Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy éves a babám és üt. Mit tegyek??? fórum

Egy éves a babám és üt. Mit tegyek??? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. ca39633091 (válaszként erre: 30. - Csipkerozsika83)
2012. jún. 6. 05:59
Sziasztok.1 épves a kissebb fiam és mikor föznöm kell nem kuszhat mászhat a lábam alatt,be kell tennem a kiságyba.Továbbá rengeteg házimunka van amit el nem tudom képzelni hogy oldanám meg ha nem helyezném biztonságba a gyereket erre az idöre..Én biztos nem vagyok humánus szülö...De sajna se takaritónöm se szakácsom.Na de ezeket csak ugy magamnak mondtam:-)1éves korban minden gyerek próbálja kifejezni az akaratát.Nagytesó megpofozza,persze hogy azt tanulja el legelöször amire mondjuk hogy nem szabad.Attól hogy ütöget püföl a kicsi nem hinném hogy a szüleitöl ezt látja.Vannak hevesebb vérmérsékletü gyerekek is akik csak igy tudják kifejezni magukat.Szerintem.Na szép napot mindenkinek.
2012. jún. 6. 01:23

Az én véleményem szerint a gyerek megütése vagy a kiabálás nagyon helytelen azért,mert a gyerekek tükrözik azt amit a szülő csinál vagyis utánozzák.A kiságyába a járókájába vagy a szobájába zárni szerintem ugyancsak helytelen,ha magára hagyod a gyereket akkor gyakorlatilag hasonló mint a börtön,ha úgy teszed büntetèsbe a kisàgyba vagy a járókába ,hogy ott vagy akkor se jó,mert onnantól kezdve soha nem akar majd ott lenni tehát nem igazán célra vezető oda betenni ilyenkor ahol a gyerek aludni vagy játszani szokott,mert ezt a helyet a bűntetéshez fogja kötni.Nekem 3 gyermekem van.A két nagy már kamasz.Kb.10 éves korukig úgy 1 éves koruk környékétől amikor akaratosak lettek és nem akartak szót fogadni én egy kijelölt helyre ültettem őket ahol addig kellett ott legyenek ahàny évesek éppen.Pontosan első körben ha a gyerek rosszat csinál rá kell szólni hogy hagyja abba.Ha abba hagyja akár meg is lehet dícsérni érte,ha nem akkor le kell ültetni az adott helyre a szemébe nézve elmondani neki,hogy miért és meddig kell itt üljön és akárhányszor felkel visszarakni.Ha leülte az idejét akkor ismét el kell neki mondani hogy mièrt kellett itt ülnie és,hogy kérjen bocsánatot és megölelni.

Szerintem ez egy humánus módszer lelki sérülések nélkül viszont nagyon kitartónak kell lenni hozzá ès hinni kell a módszerben.A legkisebb most másfél éves,az első alkalommal egy órán keresztül vissza kellett tegyem másodszor 15 perc harmadszor 40 negyedszer ott maradt ötödször 5- ször kellett visszatenni.Korából adódóan kb.1 m-re állok tőle ilyenkor és elmondhatom hogy 3 hét alatt nagyjából teljesen leszoktattam a rugdosásról,harapásról ès a verekedésről.:-)

2011. ápr. 19. 10:05
Szerintem türelem, ebben a korban nem tudja, hogy ez fáj. Én ilyenkor mondom hogy NEM határozottan, de nem kiabálok, vagy megfogom a kezét, és irányítom, hogy simi-simi. Mostanában ez utóbbi egyre inkább beválni látszik.
2009. jún. 5. 19:24
Nem tudom, hogy mi az igazság, de amit írtam több szülötől is hallottam.
27. petrikek (válaszként erre: 26. - Princes47)
2009. jún. 5. 18:33
én azt hallottam (bár ettől nem biztos, hogy igaz), hogy a hirtelen hidegzuhany árthat (szívnek, de még epilepsziás rohamot is lehet tőle kapni). NÁlunk az ölelés, puszilgatás mindig bevált. Vagy ha nem figyeltünk oda...
2009. máj. 30. 12:57
Egy ismerősömnél az vált be, hogy amikor elkezdett hisztizni, egy pohárka vizzel leöntötte. Nagyon meglepődött, soha többet nem csinálta. A másiknál meg a hideg zuhany, de a gyerek már annyira huncut volt, hogy a földön fetrengett és üvöltött. Ez a módszer is bevált. A harapásra pedig azt csinálták, hogy kicsit de megcsipték az alsó karját. Soha többet nem csinálta. Nem tudom, hogy jó e az én lányom ilyeneket nem csinált.
25. katic
2007. nov. 28. 11:18
Az enyém is. Sőt, ő még hisztizik is. Lefekszik a földre és rugdos, ha valami nme az ő kedve szerint történik. szépen meg kell neki magyarázni, mit miért nem szabad. Megértik. :) nálunk bevált.
2007. nov. 23. 18:38

Megnézném azt a gyereket amelyik ezt nem csinálja....

Majd kinövi, te meg minden alkalommal szépen mond neki, hogy nem szabad.

Majd ő is elkezdi m ondani, és nem csinálja. Az enyém már mondja.:)

Kitartás..

2007. szept. 21. 08:29

Nekem most lesz 1 éves, de 6 hónapos kora óta sikít, és kb. 1 hete üt.A legjobb, hogy tudja, mi az a NEM SZABAD!, mégis csinálja. Pl. ha rászólok, mikor készül valamire (pl.ütögeti a vitrinesszekrány üvegét teljes erőből), akkor rámnéz, és úgy kezdi el csinálni, hogy először csk félve, kicsit üt rá, majd ha ismét rászólok , akkor csakazértis erőből elkezdi döngetni, hogy majdnem betörik az üveg.

A sikítás olyan szinten megy, hogy más gyerekek is elsírják tőle magukat (még nála nagyobbak is). Rendszeresen akkor csinálja, ha 1. BKV-zunk,2.vásárolunk, vagy nézelődünk egy boltban,3.beteszem a járókába.Olyan ciki, mindig mindenki minket néz, és tényleg olyan fülsértően sikít, olyan hangerővel, hogy néha már attól félek,hogy kikapja valaki a babakocsiból, és csinál vele valamit. Volt, aki már beszólt. De nem tudok mit kezdeni vele.

Az ütést eddig még csak próbálgatta, de azonnal megy fél órára a járókába, ha ezzel akarja szórakoztatni magát,hogy az apját vagy engem pofozgat! Nincs kegyelem!

22. ZITA9770 (válaszként erre: 21. - _kleo_)
2006. dec. 20. 20:21
Hát asikításra semmi nem vált be.Sem a határozott rászólás,sem az elmagyarázás de még a szájbapacsi sem.Ha ráhagytam az sem.Eleinte csak akkor sikított ha a nagylány szólt rá,de most már akkor is ha én vagy a párom.Már azon gondolkozom hogy elviszem nevelési tanácsadásra.Az oviban is visít de ott csak akkor ha szekálják a csoporttársai.
21. _kleo_
2006. dec. 20. 19:55

Zita, nem akarlak elkeseriteni, de nekunk ebben a korban semmi nem valt be. Nalunk akkor dobalt mindent. Mindig hatarozottan raszoltunk hogy nem szabad, de nagyon lassan notte csak ki. Most 2 evesen erti igazan hogy mit jelent a 'nem szabad', eddig igazabol csak elviseltuk es elvontattuk mindig a tett helyszinerol, ha valami olyasmit csinalt amit nem volt szabad. Most nalunk az valik be, hogy ha kezd tulporogni, csapkodni, karmolni, verekedni, akkor beiktatunk 1-2 ora olyan jatekot amikor csak vele foglalkozunk. Attol mindig kisimul.


Sikitas ellen: hogy reagal ha figyelmen kivul hagyod? Egyszeruen hatarozottan raszolsz hogy nem szabad, es elvontatod a tett szinhelyerol teljes lelki nyugalmadat megorizve. Ne lassa rajtad hgoy az idegeidre megy a sikitas. Nalunk ez mar tobbszor bevalt. Pl. vizzel teli pohardobalas ellen.

2006. dec. 20. 15:23

Sziasztok!

Nekem most 8 hónapos a kisfiam de már elkezte a harapást meg az ütést.Van 2 nagyobb testvére/4,11 évesek/ ők ilyet nem csináltak.Mit tegyek?

A 4éves meg állandóan sikít/fiú/ha rászólunk hogy nem szabad.pl:villanykapcsolgatás székről,villanytűzhely bekapcsolás.

A naggyal nem voltak ilyen problémák,lehet azért mert Ő lány?SEGÍTSETEK!!!!Minden ötletet szívesen fogadok!!!

2006. nov. 21. 09:50
A múltkor (most olvasom) véletlenül elütöttem és azt írtam hogy "de üss a szájára", pedig azt akartam írni, hogy "ne üss a szájára". de ez a szövegkörnyezetből remélem kiderült.
2006. nov. 20. 23:26
A legjobb orvosság a türelem.De ha eszed van ne hagyd magad mert nem fogsz vele bírni és rád hajal a csemetéd.Ne érezz bűntudatot ha néha a kiskezére csapsz jelképesen mert ha most ráhagyod később az oviban és az életben is agresszív lesz.Tapasztalatból tudom:)
17. leleszi (válaszként erre: 14. - Ordas)
2006. nov. 19. 15:53

Nem értem mért várod el egy 1 éves gyerektől hogy értse ezt:Most azért ütött anya a számra mert beleharaptam???

Elég ha kicsit a hangoddal próbálsz figyelemfelkeltést csinálni,és meg fogja érteni ezt nem szabad.

Igy lehet vele érzékeltetni a veszélyt,meleget...

Ne üss a szájára ,mert később hamarabb el fog járni a kezed:

16. Ordas (válaszként erre: 15. - 09d65bf33d)
2006. nov. 19. 15:29

Sziasztok!


Mi igen komoly képet vágunk a leszidáshoz el is szokta magát szégyelni,vagy odabújik a melkasomhoz.Igaz utána ,kb fél perc egy perc után folytatódik a játék.

A szájára ütés nem szokott nagy lenni,csak "jelképes,"de nem esik jól neki,mindig sirva fakad utána.Nem szeretem ezt csinálni.Most inkább eltolon magamtól és rászólok ne harapjon.

2006. nov. 18. 09:13

Ordas, nem tudom, hogy mondod a babádnak, hogy nem szabad. Nem a szavakat érti még ilyenkor pontosan (persze abból is értenek, de nem az a lényeg), hanem hogy milyen hangsúllyal és arccal mondod mindezt: abból éreznie kell, hogy te ezt halál-komolyan gondolod.Nem ártalmas egy kis hatásszünet sem, tehát a "leszidás " után fél perc múlva ne kezdd el puszilgatni. Hadd érezze egy kicsit, hogy vmit nem jól csinált.

Elhiszem, hogy már fogy a türelmed, de amíg csak bírod, de üss a szájára (persze gondolom épp hogy csak odalegyintettél, de nem jó, ha azt tanulja meg, hogy így kell a problémát megoldani). Jó alapos leszidás után egy kis hatásszünet( persze nem kell órákig tartson, de legalább 20-30 percig ne kedveskedj vele). Hogy megértse, hogy ti nemhogy nem örültök ennek a viselkedésnek, de egyenesen nem is tűritek neki. Remélem használni fog a dolog. Nagyobb gyereket harapott már meg? Vagy nincs is a környezetében? Kíváncsi lennék, hogy csak titeket tisztel meg ezzel, vagy nagyobb gyerekeket is...

Nekem még csak 6 hetes a kisfiam, szóval nálunk még más problémák vannak, csak azt tudom leírni, amit a környezetemben láttam (illetve amit gondolok minderről).

14. Ordas
2006. nov. 17. 21:04

Sziasztok!


Na elérkezett a harapás ideje.A múltkor a földön játszottunk végig mászott rajtam és beleharapott a fenekembe.

Most ott atrtunk,hogy hajol felém és tátja a száját,mire én eltolom és közlöm vele ne harapjon mert fáj.Van hogy nem használ vagy újra probálkozik.Ha nem vagyok résen és sikerül megharapni a kicsit rácsapok a szájára,mire elkezd sírni.Volt,hogy visszalendült a keze.ÉS MÉG CSAK EGY ÉVES!!!!!!!

Én ilyen szempontból elég szigorú vagyok nem hagyom rá,csak a százhuszadik nem szabad már unalmas.

Volt hogy mosogattam ,leült a lábamhoz és megharapott.Ki érti ezt???Amúgy meg tünemény.KAjálás közben simogatja a kezem és örül ha örülök -mert kimutatom,hogy ez jó.De ekkor megindul a vezér odabent és hirtelen csap.

Kedves Borzi ha van örtlet szívesen vesszük.Neked mennyiidős a babád?

13. 7130b15964 (válaszként erre: 11. - 09d65bf33d)
2006. nov. 16. 21:25

Nagyon egyetértek veled, a szeretet és a mindent ráhagyok nem ekvivalens.

Egyébként láttam olyan kisfiút, akire mindent ráhagytak, mert pici, mert ő a család szemefénye, az egyetlen unoka stb. Eredmény 5 éves korára zsarnok-akarnok lett, a család meg totál kifáradt tőle és fellázadtak az alattvalók. Csóri kiskirály meg azt hitte, hogy már nem szeretik, mert a saját kis fejével csak ennyit értett meg az egészből.

Nagyon kiborult tőle, nem értette, hogy miért nem szabad azt, amit eddig mindig csinálhatott, miért az a csomó szabály stb. Pedig, ha időben és fokozatosan ismertették volna meg vele a szabályokat, akkor simán beleszokott volna.

12. _kleo_
2006. nov. 16. 20:55
Borzi, teljesen egyetertek veled. En minden egyes alkalommal hatarozottan raszolok hogy ezt nem szabad es elmagyarazom hogy nem verekszunk, nem bantjuk a masikat mert sir es faj neki. Nem tudom meg mit tehetnek az ugy erdekeben. Ha van otleted szivesen vennem. En is a kovetkezetessek es a szigor hive vagyok, a 2-3 eveseknel szerintem nagyon esznel kell lenni.
2006. nov. 16. 08:18
Hát lehet nincs igazam, de szerintem azért van manapság ennyi félrenevelt gyerek, mert mindenki ezeket az elveket vallja, hogy hagyjuk a gyereket, majd kinövi. De kérdem én, mire való a szülő akkor? Csak azért hogy a gyerek fizikai szükségleteit kielégítse? Meg kell tanítani neki, hogy mi az ami jó és mi az ami rossz. Persze nem ütni kell, mert attól csak még rosszabb lesz a helyzet, de határozottan le kell szidni, ha olyasmit tesz, ami másnak fájdalmat okoz.. Már elnézést a hasonlatért, de még egy oktondi állat (pl. kutya) is megérti, ha leszidják vmiért, hogy ne értené meg akkor egy egy-két éves baba? Csk azért mondom, mert munkám során sok kisgyerekkel találkozom, és mindig a pedagógusok és pszichológusok gyerekei azok, akiket a szüleik legkevésbé tudnak "kezelni". Volt amelyik az orrunk előtt ment neki az anyjának és közben üvöltötte, hogy utállak (4 éves kisfiú). Az anyuka akkor sem csinált semmit csak azt mondogatta hogy "Szeretlek kicsim!". A nővérke szólt rá a gyerekre, hogy anyát nem szabad bántani. Erre az anyuka meg kiakadt, hogy majd ő megmondja, mit szabad. Aztán ne csodálkozzon, ha majd a gyerek a fejébe akasztja a baltát pár év múlva, csak mert nem tudja kezelni az indulatait...Mindent meg kell tanítani a gyerekkel.A szigorra és következetességre pedig néha igenis szükség van egy alapvetően nem angyali természetű gyereknél. Persze könnyű ezt mondani, én még nem tartok ott, hogy a gyerekem ilyesmit csináljon, de remélem nem fogok elgyengülni ha itt lesz az ideje.
10. _kleo_
2006. nov. 15. 14:15
Van mas valasztasunk, Ordas? Elobb-utobb csak tul leszunk rajta. Nalunk is akkor legjellemzobb mikor faradt. Raadasul igy kozel a 2 evhez alakul ki a birtoktudat, most irigy is a jatekaira, nem szivesen ad oda semmit senkinek. Ez is orok konfliktusforras, es annyira kiszamithatatlan. Ha tudom, probalom elterelni a figyelmet, de van hogy eselyem nincs ra, annyira hirtelen mozdul.
2006. nov. 14. 22:19

Sziasztok!


Hála Kleo mi még nem tartunk ott.A mi babánk csak a közvetlen családtagokat tiszteli meg az ütéseivel.

de új fordulat: elkezdett harapni ha mérges és csak engem.az apját csak üti,De akkor jön elő sürün ha fáradt.

A gyerekeket nagyon szereti nem bántja őket.Ami késik nem múlik.Megvárjuk míg kinővik?????

8. sz.andi (válaszként erre: 7. - _kleo_)
2006. nov. 14. 13:10
hát egyszer az én nagyobbik fiam is megharapta a barátnőm lányát, pont a szeme alatt. írtóra fájhatott szegénynek, azt sem tudtam mit csináljak, majd elsűllyedtem szégyenemben, de a barátnőm megnyugtatott, hogy kinövi, és az ő lányai is harapdáltak, bár nem ilyen durván. sok türelem, odafigyelés, figyelemelterelés. most pont a kicsi fiam (1,5 éves) van az ütős korszakában, ha látom, hogy ütni akar, akkor megsimizem, megycsiklandozom, vagy vmi hasonlót csinálok. és akkor el is felejti, hogy mit akart.
2006. nov. 13. 13:49

De jó látni, hogy nem csak mi szenvedünk ezzel a problémával, és túlélhető.


Andi, Ordas, ti mit tesztek ha társaságban más babákat harapdál? Az én fiam épp múlt héten a szomszéd kislányt támadta meg, aki még 9 hónapos (a fiam 2 éves). Nagyon durván fejbe verte egy kemény műanyag játékkal. Rászóltam, megbeszéltük hogy ilyet nem szabad, fáj neki, sír, szomorú ő is és az anyukája is. Pár perc múlva újra nekiment egy játékkal. Annyira tanácstalan vagyok. Úgy tűnik ez egy rossz szokás, de lövésem sincs hogy szoktathatnám le róla.

2006. nov. 13. 12:27

Köszönöm a segítségeket,és is megfogadom.Azóta szerencsére már kezdi elhagyni,csak akkor csinálja ha fáradt vagy éhes és még nem etetjük.

Most a simogatással probáljuk felcserélni,ha megüt rögtön simogasson is.

de a kis maszat tudja,hogy rosszat tesz,mert ha megüt odabújik egyből.A harapás még csak most kezdődik.kicsi kék foltok jelennek meg a helyén .Nagy élmény.

Várom a tanácsokat és előre is köszike.

5. sz.andi (válaszként erre: 1. - Ordas)
2006. nov. 12. 23:39

Szia Ordas

Nekem két kisfiam van, az egyik 3és fél, a másik másfél. mind a ketten 'harapdálósak voltak, a kicsi még mindig. A barátnőm az első gyerkőcnél mondta, hogy idővel kinövi, abba hagyja a harapdálást, így is történt. a kicsinél szerencsére nem olyan durván jelentkezik a harapdálás, mint a nagynál. mi inkább kikerüljük a harapásokat, elhúzom a kezemet, ha meg akarja harapni, vagy elkezdünk vele viccelődni, elvonjuk a harapásról a figyelmét, és megpróbáltuk megmagyarázni neki, hogy ezt nem szabad, mert bibit csinál ezzel nekünk,ez eddig egészen jól bvált. ha egy kicsit durvábban jelentkezett a harapdálás, akkor max egy kicsit megpaskoltuk az ajkát - persze egyáltalán nem durván, nehogy fájjon - ,hogy tudja, hogy ezt nem szabad. az igazság az, hogy én szoktam betenni ilyesmiért a kiságyba, mert félek ha magára hagyom, akkor félős lesz, meg még kicsi és nem fogja fel, hogy ez most miért van. szerintem a legjobb, ha szépen elmagyarázod neki, hogy az fáj neked, te nagyon szereted őt és anyát nem bántjuk, és ha lehet kikerüled a harapásokat, vagy amikor látod, hogy na most harapna vagy ütne, akkor témátváltasz, felhívod a figyelmét vmi más érdekes dologra. remélem neked is beválik az én módszerem.

2006. nov. 9. 20:37
Nincs TV-nk, igy a Zone Club kimarad. Nalunk 2 eves lesz Karacsonykor. Mar utanaolvastam eleg sok szakkonyvben es azt irjak hogy teljesen termeszetes mert ilyen korban meg nem tudjak felmerni a tetteik kovetkezmenyeit, es nem tudjak kezelni az indulataikat. Szoval ki kell backelni. Jo iranyba haladunk mert minket mar nem nagyon bant, viszont ha barmi velt vagy valos serelem eri mas babatol (pl. el akar venni valaki egy jatekot), rogton nekimegy. S az a legmegdobbentobb hogy leginkabb azokat bantja akiket nagyon szeret. Idegeneket kevesbe.
2006. nov. 8. 22:01

Szia!


Köszönöm,hogy irtál,én is ezt csinálom.tegnap eljutottunk oda,hogy simogatásnál örülünk,az ütésnél sírunk.Megnézi.felemeli a fejünket,vagy elveszi a kezünket,és ha tényleg "situnk" ő is sír.

Csoda pofa.Meg kell zabálni.


Nem tudom nektek van e zone club adótok.Ott minden nap 16.00 kor adnak egy műsort egy psziho nénivel,ő tanácsol családoknak.Nézd meg van ilyen gyermek mint a tiétek aki üti a másikat.

Én sajna csak a későbbiekre látok példát,mert egyévessel nem foglalkozik.

nektek mennyi idős a picitek?

2006. nov. 6. 21:46

Nalunk az valt be, hogy mikor 'tamadott' akkor letettem a foldre, ha az olemben volt, vagy arrebbmentem es elmondtam neki, hogy ezt nem szabad, igy nem viselkedunk. Lassan de biztosan hat. A visszautes szerintem sem jo modszer, egy 1 eves szerintem meg nem fogja az osszefuggeseket, hogy mit miert kap.


Nalunk most az a gond hogy mas gyerekeket bant neha, foleg nala kisebbeket, en ezzel nem nagyon tudok mit kezdeni. Minden egyes alkalommal raszolok es elmagyarazom hogy ezt nem szabad, vagy berakom a kisagyba par percre magara hagyom, de egyelore sok valtozast nem erzek.


Ugy szeretnem tudni miert csinaljak!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook