Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészséges életmód, egészséges táplálkozás fórum

Egészséges életmód, egészséges táplálkozás (beszélgetős fórum)


23. Sapienta (válaszként erre: 19. - D7ffe12db2)
2011. febr. 16. 09:45

nekem nem jött be a stevia, nem ízlett. a nyírfacukor tényleg jó (és marha drága), de pl. kelt tésztába nem jó.

én úgy vagyok vele, hogy kevés cukor nem árthat - de akkor már minimum nádcukor, barna és bio. amibe lehet, mézet teszek, és jó még a juharszirup is, sok benne a vitamin.

szinte csak teljes kiőrlésű tönkölylisztet használok, de ha valamibe nagyon fehér liszt kell, akkor sem adom alább bioterméknél, és lehetőleg tönkölyt veszek.

nektek amúgy hogy fogadja a család az egészséges törekvéseiteket?

2010. szept. 27. 12:36
:))
21. d7ffe12db2 (válaszként erre: 20. - Noémi 23)
2010. szept. 27. 11:49
E-mailezzünk! :)))
20. Noémi 23 (válaszként erre: 19. - D7ffe12db2)
2010. szept. 27. 07:12

Többek között ezért sem ártana nekem a Stevia..mert én hajlamos vagyok a candidára....


Sajnálom ami veled történt..

2010. szept. 26. 15:08

Én pedig úgy gondolom, a cukor, az cukor. Bár milyen is.

Ha csak abból indulok ki hogy daganatos beteg voltam, nekem nem is lenne szabad egyáltalán semmilyen eredetű cukrot fogyasztani. A cukor táplálja a dagi sejteket. De ha csak azt vesszük alapul hogy a cukor mindegyik formája savasítja a szervezetet, már az is éppen elég ok arra, hogy váltsunk.


Nem mondom hogy egyáltalán nem fogyasztok cukrot, de a természetes édesítő, a Stevia híve vagyok. Édesít. Persze hogy nem cukor íze van, hisz nem az. Viszont lúgosítja a szervezetet, megakadályozza, sőt gyógyítja a candidát, és táplálja az egészséges bélflórát. Szemben, a cukrokkal.

2010. szept. 26. 12:48
A legjobb szerintem is a nyírfacukor...de 1 kg 3600 ft..:(((
17. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 16. - Wecuska)
2010. szept. 25. 14:43
Köszi, ezt nem is tudtam.
16. Wecuska (válaszként erre: 15. - Sötét_hercegnő)
2010. szept. 25. 09:01
az édesítő a legrosszabb amire válthatsz.inkább használj nádcukrot,abból úgyis kevesebb kell.a sóval nem az a baj,hogy tengeri vagy bányászott,hanem a mennyiség,és az hogy raknak bele pörgés segítőt ami ciánt tartalmaz.
2010. szept. 24. 21:08
Én a minap határoztam el, hogy kicsit változtatok. A cukor és a zsír bevitele az, ami miatt, lelkiismeret furdalásom van, nem csak magam, hanem a párom miatt is. Elég stresszes életmódja van, mozgás szinte semmi, és össze-vissza eszik/eszünk mindent, amit nem kéne. Szóval a cukrot édesítőre cserélem, a hagyományos házi sót tengeri sóra, és minden héten viszek haza friss, nyers zöldséget-gyümölcsöt. A magam részéről még az édesség az, amit nagyon mérsékelnem kell, szörnyen édes szájú vagyok :$
14. hobnobs (válaszként erre: 13. - Wecuska)
2010. szept. 24. 20:01
sztem is jó a nyírfacukor, csak drága :)
2010. szept. 24. 18:18
a nyírfacukrot próbáltátok?sokkal finomabb a steviánál.
2010. szept. 24. 18:06
Azt írja 2-3 csepp 1 kockacukor...meglátjuk. Köszönöm!
2010. szept. 24. 15:41

Kedves Noémi!

Azt én sem tudhatom hogy ízleni fog-e, - megszokható. Mellékíze nincsen, csak más édes mint a répacukor.

Hogy saccra tudjad az adagot. Én a kávémba 2 tablettát teszek.

2010. szept. 24. 12:56

Köszi Lányok a véleményeket.


Egy próbát akkor megér...én nem érzem az édesítőszer mellék ízét, lehet ennek fogom, de szerintem mindennek van mellék íze, csak vannak dolgok amiket megszoktunk és amiket nem...aztán lehet nagyon nem fog ízleni.

9. d7ffe12db2 (válaszként erre: 7. - Noémi 23)
2010. szept. 24. 07:40

Szia kedves Noémi!

Én megelégedéssel használom a steviát, de nem mindenbe.

Természetes hogy más íze van mint a cukornak, hisz nem az. :))) Én azzal a szándékkal kezdtem fogyasztani, hogy a steviával is tegyek egy pici lépést az életem egészségesebbé tételéhez. Én ez a típus vagyok, és szerintem eredményesebb mint azok, akik hirtelen akarnak nagyot változtatni.

A steviának hamar megszoktam az ízét. Kávéba rakom, és valamikor sütöttem is vele. Már régen nem sütök, mert nem igényeljük az édességet.

De mondjuk a sóskaszószt nagyon szeretem, és abba ezt rakom. Bátran próbáld ki.

A stevia nem csak egyszerűen édesít, hanem táplálja az egészséges bélflórát is.

8. hobnobs (válaszként erre: 7. - Noémi 23)
2010. szept. 24. 07:29
vigyázz vele eléggé "egyedi" íze van. mi eladtuk mert nem izlett :)
2010. szept. 22. 20:28

Mi fogyasztunk felvágottakat, virslit és minden féle húst, tejtermékből is megveszem a félzsírosat...


Inkább a liszt és cukor adalékokra figyelek. Most Steviat szeretnék venni. Természetes édesítőszer...arra cserélném a mostani Süssinámat.

2010. szept. 22. 15:00
mi nyírfacukrot használunk. nem eszünk felvágottat és virslit. disznóhúst nem eszünk csak pulykát vöröshúsból a marhát, ill. halat.
2010. szept. 22. 10:09
teljes életmód váltással leadtam 17 kg-ot.ez nem ment volna az egészséges kaják nélkül.
2010. szept. 22. 10:06
sziasztok.mi is egészségtudatosan élünk.odafigyelünk mit és honnan veszünk.próbálok amit csak lehet házilag elkészíteni.sportolok,a,gyerkőc is.heti egyszer zöldségnap van,és már a hús is háttérbe szorult az étrenből.heti kétszer háromszor van csak.
2010. szept. 22. 03:51
Én is nagyjából ezt a "trendet " követem. Fehér cukor mentesen sütök főzök, csökkentett szénhidrát tartalmú, vagy tk lisztet használok. Tejtermékekből és húsokból az soványat veszem, sok zöldséget és gyümölcsöt eszek és tornázok, heti 3-5x, ahogy időm engedi.
2010. szept. 21. 22:00

Szia kata!:))


Én egyre több figyelmet fordítok arra, hogy egészségesen éljek és főzzek is.


Kerülöm a cukrot, de nem mondom, h nem fogyasztjuk, de sokszor édesítőre cserélem, ha sütök teljes kiörlésű rozslisztet használok vagy Graham lisztet.


Illetve heti 5-6 szor mozgok. van hogy 20 percet, van hogy többet, amennyit a Kislányom enged.:))

2010. szept. 21. 14:39
Akik szeretnek egészségesen élni, akik szeretnek egészségesen táplálkozni, és ezt szinten tudják tartani.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook