Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egészséges-e a kókuszmatrac babaágyba? fórum

Egészséges-e a kókuszmatrac babaágyba? (beszélgetős fórum)


1 2
33. egypt (válaszként erre: 32. - Vilo)
2013. ápr. 5. 13:09
Én nem vagyok szakértő, mindenesetre az én gyerekeim tök kényelmesen aludtak a kókuszon. Pont az a jó benne, hogy kemény, a gerincnek állítólag ez a legegészségesebb. Az, hogy lábtörlőnek való, szerintem hatalmas butaság. A szivacs akkor meg fürödni... Minden anyagot többféleképpen fel lehet használni, nyilván egész más a technológia a lábtörlők és a matrac készítésénél, csak az alapanyag ugyanaz.
32. vilo
2013. ápr. 5. 09:13

Már egy éve nem járt itt senki, hátha azóta változtak a vélemények. Épp matracvásárlás előtt állok, és döntésképtelen vagyok. A környezetemben többen javasolták a kókuszmatracot, azonban hallottam olyan szakavatott (komolyan vehető) véleményt, miszerint a kókusz lábtörlőnek kiváló, de a csöppségünket ne fektessük rá, mert kemény és a legkevésbé sem komfortos. Mit gondoltok erről?

Hogy kissé puhítsam a matracot, gondoltam, vennék egy vegyes fajtát, amin alul-felül vékony szivacsréteg van, de azzal meg épp az antibakteriális és antiallergén tulajdonságát vesztené el, nem? Köszi a válaszokat előre is! :)

2012. márc. 2. 20:32
A nővérem fia a kókuszmatrac miatt lett allergiás.
30. egypt (válaszként erre: 28. - C14bfda162)
2012. márc. 1. 17:06
Nálunk a sima szivacs penészedett be úgy, hogy ki kellett dobni. Szerintem lakás klímájától és ágytól függ (a rácsos, nem tömör ágydeszka a jó), nem matractól, sőt a kókusz szerintem sokkal kevésbé penészedik a szivacsnál, mivel jobban szellőzik.
2012. márc. 1. 15:16

szerintem minden penészedik ha úgy van tárolva,de ez megint más kérdés!

amúgy más matrac is bepenészesedhet,a légzésfigyelő papírjára rá is van írva hogy mire kell figyelni

28. c14bfda162 (válaszként erre: 26. - Süti(R))
2012. márc. 1. 14:35
Az tényleg tény, hogy nálunk bepenészedett.
27. adb20ce52a (válaszként erre: 26. - Süti(R))
2012. márc. 1. 13:22

Azon a keményen jobban lehet aludni, mint egy rugósmatracon (minőségi rugós matracon). Tapasztalatból mondom.


Inkább ott a hangsúly, hogy te kerestél okot, hogy miért ne vedd meg. :)

26. Süti(R) (válaszként erre: 25. - Adb20ce52a)
2012. márc. 1. 13:19

Nem mondtam, hogy természetes dolgokra kell fektetni a gyereket. Nekem sima szivacs matracon alszik mai napig. (15 hónapos)

Akartam venni kókuszmatracot (mert a feleségem VALAKITŐL ezt hallotta). Bementünk a brendonba, megnyomogattam és szörnyűlködve tapasztaltam, hogy kő kemény. Utánaolvastam és jöttek a részletek. Ha nem penészedne (és lehet hogy a matracok többsége nem penészedik, de az is lehet, hogy szinte csak azok írnak ide akiknek pozitív a tapasztalatuk, vagy csak én olvstam negatívokat mert azokat kerestem...) akkor se vettem volna meg, mert kemény. Én se fulladtam meg a szivacsmatracba és szivacsmatracból is van több féle keménység. Csak azért írtam, mert azzal reklámozzák, hogy természetes. Szerintem nem az, és átverés az egész. Ennyi amit írni akartam.

Nagyon sokszor hülyének nézik az embereket és az esetek többségében sikerül is őket megvezetni valamivel.

25. adb20ce52a (válaszként erre: 24. - Süti(R))
2012. márc. 1. 13:10

Most akkor ezen az alapon fektessük a gyerekeket tölgyfadeszkára, mert az megterem nálunk is? :) És még természetes is.


Mondj egy olyan alternatívát, ami szerinted egészséges, természetes és nálunk, Magyarországon is természetes. Mármint fekvőalkalmatosságnak.


És tényleg nem bántásból...

24. Süti(R) (válaszként erre: 23. - Egypt)
2012. márc. 1. 12:58

Mindenkinek meglehet a saját véleménye. Számomra a természetes anyag az ami ott van ahova a természet "teszi".

Valószínűleg azért nem terem itt sok kókusz mert nem kedvez neki az éghajlat. A többit pedig azért írtam, mert (megint csak a saját véleményem), hogy manapság nem nehéz jégkockát eladni az északi sarkon. A hozzászólásom előtt tudtam, hogy nem mindenki ért egyet azzal amit írok, de nem gond, nem vagyunk egyformák. Minden véleménynek megvan a helye a világban. Annyit azért megjegyeznék, hogy én nem tartom hülyeségnek más hozzászólását legfeljebb nem értek vele egyet. Elvégre is mindenkinek igaza van a saját szemszögéből. :)

23. egypt (válaszként erre: 22. - Süti(R))
2012. márc. 1. 12:26

Hogy jön mindez a kókuszmatrachoz?

A kókusz nálunk is természetes anyag attól, hogy nem terme meg nálunk. Hülyeségeket azért ne beszéljünk.

2012. márc. 1. 12:14

Kinek mi jön be. Szerintem nagyon kemény. Arról nem is beszélve, hogy természtes anyag, csak nem Magyarországon :)

A kókusz nem ilyen páratartalomhoz van szokva. A legtöbb kókuszmatrac pl. a légzésfigyelő környékén penészedett. (főleg amíg - szerintem - nem kezdték el kezelni penészölővel/penészedésgátlóval, amit meg nem reklámoznak)

De az embereknek már el tudják adni a vizet (ásványvíz) a földet (virágföld) és a levegőt is (o2 ásványvíz, oxigénbár) a boltban, szóval erre ne lenne igény? Minden szülő a legjobban akarja a gyermekének. Ezzel nincs is gond. A baj ott kezdődik mikor félünk felelősséget vállalni a gyermekeinkért és ezt inkább a "szakemberekre" hállítjuk. Ők úgyis jobban tudják, ezt tanulták. Szét kéne nézni a világban miket köszönhetünk a szakembereknek. (azt monták amit tanultak és azt tanulták amit... mit is?) Menjünk el egy orvoshoz és nézzük meg milyen gyógyszereket ír fel. Főleg a kisbabások. Olyan gyógyszereket fog felírni (és bébitápszereket, stb.) amilyen márka van a tollán, a naptárján a jegyzetfüzetén, amelyik gyártója elhívja az orvost egy továbbképzésre 5 csillagos szállodákba, stb. (Tisztelet a kivételeknek!)

21. Cippora (válaszként erre: 20. - Gavrilo1)
2012. márc. 1. 12:12
Hát ez van,a miénk süpped,nem tudok mit csinálni,én is örülnék ha jó lenne,de nem az...
20. Gavrilo1 (válaszként erre: 14. - Cippora)
2012. márc. 1. 12:03
nekem már 18 évvel ezelőtt is kókusz matrac volt a gyerekem alatt. Sose süppedt be. Minden gyrekemnek az volt a kiságyba, sőt ugyan az, már ős csotrogány korilag, de semmi baja, mint újkorában. Most akarunk magunknak is venni.
2012. márc. 1. 12:02
Igen besüpped,persze ha fordítgatom akkor a süppedés "kiugrik" Valódi,eredeti kókuszmatrac,és több ismerősöm is panaszkodott hasonlóra...lehet az a gond,hogy a 9 hónapos lányom 11 kg,nem tudom,de nekem csalódás...
2012. márc. 1. 11:53
Nekünk mindkét gyerek alatt az van és szerintem jó. (Mondjuk 1x az egyik bepenészedett, de teljes mértékben az én hibámból, mivel ráfordítottam egy vizes foltot a légzésfigyelőre és nem tudott kiszáradnii. Nagyon kicsi penészfolt lett ot rajta, de persze kukába ment azonnal, de ugynaúgy kókusszal pótoltuk.)
17. Snido (válaszként erre: 14. - Cippora)
2012. márc. 1. 11:28
Nem lehet, hogy kókusz-szivacs matrac a tiétek? Mert vannak olyanok is, aminek a közepe szivacs. A teljesen kókusz nem süppedhetne be.
16. egypt (válaszként erre: 14. - Cippora)
2012. márc. 1. 11:26
Én nem tudom, milyen matracotok van, nekem a második gyerek használja, és ugyanúgy néz ki, mint mikor megvettük, pedig nem valami dögdrága hiperszuper matrac. A szivacs az besüpped elég hamar, az biztos, de a kókusz?
15. adb20ce52a (válaszként erre: 14. - Cippora)
2012. márc. 1. 11:24

Besüpped???

A miénkre egy év után is rá merném tenni a vízmérőt, pedig mi szülők többet feküdtünk rajta eddig, mint a gyerek... és mondjuk most fogom 2. alkalommal megfordítani.

2012. márc. 1. 11:16
Nekünk az van 9 hónapja.Sűrűn kell forgatni,mert besüpped,pedig igazi kókuszmatrac,nem valami gagyi amit csak annak mondanak.Biztos nem vennék még egyszer ilyet,felesleges pénzkidobás!
2012. márc. 1. 10:56

Légáteresztő így ha a baba úgy rakja a fejét akkor is kap levegőt!A mi kisfiunk este hason fekszik csecsemőkora óta!És jól lehet takarítani is!

Igaz télre mi raktunk a lepedő fölé egy kicsit vastagabb anyagot mert azért tudni kell hogy mivel légáteresztő így kicsit hidegebb is!

12. egypt
2012. márc. 1. 10:49
Úgy látom, már mindent leírtak, csatlakozom.:) Pont hogy a kókuszmatracot ajánlják a szivacs helyett, mert egészségesebb.
2012. márc. 1. 10:47
Sziasztok! Nekünk is az van. 4 hónapos a kisfiam. én azt hallottam vhol, hogy egészségesebb mint a szivacs, mert jobban szellőzik.
2012. márc. 1. 10:43
milyet érdemes beszerezni mindegy a márkája?
9. avacska (válaszként erre: 8. - Snido)
2012. márc. 1. 10:42
az jó pozitív vélemények vannak úgy gondolom a 3. babusunkkal kipróbálom előtte kicsit tudakozodtam .
8. Snido (válaszként erre: 7. - Avacska)
2012. márc. 1. 10:38
Épp az ellenkezője igaz. Gátolja az asztmát is! Szerintem megéri beszerezni!
2012. márc. 1. 10:36

úgy hallottam allergiás ,aszmát okozhat főleg ha sokat van a baba hason.nekem van két lányom még amikor ők kicsik voltak akkor még drága volt a kókuszmatrac.

nem sokkal keményebb a szivacsnál?

2012. márc. 1. 10:31

Összefoglalva a kókuszrost legértékesebb tulajdonságait:


természetes anyag

nagyfokú természetes rugalmassággal rendelkezik

nedvességet nem szív magába

kitűnően szellőzik

atka-, moly- és baktériumálló

gátolja az asztmás megbetegedést

kedvező hatású az allergiával szemben

a hátgerincet stabilan alátámasztja

felfekvéses betegeknek, illetve a dekubitusz kialakulásának megelőzésére különösen ajánlott

különböző keménységben készül

használat után a környezetbe kikerülve maradéktalanul lebomlik



Ebből van a kókuszmatrac. Nekem a 4 éves lányom is azon fekszik, de én is szívesen rádőlök, sokkal pihentetőbb, mint sima matracon aludni.

2012. márc. 1. 10:30
Jó!!!! A baba gerincének kiváló!!
4. Snido (válaszként erre: 1. - Avacska)
2012. márc. 1. 10:22
Nekünk is az van, de miért gondolod, hogy káros lenne?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook