Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy autóra, két személy kérheti a költségtérítést? fórum

Egy autóra, két személy kérheti a költségtérítést? (tudásbázis kérdés)

12. emagdi (válaszként erre: 10. - Princes47)
2009. okt. 7. 13:11

persze. az adóbevallásba beírja, hogy adott évben mennyi költségtérítést kapott, és ki is fizeti utána az adót (már a munkáltató le is vonja).

itt adókockázat nincs, hiszen az adót megfizette.


itt nem az adóhatóságot, hanem magát a céget "csapod be", mert ugyanazon útra két helyen is kérsz költségtérítést. de mivel mindkét esetben megvalósul az, hogy az adott autó az adott utassal megtette az adott távot, ezért az apeh nem fog kifogásolni semmit, ha esetleg az egyik (vagy akár mindkét cégnél is) ellenőrzi pont ezt az autót. (mert a kilométeróra állása annyi lesz mint amennyit beírnak a nyilvántartásba)

2009. okt. 7. 09:25
Csak az a személy kaphat autóra költségtéritést akinek a nevén van az autó.Légvomalban számolják a km-t a lakás és a munkahely között. 9ft/km dijjal.
10. princes47 (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2009. okt. 7. 07:28
Dehogynem az adóbevallásba is be kell írni.
9. emagdi (válaszként erre: 3. - Naildi81)
2009. okt. 6. 22:57

elvileg nem, hiszen - mint korábban is írták - a kilométer óra állást, időpontot rögzíteni kell.


gyakorlatilag azonban a lebukás esélye nulla, ha te is és a férjed is külön -külön el tudja számolni a munkahelyén (ami két különböző cég) akkor tegyétek.


apeh max azt vizsgálja (a cégeknél), hogy adott napon tényleg dolgozott-e a munkavállaló, hogy reális volt-e a megtett kilométer, megvan-e a dokumentáció stb.

de azt az életben nem fogja kiszúrni senki, hogy ti ugyanarra az autóra két különböző cégnél is elszámoltatok valamit.

8. ferkó50 (válaszként erre: 7. - Ferkó50)
2009. okt. 6. 20:41
Lankad,a figyelmem Princes47!
7. ferkó50 (válaszként erre: 3. - Naildi81)
2009. okt. 6. 20:40

Gondolom egy városba járnátok,egyébként osztom Princes17 3.hozzászólását.Nem tudom cég függő-e.

Annó,ahol dolgoztam tulajdonosnak kellett lennem.

Érvényes műszaki feltétel volt.

2009. okt. 6. 20:37
NEm akarunk csalni, azért kérdeztem meg. Ha nem , nem:)
5. princes47 (válaszként erre: 3. - Naildi81)
2009. okt. 6. 20:08
Igy már nem biztos. Veszélyes.
2009. okt. 6. 20:08

Igen kérheti, de az időpontot és a km óra állást pontosan kell vezetni.

Tehát nem lehet ütközés.

Az én cégemnél nem lehetett, csak az kaphatott akinek a nevén volt a gépkocsi. Ez cégtől függ.

2009. okt. 6. 20:06
Ketten járnánk be a párommal vidékről dolgozni, két különböző munkahelyre.
2009. okt. 6. 20:03

Ezt,hogy gondolod?Egy cégnél szerintem biztos nem.

Különbözőnél lehet,hogy elmegy,de az adónál az APEH

mit ellenőriz?Hú lehet,hogy tippet adtam.

2009. okt. 6. 19:55
Egy autóra, két személy kérheti a költségtérítést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook