Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egészségügyi dolgozók segítségét kérném! Az Ápoló és a Csecsemő-és gyermekápoló szakmák között van átjárhatóság? fórum

Egészségügyi dolgozók segítségét kérném! Az Ápoló és a Csecsemő-és gyermekápoló szakmák között van átjárhatóság? (tudásbázis kérdés)

1 2
36. cicus72 (válaszként erre: 35. - Szisi)
2010. jan. 23. 16:10
Szerintem nem.Pár éve még lehetséges volt, de ma már úgy gondolom sehol nincs erre lehetőség.Illetve dolgozhatsz felnőtt osztályon gyerekápolói végzettséggel,de csak segédnővéri minőségben és ennek megfelelő fizetéssel.
35. szisi
2010. jan. 23. 14:22
Akkor összefoglalva: kórháza válogatja gondolom...
2010. jan. 22. 08:03
És hiába lesz felsőfokú eü-i végzettségem nem váltja ki sajnos az asszisztensi a munkát :(
2010. jan. 22. 08:00
Hát én sem tudom, de nálunk (sajnos vagy szerencse)nem ilyen színvonalas az oktatás a barátnőm oda jár és azt hallom tőle be se érdemes menni az órákra az anyagot elküldik mailben meg odaadják kinyomtatva. Szinte csak beszélgetnek. Pedig nappali! Elég laza ahhoz képest, hogy micsoda felelősségteljes munkát fognak végezni. Anatómiát pl csak elnagyolva tanultak de gyakszi az utolsó évben sok volt. Urológián pl hólyagtükrözést orvos felügyelete mellett de önállóan csinálta. Nekem itt van az a pont ahol azt mondom nem leszek ápolónő. Szívesen dolgoznék háziorvosi rendelőben, járóbetegellátókban de kórházban ilyen műveleteket csinálni már kevésbé lenne jó. Azt hiszem ami nekem való az eü asszisztens munka. Csak az megint olyan hogy képzés a világ végén...
2010. jan. 21. 22:58

Vannak olyan helyek ahol tanulmányi eredménytől függően kell tandíjat fizetni.


Nem egyszerű az biztos. Sőt! Nappalin k.rva nehéz volt! Modul rendszerbe tanulni... Majd ezer tétel 3. év végére... De azt mondom megérte, mert sokszor olyat szólok szakmailag, hogy csak néznek...

2010. jan. 21. 22:54

Én Pécsen tanultam nappalin. Elvileg az alapom magas, de hát ugye sok levonás meg minden. Ezzel a képesítéssel nagyon sokan mennek külföldre, mert magas szintű az oktatás.

3 év alatt kb. 4 ezer gyakorlati óránk volt. Heti 5 napot reggel 7-től este 7-ig suliban voltunk, mikor még nem jöttek a gyakorlatok.

Eleve ez a végzettség felsőfokot adna... Csak mivel 3 év és nem 4 mint a fősuli, nem írhatják oda. Nekünk azt mondták anno, hogy ez után röhögve elvégezhettük volna a főiskolát... Igen, csak akkor most nem lenne munkahelyem...

30. szisi
2010. jan. 21. 21:15
Na ez az, mert számomra mindkettőben van pozitívum, és nehéz választani. Ez még csak terv, sok bolygó együtt állása kellene ahhoz, hogy meg is valósíthassam...=o)
2010. jan. 21. 21:12
A felnőtt ápolói mellett szól, hogy tényleg sokkal több irányba lehet nyitni vele. De mi azzal aki kifejezetten csak gyerekekkel szeretne foglalkozni?
28. szisi
2010. jan. 21. 21:09

Támogathatónak számítok bizonyos feltételek fennállása esetén, saját pénzből én sem tudnám elvégezni.

Nem tudom, milyen lehet, az árától eltekintve nem hangzik rosszul...

27. szisi
2010. jan. 21. 21:08
Még nem válaszoltak az e-mail-emre, hogy ez iskolarendszerű képzés-e, vagy tanfolyam. A támogatásom szempontjából nem mindegy...
26. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 25. - Szisi)
2010. jan. 21. 21:07
Az Akadémia. Ezt én is láttam, azt hiszem a magas díja miatt volt felejtős nekem.
25. szisi
2010. jan. 21. 21:06

Ezt találtam: www.vin.otte.hu


Azért pontoztam ki, mert nem tudom, hogy reklámnak minősül-e...

2010. jan. 21. 21:05
Távoktatásban beszámítással rövidülhet a képzési idő, gondolom ez igaz nappalira is csak én elsősorban levelezőset néztem.
23. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 22. - Szisi)
2010. jan. 21. 21:03
Ezt nem tudom, a képzés szintjétől függ elvileg az mindegy hol tanulod. Szerintem szakközepekben éri meg legjobban, rajtuk kivül csak OKTÁV-os képzést találtam sok száz ezerért.
22. szisi (válaszként erre: 21. - Elfelejtett jelszó)
2010. jan. 21. 20:57

Család mellett nem tudnék oda járni, 200 km-re van! :)

Amúgy én egy közeli város OKJ-s képzését néztem ki magamnak, és ha jól tudom, az ugyanolyan képesítést ad (és fizetés szempontjából is ugyan az), mint ha egészségügyi szakközépiskolában végeztem volna... Vagy nem jól tudom?

21. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 19. - Szisi)
2010. jan. 21. 20:53
Hasonló a helyzet nálunk is feltétel ált. ápoló szakképzés megléte. De a többi eü szakközépben ilyen nincs ott elég egy sima érettségi. Ezért tanul egyik ismerősöm is Pesten a Raul Wallenberg-ben. Én meg inkább lemondtam róla minthogy költözzek..
2010. jan. 21. 20:38
Nem tudom máshol,hogy van de amikor én tanultam nem volt átjárhatóság.Én is csecsemőápoló akartam lenni,de aztán mégis a felnőtt szakápolóit végeztem el.Szerintem azzal jobban jársz mivel ezzel több osztályon tudnak foglalkoztatni mintha csak csecsemőápolóid lenne.Egyébként én is 3 évet tanúltam.Sok sikert hozzá.
19. szisi
2010. jan. 21. 20:36
Bocs, nyilván nem magamnak akartam válaszolni, hanem Elfelejtett jelszó-nak, természetesen! :o)
18. szisi (válaszként erre: 17. - Szisi)
2010. jan. 21. 20:35
Amit én találtam, ott két külön OKJ-s képzésről van szó, tehát vagy ezt választom, vagy azt. Vagy ugye mindkettőt, dupla áron, dupla annyi idő alatt.
17. szisi
2010. jan. 21. 20:34
Jujj... Úgy látom, hogy elég vegyes tapasztalatok vannak erről a témáról, ezek szerint nem lehet valami egységes a rendszer...
2010. jan. 21. 20:34
Nálunk úgy van, hogy ápolói (3 év) után csinálhatod meg a csecsemőápolóit ami szintén 3 év, de gondolom a végzettségedre tekintettel lecsökken mondjuk kettőre, vagy 1,5-re változó hol hogy van
2010. jan. 21. 20:24

A lényege a dolognak az, hogy bmilyen ápolóit is csinálsz meg, csak olyan osztályra/ területre érdemes elhelyezkedned, amiről a papírod szól. Ennek pedig az az oka, hogy ha gyermekszakápolóival akarsz felnőttellátásban dolgozni, ugyan nagy valószínűséggel felvesznek, de csak segédápolóként sorolnak be, amit a kompetencia és a fizu területén is érezni fogsz.

Van egy kolleganőm, aki felnőttszakápolóival, intenzíves gyakorlattal, eü menedzseri szakvizsgával, és tényleg jó referenciákkal rendelkezik, de nincs meg a gyerekszakápolóija. Segédápolónak sorolták be, és kb. 20ezerrel keres így kevesebbet, mintha felnőttekkel dolgozna.

14. d9d8721118 (válaszként erre: 13. - D9d8721118)
2010. jan. 21. 20:06
Méghozzá azért van ez igy, hogy nem mehetsz ápoló végzettséggel gyerekosztályra és fordítva, mert nem ugyanazt tanítják. Pl. nekünk csak csecsemő gondozás volt ami arra volt elég, hogy megtanuljuk hogyan kell babákkal bánni, ha esetleg szülünk. Ápoló felnőtt betegségeket tanul, gyerek meg gyerekbetegségeket.
13. d9d8721118 (válaszként erre: 10. - Szisi)
2010. jan. 21. 20:04

Ez igy van!

Ráadásul ahol én élek, nem becsülik meg gyerekosztályon a felnőtt ápolókat... Nekünk ezt vágta a fejünkhöz a gyerekosztályos főnővér: " Ti 200 ft.-ért mossátok meg a betegek fenekét ( ő csúnyábban mondta ) de mi nem kérhetünk pénzt beteg gyerekektől ) Istenítette magukat...

2010. jan. 21. 20:01

Én ápoló vagyok. Annak idején szülésznő szerettem volna lenni. Nem bántam meg az ápolót mert akik szülésznők lettek, sorra mennek más írányban tovább tanulni, vagy teljesen más helyen dolgoznak. Sokan segédápolóként.


Az ápoló szakmával szinte mindenhol el tudsz helyezkedni ( háziorvos, belgyógászat, bőr, szív, tüdő, allergológia, immunológia, endokrinológia... stb )

Gyerekápoló elég sok van, munkalehetőség meg kevés.


Jók ezek az OKJ-s képzések. Nagyon megbecsülik az ilyen végzettségű ápolókat.

11. Sünsanyi (válaszként erre: 10. - Szisi)
2010. jan. 21. 19:40

Nálam dolgozott olyan ápoló a felnőtt fül-orr-gégén, akinek volt gyermekápoló végzettsége. Jól jött, mert szünidőben sok gyerek páciensünk volt ( mert volt egy-két gyermek fül-orr-gége szakvizsgás doktor), így ennek külön örültünk.

De szerintem a gyerekintézetekben beléőp a gyermekápolói. Ám ez csak az én véleményem.

10. szisi (válaszként erre: 9. - Sünsanyi)
2010. jan. 21. 19:25

Na igen, ezért is nehéz döntenem... A már meglévő végzettségeim is a gyerekekhez kötnek, habár nem az egészségügyön belül.

Tehát neked az a véleményed, hogy a gyermekápoló végzettséggel nem mehetek akármilyen osztályra dolgozni, csak gyerekek közé?

Fordítva viszont működik a dolog?

2010. jan. 21. 19:18

Sok sikert hozzá.

Azt gondold végig, hogy ha a gyermek ápolóit csinálod meg akkor "elkötelezed" magad a gyerekek felé, ha meg az ápolóit akkor az egy tágabb horizont.

2010. jan. 21. 18:41

Igen, köszönöm! Előzőleg is a kérdésemre válaszoltál, csak majdnem egyszerre írtunk! =o)

Nem gond, ha kérik a másik papírt is, hajlandó leszek megcsinálni!

Azért gondoltam a pályamódosításra, mert a végzettségemmel egyszerűen nem tudok elhelyezkedni. Talán ebben egy kicsit könnyebb lenne...

Félre ne értsétek: nagyon érdekelne, tehát nem csak "muszájból" végezném el! :o)

7. Indián lány (válaszként erre: 6. - Szisi)
2010. jan. 21. 18:39

Lehet,hogy felvesznek a másik szakot érintő osztályra,de kérhetik az annak megfelelő suli elvégzését is.

Kórháza válogatja hol kit keresnek.Felnőtt osztály több van,nagyobb ágylétszámmal.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook