Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy év körüli gyerekek fórum

Egy év körüli gyerekek (beszélgetős fórum)


15. anya4005 (válaszként erre: 14. - Pirosribizli)
2014. júl. 21. 22:47
Mi annó a DM-ben vettük a bébi fogkefét és fogkrémet (össze volt csomagolva).
14. pirosribizli (válaszként erre: 13. - Ozike0501)
2014. júl. 21. 17:26
Köszi!Gyógyszertárban még pont nem néztük.Arra meg már nem emlékszem a nagyobbikomnál honnan jutottunk hozzá!:)
13. ozike0501 (válaszként erre: 12. - Pirosribizli)
2014. júl. 21. 17:17
Gyógyszertárakban van és életkorban hozzá illő fogkrém is! :)
2014. júl. 21. 17:03

De mivel mossátok/mostátok a picik fogát? A nagyobbik fiamnál ilyen ujjra húzható fogkefe szerűséget használtunk,de mostanában nem láttam sehol olyat!

Fogkrémet használtok?

2014. júl. 21. 14:16
Én mosom reggel, este a fogukat.
10. anya4005 (válaszként erre: 9. - Pirosribizli)
2014. júl. 21. 14:13

Nekem nagyobbak a gyerekeim,ezért csak a fogmosásra reagálnék:

Mióta kibújt az első foguk,minden étkezés után van fogmosás. Gyümölcs után fél órát várunk,csak aztán mossák meg,lefekvések elött pedig én mosom.

2,5 és 4 évesek a fiaim.

2014. júl. 21. 13:49
Fogmosással hogy álltok?
8. pirosribizli (válaszként erre: 5. - Vikucka)
2014. júl. 21. 13:49

Egy picit irígyellek a szoptatás miatt én csak néhány hónapig tudtam szoptatni.

Köszi hogy ilyen részletesen írtál az ételekről,megpróbálok én is egészséges ételeket adni,de legtöbbször anyósom részéről mindig megkapom miért nem adok már neki tejet,párizsit vagy pudingot,ilyeneket.még jó hogy napi kapcsolatban nem vagyunk.

2014. júl. 21. 13:46
Én mostanában vezettem be az egy alvást nappalra,reggel fél nyolc körül kel,vagyis kelnek a bátyjával,de dél körül mikor ebédelünk már alig lát ki a fejéből. Este hasonló,fél nyolckor fürdetem de akkor már elég nyűgös az álmosságtól.Nyolckor már alszik is és legtöbbször átalussza az éjjelt.
6. vikucka (válaszként erre: 5. - Vikucka)
2014. júl. 21. 11:50
ja este 9-10 korul megy aludni, es reggel 8-9 korul kel. Ejszaka 2-3 alkalommal ebred szopizni, de azonnal vissza is alszik. Napkozben delben alszik 1 orat, es 5 ora korul meg egyet.
2014. júl. 21. 11:49

Szerdan volt 1 eves a lanyom.


Meg csak maszik, felall, butorok mellett lepeget. Nem all onalloan, es szerintem az onallo jarastol is messze vagyunk meg.


Szopizik meg naponta 4-5 alkalommal, leginkabb komfort szopi. Reggel, deli alvas elott, este is, de valamikor delutan is keri, ha anya hianya van.


Eves: mindent eszik, amit mi KIVETEL: dio, mogyorofelek, nyers tej (bolti), kakao, csoki, cukor, lekvar, chips, fustolt sonka, kolbasz, udito, meg gyumolcslevet sem kap.

Amit eszik. Altaläban, amit en fozok, abbol kap. kevesbe fuszeresen fozok miatta. Levest, eszik tesztat, joghurtot, szinte minden zoldseget (kaposztat, babot, lencset NEM), gyumolcsot, kapott mar bogyos gyumolcsoket is (eper - hamozva, afonya, malna, stb.)


Reggelire altalaban zabkasat kap vizzel elkeszitve almaval, vagy tojasrantottat sajttal, paradicsommal, rozskenyerrel, vagy vajas kenyer csirkemell sonkaval es sajttal, uborkaval, paradicsommal. esetleg joghurt zabkasaval. Ma probaltam neki adni tejbegrizt, de nem kellett neki.

Ebed: leves, foetel, amit epp fozok: turosteszta, vagy epp paradicsomleves, zoldsegleves, husleves stb.

Uzsonna: friss gyumolcs: barack, dinnye, banan, eper, malna, cseresznye, meggy, epp ami van itthon. Vagy joghurt haztartasi keksszel.


Vacsora: amit en is eszek: szendvics, tojasrantotta, salata, stb. sajtfalatok


folyamatosan kinalom vizzel, csak azt iszik az anyatejen kivul.


Beszedfejlodes: apa, mama, papa, memme, auto, addoda, add, labda (dabda), baba, babba (babóca), vava (kutya) stb.


Tudja, hol a feje, hasa, fule, nozija.

Utanoz bizonyos hangokat: auto, traktor, kutya, kigyo (sziszeg).


Nem tud sem tobbet, sem kevesebbet, mint egy ilyen koru kisgyerek.

2014. júl. 21. 11:46
ja egész nap rohangál, fél órát alszik de és du is. este 8 körül már álmos, együtt fürdenem mostanában a tesóval olyan 7 körül
2014. júl. 21. 11:44
Nekem ugyan nem most volt egy éves,/3 éves jelenleg/de mindent evett már egy évesen,szaladgált egész nap /10 hónaposan indult el egyedül/ és csak ebéd után aludt majd este.Napirendje,csak az volt hogy napi 5x evés és az ebéd utáni alvás.Fél 7-kor fürdik a mai napig is este és max 21-re alvás.Ez pici kora óta így van.
2014. júl. 21. 11:42

július 1.-én volt egy éves a lányom. Én már mindent adok neki enni, elég sokat gagyarászik, de kedvence a hinta a papát (lapát) a pápá, kekk (kukk), apa, papa, ááányááá (anya, de ezt csak ha valami baja van akkor), ha meglátja az 5 éves testvére kukacát akkor rámutat, hogy kukukuku :) a tyúkra mindig mondja a képen hogy kokoko, kutya: vau-vau, cici: cic, ha éhes akkor: mamma

ha mondom neki, hogy tedd bele a kockát a vödörbe, akkor beleteszi, vagy vidd oda ezt és ezt apának, adjál puszit, hol a ez és az akkor megkeresi és hozza boldogan. Aludni csak cicin hajlandó, 80cm és 11,5 kiló.

2014. júl. 21. 11:33

Sziasztok!

Nektek miket csinálnak az egy év körüli gyereketek?

Miket egyik már? A napirendjük milyen,hányszor alszanak egy nap? Köszi aki válaszol.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook