Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egészségpénztárra befizetett pénzből a max. visszaigényelhető összeget tudnám kérni az APEH-től(NAV) az egészségpénztáramra utalni? fórum

Egészségpénztárra befizetett pénzből a max. visszaigényelhető összeget tudnám kérni az APEH-től(NAV) az egészségpénztáramra utalni? (tudásbázis kérdés)

2011. aug. 16. 09:29

Köszönöm.

Akkor az adójóváírás( amit utalnak a bankszámlára) és az egészségpénztári befizetéseim után visszaigényelhető összeg ( amit az egészségpénztáramra utalnak) együtt nem haladhatja meg az összes befizetett adómat. Ugye, jól értem?

Ha túlhaladja (vagyis túlhaladná) akkor az elveszik, nem lehet visszaigényelni befizetett adó híján. Ugye, jól értem?

Nem vagyok a szavak mestere mostanság. :))

5. vikucka (válaszként erre: 1. - Agines)
2011. aug. 16. 09:27
egészségpénztári befizetés 30 %-át igényelheted vissza adóbevalláskor ami max. 100.000 forint.
2011. aug. 16. 09:24

Nem kérheted. Adót visszaigényelni maximum addig az összegig lehet, amennyit tőled levontak.

Az egészségpénztári befizetések adókedvezményét pedig nem kapod meg készpénzben, hanem azt jóváírják az egészségpénztári számládon.

3. gne2 (válaszként erre: 1. - Agines)
2011. aug. 16. 09:22

Annál többet nem kaphatsz vissza, mint amennyit befizettél.

A te olvasatodban: "csak annyit kérhetek utalni amennyi pénz marad a befizetett adómból mínusz az adójóváírás". (Lehet más adóalapot és adót csökkentő tétel is.)

2. Tandi25 (válaszként erre: 1. - Agines)
2011. aug. 16. 09:20
Biztos csak én nem tudom követni, de nem nagyon értem a kérdésed, csak a legvégét: több adót nem igényelhetsz vissza, mint amennyi az éves lenne, csak max. annyit.
2011. aug. 16. 09:13

Ha kb 200ezer lesz az idei befizetett adóm (gyed), akkor az adójóváírást+ az egészségpénztári befizetéseim után a visszatérítést ÖSSZESEN 200ezer értékben tudom igénybe venni?

Csak annyit igényelhetek vissza az egészségpénztári befizetéseim után, amennyi a 200ezer-jogosult hónapi adójóváírás?

nagyon sok pénzt fizettem be égészégpénztárra, a max visszaigényelhető összeget tudnám kérni az apehtól(nav) az egészségpénztáramra utalni....ezt megtehetem vagy csak annyit kérhetek utalni amennyi pénz marad a befizetett adómból mínusz az adójóváírás?

Vagy kérhetem az összes josogultsági hónapra,ami nekem 12 hó az adójóváírást és a max egészségpénztári visszaigénylést is akkor is, ha ezek együttes összege több, mint az éves befizetett adóm?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook