Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészségtelen a tampon használata? fórum

Egészségtelen a tampon használata? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2015. márc. 5. 20:48

Pedig pont hogy éjszakára kell a tampon, hogy az ember nyugodtan tudjon aludni és ne féljen attól, hogy reggelre esetleg foltokkal a ruháján meg az ágyneműjén ébredjen. A betéttől én meghalnék. Csodás érzés, amikor felállsz és érzed, hogy folyik belőled a trutyi.

Ettől függetlenül mindenki azt használ, amit akar - én maradok az évtizedek óta jól bevált tamponnál.

78. TinusK
2015. márc. 5. 20:31
Az orvosok szerint nem a legjobb választás.....és hát engem is még anyukám arra tanított ha lehet akkor betét.Persze ha muszáj használok tampont,de kerülöm.Sokkal könnyebben is tisztulok.Egyébként rémisztőnek találom hogy a reklámok még éjszakára is a tampont tunkolják ránk.
77. pymary
2009. máj. 19. 11:43
Sziasztok!Középiskolás koromban csak tampont használtam, még a betét gondolatától is rosszul voltam. Manapság napközben tampon éjszakára betét. Ha esetleg vasárnap otthol vagyok, akkor is betét. A nőgyógyászom is helyesli ezt.
2008. okt. 27. 09:14
Nekem még soha semmi problémám nem volt a tamponhasználatból kifolyólag... Én el sem tudnám képzelni a betétet, mert az számomra rettenetesen kényelmetlen... Elég lesz akkor betétet használni, ha muszáj lesz: szülés után...
2008. okt. 6. 22:14
álitólag igen, de én is csak azt tudom használni, max. betétet.
2008. okt. 5. 16:32
Én nagyon rég óta tampont használok, el se tudnám képzelni mással azokat a napokat!Még soha nem volt problémám tőle szerencsére.
2008. okt. 5. 05:50
Majdnem miatta kapartak ki teljesen...
72. lufi
2008. jún. 29. 18:56
A kérdésre válaszolva, lehet benne igazság. Az utóbbi pár hónapban, így szülés után 3 évvel, rettenetessen rosszul voltam a tampon használatakor. Fejfájás, hányinger. Le is tettem róla, most csak betétet használok és semmi bajom, igaz, ettől meg nem érzem magam tisztának, de ezek a fránya tünetek elmúltak. Évekig semmi bajom nem volt tőle, most hirtelen lett.
71. kedike
2008. jún. 29. 18:49

Sok helyen hívják fel rá a figyelmet, hogy éjszaka nem szabad használni a tampont, akkor mindenképpen betétre kell áttérni.

Én nem vagyok tamponbarát, de néha azért használom, ha úgy alakul, hogy hamar tudom cserélni.

2008. jún. 29. 17:29
Kipróbáltam ezt az új fajta tampont naturál vagy mi. Nekem nem jó!
2008. máj. 2. 21:42
Nincs vele gondom évek ota ezt használok!Más nem is jöhet számitásba!
68. SF
2008. máj. 2. 21:41
1× használtam, hányingerem volt tőle, és nagyon fájt a fejem. Aki bírja ezt, használja, egészségére!
67. Elviracska (válaszként erre: 62. - 189e7a0266)
2007. aug. 8. 19:11

Nem a fertőzésveszélyről van szó...nem azért indult ez a topic...

Hanem,hogy okozhat-e betegségeket ,méh,petefészek,ezekhez hasonló gondokat...


Hogy ki,hogyan használja a tampont az teljesen mindenkinek a magán ügye....

Sajnos itt mindenki a csak a fertőzésveszélyre gondolt:((nem pedig a használata során kialakulható méhszájseb,és ilyenek problémáira...

2007. aug. 8. 14:26

Nem tudom mennyire egeszsegtelen, de en amiota azt hasznalom sokkal jobban erzem magamat.

Annyi minden mastol lehet beteg az ember, ha nem vigyaz magara.Ez a vilag mara mar tele van veszleyekkel.

Mindnere van pro es kontra is.nagy a piac

2007. júl. 21. 19:47
Én úgy csinálhom, hogy az első nap ne legyen tampon, aztán szerintem oké. Ha egészségtelen lenne miért használnák a nők az ókortól fogva napjainkig?
64. rosewood (válaszként erre: 63. - Emagdi)
2007. júl. 9. 13:54
Ez tényleg így van! Tampont és kontaktlencsét is ahsználok. Mindkettőt tiszta kézzel, és éjszaka nem. Volt már, hogy a komóntaktlencsémre került vmi, nem volt nálam folyadék, és nyállal mostam le. Sajátom, és százszor jobb, mint a csapvíz. A tampon előtt pedig kell a kézmosás! Utána is.
63. emagdi (válaszként erre: 62. - 189e7a0266)
2007. júl. 6. 20:23

...a nyilvános wc-kről, közösségi öltözőkről (edzőterem, uszoda stb), szaunákról, gyógyfürdőkről nem is beszélve!

azok aztán az igazi baktériumtanyák!


de az ember nem élheti le úgy az életét, hogy végig a lehetséges fertőzésektől retteg. mert akkor aztán tényleg domestosban kellene fürdeni, és amúgy egész nap nejlonzacskóba csomagolni magunkat, nehogy bármivel is kontaktusba kerüljünk.


a tamponnak lehetnek veszélyei, de szerintem ha valaki jól használja, akkor nem károsítja az egészségét. (amúgy ezzel nagyon analóg a kontaktlencse viselésének v. nem viselésének kérdése)

2007. júl. 6. 20:17

Nem azért, de szerintem nem a tampon a legnagyobb fertőzésveszély.

Annyi más módon is beszerezhetőek a bacik, amire sokan nem is figyelnek: pl. a pasi nemiszerve, hogy messzebb ne is menjek. Volt olyan exem, aki szex előtti wc-zés után nem mosta meg, majd furán nézett, mikor megkértem rá. Vagy az újjal történő kényeztetésnél mindig leellenőrzitek a párotok kacsóit?

Arról nem is beszélve, hogy én a folyásos felmérést úgy ismertem, hogy a tangát hordó nők többségének van folyása, mert a popsinál lévő bacik úgy könnyebben átkerülnek a nemi szervekre.

És a "véres ujjra" visszatérve: vannak már olyan tamponok, amelyeknek van egy kis műanyag bigyója, és azzal helyezed fel, majd a bigyót eldobod. (remélem, érthető - Tampax a neve).

Szóval, mindig tartom, hogy a megfelelő higiénés előírások betartásával nem lehet gond.

61. emagdi (válaszként erre: 59. - Zizisicc)
2007. júl. 6. 19:31
dehát az orvosi tanulmányok döntő részét is férfiak írják (erre elég nagy téttel mernék fogadni).
2007. júl. 6. 18:17
Mindenki maga dönt arról, milyen egészségügyi kockázatot vállal a kényelméért. De visszaidézném az orvosi tapasztalatot, amit beszúrtam korábban: nem azt írta, hogy minden tampont használó nőnek folyása lesz, hanem, hogy a folyással küzdők nagy része tampont használt. Tehát, ez egy hajlamosító tényező, és ha valaki hajlamos a folyásra, jó, ha ezt a tényezőt (is) kiküszöböli.
59. Zizisicc (válaszként erre: 58. - Emagdi)
2007. júl. 6. 16:24

Igazad van. Részben. Szerinted egy ffinak honnan van elég ismerete? Egyetemen, főiskolán nem tanítják. Elolvassa a használati utasítást? Kikérdezi a párját? Újságcikkeket olvas? Az orvosi tanulmányok ált.-ban nem tampon pártiak.

Szerintem az így-úgy megszerzett ismereteket a tapasztalat, a gyakorlat tudja igazolni vagy megcáfolni.

58. emagdi (válaszként erre: 57. - Zizisicc)
2007. júl. 6. 16:05

ez igaz, viszont itt a kérdés az volt, hogy egészségtelen-e a tampon használata. ezt szerintem egy férfi is meg tudja ítélni, ha elég ismerettel rendelkezik a témakörben.


ha az lenne a kérdés, hogy kényelmes-e a tampon, akkor jogos lenne a felvetés, hogy egy férfi miért nyilvánít véleményt.

57. Zizisicc (válaszként erre: 41. - Emagdi)
2007. júl. 6. 16:00

Ezt így egy az egybe nem mondanám. Szülészeten dolgoztam, zömében ffiak között. Egy ffi is lehet jó nőgyógyász, de nem mindent lehet könyvből megtanulni, megtapasztalni. Pl. amikor szülés közben arról akarta meggyőzni a kismamát, hogy az nem fájhat annyira. Neki biztos nem.

Mi pl. sosem fogjuk megtudni, hogy milyen érzés gumiban ... , ezért sohasem próbálnék egy pasit meggyőzni ebben a témában az én elképzelésemről.

56. emagdi (válaszként erre: 55. - Loni)
2007. júl. 6. 15:36
egy percig sem mondtam, hogy hiányozna:))))))))))
55. Loni (válaszként erre: 54. - Emagdi)
2007. júl. 6. 15:32
Örülj neki! Mármint, hogy nem vagy olyan "nyavalyás" mint, én. :)
54. emagdi (válaszként erre: 53. - Loni)
2007. júl. 6. 15:27

szerencsére engem az ilyen fertőzések egyelőre elkerültek.


de otthon én is igyekszem úgy tenni, mint ahogy te is leírtad

53. Loni (válaszként erre: 52. - Emagdi)
2007. júl. 6. 15:25

Én is csak kapkodtam a fejem, hogy miért van folyás, és miért kapok 3-4 havonta valami húgyúti fertőzést. Amióta kidobáltam a tisztasági betétet, sokat javult a helyzet.

Betétet is, tampont is ésszel kell használni. Pl van úgy, hogy ha ottvon vagyok, akkor nem teszek be tampont.

52. emagdi (válaszként erre: 49. - Loni)
2007. júl. 6. 15:20

erre eddig nem is gondoltam! (lásd előző hozzászólásomban igazat mondtam, hogy nincsenek gondolataim:)))))


mondjuk talán annyi lehet a különbség, hogy az ember a tisztasági betétet minden nap hordja, a rendes betétet pedig csak havonta egyszer pár napig.


(de amúgy én a tamponra szavazok. hozzátéve hogy mindent ésszel kell használni)

51. emagdi (válaszként erre: 50. - 1a50c86bb0)
2007. júl. 6. 15:16

nem, én szeretem a könnyű dolgokat, és sosincs önálló gondolatom.

de szerencsére tudok olvasni, és majd magamévá teszem a ti gondolataitokat:)))

50. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 46. - Emagdi)
2007. júl. 6. 15:12
Van esetleg onallo gondolatod is, vagy megmaradsz a hozzaszolasaimon valo gunyolodasnal? Persze tudom, az a legkonnyebb mindig ;)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook