Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy éves baba nem szopizik egy hete. Kell-e tápszer? fórum

Egy éves baba nem szopizik egy hete. Kell-e tápszer? (tudásbázis kérdés)


25. Mandula71 (válaszként erre: 23. - Mannalány)
2011. aug. 31. 10:46
egypt arra gondolt. A kicsiknek való dobozos junior tejitalra. A nagyáruházak polcain a bébiételek, tápszerek között találod.
24. tündér74 (válaszként erre: 1. - Mannalány)
2011. aug. 31. 10:04
Szia! Semmiképpen se adjál neki sima tejet. Nem való pici babának! Kezd a junior tejitalokkal, van kimondottan 1 éves korú babáknak való, ami egy egészséges átmenetet képez az anyatej és a sima tej fogyasztása között.
23. mannalány (válaszként erre: 18. - Egypt)
2011. aug. 31. 08:26
Miben más az összetétele? Azt hittem a dobozos babáknak való tejitalokra gondolsz....
22. mannalány (válaszként erre: 19. - EpresKrisz)
2011. aug. 31. 08:25
Már nem hiszem, hogy így egy hét után lenne mit fejni.....ha pár hónapos lenne, megpróbálnám, de szerintem már elfogyott az anyatej, sajnos.
21. mannalány (válaszként erre: 20. - Mandula71)
2011. aug. 31. 08:24

Nekem a tejérzékenységről nincs papírom, felnőttként jöttem rá, hogy a tej miatt vannak mindenféle panaszaim(bőr-légúti-emésztési....stb), ezek mind elmúltak amióta kerülöm a tejtermékeket. Igen, terhesség és szoptatás alatt is és most is kerülöm....

Az orvosnak már nem egyszer mondtam ezeket, de egyik fülén be, másikon ki, ő leragadt azoknál a dolgoknál, amiket Ő tanult, már rég adott volna tejet. Olyan, mintha csak hóbortnak tekintené ezt az egész tejmizériát, szerintem szomorú, hogy ez ma előfordulhat Mo-on. Amúgy akinek nincs panasza, elhiszem, hogy bátran ad tejet, de én a legjobbat szeretném a gyereknek, és az úgy érzem nem a tej...

20. Mandula71 (válaszként erre: 18. - Egypt)
2011. aug. 30. 23:29

A tápszerek és a tejitalok is tehéntej alapúak általában. Amennyiben valakinek tejfehérje allergiája van, sajnos ezeket sem kaphatja.


A topicindítónak: nem mindegy, hogy a tejfehérjére vagy a tejcukorra vagy érzékeny? Melyikről szól diagnózisod? Az, hogy a babádnál nem jelentkezik most tünet, sajnos semmit nem jelent. Gondolom az előzmények miatt te a szoptatásnál is kerülted a tejtermékeket, ez sokat számít. Én a helyedben biztos, hogy ezek után nem adnék tejet. A gyerekorvos milyen tápszert írt fel? Ha ő tud a tejallergiádról, akkor gondolom HA-s tápszert írt, nem véletlenül.

2011. aug. 30. 22:41
Lehet,hogy hülyeség,de csak szopizni nem akar a gyerkőc,vagy az anyatejet nem akarja meginni?Mert,ha csak szopizni nem akar,akkor fejd le neki az anyatejet és cumisüvegből igya meg.Ha maga a tejed nem kell már neki akkor én rendes tejet adnék.Úgy is eszik már mindent nem hiszem,hogy most kéne elkezdeni a tápszert!
18. egypt (válaszként erre: 16. - Mannalány)
2011. aug. 30. 22:34

A tejitaltól nem lesz a baba allergiás, az biztos, a tejtől viszont lehet, pláne ha van bármiféle allergia a családban. Én biztos nem kockáztatnék.

A tejital egyébként ugyanúgy néz ki, mint a tápszer, és úgy is kell elkészíteni, csak az összetevője más.

17. mannalány (válaszként erre: 14. - Egypt)
2011. aug. 30. 22:33
Én semmilyen tejterméket nem bírok szinte, és felnőtt koromban jött ki....
2011. aug. 30. 22:32

Amúgy tényleg nehéz döntés, ezért is kérdeztelek Titeket:-)

A tápszertől idegenkedem-lehet hülyének nézni, de nagyon mű dolognak érzem-bár ésszel tudom, hogy szükséges.

A tejital a legszimpatikusabb, de van aki arra is azt mondja üzleti fogás-mert jobb a megbízható helyről származó tej....

2011. aug. 30. 22:30

Nah, ha erzekeny vagy a tejre, akkor tenyleg varj meg vele. Legalabbis varnek a helyedben. Sok sikert!

Egyebkent nalunk reggeli utan kb. 10 perccel lecsuszik 2,5 dl tej, kakao. Illetve este vacsi, furdes es utana 1.5 dl tejecske! Nalunk ez bevalt, es mar keri is mindig.

14. egypt (válaszként erre: 13. - Mannalány)
2011. aug. 30. 22:30

Ha érzékeny vagy a tejre, semmiképp ne adj neki 2 éves kor előtt! Nem érdemes kísérletezgetni, hogy allergiás lesz -e miatta vagy sem. Nem jelent semmit, hogy eddig jól bírja a tejtermékeket,mert a savanyított tejtermékek nem nagyon allergizálnak, egész más, mint a tej!

Ugyanakkor add neki, mint ahogy szopizott. Reggel és este, gondolom.

2011. aug. 30. 22:26

Én érzékeny vagyok a tejre, ezért "félek" tőle-de ugye a tejtermékeket jól bírja a kisfiam, ez jó jel.

Azért érzem visszalépésnek a tápszert-mert szépen fokozatosan hozzátápláltam, imádja a finom kajákat, eszik reggelire joghurtot, kenyeret, este szintén valamilyen kenyeret, aztán degeszre eszi magát tejpéppel...hová illesszem be a tápszert?

2011. aug. 30. 22:26
Eppen ezt akartam irni... Nagyon nehez lesz a velemenyek alapjan dontened! :-)
11. nic81
2011. aug. 30. 22:24
Nem lesz egyszerű döntened úgy látom :-D
10. egypt
2011. aug. 30. 22:23

Én nem adnék tejet egy évesen. 2 éves korig akkor sem ajánlják, ha nem volt allergiás a családban. Nagyon kevés benne a tápanyag és vitamin, pl. vastartalma nulla. Szerintem ez lenne a visszalépés.

De tápszert sem adnék, hanem babáknak való tejitalt. Egyrészt ezekben rengeteg vitamin van, másrészt fele tápszer,fele rendes tej, így segíti az átszokást a rendes tejre. Én mindenképpen ilyet adnék, mielőtt a tejet bevezetném.

(Az egyébként abszolút semmit nem jelent, ha nem jelentkezik semmiféle allergiás reakció,a tej- és egyéb allergia nagyon sokszor csak jóval később alakul ki.)

2011. aug. 30. 22:23

Egyébként ez érdekes kérdés, sokan bíznak a tápszerekben. Szerintem csak egy állati jó marketing fogás és elhitetik az anyukákkal, hogy még a tejnél is egészségesebb.

Én a természetes dolgok híve vagyok, nagy kár hogy így elterjedt a tápszer :-(

2011. aug. 30. 22:22
Az en kislanyom 15 honapos kora ota iszik bio tejet. imadja. 5 honapos koraig tudtam szoptatni. :-( Amikor a 3- mas tapszert kellett volna kezdeni, en akkor kezdtem neki adni a tejet, a gyerekorvosunk ajanlasara. Nem higitottam sosem. Reggel kakaonak issza, este siman. En nem adnek neki mar tapszert a helyedben... De biztos vannak nalamokosabbak, tapasztaltabbak. Errol nagyon megoszlanak a velemenyek, ez a te dontesed kell legyen.
2011. aug. 30. 22:21
Én úgy gondolom, jobban jártok, ha tápszerezni kezdtek legalább egy pár hónapra. Az anyatej nagy kincs, utána a bolti tej egy nagy szeméttel egyenlő sajnos...:(
6. Mandula71 (válaszként erre: 1. - Mannalány)
2011. aug. 30. 22:20

Én mindenképpen a tápszert választanám, nem a tejet.

Nem gondolnám, hogy a tápszer adás a visszalépés lenne, a reggelihez (vagy ha igényli a többszöri evést, akkor előtte) és este pótvacsoraként én adnám neki.Nyilván nem kell annyi, mint egy kevesebbet, vagy nem jól evő gyereknek, emiatt nem kell az eddigi étkezéseit felborítani. Gondolom ha magától abbahagyta a szopit, akkor az is már csak reggel-este volt.

Ha tápszert nem adsz neki, mert úgy látod, hogy elég mennyiséget eszik, a tejjel még legalább fél évet (inkább egyet) akkor is várjál.

2011. aug. 30. 22:19
Az én kislányom szopizik még, de egy éves kora után adtam neki tehéntejet is - mert kérte. Ergo én tejet adnék. Ha van a családban tejallergia szerintem akkor lenne indokolt a tápszer, mondjuk nem vagyok szakember. Egyébként én is visszalépésnek érzem:)
2011. aug. 30. 22:17
Én tuti nem adnék neki tápszert. Tulajdonképpen minek kellene? Az viszont igaz, hogy a bolti tejek elég vacak minőségűek, mi házi tejet iszunk egy jó pár hónapja, forralom a gyerkőcnek. Esetleg 1 évesnek lehetne hígítani. Nem?
2011. aug. 30. 22:17
Nekem egy évesen mondta a doki, hogy kipróbálhatom a tejet, de az enyém nem szereti. Így kapott tápszert, illetve vannak tejitalok, kifejezetten nekik. Szerintem ez a te döntésed, ahogy érzed, de a tápszer nem visszalépés, több benne a tápanyag, mint a felvizezett tejbe (hacsak nem kapsz igazit). Gondolom ez már csak reggel-este kérdés.
2011. aug. 30. 22:13
Az én lányom 11 hósan választotta le magát,én adtam neki tápszert(valószínű több a tej benne mint a tejben).
2011. aug. 30. 22:10

Kisfiam egy hete elválasztotta magát, egyik napról a másikra. Ma voltunk egyéves státuszon, a doktornő felírt egy tápszert.

Soha nem kapott tápszert, tejtermékeket eszik, sőt már szinte minden Neki valót elfogad, kifejezetten jó evő. Tejet még nem kap.

Bizonytalan vagyok, kezdjem-e a sima tejet adni, vagy tényleg ennyi idősen (szerintem)visszalépve kezdjem tápszerrel etetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook