Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészségpénztár? fórum

Egészségpénztár? (beszélgetős fórum)


28. Channa* (válaszként erre: 25. - Aszparagusz)
2022. jan. 19. 19:11
Igen.
27. sanyinak (válaszként erre: 19. - Channa*)
2022. jan. 19. 18:47

Bizony nem túl sokat lehet megtakarítani, mivel az egyéni befizetés egy részét rögtön levonják működési költségre.


Maximális adóvisszatérítés érdekében befizetett összeg esetén ez talán 20-40 eFt körüli levonást jelent, kisebb befizetés esetén jellemzően még magasabbak a költségek.

26. sanyinak (válaszként erre: 23. - Csodapók)
2022. jan. 19. 18:41
A probléma az, hogy a kérdés az egészségpénztárra vonatkozott, te pedig folyamatosan az egészségbiztosításról írsz.
25. aszparagusz (válaszként erre: 20. - Channa*)
2022. jan. 19. 15:47

Ha nem is tudod ingyen elintézni, mert a háziorvos nem állíthat ki mindenre beutalót, illetve az "állami egészségügyben" nagyon sokat kell várnod, akkor elmész egy magánszolgáltatóhoz, és ott kifizeted az adott vizsgálat árát.

Ami még jóval kevesebb, mint a fizetendő éves tagdíj.

24. aszparagusz (válaszként erre: 14. - Csodapók)
2022. jan. 19. 15:44

Így van, nem keverendő.

Amiről te írsz, az az egészségbiztosítás.

Az egészségpénztárban kizárólag a befizetett összeg terhére vehetsz igénybe szolgáltatást.

Amennyiben az adott egészségpénztár szerződésben van valamelyik egészségügyi szolgáltatóval, ott kaphatsz kedvezményt az igénybe vett szolgáltatásra.

23. csodapók (válaszként erre: 20. - Channa*)
2022. jan. 19. 14:23

Én a kérdésre igyekeztem válaszolni, hidd el nekem ebből sem hasznom, sem károm nem származik, hiszen nem nevesítettem senkit és semmit. Egy alternatívát vázoltam, mert van aki nem szeretne egy v. akár több hónapot várni egy vizsgálatra és belefér ekkora összeg a költségvetésébe.

Úgy gondolom itt felnőtt emberek "beszélgetnek" és a kapott információkból mindenki el tudja dönteni neki mire van szüksége. Csak jelezném, az általad felsorolt vizsgálatok egy részéhez még beutaló sem kell. Ja, és a jelzett intézmény egy a sok közül. Szép napot! :)

22. Amaunet (válaszként erre: 20. - Channa*)
2022. jan. 19. 12:40
Így van. Az egészségügyi szolgáltatóknál viszont kemény pénzeket fizet majd azért, hogy akár egy napra, egy intézménybe leszervezzék neki az időpontokat.
21. birebora (válaszként erre: 20. - Channa*)
2022. jan. 19. 12:34
Egyetértek.
20. Channa* (válaszként erre: 16. - Csodapók)
2022. jan. 19. 12:30

Tehát, amit ígér pl. a Medicover, azt az ember ingyen el tudja intézni évente akár többször is, de ha csak egyszer akarja pl. a manager szűrést, akkor felesleges befizetni 180 ezret.

Bocs, ha ellenetek beszélek.


Példa:

Felhívom a ho-t ma, hogy el szeretnék menni vérvételre, mellkas rtg-re, kardiológiára, nőgyógyászatra, bőrgyógyászhoz, gégészhez, stb.

Kiállítja a szükséges beutalókat én meg kérek időpontokat telefonon vagy online, majd eljön az időpont és elmegyek a vizsgálatokra, és kész a szűrés ingyen, mert rb alapon végezték az sztk-ban.


Lehet, hogy várni kell az időpontra 1 hónapot, de meg van.

19. Channa* (válaszként erre: 17. - Gabbbicica)
2022. jan. 19. 12:26

Nem mondtam, hogy rossz.;)

Amíg a kafetériában lehetett kérni, addig kértem, mert egy időben jobban feltudtam ezt használni, mint a szépkártyát (kevés helyen fogadták el), de én pl. sokszor kényszerből vettem valamit, hogy elfogyjon...


Ha most lenne ilyen kafetéria elem, akkor sem kellene.

Külön semmiképp nem utalgatnék erre havonta sem, hogy majd a saját pénzemet elkölthessem, ha összejön...

2022. jan. 19. 12:16

Mi egészségpénztári számlán keresztül is támogatjuk anyámat. Hajlamos a bankszámlájára utalt összegeket vagy készpénzt másra elkölteni. Így biztos, hogy mindig lesz rajta pénz, amiből a gyógyszereit vagy egyéb egészségügyi dolgait (fogászat, szemüveg) tudja fizetni.


Tk. ez egy csak bizonyos célokra felhasználható megtakarítás.

Nem, nem fogja "meghitelezni", ha túlköltekezik az ember. Csak az egyenleg erejéig lehet felhasználni.

17. gabbbicica (válaszként erre: 11. - Channa*)
2022. jan. 19. 12:02

Szerintem nincs baj az EP-vel sem, fokepp amig van kisgyerek a csaladban.


A DM-ben peldaul kartyaval lehet fizetni a pelenkat illetve még sokféle dolgot. Azt hiszem, mar a Rossmanban is elfogadják.


A legtobb patikaban lehet vele fizetni kulonfele vitaminokat, veny nelkuli termekeket, gyerekeknek naptejet.


En fizettem mar fele szamos orvosnal vagy kértem számlát.


Tehat ha atgondolja vki az evss kolteset, levonja a mukodesi koltseget, megnezi; hogy pl a gyerekek adokedvezmenye utan marad-e befizetett adoja, amibol igenybe tudja venni a jovairast, akkor ki tudja szamolni, h erdemes-e neki.

16. csodapók (válaszként erre: 15. - Amaunet)
2022. jan. 19. 09:35
Nem feltétlenül. Érdemes körülnézni a biztosítók ajánlatai között magánszemélyként is. Bár tény, egyelőre a cégek által finanszírozott egészségbiztosítási csomagból van több.
15. Amaunet (válaszként erre: 14. - Csodapók)
2022. jan. 19. 09:31
Ezek olyan ellátó központok, mint pl. a Medicover. Általában a munkáltatók vásárolnak náluk a munkavállalók részére csomagokat és a csomag keretein belül szolgálják ki őket ingyenesen. Kevés magánszemély van, aki ezt meg tudja fizetni.
14. csodapók (válaszként erre: 8. - Aszparagusz)
2022. jan. 19. 09:12

Ebben dolgozom, az ellátásszervezés részén. Nem összekeverendő az egészségpénztár és az egészségbiztosítás!

Kb. 160-180ezer ft/év (persze havi lebontásban) befizetésével kb. 900ezer ft ellátást lehet igénybe venni. Az sem utolsó szempont, hogy egy héten belül szinte biztos, de sok esetben akár 1 napon belül is lehet időpontot foglalni.

2022. jan. 19. 08:38
Hát ezekért irtam én, hogy nekem nincs, és valószinű nem is lesz. De törölték ezt a mondatomat. Semmi rosszindulatút nem irtam, ez is egy vélemény volt. Hogy ezt miért kellett törölni fogalmam sincs.
2022. jan. 19. 08:32
Úgy látom páran keverik az egészségpénztár és az egészségbiztosítás kifejezéseket :)
2022. jan. 19. 08:23

Csak ámulok, hogy kinek milyen elképzelései vannak az egészségpénztár kapcsán...


Persze, nem Sanyin és Aszparaguszon ámuldozok.


Tehát az EP, ahogy működik:

Havi x összeget fizet az ember. Lehet, egyéni befizetés is, de jellemzően ezt ceffeteriából szoktuk, mert ha már mi fizetjük, akkor tök mindegy, hogy ide fizetjük vagy az orvosnak adjuk oda, amikor igénybe vesszük a privát rendelést.


Befizetés x összeg havonta

Természetesen van számlavezetési költség

Csak olyan helyen használható, amelyik orvos szerződött az EP-vel

Legtöbb esetben zsebből kell fizetni a szolgáltatást, majd mindenféle igazolás beküldése után,ha van elég pénz a számlánkon, akkor visszakapjuk, de csak is annyit, amennyit már befizettünk, és nincs olyan, hogy majd a következő x időben befizetett terhére.


Igen, vissza lehet igényelni 20%-ot.


Kártyás fizetési lehetőség (ilyen kártyával), nagyon kevés helyen van. A dokik is azt szeretik, ha azonnal fizetünk és nem majd hónapok múlva, mert ugye kiderülhet, hogy pl. erre nem lehet ezt az összeget költeni.


Itt nincs hitelkeret! Azaz, ha egész évben csak 5 ezret fizetett be az ember, akkor 5000-számlavezetési költség=maradék összeget lehet elkölteni ott, ahol elfogadják.


Én inkább egy borítékba gyűjtögetnék ilyen célra...

10. Mária 54 (válaszként erre: 1. - Alexxa)
2022. jan. 19. 08:08
Ha nincs a kártyán annyi pénz, ki lehet fizetni készpénzzel vagy bankkártyával a vizsgálatot. Számlát kell kérni az EP nevére, feltüntetve a tag nevét és kódját. A számlát el kell küldeni a pénztárnak és amikor rendelkezésre áll az összeg, visszautalják.
9. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Sanyinak)
2022. jan. 19. 07:33

Jól összefoglaltad!

Még annyival kiegészíteném, hogy meg kell nézni azt, hogy a befizetett összeg mire használható fel.

A felhasználhatóság az utóbbi időben egyre szűkül.

8. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Csodapók)
2022. jan. 19. 07:31

Ne írjunk már hülyeséget!

A befizetett összegből minden ep. levonja a működési költséget. Ezt az összeget meg lehet nézni a honlapokon.

A befizetett összeg után viszont 20 % jóváírás jár adóbevallás után.

Milyen többszörös igénybe vételről beszélsz?

2022. jan. 19. 06:17

van olyan egészségbiztosítás, ahol:

--24 órás call center van, orvossal tudsz beszélni

-feltöltöd a leletet, kielemzik és visszahívnak néhány órán belül

-javaslatot tesznek arra, melyik szakterületen indulj tovább

-orvost is tudsz keresni és időpontot kérni

Mindezt Magyarországon, elérhető időn belül. Magánszektorban, persze

6. sanyinak (válaszként erre: 1. - Alexxa)
2022. jan. 18. 20:58

Több dologra kell figyelni :

- a befizetett díj mekkora részét vonja le költségként

- milyen hozamot tud realizálni

- mely szolgáltatókkal áll szerződésben

- mennyire rugalmas az elszámolás

- kártyájával hol lehet fizetni

5. sanyinak (válaszként erre: 4. - Csodapók)
2022. jan. 18. 20:54

"Az éves szinten befizetett összeg többszörösét tudod igénybe venni."


Ezt hogy érted????

2022. jan. 18. 19:52
Szia! Érdemes lehet egészségbiztosítást kötni. Az éves szinten befizetett összeg többszörösét tudod igénybe venni. Budapesten egy héten belül, de akár már másnapra is tud időpontot foglalni az ellátásszervező.
2022. jan. 18. 19:42
És ennek mi az értelme?
2. Sütikee (válaszként erre: 1. - Alexxa)
2022. jan. 18. 19:24
Nekem az OTP-s van. Ha már tudod előre hogy kb mennyit fogsz fizetni, annyit utalsz a kártyára a számládról. Az adóbevalláskor jóvá írják azt az összeget, ami visszajár. Véleményem szerint célszerű annál a banknál igényelni, ahol a számlád van. Én van mikor többet van mikor kevesebbet tudok tenni rá.
2022. jan. 18. 18:40

Sziasztok!


Tanácsot szeretnék kérni melyik egészségpénztárat ajánljátok?

Egy doktornő mondta hogy mindenképp csináltassak mert nagyon rossz lesz az egészségügy és már tényleg borzasztó hogy mindent magánban lehet csak megcsináltatni holott fizetjük a TB-t.


Nézegettük a neten ezeket az egészségpénztárokat de nem tudunk dönteni és nem is értjük hogy van. Ahogy nézzük havonta kell befizetni x összeget valamelyiknél többet valamelyiknél kevesebbet. És utána hogy alakul tovább, mármint ha elmegyünk egy fizetős vizsgálatra és mondjuk a kártyán még csak a havidíj van rajta pl 3 eft de a vizsgálat mondjuk 10-20 eft akkor az hogy történik?


köszi előre is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook