Pirosalma (válaszként erre: 180. - C3d66ff9c6)
2010. okt. 25. 17:32

Az epiteliális sejt milyen sejttípus?


(Egyébként tényleg pontatlan voltam, az epitheleredetű a pontos, pl. a mesothel vagy az endothel is hámsejt, de a belőlük kiinduló rosszind. daganatok sarcomák, nem karcinomák.)

2010. okt. 25. 17:23

De nem fogok veled kínlódni...

Nincs időm erre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook