Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészségügyi intézetek látják a máshol készült leleteimet? fórum

Egészségügyi intézetek látják a máshol készült leleteimet? (tudásbázis kérdés)


2016. aug. 1. 13:13

Minden intézménynek van egy adott rendszere, és azon belül lát mindent, más intézményébe nem lát bele. Viszont nálunk is előfordul, hogy xy dokumentumot nem lehet megnézni, mert nincs hozzá jogosultság. Tehát lehet, hogy látják, hogy te épp dr. XY-hoz jársz, de nem biztos, hogy a kezelőlapodat meg is tudják nézni.


Klinikán dolgozom, egy titkárságon.

28. globus (válaszként erre: 26. - Hmkati)
2016. júl. 31. 14:23
Ezt talán még fogászaton is beírják :)
27. papája (válaszként erre: 26. - Hmkati)
2016. júl. 31. 08:34
Hasonló esetekről többektől hallottam. Kíváncsi lennék hogyan kerültek ezek oda. Talán, ki tudja kinek a vizsgálatait a mi általunk befizetett Tb-ből finanszírozzák ?
26. Hmkati (válaszként erre: 12. - Papája)
2016. júl. 21. 12:00
Egy ismerős segítségével megnéztem a sajátomat. Ledöbbentem: rendszeresen tartottak nekem eszerint diétás tanácsadáat. Holott sosem diétáztam.
25. ati982
2016. júl. 19. 11:34
Láthatják, kivéve ha te nem kérted, pl . Az ügyfélkapudon ketesztül letiltottad
24. globus (válaszként erre: 22. - Evica1973)
2016. júl. 17. 19:17
Egy akármilyen műtéti hegnél nehéz megmagyarázni, hogy ITT történt a beavatkozás (holott nem), és most gáz van... hol a zárójelentés, hol a dokumentáció, egyből bukta van, nyilvántartás nélkül. Nincs az a mese, amit ki tudna találni a beteg, amikor MUSZÁJ teríteni a lapokat.
23. globus (válaszként erre: 22. - Evica1973)
2016. júl. 17. 19:13

Ehhez még csak más városba sem kell menni.

Egyetlen orvos sem szívesen operálja más szaki elfuserált ügyét.

Mikor megkezdődött a szabad orvosválasztás, sok beteg bejelentkezett még más megyékbe is, arra nem számítván, hogy mi lesz, ha nem tud elmenni. Persze van területileg illetékes ellátási kötelezettség, de bizony akkor színt kell vallani. Legálisan van ennek rendes útja, mégpedig igazolást kérni a befogadó intézménytől, hogy vállalja a beteg ellátását, ezt bemutatni a helyi orvosnál és szabályosan mehet. Innentől nem mesélek... :)

22. Evica1973 (válaszként erre: 20. - Globus)
2016. júl. 17. 19:02
Az egészben az a titkolnivaló, hogy x.y. kórházban, ahova állandó betegként jársz mondjuk, esetleg észreveszik, hogy ugyanolyan szakorvosnál más kórházat is felkerestél, tehát feltételeződik a bizalom hiánya, máris nem olyan szemmel néz rád az orvosod. Pl. nem egyszer előfordult, hogy egy állandó betegünk az itteni orvosa helyett egy budapesti intézetet keresett fel, aztán mikor beütött a krach, tehát hirtelen rosszabbodott az állapota és már nem volt idő a fővárosba rohanni, az orvos még megjegyzést is tett rá, hogy talán nem itt kellene kopogtatni.
21. syria (válaszként erre: 19. - 3532273647)
2016. júl. 17. 08:46

Van olyan, hogy kötelező, szakmai titoktartás.

Más kérdés, hogy ez a társadalom nem elég érett erre (sem). :(

20. globus (válaszként erre: 15. - Evica1973)
2016. júl. 16. 22:50
Ha közúti baleset áldozataként vinne be mentő, és nincs veled hozzátartozó - ők sem tudhatnak mindenről, akkor jó, ha van adatbázis. Nincsen minden ránk írva, például vérképzőszervi betegség, antikoaguláns szedése, gyógyszerallergia. Vannak gyógyszerek, amelyek kontrasztanyaggal súlyos interakcióba lépnek, pl. cukorbetegség hétköznapi szere. Mi a fene lehet olyan titkos, hogy ne nézhetnék meg?
2016. júl. 16. 11:37

Nekem egy bajom a rendszerrel:járok pszichológushoz,és nem szeretném,ha mások is látnák..

Egy kellemetlen élmény ezzel kapcsolatban:Klinikára járok pszichológushoz.Másik Klinika,ismernek,20éve járok hozzájuk.Vártuk a dokit,az asszisztensnő:látom,mennyit jár Kovács dr-hoz.Azt hittem,süllyedek.Négyszemközt voltunk,nem mondta ki a Klinika nevét,de akkor is.Azóta,amikor a Klinikákon pörgeti a doki az előzményeket(jogos,CT és UH is van benne)arra gondolok,mire gondolhat most?

18. syria (válaszként erre: 15. - Evica1973)
2016. júl. 16. 10:23
Miért? Mi hátrányod származhat?
17. gizus58 (válaszként erre: 16. - Evica1973)
2016. júl. 15. 11:41
Én nem emlékszem hogy velem aláírattak volna valamikor is ilyet! Igaz a szakmából is kiestem már rég, azóta sokat változott minden.Most már csak a beteg oldaláról látom,és sajnos nem a dolgozóéból.Elhiszem hogy így van.
16. Evica1973 (válaszként erre: 14. - Gizus58)
2016. júl. 15. 10:30
Hidd el, már 4-5 évvel ezelőtt is láttuk annak a betegnek az ország másik végében készült leletét is, aki ebbe valamikor beleegyezett. Az IKIR rendszerbe való belépéshez azonban csak orvosoknak van jelszavuk, ők meg eléggé elfoglaltak ahhoz, hogy olyanokkal foglalkozzanak, hogy egy másik kórházban XY beteggel mi is történt.
2016. júl. 15. 10:28
Egy adott kórház ugyanabban a kórházban készült leleteidet láthatja. Össze vannak kötve a kórházak országos szinten is. Akkor láthatják egy kórházból egy másik kórházban készült leleteidet, ha az átláthatóságba beleegyeztél, papíron, aláírásoddal. Ezt IKIR rendszernek hivják és kb. 7-8 éve ez volt a tendencia, hogy akivel lehetett, azzal aláiratták a beleegyező nyilatkozatot az IKIR rendszerbe való belépéshez. Ha ilyen még nem írtál alá, elvileg csak az adott kórházon belüli leleteidet látják. Én eü. dolgozóként sem egyeztem bele az IKIR rendszerbe való beléptetésembe, most sem írnék alá ilyen papírt, bárki kérne is rá.
2016. júl. 15. 10:22
Ez még csak a jövő tervezetre, hogy minden mindenkivel össze lesz kötve! A jelenlegi rndszer alapján még csak az adott intézményben lévő rendelések ,ellátó osztályok látják az adatokat.Más kórházban elvégzett beavatkozásokat kezeléseket nem.Majd valamikor igen ,így lesz, talán jövőre.Ahhoz össze kell kötni a háziorvosokat patikákat is a rendszerrel.
2016. júl. 15. 10:18
Javítás: nem kormányablak, hanem ügyfél kapu.
2016. júl. 15. 09:47
Tudtommal, (lehet, hogy rosszul tudom !)épp a betegek érdekében tették átláthatóvá adataikat a különböző egészségügyi intézmények számára. Így akadályozhatják meg hogy az orvosok többszörösen írjanak fel kivizsgálásokat, kezeléseket, gyógyszereket. Sőt ebben a gyógyszertárak is benne vannak. Pontosan látható, hogy a beteg kiváltotta-e a számára felírtat . Folyamatosan kiváltja-e a krónikus betegségére kiírtakat - így ellenőrzik a gyógyulási hajlandóságukat. Amennyiben van belépési lehetőségetek a Kormányablakba, úgy mindenki megnézheti a saját "beteg életútját" Ez kb. 2000 óta rögzített valamennyi adatunkat megmutatja- hol, mikor, kinél jártunk orvosnál, kórházban, laborban, mit írtak fel. Szóval minden ott van - nagyon érdekes. Csak a magunkét láthatjuk!
11. syria (válaszként erre: 8. - 3532273647)
2016. júl. 15. 09:34

Nem tudom, ez melyik országban, melyik városban van így. Nekem mindenhova vinnem kell az összes előző leletemet, mert pl. se az UH, se a rtg. eredményeimet nem látják még ott sem, ahol készültek. :(


Nem csak az egészségügy van a béka segge alatt, hanem az általuk használt informatikai rendszerek is.

2016. júl. 15. 08:08
Ha nem járulsz hozzá,akkor nem láthatják.Nézd meg az OEP honlapját,ott biztosan találsz valamilyen információt erről.
9. 22edc9297a (válaszként erre: 7. - Globus)
2016. júl. 15. 07:06
Szerintem az elég ciki, ha elmész egy orvoshoz, és nem vagy vele megelégedve, vagy komoly az ügy és fel szeretnél kereni egy másik orvost, az meg látja, h már 2-t felkerestél előtte...magánrendelésre gondolok itt
8. 3532273647 (válaszként erre: 6. - 22edc9297a)
2016. júl. 15. 00:16

A kerületi rendelőintézetben minden szakrendelés egyszerűen hozzáfér a másik osztályon írtakat v. pl a labort.


A Klinikákon is simán megnézték egy másik pesti klinika leletéhez.

Akkor egyenlőre csak ennyi,a magándokik ki vannak zárva arendszerből.

A háziorvosok egyenlőre szintén..A lényeg:a Klinikán nem látják mit írtak a kerületi rendelőintézetben

7. globus (válaszként erre: 6. - 22edc9297a)
2016. júl. 14. 21:56

A kórelőzményektől a korábbi leleteken keresztül a felírt gyógyszereken át a zárójelentésekig valamennyi, az adott beteggel kapcsolatos egészségügyi dokumentum elérhetővé válik az aktuális kezelőorvos számára.

Ezt írják a cikkben. Ugyanakkor lejjebb azt is, hogy letiltható a nyilvántartás, bár ez adott esetben akadálya lehet az ellátásodnak.

6. 22edc9297a (válaszként erre: 4. - Gizus58)
2016. júl. 14. 21:52
Ha össze lsznek kötve, az azt jelenti, hogy ha pl. elmegyek egy nőgyógyászhoz magánba, és felkeresek egy másikat is akkor látják, h másiknál is voltam?
2016. júl. 14. 19:59
4. gizus58 (válaszként erre: 2. - 3532273647)
2016. júl. 14. 19:14
Mindenki a saját rendszerében lát, magán orvos nem lát bele a dokumentációba .Még nincsenek összekötve országosan az intézmények.
3. syria (válaszként erre: 2. - 3532273647)
2016. júl. 14. 19:09
Nem. :(
2016. júl. 14. 18:51

Sziasztok!

Kérdeznék:jelenleg hogy van összekötve a számítógépes rendszer?Járok a Rendelőintézet( SZTK),Klinikák,háziorvos, magánorvos négyesbe..mit látnak egymásból?

A Klinikák tudom,hogy össze vannak kötve,a Rendelőintézet a házon belül szintén.Egymást látják?

Magánorvos mit lát?

2016. júl. 14. 18:49
Egészségügyi intézetek látják a máshol készült leleteimet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook