Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy apa, kinek a két fia sem jelent semmit... fórum

Egy apa, kinek a két fia sem jelent semmit... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy apa, kinek a két fia sem jelent semmit...

1 2 3 4
2016. nov. 15. 13:10
Én olyan alkoholistát ismertem, aki minden segítséget és lelki támogatást megkapott, de esze ágában nem volt változtatni. Örült neki, hogy mindenki körülötte ugrált, ez volt a célja, el is érte. Jó sok életet tönkretett. Erre egy hozzám nagyon közel álló ember azt mondta, hogy a féreg bárhova be tudja fúrni magát. A mai napig iszik, rombolja az egészségét, mindenkinél többet képzel magáról és neki ez így jó.
11. csikil4ny (válaszként erre: 10. - Selena78)
2016. nov. 15. 13:07

Ennek a lépésnek kettős az oka:

1. az alkoholisták hozzátartózóinak tartott foglalkozáson azt tanítják, hogy igenis adjanak ultimátumot, mert amíg a játszmában részt vesznek semmi változás nem lesz - tehát jó ha azt mondják és be is tartják, hogy ha nem mensz el elvonóra, akkor lépünk.


2. inkább menjen tönkre egy ember, mint az egész család

2016. nov. 15. 12:58

Az alkoholizmus betegség. És nem gyógyítható.


Az alkoholista alkoholista marad egész életében, még akkor is, ha nem nyúl évekig, vagy soha életében többet italhoz.


Ilyen mélyre süllyedt alkoholistát nem ismertem. Olyat igen, aki elfogadta a segítséget, elment elvonóra, és összeszdte magát. Az illető, ha nálunk vacsorázik, mi is csak narancslevet iszunk. Pedig állítja, hogy nyugodtan igyuk meg a borunkat, őt nem zavarja.


A cikkben van egy mondat, ami zavaró. Én megértem, hogy a család elmenekült, alighanem én is azt tettem volna.


De hogy is képzelték azt, hogyha magára hagyják "észretér"? Amikor egyedül marad, még annyi kontroll sincs, mint addig. Sok olyan magára maradt ember is az alkoholba menekül, aki addig nem ivott.

2016. nov. 15. 11:25

Szomorú történet, de az a nagy baj, hogy

akit/akiket érint (az alkoholista/alkoholisták)

szerintem nem olvassák sem ezeket, sem hasonló sorokat :(

2016. nov. 15. 11:21

Borzalmas az alkoholizmus. DE, majdnem mindnek van lelki oka, vagy gyerekként szenvedtek valami traumát, vagy felnőttként. Van aki, azért áll talpra, mert embernek érzi magát, van aki meg gyenge jellem, inkább önsajnálatba burkolózik és iszik, hogy terelje a gondolatait. Addig sem küzd a valós, vagy vélt problémáival.

Amikor ilyen történetet olvasok, hallok egyik fél részéről, meghallgatom, elolvasom, de komolyabb véleményem nincs róla. Meg kell hallgatni mindkét felet, mindig valahol középen van az igazság.


Nem értem a feleséget, ha a férje így él, hogy a manóba hagyhatta ott a lakását? Főleg úgy, hogy ő fizeti a törlesztést. A szolgáltatások visszakötése is sok pénz, ha társasház, akkor meg fel is jelenthetik a tulajdonost.

7. 50aa831df8 (válaszként erre: 6. - 8a65af67ce)
2016. nov. 15. 11:03

Elképzelhető...


Azt hiszem, sokan ismerünk hasonló történeteket, olyanokat, amikor az egyetlen "magyarázat" - az alkoholizmus.


Nagyon közeli hozzátartozóm "esete": Nem a zűllésig, de alkoholizált... A felesége szerint, aki egy szerencsétlen (és szeretetlen) személy volt, azért iszik, mert - "szereti".

(Szóval az a véleményem, hogy sokszor az alkoholizmus MÖGÖTT kell keresni a valódi okot.)

2016. nov. 15. 09:38
Nincs valamilyen szorongásos zavara? A durván szorongók is hajlamosak az ivásra, ha nem kezelik őket.
2016. nov. 15. 09:37
Igen, én is úgy gondolom, hogy az alkoholisták nagyon gyenge jellemek. Többet is ismerek, és az én apám is az volt. Ha ivott, agresszív volt. Vert minket, igen durván. Csak a rosszat hozza ki az emberből. De odáig el kell jutni, senki nem lesz egyik percről a másikra alkoholista! Személy szerint sokkal inkább sajnálom azokat, akik együtt kell éljenek egy ilyen emberrel, mint az alkeszt. Betegség ide vagy oda, csak meg kéne szólaljon a harang valaki fejében, mikor már mindennapos hogy piál. Nyilván ez egy folyamat, és nem feltétlen olyan egyértelmű, hiszen szép lassan "észrevétlenül" történik. De amíg még ember az illető, és az elején iszogat, miért nem gondolja, hogy az baj? Miért olyan természetes a napi söröcske meg feleske? Undorodom az ilyenektől. Mert családokat tesznek tönkre, mindenkit maguk körül. Pedig ugyanolyan esélyük van a boldog életre, mint bárki másnak, mégis eljátsszák. Végtelenül buták.
2016. nov. 15. 09:30
Én nem gyávának nevezném, hanem tudatlannak és gyenge jellemnek. És az alkeszek sem egyformák.
2016. nov. 15. 09:27
Egyébként hogyan segítenétek rajta, ha ő is akarná? Elvonóra vinnétek? Mert az alkoholizmusból nem lehet kigyógyítani csupán beszéddel.
2016. nov. 15. 09:18
Hát igen...
2016. nov. 15. 09:08
- Nincs értelme már az életemnek, semmi célt nem látok magam előtt - mondta az édesapa.
- Van két fiad! Ez nem elég értelem és cél?? - kérdeztem.
- Csak addig volt célom ez, míg felneveltem őket.
Ezt már nem bírtam tovább hallgatni, zokogva és a dühtől remegve kirohantam a teraszra.

Ugrás a teljes írásra: Egy apa, kinek a két fia sem jelent semmit...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook