Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egészségtelennek minősített levegőben sétáltok? fórum

Egészségtelennek minősített levegőben sétáltok? (beszélgetős fórum)


2012. febr. 16. 10:49

Sziasztok! Köszi a válaszokat!

Érdekelt, mások mennyire figyelnek erre a témára. Az oviban más szülők nem zavartatták magukat emiatt és egy kicsit furán is éreztem magam. Egy kis portól én sem frászolok, de a 3. fokozatú szennyezettség azért már zavar, főleg, ha látom, a gyerek köhög tőle.

Másrészt a tájékoztatás is idegesít, mert a helyi rádióban, újságban most is az megy, rossz a levegő, pedig ma már nem, bezzeg amikor egészségtelen mértékű por volt, szajkózták, hogy javulóban a város levegője...

A polgármester is nyilatkozatott tett közzé, hogy ne szellőztessünk, sétáljunk stb., de vajon az oviknak, bölcsiknek szólt valaki? Az óvónők csak néztek rám, miről beszélek, amikor rákérdeztem, figyelembe veszik-e az ilyen riasztásokat.

Talán tényleg én veszem ezt túl komolyan...

:) A lényeg, hogy ma már ez a téma nálunk, Egerben nem téma :)

2012. febr. 16. 07:41
Igen
2012. febr. 16. 07:14
Ha szakad a hó, akkor máris tisztul a levegő.
2012. febr. 15. 15:10

Én nem a szmog miatt nem sétálok,hanem mert fázom!:)

A szmog elől menekülni???? Lehetetlen! mindenhol ott eszi a fene!:)

5. c1bd61610d (válaszként erre: 1. - Bdioda)
2012. febr. 15. 15:01
Jobb ilyenkor otthon maradni, vagy kimenni városon kívülre autóval.
2012. febr. 15. 15:00

Mi nem mentünk ki már 2 hete. A lányom bőre nem bírta a hideget, és nagyon csúnya lett. Nagyon nehezen jön rendbe, még mindig kűzdünk vele.

Jelenleg a szmog, ami visszatart. A múltkori szmogriadó alatt sem mentünk ki.

3. zsuzsika83 (válaszként erre: 1. - Bdioda)
2012. febr. 15. 14:57
Mi ilyenkor programozni járunk. Így meg van a kimozdulás is, de mégsem a szmogban sétálgatunk. Zenebölcsibe, baba-mama jógára, bábszínházba, játszóházba járunk ilyen időben. Meg a nagymamákat látogatjuk.
2012. febr. 15. 14:50

Az én gyerekem most esett át egy légúti betegségen ez igaz, de ha kiviszem a "levegőre" újra köhög. Nem hururtosan, mint korábban, hanem szárazan.

Sztem ez a szmogtól van. Mi Bp-en lakunk, igyekszem minél kevesebbet kivinni.

2012. febr. 15. 14:45

Sziasztok! Az utóbbi napokban nálunk, Egerben többször volt egészségtelennek minősített a levegő (az országos környezetegészségügyi intézet szerint) a magas szállópor koncentráció miatt.

Nehezen tudtam dönteni, menjünk-e sétálni a gyerekeimmel, elvégre szakad a hó, lehet szánkózni stb. Az oviban is kivitték a gyerekeket. Kimentünk mi is a kisebbel, de pár perc után heves köhögésbe kezdett (nem a hidegtől), így nem sokáig maradtunk.

Ti figyeltek ezekre a jelentésekre? Szerintetek jól teszik, ha kiviszik az ovisokat? Mi a véleményetek erről a témáról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook