Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy éves babával síelni - hova? fórum

Egy éves babával síelni - hova? (beszélgetős fórum)


24. gkreka (válaszként erre: 23. - D41005143d)
2014. okt. 18. 08:44
Nem hiszem, hogy korai lenne egy gyereknek friss, hegyi levegőn lenni.
2014. okt. 18. 05:49
nem korai neki ez?hagyd otthon a nagyszulokre es menjetek el ti ketten csak a paroddal.
22. Nikimiki01 (válaszként erre: 21. - 0a13a7d41c)
2014. szept. 9. 18:02
Köszi, ez roppant hasznos volt ;)
21. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Nikimiki01)
2014. szept. 9. 17:49

1. A játszótérre

2. Tökmindegy, csak legyen bébiszitter.

20. Hajni0121 (válaszként erre: 19. - Gkreka)
2014. szept. 9. 15:44
Mindenkinek a szíve joga :) de en félnek nagyon... Volt mar egy agyrazkodasom esés miatt es bele gondolni is szörnyű ott lett volna velem egy ilyen csöppség. De az a jo, hogy nem vagyunk egyformák es szerencsére nem sűrűn hallani, hogy ebből baj lett! :)
19. gkreka
2014. szept. 9. 15:35
Hűűű, akkor engem nagyon megszólnátok... Ha síelni akartam a nagyobbikkal, akkor nem volt más választásom, vittem a kicsit is. Amikor elfáradt a síelésben (pici volt, úgyhogy kb két perc után), akkor a karomban vittem tovább.
18. nefaria (válaszként erre: 14. - Nikimiki01)
2014. szept. 9. 15:34
Persze, vicceltem :) Erre majd később jön el az idő :)
17. Hajni0121 (válaszként erre: 15. - Nikimiki01)
2014. szept. 9. 15:31

Igen, arra gondoltam :)

Az ilyenektol en is rosszul vagyok, es most is voltak jo páran...

Nekünk sajna nem sikerült időben pálya szállást foglalni, így egy hegyen voltunk, ami az autózás ellenére szuper volt. Es a friss levegőn jol elfáradt Marci mire visszaértünk el is aludt :)

16. Nikimiki01 (válaszként erre: 13. - Hajni0121)
2014. szept. 9. 15:28
Babakocsi muszaj mert amugy nem tud aludni, bár ha palyaszallas van akkor jo... De biztos ami biztos en felvinném,,,
15. Nikimiki01 (válaszként erre: 13. - Hajni0121)
2014. szept. 9. 15:27

Hu tenyleg,a sifutó utakon lehet huzni szankoval...

Lattam amugy pár éve hogy egy pasi háti horodzóba sielt a gyerekkel, akkor még megmosolyogtuk h milyen poén, hat azóta átértékeltem és inkabb felelőtlenség ek hivnám, pedig biztos tetszene neki a flinstones park :):)

14. Nikimiki01 (válaszként erre: 11. - Nefaria)
2014. szept. 9. 15:24

Eselytelen, még azt se birnam ki ha napkozben nem latnam, nemhogy egy hétig :)

Lehet h sokan azt mondjak h gáz, de en nem erzem magam jol a gyerekem nélkül. Es szerencsere a ferjem is igy van ezzel. Nyilvan nem arra gondolok h nem hagyom itthon egy orara az apjaval amig elmegyek eddzeni vagy vasarolni, de eszembe nem jutna hosszabb időre itthon hagyni, főleg nem a nagyikkal, és főleg nem olyan programnal ami neki is elmeny :)

13. Hajni0121 (válaszként erre: 10. - Nikimiki01)
2014. szept. 9. 15:20
Igazából külön szanko pálya ilyen piciknek nincs, de a sí suli melletti részen el lehet vele játszani, es az erdőben is ahol direkt sétáló utak vannak lehet jönni menni. Mi el voltunk, ameddig fent voltunk nem volt gond le lehetett kötni, mi a fel vonóval csak szánkot vittünk, de sokan mentek babakocsival is. Nekünk bevált pici gyerekkel, inkább párom unta meg hamar :)
12. gkreka (válaszként erre: 1. - Nikimiki01)
2014. szept. 9. 15:20

Fiss - Ladis


Hihetetlenül pozitív emlékeim vannak erről a síterületről. Gyerekbarát szállások, segítőkész emberek a felvonónál, nagyobbik fiamnak magyar nyelvű síiskola... Csak egy példa: egyedül voltam a fiaimmal (nagyobb társasággal, de férj nélkül). a nagyobbik fiam éppen, hogy tudott már síelni, a kicsi még jó, ha megállt sílécen a lábán. volt olyan, hogy ülős vagy csákányos lifttel kellett felmennünk hármunknak egyszerre, mert nem tudott senki segíteni. minden egyes alkalommal, amikor ki kellett szállnom a gyerekekkel lelassították a liftet. életem legjobb síelős élménye!

11. nefaria (válaszként erre: 9. - Nikimiki01)
2014. szept. 9. 14:59
Egyébként én lehet, itthon hagynám a babót vmelyik nagyival, és a párommal kettecskén mennék :) (aztán pár hét múlva bejelenteném hogy jön a tesó ;) )
10. Nikimiki01 (válaszként erre: 8. - Hajni0121)
2014. szept. 9. 14:50

Igen ott mi is voltunk többször, jol ismerjük, bár nem palyaszallason hanem bent a faluban, az autozast viszont elkerülném most.

Az a felvonó jó, a csákányos aljában viszont nem emlekszem hogy van e vmi olyan ahol kisgyerek szankozhat, jatszhat, a sielók közé oda középre nem akarnám beengedni...


Én is februárra gondoltam, az időjáras miatt (hozzateszem mi fogtuk mar ki februarban is a 3 napos hóvihart :))

9. Nikimiki01 (válaszként erre: 7. - Nefaria)
2014. szept. 9. 14:47

Ja hat igen, ilyen jellegu jatszoszoba jo lenne, de errol almodni se merek ;)

A 2-3 orás ellétben nem a hóban hondoltam (ott amugy sosincs terdig ero süppedős ho, mindig le van ratrakolva a palyak kornyeken), hanem mondjuk szanko+ kis jatek+ hütte... Hat meglatjuk...

Aza baj hogy ha varok télig, hogy majd meglatjuk h mit bir meg hogyan alakul addigra, felek hogy az ertelmesebb szallasokat lefoglalják addigra,,, legkesobb november elején el kéne dönteni, addig igyekszem körbejárni a dolgot...

2014. szept. 9. 14:30
Mi Murauban voltunk, igaz a fiam 15 hónapos volt akkor. Februárban voltunk, az idő szuper volt, állítólag február a legjobb hónap ott, sok napsütés, hoviharok mar nincsenek. sokan voltak kis babával, kisgyerekkel is. Kabinos felvonó van, hütteben lehet melegedni van nagy tér. Viszont érdemes szállást időben foglalni, ért a pálya szállások hamar elfogynak.
7. nefaria (válaszként erre: 6. - Nikimiki01)
2014. szept. 9. 14:21

Persze minden gyerek más, ki kell próbálni, aztán majd meglátod. Szerintem télen, síelős hőmérsékletben, térdig érő hóban nem tudsz/tud az "ügyeletes" 2-3 órát kint lenni vele, egyszerűen azért, mert nem fog még rohangálni, ha addig el is indul, akkor is leül, megnézi, beleforog, belefekszik, felveszi, bekapja, beletúr stb stb, és ehhez én soknak tartom hóban-fagyban a 2-3 órát. De mondom, mások vagyunk, és a gyerekeink is mások - az enyém nem bírta volna.


A játszószoba szerintem azért jó, mert ott több minden van, mint az otthoni játékok. Gondolok itt ilyen labdásmedence, hinta, pörgőforgó tölcsérek, babakonyha, esetleg mászóvár, stb, tehát nagyobb az eszköztár, és ők sem egész nap a szobában ülnének.


Remélem jól érzitek majd magatokat :) Jó síelést :)

6. Nikimiki01 (válaszként erre: 3. - Nefaria)
2014. szept. 9. 14:16

Jatszozsoba külön sztem nem kell. Viszunk neki jatekot, tud ő a szobánkban is jatszani, vagy a hüttében egy asztalnál. (Ha tudnám mivel játszik egy egyéves :))

A hangsuly azon van, hogy nem szeretném azt hogy egesz nap a nagyikra bizzam, örülnek ha a kizelunkbe lehetne, igy jo lenne ha legalabb egyhuzamba 2-3 orat ellehetne a hegyen, szankoval, jatekkal, hüttében stb. Aztan nem kéne autozni meg világga menni a szallasig, csak lemennek a lifttel, bemennek a szobába, elaltatnám és mehetnék vissza.

Szóval hogy kenyelmes legyen az atjaras a palya meg a szallas kozott.

5. Nikimiki01 (válaszként erre: 4. - Nefaria)
2014. szept. 9. 14:13

Januar 20.an lesz 1 eves, igy remelem addigra jarni fog, egyelőre a maszast gyakorolja :)

A babakocsit tudom tolni, elégge terepbarát, tavaly tesztelve lett :) van amugy hordozó is, csak ha mindenki agyon van öltöztetve, nem tudom az emnnyire kenyelmes neki hosszu tavon. De mindenkepp vinnénk.

2014. szept. 9. 14:09
Ja, és ami még eszembe jutott, hogy a hóban nem biztos, hogy fogod tudni tolni a babakocsit. Lehet, célszerű lenne egy kendő/háti hordozó, vagy lehet a kocsikra is ilyen sítalp-szerűséget venni, azt hiszem.
2014. szept. 9. 14:08
Helyet nem tudok ajánlani, de nem biztos, hogy az egy éves gyerkő a hóban fog tudni játszóterezni :) Jár már egyébként? (Tudom hogy egy évesen nem elvárás) Így én, ha a te helyedben lennék, inkább az alapján válogatnék, hogy a szálláson az éppen felvigyázó tud-e "programot" csinálni a gyerekkel, mondjuk van-e játszószoba, vagy mondjuk melegvizes medence. Nem akarok hülyeséget mondani, lehet, hogy pályaszállás nincs ilyen, én sose voltam külföldön síelni, csak Magyarországon.
2014. szept. 9. 13:54

Sziasztok, idén télen lesz a lányom egy éves, és úgy tervezzük hogy megyünk síelni. Mi nagyon szeretünk, jártunk évente többszór is, előző télen teljesen kimaradt ugye, de most mennénk babástól :)


Dióhélyban:

Többen mennénk, két nagyi, + sógor és a barátnője. A két nagyi közül az egyik egyáltalan nem siel, a másik csak max 1-2x szeretne csúszni egy nap, szóval ő is tudna vigyazni a babára.


A kérdésem:

Mindenképpen pályaszállást keresnénk, mert gondolom az nem kivitelezhető hogy egész nap a hegyen legyen a gyerek...

Viszont ahhoz ragaszkodom hogy bármikor tudjak menni ha kellek, elégge anyás (bar inkább apás.. :)) már most is, és bár anyummal jol elvan, anyósommal még nemannyira, és ugye ő lenne vele többet. Szóval a lehetőségét meg szeretném adni hogy bármikor mehessek hozzá, ingázás nélkül..


Olyan pályát keresnénk ahol a fő felvonó kabinos, hogy a babakocsit fel tudjuk vinni, és ha lehet, a pálya aljában, vagy a felvonó tetejénél legyen valamifajta játszótér (nem nagy cuccra gondolok, maszoka, hinta, 1-1 műanyag cucc amivel tud jatszani a hóban) ja es persze hütte.


Jartunk sok helyen, de eddig nem ilyen szemmel figyeltem a pályákat, talán Murau még a családiasabb palyarendszerek egyike, de a többi hely ahol voltunk inkabb az egesz napos összevissza sielésre jo...


Szóval megköszönöm ha irtok tapasztalatokat, arra vonatkozóan is hogy mit vigyunk, mennyi ruhát, mennyit bir egy egyéves a hegyen, szánkón, stb stb...


Köszi :)

2014. szept. 9. 13:45
Egy éves babával síelni - hova?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook