Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy fiatal párnak melyik helység lenne ideális nyaralás szempontjából? fórum

Egy fiatal párnak melyik helység lenne ideális nyaralás szempontjából? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2018. ápr. 6. 15:56

ezek közül a lehetőségek közül Balatonalmádi vagy Sóstó, ha a nyiregyházi sóstó.

Az is szempont egy nászútnál, hogy a lakóhelyetekról kimozduljatok, nyilván nyirbátoriaknak nem ajánlanáma Sóstót.

Ha jó időben esedékes, azért a fürdőhely jobb lenne.


(Csak megjegyzem én mind3 férjemmel Harkányban voltam nászúton, de aztán persze beutaztuk a félvilágot ) -kár hogy nem szereepel a listátokban

62. 86d0584f0e (válaszként erre: 57. - Butterfly87)
2018. ápr. 6. 15:56

Szívesen.


Esetleg az Őrséget is érdemes megnézned lehetséges célpontként, nagyon szép helyek vannak ott.


Sopron és környéke is szép.


Sokan Szegedet és a közeli Kőrös-torkolatot is szeretik.


Valaki írta a Dunakanyart, az is nagyon szép Visegrád, bobpálya is van, kirándulóhelyek, Duna, Szentendre, Leányfalu és környéke, sok látnivaló van, még Esztergom is közel van hozzá.

61. 86d0584f0e (válaszként erre: 58. - Channa*)
2018. ápr. 6. 15:53

Nem robbant senki semmit a világ legeslegtöbb vízpartján. Nem szednek össze semmilyen egzotikus betegséget és fel sem borulnak.


A tenger és az óceán meg az, ami, és nem egy tó. Aki a tavakat szereti, menjen oda, aki az óceánt, az meg oda. Aki csak a Balatonig akar menni, az oda menjen, de fölösleges azt mondani, hogy azért jobb, mint Jáva vagy Ausztrália, mert ott beteg lesz és meghal, mert nem.


Az a szerencse, ha meg is teheti az ember, hogy kedve szerint nyaraljon.

60. 86d0584f0e (válaszként erre: 54. - Guruljka)
2018. ápr. 6. 15:50
Azt megértem, hogy a nedves törülközőn üldögélést meguntad, elég unalmas lehetett.
59. delbuk
2018. ápr. 6. 15:36

Anyagi keretet nem mondott a kérdező, de szerintem Visegrád jó választás.

Illetve egy konkrét ötlet: Eger Hotel Imola Platán - felnőttbarát szálloda saját wellnessel, átjárással a strandra. Garantáltan nyugis, feltölt. Drága, de néha ki lehet fogni rá jó akciót.

2018. ápr. 6. 15:34

Hát nem tudom, én imádom a Balatont:D

Balatonvilágoson a strandon, ahová mi jártunk, tényleg csak 20 ember volt, ebből mi voltunk 5-en:DDDD

Néha azt gondolom, hogy menjünk külföldre, de aztán mindig a Balaton mellett voksolunk. Igaz, amióta a gyerek felnőtt és nem velünk nyaral, azóta mi is csak 4-6 éjszakára megyünk barátokkal.


Nem tudom, hogy miért kell azt mondani, hogy bu*i Balaton. Mennyivel jobb bármelyik másik tó, tenger, óceán? Szerencsére még Balcsin nem robbantgattak, ellenben a legközkedveltebb üdülőhelyekkel. Én szeretek hazaérni a nyaralásból épségben és egészségesen, és annyian, ahányan elindultunk, épp ezért én saját autóval megyek, nem busszal, ami kigyulladhat, felborulhat, stb. tőlem függetlenül. Nem szeretek összeszedni fertőzéseket, egzotikus betegségeket, nem szeretem, ha lőnek rám, vagy robbantgatnak, hiszen kikapcsolódni megyek és nem azért, hogy az életemmel játszak. Igen tudom, itthon is érhet baleset, itthon is felborulhatok a saját autóval, na de akkor én voltam a béna és nem a szerencsétlen buszvezető, pilóta, stb.....

2018. ápr. 6. 15:31
Köszi Pömplöm, ezek is nagyon jó ötletek.
56. 86d0584f0e (válaszként erre: 52. - Bnedora)
2018. ápr. 6. 15:13
Honnan tudod, hogy a kérdező pénztárcájának mi a drága?
55. bnedora (válaszként erre: 53. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 6. 15:11
Egyelőre nem nekem kell a program, én meg tudom magamnak tervezni. Kérdés, hogy fórumindítót érdekli-e valami, vagy csak pihenni szeretne.
54. Guruljka (válaszként erre: 49. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 6. 15:08

A konkrét Balaton volt az mindenestül, a vállalati üdülő szemszögéből. Meg a két húgommal való nedves törülközőn jópofizás, lángossal súlyosbítva.


A Föld nem unalmas, biztosan nem, de nem vagyok annyira kíváncsi. Nincs arra kényszerem, hogy mindent élőben lássak, az egész Földet úgysem lenne időm végignézni.


Az egy keresős család nem tipikusan a tengerparti nyaralós, télen telelős életmód. Jó volt, ha BKV-bérletre futotta, kocsi sose volt.

53. 86d0584f0e (válaszként erre: 52. - Bnedora)
2018. ápr. 6. 14:29

A Balatonnál mindenképpen olcsóbb, ezért javasoltam.

Tegyetek Zempléni túrát ez esetben. Van strand (Tokaj), vannak finom borok, jó hegyek túrázásra, a kalandpark a megyében hatalmas, szép várak is vannak. Átruccanhattok Nyíregyházára, ott is van strand, meg Európa legnagyobb állatparkja, az önmagában egy egész napos program, az azt körülvevő sóstói erdővel.

52. bnedora (válaszként erre: 51. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 6. 14:26
Biztosan remek hely, csak nagyon drága.
51. 86d0584f0e (válaszként erre: 47. - Butterfly87)
2018. ápr. 6. 14:25

Butterfly, menjetek Noszvajra!

Eger közel van, ha kultúrára vágytok, van a közelben fürdő is, a környező hegyek csodálatosak, maga a falu csöndes, de gyönyörű.

Javasolni tudom a Nomád Hotelt, remek hely, az egész család imádta. Szeptemberben voltunk ott.

50. butterfly87 (válaszként erre: 48. - Guruljka)
2018. ápr. 6. 14:24
Én ki nem állhatom a strandot. Viszont tudom, hogy a férjem szeretne menni, ezért olyan helyet kell választanom, ahol találunk mindkettőnknek megfelelő programot.
49. 86d0584f0e (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2018. ápr. 6. 14:21

Mi az a kifejezett nyaralás, amit egy életre meg lehet unni?


Hogy lehet unalmas az egész Föld?

48. Guruljka (válaszként erre: 46. - Butterfly87)
2018. ápr. 6. 14:05

Ez remek.

Hegyvidéki esetleg?


Én szívesen mennék akár egy kulcsosházba is a párommal, de én eleve szeretem a hegyvidéket, strand nélkül is.

47. butterfly87 (válaszként erre: 45. - Mimy63)
2018. ápr. 6. 14:00
Köszönöm! :)
46. butterfly87 (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2018. ápr. 6. 13:58
Igen, úgy volt, hogy csak a lent említett helységek jöhetnek szóba, de változott a helyzet, mehetünk bárhova. :)
45. mimy63
2018. ápr. 6. 13:56
Ha én csendes, nyugodt, szép helyre vágynék, ahol lehet strandolni, de nincs tömeg, lehet kirándulni, vannak múzeumok, akkor csakis Hegykő! Csodaszép hely, csendes, és minden van a szűk környezetében, amire vágytok.
44. Guruljka (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2018. ápr. 6. 13:37

"Ha egy szomszéd id bejöhet a komondort megetetni, akkor valamit elrontottam a nevelésében" ...


Természetesen a komondor nevelése a feladatom, a szomszédot az édesanyja nevelte. ☺

43. Guruljka (válaszként erre: 30. - Butterfly87)
2018. ápr. 6. 13:36
Bocs, de írtál egy listát. Csak ezek a helységek jöhetnek valami okból számításba, vagy lehet másutt is?
42. Guruljka (válaszként erre: 29. - 10cc61fb5a)
2018. ápr. 6. 13:35

Ne minősítsd kérlek az állataimat, mert családtagokról van szó. Nem harminc birkát etetek, hanem kutyát és macskákat.

Ha egy szomszéd id bejöhet a komondort megetetni, akkor valamit elrontottam a nevelésében.

Akát b*zi, akár nem, a tartását én önként vállaltam, és eszemben sincs panaszkodni amiatt, hogy élvezhetem a társaságát ahelyett, hogy "kikapcsolódom" valahol másutt. (Egy nyugodt percem nem lenne.)


Elég csendes környezetben élek, inzultus vagy stressz leginkább a neten át ér, itt meg nem kötelező elviselnem.

41. trapiti (válaszként erre: 38. - Fincsi5)
2018. ápr. 6. 13:19

Egyebkent kulonbozoek vagyunk, kulonbozo okokbol utazunk (vagy nmem utazunk). Aki itt azt irta hogy nem szokott, az valoszinuleg nem azert nem utazik mert nem akar, hanem mert nem telik ra, vagy mert mas fontosabb az eleteben.

Meg mi magunk is kulonbozo idoszakokban mas-mas szempontok szerint valasztunk. Pl. nyaron Balaton, mert kotodunk oda, mert ott telt a fel gyerekkorom es mert a gyerekemnek a 2-3 het nyaralas alatt tudom ezt megmutatni. Mehetnenk tengerpartra is, de mi megis a "b*zi" Balatont valasztjuk. Es mindig ugyanazon a strandon ugyanaz alatt a fa alatt verunk tanyat, ahol anno gyerekkoromban is... es szeretjuk hogy ismerunk mindenkit, hogy 30 eve ugyanazok a csaladok a pledszomszedaink, hogy a gyerekkori baratnom fagyizojaban esszuk a fagyit es isszuk a kavet... meg akkor is ha a gorog tengerparton ez szebb/jobb/olcsobb lenne... De pl. most a tavaszi szunetben Lengyelorszagban voltunk es az uticel kivalasztasanal tobbek kozott szempont volt az orszag gasztronomiaja is, nem azert hogy "igyunk" hanem mert szeretunk kicsit "gasztro-turistak" is lenni a varosnezes mellett. Igy fontos volt az is hogy hol eszunk, vagy hol iszunk meg egy pohar bort stb. Jovo tavasszal Rigaba megyunk hasonlo szempontok alapjan :)

40. 10cc61fb5a (válaszként erre: 38. - Fincsi5)
2018. ápr. 6. 12:36

Pont ezt kérdeztem én is. Csak itt ketten is írták, hogy "minek utazni?" "nem köll az" "jó otthon is"

Begyepesedett gondolkodásra vall, ha ilyeneket mondanak.

39. 10cc61fb5a (válaszként erre: 38. - Fincsi5)
2018. ápr. 6. 11:56
Természetesen én is kérdésnek szántam. Csak lemaradt a kérdőjel
38. fincsi5 (válaszként erre: 34. - 10cc61fb5a)
2018. ápr. 6. 11:37
"Nem az a lényege az utazásnak, hogy többet lássatok a világból" hát mi?? Hogy máshol igyunk, máshol nyissuk fel az üveg bort?
37. globus (válaszként erre: 36. - 10cc61fb5a)
2018. ápr. 6. 10:37
Magasról le... a véleményed. Ne fájjon, lépj túl rajta.
36. 10cc61fb5a (válaszként erre: 35. - Globus)
2018. ápr. 6. 10:30
Te leszel tőle kevesebb. A nyaralni nem csak a bu*i balatonon lehet. elég sok szép táj van a világban.
35. globus (válaszként erre: 34. - 10cc61fb5a)
2018. ápr. 6. 10:28

Az a legostobább, aki bárkit minősíteni tud látatlanban. Jottányit sem ettől értékesebb ember, aki nyaralni jár, mert nem ezen múlik.

Nehéz megérteni - elhiszem :)

34. 10cc61fb5a (válaszként erre: 31. - Globus)
2018. ápr. 6. 10:25

Nem az a lényege az utazásnak, hogy többet lássatok a világból. Aki kijelenti, hogy nem akar menni sehova, az egy nagyon ostoba teremtmény.


“A világ egy könyv, és aki nem utazik, az csak egyetlen lapját olvassa el"

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook