Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy 4 hónapos baba mit ehet, es mennyi kell legyen a súlya? fórum

Egy 4 hónapos baba mit ehet, es mennyi kell legyen a súlya? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 16. 13:45
Hát ciki, nem ciki az én lányom 2700 gr.mal született, most 4 hónapos és 6,7 kg, nem kövér egyáltalán, 50 cmel született most 63 cm, és nincs vele semmi baj. a könyvekben sok mindent írnak de ha éhes az a gyerek, nem hagyhatod éhezni....
2010. szept. 20. 13:35

Az én kisfiam kizárólag tápszeres volt. 5 hósan kezdtük a hozzátáplálást. Korának megfelelő bébiételeket adtam Neki, mindig úgy, hogy 1-2 kanállal a tápszer előtt. Étkezés kiváltására kb. 2-3 hét múlva került sor.


A gyümölcs magában csak desszert, étkezést nem lehetne vele elvileg helyettesíteni, csak kiegészíteni. Nekünk az első kiváltott étkezés ebéd volt, gyümölcs-zöldség pürével, később húsos-zöldséggel vagy húsos gyümivel, utána váltottam ki fokozatosan az uzsonnát tejpéppel, a tízórait gabonás gyümivel. Vacsira és reggelire 1 éves koráig tápit kapott.


Most 19 hós, reggelire babatejet kap, tízóraira joghurtot/kefírt vagy gyümit gabonával/müzlivel ebédre húsos-zöldséges főételt tésztával vagy rizzsel, uszonnára smarnit, vajaskenyeret, sonkát, gyümölcsöt szokott enni, vacsorára pedig tejpépet eszik. Napközben nasi gyanánt kölesgolyót, gyümölcsdarabokat kap.


A súlynövekedési görbét elvileg megtalálod a kiskönyvben, amit a kórházban kaptatok, a születési súlyához tartozó görbe az a min. érték, de ha valami nem OK, úgyis szólni fog a doki tanácsadáson, úgyhogy ezen ne parázz sztem. Amíg jókedvű, jó étvágya van, és szépen fejlődik, addig nagy baj nem lehet :)

20. d2999878ca (válaszként erre: 19. - Jozsi.38)
2010. szept. 10. 14:29

Ez is egy jó szempont lehet a választásnál.


Nincsenek erre kőbe vésett szabályok, fontos, hogy a babának jó legyen.

2010. szept. 10. 14:10
az idénygyümölcs, mint az őszibarack, jobb mint az alma, mert ilyenkor a legtöbb benne a vitamin. az alma szezonilag egy kicsit később jön
18. d2999878ca (válaszként erre: 16. - Rexona)
2010. szept. 10. 14:05
Ja, és azért "kötöttem" bele, nehogy egy parázósabb anyuka kétségbe essen, hogy "elrontotta a babát", mert felcserélte a "helyes" sorrendet...
17. d2999878ca (válaszként erre: 16. - Rexona)
2010. szept. 10. 14:03
Ez inkább amolyan beidegződés, de rosszat nem teszel vele :)
16. rexona
2010. szept. 10. 13:53

Azért javasolják, hogy az alma legyen az első helyen, mert azt ártalmatlan, és a legjobb az almalé a próbának.


A másik: mi Magyarországon vagyunk, még a kórházban is azt mondták, hogy magyar babának először alma való.


De természetesen nem lesz semmi baj, ha mondjuk barackot, vagy répapépet kap elsőnek.

Ez csak a legáltalánosabb javaslat amit leírtam, és több megbízható védőnő is mond.

15. d2999878ca (válaszként erre: 13. - Masnesz)
2010. szept. 10. 13:49

Vidd le valamelyik konditerembe és tegyétek a futópadra, mert éheztetni nem helyes! :D


Tudod, hogy ezek olyan nagyjából szabályok. Valószínűleg a lánykádnak szüksége van arra a plusz kilóra.

14. d2999878ca (válaszként erre: 11. - Rexona)
2010. szept. 10. 13:44

Helyes sorrend:)


Miért mi történik, ha őszibarackot kap egy baba, mert éppen akkor van a szezonja?


Arról nem is beszélve, hogy míg Magyarországon a gyümölcsökkel kezdik a hozzátáplálást, addig máshol a zöldségekkel.


Szerintem egy a fontos, hogy mindig kizárólag egy új komponens legyen az ételben és az új gyömölcsöt/zöldséget 3-4 napon át szokja a baba. Ha túl gyorsan váltogatunk, akkor lehetetlen lesz kitalálni, hogy mire reagál kedvezőtlenül a kis szervezete a sok új hozzávaló közül.


De legyen elsődleges a szoptatás és csak akkor adjunk mást, ha valami miatt erre nincs lehetőség. Nagyon fontos a megfelelő tápszer kiválasztása, amiben legjobb, ha az orvos tanácsát kérjük (legalábbis ilyen pici korban).

13. Masnesz (válaszként erre: 10. - Jozsi.38)
2010. szept. 10. 13:02
Ajjaj! Az én lányom 2800-al született. Most fél éves és 6900. Most akkor azt az egy kg-ot faragjam le róla?
12. dodike (válaszként erre: 11. - Rexona)
2010. szept. 10. 13:01
koszi a tanacsot
11. rexona
2010. szept. 10. 11:55

A legjobb ha 4 hónapos korában szopik. Nekem 5 és fél hónapos a lányom. Az 5. hónaptól kezdtük próbálni a gyümölcsöket. De csak keveset.

Én nem vagyok a híve annak, hogy sokan nagyon gyorsan elkezdik a hozzátáplálást.

Mi most az alma, őszibarack pépeknél tartunk. kapott sütőtököt, és répát egy kis krumplival. Mást még nem.



Amúgy a helyes sorrend az ételek elkezdésénél: alma, őszibarack, meggy, krumpli, sárgarépa. Majd ezek keveréke.

10. jozsi.38 (válaszként erre: 7. - Anikko)
2010. szept. 10. 11:39
na jó ez a 3kg-val születettekre áll :)
2010. szept. 10. 11:35
Én őszibarackot, almát, sütőtököt, répát valamint négy hónapos kortól ajánlott bébiételeket adtam neki. Egy nap egyszer általában ebédre.
2010. szept. 10. 11:23

Szia!

A kisfiam 4,5 hónapos 7200 g.

Sajnos már kevés a tejcsi:((((

Most kezdem a hozzátáplálást , épp ma:)


Almával kezdünk.

7. anikko (válaszként erre: 4. - Jozsi.38)
2010. szept. 10. 11:20
De az se gond ha ez nem teljesül. Szépen is nézne ki Milánom több mint 11kg-osan a 9fél helyett! :D
2010. szept. 10. 11:14
Havi 400 grammot kell hízniuk, ez a minimum követelmény. A hozzázáplálást 4,5-5 hónapos korban lehet elkezdeni, de a legjobb a fél éves kor. Addig tápszerpótlás kellene, ha elfogadja.
5. jozsi.38 (válaszként erre: 3. - Venezuela)
2010. szept. 10. 11:13
ezen ne bánkódj. én az elsővel nem tudtam megnövelni a tejmennyiséget bárhogy próbálkoztam, 3,5 hónapos koráig napi 1x tápszert kapott kiegészítésnek, utána nem fogadta el a tápszert és kénytelen voltam elkezdeni a hozzátáplálást
2010. szept. 10. 11:10
ja és féléves korára kell, hogy megduplázza a születési súlyát 1évesen pedig megháromszoroznia
2010. szept. 10. 11:09
Én ilyenkor sajna már nem szoptattam,ezért a tápszeres etetések között,adtam neki banánt,reszelt almát,sütötök pürét,és 4 hónapos kórtól adható bébiételt!:)
2010. szept. 10. 11:08
a legjobb ha szoptatod féléves koráig. ha nincs elég tejed és elfogadja, adj tápszert kiegészítésnek. ha nem szereti a tápszert, próbálkozhatsz almával
2010. szept. 10. 11:04
Sziasztok Az a kerdesem, hogy egy 4 honapos baba mit ehet, es mennyi kell legyen a sulya?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook