Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészségtelen a tampon használata? fórum

Egészségtelen a tampon használata? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
49. Loni (válaszként erre: 48. - Emagdi)
2007. júl. 6. 15:08

Az eltanácsolás igazából a tisztasági betétre vonatkozott. Nem tudom, ki hogy van/volt vele (lehet, én csináltam rosszul) a tisztasági betét egy nap egyszer cseréltem. Egy délelőttre, egy estére. Erre mondta a doki, hogy az kitűnő táptalaj a baktériumok számára, ráadásul a húgyvezetékkel is kapcsolatba léphetnek ezek a bacik.

De gondolom, ez a betétnél is fennáll.

48. emagdi (válaszként erre: 47. - Loni)
2007. júl. 6. 15:02
komolyan? miért? mert nem szellőzik? vagy mi vele a gond?
47. Loni (válaszként erre: 28. - Gyopár)
2007. júl. 6. 15:01
Hát... Engem éppen a folyás miatt a tisztasági betét használatáról beszéált le a doki.
46. emagdi (válaszként erre: 45. - 1a50c86bb0)
2007. júl. 6. 14:57

nem, ezt a te előző hozzászólásodhoz fűztem hozzá... :)))


(baktériumos-kezű kollégák stb)

45. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 44. - Emagdi)
2007. júl. 6. 14:50
Ez egy velemeny a tamponhasznalatrol?
44. emagdi (válaszként erre: 43. - 1a50c86bb0)
2007. júl. 6. 14:40

hát, az ember, meg úgy általában az élőlények márcsak ilyen undorítóak:)

mindenki tele van mindenféle baktériumokkal, mindenhol jönnek ki ezek a fránya testnedvek, izzadunk, korpásodunk, és ráadásul még egymást is fogdossuk.

veszélyes világban élünk:)))


(bezzeg michael jackson a maga kis oxigénsátrában....)

2007. júl. 6. 14:36

Nem neveznem higienikusabbnak azt, amikor a bomlasi folyamat a testben indul el, es elotte, 3-4 orankent a huvelybe kell nyulni kezzel.

Gondolom koromkefe, megfelelo minosegu szappan nem csak az en ridikulonben nincsen.

Oszinten meg belegondolni is undorito, hogy munkahelyukon lehet egyik masik no eppen elobb turkalt a huvelyeben, bar kezet mosott, de megis korom alol ki lehet bizonyara piszkalni a vert stb.

42. kenzol
2007. júl. 6. 13:28
Én majdnem 20 éve használok tampont, de még sose volt semmilyen fertőzésem,elötte és utána is alapos kézmosás és a 3-4 óránkénti csere. Igaz 2 méretet használok, mert az elején és a végén elég a kisebb, de a két közpső napon egyel nagyobb kell.A betéttől undorodok, így is úgy érzem, mindenki érzi azt a bizonyos szagot amit csak én érzek,a betét nem tud 3-4 órán át egy erős mensit magába tartani, így még szagosabb lenne a dolog.Ez tapasztalat, mert szülés után csak betétet lehetett használni :(
41. emagdi (válaszként erre: 40. - Zizisicc)
2007. júl. 6. 13:15
bocs, nem védeni akarom, de ezen logika alapján az összes férfi nőgyógyász bedarálhatná a diplomáját
40. Zizisicc (válaszként erre: 38. - 0a6ce1d48d)
2007. júl. 6. 13:12
Te vajon mire használtad, már bocs! Tapasztalat nélkül meg ugye....
2007. júl. 6. 11:03
Tőbb mint 10 éve használom és soha semmi gondom nem volt vele,remélem nem is lessz.
2007. júl. 6. 08:45
Nem.
2007. júl. 5. 21:43
és persze izomzatát
2007. júl. 5. 21:33
amelyek - bocs
35. Zizisicc (válaszként erre: 33. - 189e7a0266)
2007. júl. 5. 21:31

Nem akarok kötekedni, de a kedves nemiszervének is olyan erős a nedvszívó képessége, és 3-4 órán át bent van? :o))


Intim torna trénerként és egészségügyisként én sem szoktam javasolni a tampont, mert szárítja a hüvely falát, rontja a nyálkahártya vérkeringését, anyagcseréjét, tápanyag ellátását, tágítja, nyújtja az izmokat, hosszú távon sorvaszthatja, gyengítheti a hüvely falát, izomatát. Különösen azokat érinti ez a probléma, akiknek amúgy is laza a kötőszövete. És itt még nem beszéltem azokról a baktériumokról, ammelyek kimondottan a levegőtől elzárt helyeken érzik jól magukat. Ettől függetlenül szabad akaratod van, a testedért te felelsz! Fő a rugalmasság! Használhatsz tampont, ha szükségét érzed, csak akkor fordíts nagyobb figyelmet a mellékhatások kivédésére!


Próbáld ki: tömj egy olyan vastag kiflit a szádba, ami jól kitölti a szádat és szorítás nélkül sem esik ki. Tartsd bent 3-4 órát! De lehet, hogy az is elég, ha elképzeled. :o)

34. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 33. - 189e7a0266)
2007. júl. 5. 16:25

Nogyogyaszok allitjak ezt. Lentebb emlitve lett egy nogyogyasz, a honlapjan ugyanez olvashato.

Az embereknek persze nem mindig az egeszsegesebb verziok valnak be, vagy tunnek kenyelmesebbnek.

33. 189e7a0266 (válaszként erre: 31. - Sarolta1954)
2007. júl. 5. 16:01

Szerintem, ez butaság! Ezek szerint a kedves nemiszerve is felsérti a hüvelyt???? Pedig az még vastagabb és nagyobb is... Hűha.... :-))))

Kb. 7 éve használom, és sokkal jobban bevált, mint a betét.

ÉS akár tampont, akár betétet használsz, mindkettőnél "kitisztulsz". Annyi csak a különbség, hogy a betétnél a távozott cuccos oxigénnal érintkezik, ettől lesz büdi szaga, míg a tampont jobban el van zárva, nem történik meg olyan hamar a bomlása, tehát kevesebb a fertőzés veszély is. Persze alap, hogy 3-4 óránként cserélni kell. De ez a betétre is igaz.

32. LoLiNa
2007. júl. 5. 08:26
szerintem ha gyakran van cserélve, és a megfelelő méretet használja az ember, akkor nem lesz se fertőzés, se hüvely sérülés. én szülés elött csak azt használtam, és sose volt tőle bajom.
2007. jún. 4. 20:11
Soha nem voltam meggyőzve a használatáról, úgy gondolom aminek ki kell tisztulni, annak ki kell. Már pedig a vérzés tisztulás. A tampon, akár milyen óvatosan helyezed fel, felsérti a hüvelyt, találd ki mi történik a sérülés mentén!!!!!
30. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 28. - Gyopár)
2007. máj. 29. 18:41
Ejjel talaltam meg ugyanezt a honlapot :)
29. Elviracska (válaszként erre: 28. - Gyopár)
2007. máj. 29. 17:24

Tehát ,csak van benne igazság,hogy nem a legmegfelelőbb megoldás a tampon használata..

Persze van eset ,hogy elkerűlhetetlen ,de jobb kerülni az állandó használatát...

2007. máj. 29. 08:50

Tényleg több orvostól olvasni olyan véleményt, hogy nem ajánlott a tampon. Most megtaláltam egyet, bemásolom, hogy valami konkrétum is legyen itt:

"Mit (ne) tegyünk a folyás megelőzése érdekében?


Sok nő panaszkodik visszatérő folyásra. Az okok kutatása közben kiderül, van néhány hajlamosító tényező. Célszerű bizonyos szabályokat betartani a folyás megelőzése érdekében. Íme:

1./ ne használjunk havivérzéskor tampont (a véres tampon nagyon jó baktérium és gomba táptalaj, ráadásul fertőzési kapuként szolgáló mikrosérüléseket okoz kihúzáskor). Folyással küszködő nők szinte kivétel nélkül tampont használnak.


Az Egyesült Államokban az 1980-as években kapott nagy nyilvánosságot a menstruációkor tampont használó nők körében előforduló toxikus shock szindróma, melynél a beteg élete csak az azonnal elkezdett kezeléssel menthető meg." /Dr Petróczi István írja/

27. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 26. - 5464505f6a)
2007. máj. 29. 01:16
A ver azonnal bomlani kezd (ott is eri levego), es szerintem ugyan urul a szervezet rendesen, de a testen belul kezd bomlani, mig a betetnel kivul. Emiatt nem eleg higienikus a tampon.
26. 5464505f6a (válaszként erre: 25. - Moncsicsi83)
2007. máj. 29. 01:00
Mert a betétnél nem kerülhet a szervezetbe?Mi az,h nem úgy ürül ki?
2007. máj. 29. 00:50
Szerintem is egészségtelen. tényleg lehet gyulladása az embernek tőle, sőt akármilyen tiszta is felhelyezéskor bármilyen baci vagy akármi bekerülhet a szervezetbe és fertőzés lehet a vége. na meg kiszártja a hüvelyt, ami szintén nem jó. És ami a lényeg, nem úgy ürül a szervezet, ahogyan kellene......
2007. máj. 28. 23:24

A "Mi mindenért felelős a tamponhasználat?" tudásbázist elovastátok már?

Én ott a 29-ben írtam le a véleményemet. Részben a ti témátokhoz is kapcsolódik.

23. 4726e582cf (válaszként erre: 16. - Zolko96)
2007. máj. 27. 15:32

Nem a higénián múlik, sajnos!

Sok nő szervezete képtelen elviselni a tampont, és mint válaszreakció gyulladásba lép a szervezete, vagy allergiás lesz tőle, hiába mondják, hogy allergiamentes...


Személy szerint kizárt, hogy tampont használjak! Nem keresem a bajt magamnak. Éppen elég akkor menni az orvoshoz, ha muszáj, na nincs baj, nem csinálok magamnak feleslegesen.

22. Eszti91 (válaszként erre: 5. - Opál)
2007. máj. 27. 14:31
hát igen,nyáron jobb tampont használni. Én még nem próbáltam,de lehet nem is fogom. én sajnos ez nélkül is kapok gyulladást,de fogalmam sincs h miért,és h mitől!
2007. máj. 26. 22:29
Nekem a tampon használatától(orvos mondta!!!),komoly nőgyógyászati problémáim voltak!
2007. máj. 26. 22:27
Ha úgy használja az ember, ahogy KELL, akkor nem hiszem, hogy egészségtelen lenne.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook