Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy asszisztens végezhet gyökérkezelést a beteg fogán? fórum

Egy asszisztens végezhet gyökérkezelést a beteg fogán? (tudásbázis kérdés)


2014. dec. 11. 14:05
Remoninak minden szava igaz, csak egyetérteni tudok vele.
20. Remoni (válaszként erre: 19. - Panka78)
2014. dec. 11. 14:01

Értelek, ha ennyire tudod, akkor mindenképpen menj vissza, biztos ír fel antibiotikumot, ha kéred.


Gyökérkezelés előtt kötelező a röntgen, anélkül hozzá sem kezdhet. Most nem csináltak előtte? Az elég nagy baj.

Remélem a volt dokidból sem a szarkazmus szólt, amikor megkérdezte tőled, hogy mi a diagnózisod.

19. Panka78 (válaszként erre: 17. - Remoni)
2014. dec. 11. 13:12

Majd ma beszélek vele. A baj az, hogy van 5db gyökérkezelt fogam, és sajnos mindhez kellett antibiotikum. Én meg már nagyjából tudom, hogy milyen jellegű fájdalom az, ami már 'ilyen' gyógyszert kíván!

A volt dokim az első alkalommal nem hitte el, hogy annyira fáj, végül csak kért egy röntgent. Kiderült nem nyafogok, tényleg baj van. Kaptam antibiotikumot!

Második alkalommal mikor másik fogam fájt, úgy fogadott, hogy: mi a diagnózis kisasszony?! Antibiotikumos kezelés javasolt, mit mond a fájdalma?

Készült ismét rtg.! Lett ismét gyógyszer! :-)

Onnantól kezdve már tudta, hogy 'igazat mondok'! ;-)


Ma sem mennék vissza, ha nem érezném, hogy gond van!

18. Remoni (válaszként erre: 16. - Panka78)
2014. dec. 11. 12:14
Ja, és ne feküdj vízszintesen, akkor jobban fáj. Félig ülőhelyzet, vagy ülőhelyzet a legjobb.
17. Remoni (válaszként erre: 16. - Panka78)
2014. dec. 11. 12:11

Szerintem az orvos pontosan tudja mikor írjon gyógyszert, illetve mikor kontraindikált. Ha úgy érzed, hogy ezt jobban tudod, nyugodtan szólj neki, szerintem nem lesz belőle semmi gubanc. Jogod van kérdezni is, az orvosnak pedig kötelessége felvilágosítani.

A fájdalmat nagyban befolyásolja a gyulladás kiterjedése, az idegek érintettsége és még sok minden más. Ezért nem tudod, nem lehet két kezelést összehasonlítani. A fájdalomcsillapításhoz és a felvilágosításhoz viszont jogod van, kérd mindkettőt.

Magamról tudom, hogy hiába van magas fájdalomküszöböm, ha hosszantartó a fájdalom, akkor az ember elveszti minden türelmét és a legkisebb érintést is óriási fájdalomnak élem meg. Nyilván nem arra gondolok, amikor tényleg nagyon fáj, hanem amikor az embernek már mindennel tele a töke. A gyulladt fog fájdalmánál kevés nagyobb fájdalom létezik.

Esetleg kérd meg, hogy írjon fel erősebb fájdalomcsillapítót.

2014. dec. 11. 11:58

Volt egy fogdokim, Ő a gyulladt fogat is úgy kezelte, hogy csak minimális fájdalmat éreztem. (sajnos külföldre ment)

Elfogadom, hogy ami gyulladásban van az fáj, de azt nem tartom normálisnak, hogy úgy nyúlnak az emberhez, hogy betojik.

Ha annyira gyulladt, -csak látja- írjon antibiotikumot, miért kell megvárni, hogy belázasodjak, fülem fájjon stb.??

Majd ma én mondjam, hogy írjon gyógyszert?! Akkor meg én vagyok a komplikált beteg!

Azt még megjegyzem, hogy a fájdalomtűrésem határtalan, de tegnap estétől sírok a fájdalomtól.

15. Panka78 (válaszként erre: 13. - 5674644b5d)
2014. dec. 11. 11:52
Nálunk itt Zuglóban, az Örs v. téri rendelőben 12 doki van, de nem közalkazottként, vállalkozóként, így bárkihez lehet menni! Viszont, ha még nem voltál itt, akkor a falra kifüggesztet sorszámú szobába kell menni, mint új beteg. Ez a 'sűrgősségi' szdnba, ami minden nap, ill. de./du. mindig más.
14. Remoni
2014. dec. 11. 11:50

Dentálhigiénikus szakasszisztens végezhet a fogakon beavatkozásokat, fogkövet szedhet le, fogfehérítést végezhet és az orvos utasítására kompetenciájának megfelelő feladatokat láthat el, vagyis simán kikaparhatja a kajamaradékot a fogadból.

A gyulladt fog gyökérkezelése fáj, bármelyik orvoshoz mész is. Senki sem szeret más által megkezdett munkát befejezni, mert a felelősség kérdése ilyenkor zűrös lehet.

13. 5674644b5d (válaszként erre: 9. - Panka78)
2014. dec. 11. 11:44
A fogászaton nincs, utcákra kijelölt doki van, de ha neked ő nem szimpi akkor mehetsz máshoz is, más körzetbe, de az nem ingyenes. Nálunk ki vannak rakva az árak, nem olyan vészesek, mint egy magán rendelőben ...
2014. dec. 11. 11:40
Reménytelen! Keress egy jó magánorvost!
2014. dec. 11. 11:21
Durva...
2014. dec. 11. 11:16
Rohadt EÜ.!
9. Panka78 (válaszként erre: 8. - Panka78)
2014. dec. 11. 11:15

Ezt az aszissztens mondta!

Nem válthatok közben, nem szabad orvosválasztás van?!

Körzeten belül 12 doki van.

2014. dec. 11. 11:13

Doki szerint az ételmaradékot az aszissztens is kitudja szedni, nem kell hozzá egyetem!


Ja, ma elmentem reggel egy másik dokihoz, hogy nézzenek már rá, mert fáj, du. meg dolgozom.

Elhajtottak! Menjek ahhoz aki elkezdte.

2014. dec. 11. 11:10
Még bejelentést is lehet tenni az orvosi kamaránál! Neked is jár a szakszerű ellátás. Az asszisztens pedig nem szakképzett! Lehet, hogy szakasszisztens, de nem szakorvos!
2014. dec. 11. 11:07

Még akkor sem, ha orvosi egyetem fogorvosi karára jár. Amíg szakképesítése nincs, nem! Bármi előfordulhat, ki vállalja a felelősséget?

Ez ugyanolyan, mint hogy autót sem lehet vezetni jogosítvány nélkül!

2014. dec. 11. 11:06

Hétfőn fogfájás, irány a doki.

Kifúrta, kezelte. (érzéstelenítés ellenére majd betojtam- másnál ilyen nem volt)

Kedden átöblítés: doki tel. nyomkod az aszissztens tűvel tisztogatja a fogamat, kapargatja. Szédelegtem úgy fájt. Mondtam is!

Közbe meg nem is értettem ezt az ellátást.

Majd menjek szombaton vissza.

Na, éjszaka nem aludtam. Fáj a fülem, nyelni nem tudok, szétszakad a fogam.

Hívom őket, erre én vagyok az egészért a hibás, mert nem vagyok annyira képes, hogy úgy egyek, hogy ne menjen bele a kaja.

Du. 5-ig vannak! Ilyen után, gyomorgörccsel megyek vissza hozzájuk!

Szerintetek én vagyok a hül.e?!

2014. dec. 11. 11:04
Semmilyen fogat sem kezelhet!
2014. dec. 11. 11:02
Nem,még csak az kéne..
2014. dec. 11. 11:00
NEM!!
2014. dec. 11. 10:59
Egy aszissztenső kezelhet gyökérkezelt fogat?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook