Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egészséges-e májat enni? fórum

Egészséges-e májat enni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
64. Guruljka (válaszként erre: 62. - Inesse)
2012. okt. 8. 02:46

Sima táplálkozás-élettan.

Soha nem ennék "gyönyörű" sárga szárnyas-májat.

A csirkemájat is jól megnézem, és lehetőleg bő zsiradékban rotyogtatom hosszabb ideig, ha már meg akarom enni. Mert néha valóban jól tud esni, megkívánja az ember. Nyilván a vas-és egyáb tartalma miatt.

Nagyjából mindenki tudja, hogy az egészséges máj egyszínű mélyvörös, a szélei élesek...

A hizlalt állat mája (kacsa, liba) azért sárga, mert az állat túl sok zsiradékot kap a beléje erőletett táplálékban. Ma már különböző szerekkel is el tudják érni, hogy sokat egyen, nem muszáj tömni.

Ugyanolyan beteg a mája, mint a miénk, ha elhízunk vagy iszunk. Ugyanis ugyanaz a máj szerepe minden élőlényben: kiszűri a mérgező anyagokat, a túl sok zsírt a szervezetből.

Tehát már nem egyértelmű, hogy a falun nevelt állat mája jobb, hiszen aki eladásra nevel baromfit, az minél gyorsabban akarja elérni a megfelelő súlyt. A kukorica is nagyon drága már, de egyébként azt sem tudják már kémia nélkül termelni, saját célra sem. Ha nem használsz vegyszert hozzá, alig lesz belőle valami...

2008. jún. 5. 23:40
(SZINTE) Minden az, MÉRTÉKKEL.
62. Inesse
2008. jún. 5. 23:01

A máj egészséges egy fokig. Nekem azt mondák "csínnyán kell vele bánni", mert amilyen műkajákkal táplálják a kacsákat, libákat stb., úgy a májuk sem olyan egészséges. Vannak ezek a szabad gyökök, amikről nem sokat tudok, csak hogy halmozódnak és a máj kitűnő hely erre. Ha mindenféle mesterséges táplálékkal etetik az állatokat, valószínűleg ezek a káros anyagok bennük felhalmozódnak, majd amikor megesszük a májukat a mi májunkban raktározódik tovább az ő szabad gyökjük.


Régen mondták már ezt nekem, remélem most nem írtam nagy butaságot. De a lényeg az hogy HALMOZÓDIK és KÁROS.

A falun nevelt állatok mája így sokkal egészségesebb!!

61. enci2
2008. jún. 5. 21:22
Igen. A máj több szempontból nagyon egészséges.
60. 4020
2008. febr. 28. 21:15
Mindenképpen!!! Sok benne a vas és sokfajta recept alapján el lehet készíteni. Egyétek csak egyétek:):):):):
2008. febr. 28. 20:57
Igen!!!Sok benne a vas!!Meg finom is:))))
2007. nov. 25. 06:17
Szerintem feltétlenül - sok benne a vas.
57. Zsikee (válaszként erre: 46. - Pirosalma)
2007. nov. 25. 00:40
Nagyon szeretem olvasni a hozzászólásaidat. Sok okos tanáccsal látsz el bennünket. Otthon vagy az egészség-betegség tárgykörben. Köszi.
56. badonyimariaeva (válaszként erre: 55. - Badonyimariaeva)
2007. okt. 11. 19:01
*étrendembe,bocs!
2007. okt. 11. 19:00

A máj fogyasztása nagyon egészséges.

Sajnos én nem nagyon szeretem,de azért beiktatom az étrendebe.

2007. okt. 11. 18:22

kicsit összevissza vannak az ujjaim :D

ma ettem egy fél piros almát...májat nem...látod? veszéyles! :)))

53. 984ff08d0b (válaszként erre: 52. - Pirosalma)
2007. okt. 11. 18:22
egy iső után a fényesítésükhöz hazsnált visztól lehetnek problémáid :D
52. Pirosalma (válaszként erre: 50. - 984ff08d0b)
2007. okt. 11. 16:54
Épp ellenkezőleg;-)
51. emagdi
2007. okt. 11. 16:46
nagyon nem
50. 984ff08d0b (válaszként erre: 49. - Pirosalma)
2007. okt. 11. 16:15
miért, ha túl sok piros almát eszel, az is káros :D
49. Pirosalma (válaszként erre: 48. - Lindike)
2007. okt. 11. 15:26

Szia!

Inkább javi 2-3-szor, heti rendszerességgel nem ajánlott.

2007. okt. 11. 09:18
hetente 1x javasolt,D vitamint is tartalmaz.de a kacsamájat egyszerűen nem tudnám kiiktatni az étrendből,annyira imádjuk:)
2007. okt. 11. 05:33
Én nem foglalkozom azzal, hogy egészséges-e. A családom is, én is imádjuk.
46. Pirosalma (válaszként erre: 43. - 984ff08d0b)
2007. okt. 10. 21:45
És persze a nemesfém is okozhat bajt, persze a felszívódás rosszabb, de a közhiedelemmel ellentétben ezek is oldódnak vizes oldatokban, de csak nagyon kism értékben.
2007. okt. 10. 21:43
Mekkora sötét vagyok, nem is írtam az Al-t:-DDD Pedig a fejemben volt (az Alzheimer.kóral kapcsolatban), azt hittem, le is írtam:-D
44. Pirosalma (válaszként erre: 43. - 984ff08d0b)
2007. okt. 10. 21:40

Persze, az Al nem nehézfém, csak példának szántam (de hasonló módon hajlamos komplexképzésre!).

Pl. az Alzheimer-kórban halmozódik föl az alumínium az agyban, de tudtommal az nem ok, hanem következmény (nem ugyanaz a kettő!).


"mert sokkal kisebb mértékben kerülnek a szervezetbe szándékon kívül" - hát ja, az már költségesebb:-D

Persze azért annyira nem kell messzire menni: ezüst- és aranykolloid...:-/

43. 984ff08d0b (válaszként erre: 40. - Pirosalma)
2007. okt. 10. 21:21

főleg humánus :)


az alumínium...mondjuk ez nem nehézfém...az agyban halmozódik fel főleg.

az arany, az ezüst viszont tényleg a belsőszerveket rongálja...de ezek nemesfémek...különböző problémát okozhatnak a réz, nikkel és egyéb fém mérgezések, de ezek az arannyal együtt a legritkábbak, mert sokkal kisebb mértékben kerülnek a szervezetbe szándékon kívül, mint az ólom, amit ugye a jó öreg vízvezetékeken átjövő és pihenő vízzel is megiszunk, a különböző "nehézfémgyűjtő" növények elfogyasztásáról nem is beszélve...


Szóval eszem májat továbbra is, 5havonta tán egyszer :D

2007. okt. 10. 21:16

És persze a mérgezés nem "direkt" (pl. nem olyan, mint a metilalkoholnál vagy a légyölő galócánál), ettől még mérgez, hiszen a bevitel tartós.


Ezzel persze normális diéta mellett nem kell számolni (nem kell túl gyakran májat, májkészítményt,valamint tengeri halat fogyasztani).

41. Pirosalma (válaszként erre: 39. - 984ff08d0b)
2007. okt. 10. 21:14

Dehogynem, mint írtam, enzimekhez (azokhoz, amiknél a biológiailag aktív helyen kéntartalnú aminosavk található) kötődnek, és bénítják ezáltal.


az antibiotikumokkal óvatosnak kell lenni, de a nem kívánt hatás (nem kell megijedni magától az antibiotikumtól, hiszen többé-kevésbé specifikusak az adott kórokozókra) megszüntethető bélazonos baktériumok bevitelével (gyógyszertárban lehet őket kapni, ill. lehet savanyított tejkészítmányeket is fogyasztani).

40. Pirosalma (válaszként erre: 38. - 984ff08d0b)
2007. okt. 10. 21:09

Szia!


Agyban nem, mert a vér-agy gáton ezek a fémek tudtommal nem jutnak át (viszont különböző fehérjékhez, pl. enzimekhez szívesen kötődnek, ez az oka a nehézfémionok - pl. ólom, ezüst, mint az ezüstkolloidban!!! - mérgező voltának).

De igen, máj, vese, lép a fő helyek.


"szerintem azért több ólom van egy nagyüzemi helyen, mint nagymamám udvarában" - nyilván több, de a föld és a növények (pl. gabonák) nehézfém-szennyezettsége elég magas, főleg, mert dúsulnak ezek az ionok, a kiválasztásuk rettenetesen lassú, pont az erős kötődésük és a rossz vízoldékonyságuk miatt.


Hm...meglehetősen humánus vagy, de ez egy nagyon jó tulajdonság szerintem;-)

2007. okt. 10. 20:29
a nehézfémek azt hiszem nem tartoznak a direkt mérgező anyagok közé...bizonyos mennyiség alatt...de az antibiotikumok folyamatos, hosszú távú szedése kis mennyiségben is károsító hatású...
38. 984ff08d0b (válaszként erre: 37. - Pirosalma)
2007. okt. 10. 20:23

meg az agyban meg egyéb puhány szervekben :P szerintem azért több ólom van egy nagyüzemi helyen, mint nagymamám udvarában...mégha ezer verebet agyonlőttünk is ott anno...vagyis én nem :D én nem tudtam lőni :))))

persze vizsgálati eredményeim nincsenek...

37. Pirosalma (válaszként erre: 30. - 984ff08d0b)
2007. okt. 10. 20:20

Szia!

Dehogynem, pl. a nehézfémek ott gyűlnek össze.

36. 984ff08d0b (válaszként erre: 34. - Sasfioka)
2007. okt. 10. 20:18

Nem talán, biztos hogy egészségesebb, bár nem annyira feltűnő ha megesznek egy marék kemikáliát, mint amikor fájdalommentesen, de erőszakkal megtömik...


F

2007. okt. 10. 16:29
Nekem mindegy hogy egészséges vagy nem, mert UTÁLOM!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook