Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egészséges, diétás étel receptek! fórum

Egészséges, diétás étel receptek! (beszélgetős fórum)


8. michelle.r (válaszként erre: 7. - 48afa5c926)
2013. júl. 6. 20:39

Én nem fogytam egy grammot sem, amikor gabonát ettem, ezért én dobtam a müzlit is. Ami nekem szintén nem jött be, az a kalóriaszámlálás, az én szervezetem tojik rá, hány kalóriát eszem, ha kizárom az egyszerű finomított szénhidrátokat, akármennyi fehérjét ehetek, fogyok.


Ne erőltess magadra semmit, mert jojózás lesz a vége, senki nem bírja hosszútávon a dresszírozást, eleged lesz és felfalod ami szembe jön ;)


Annyi féle dolog van, amiből válogathatsz, csak tapasztald meg, hogy mi hogy hat rád.

7. 48afa5c926 (válaszként erre: 5. - Michelle.r)
2013. júl. 5. 13:49
Én most pont le akarok szokni a fehérlisztről, cukorról stb viszont nem egy egyszerű kezdőként a lisztet tudom mással helyettesíteni viszont ott vannak a müzlik reggelire azt eszem mert nem akarok szendvicset viszont van benne cukor. (bár már tudom, van cukor nélküli müzli is de sajnos ami nekem most itthon nem van olyan amint elfoly ez talán veszek olyat és kipróbálom). Zöldség, gyümölcs nekem reggelire nem jön be mert hamar éhesleszek tőle. Szóval a müzli az egy biztos pont nálam. Jó mondjuk én fogyni is szeretnék eléggé rendessen így még jobban oda kell figyelnem mit is eszem.
6. michelle.r (válaszként erre: 2. - Vberni01)
2013. júl. 5. 11:45

Na ezt a kenyeret kipróbálom, régóta izgatnak a nyers ételek, de mindeddig lusta voltam elmenni és venni egy szakácskönyvet :)


Hol találom a nyers kókusztorta receptjét? Imádom a kókuszt :)

5. michelle.r (válaszként erre: 1. - 48afa5c926)
2013. júl. 5. 11:43

Erre itt nem fogsz választ kapni. Szerintem nem egészséges a gabona, a tej és tejtermékek, eszem viszont rengeteg gyümölcsöt, tojást, tengeri cuccokat, májat, csülköt, tarját, ami tocsog a zsírban. Mégis fitt vagyok és egészségesebb mint valaha.


Figyeld a szervezetedet, mire hogy reagál. Nekem pl. amikor nagy ritkán rácsúszom egy hagyományos pizzára, másnap ödémásak a szemeim és alig bírok vánszorogni. Ha valamiben finomított cukor van, visszatartja a szervezetem a vizet.

2013. júl. 5. 10:24

nyers kenyér: [link]


torta:

alap (tészta): zab maradék (zabtej készítése után maradt zabtöret), mandula, mazsola, datolya. mandula, zabtöret kb. 1-1 marék. datolya egy csomag, mazsola ízlés szerint. Ezeket (kivétel a zabtöret) előző éjjel beáztatom, majd másnap aprítóba teszem, hogy formázható legyen. egy 15 cm torta formát kibélelek folpack-kal és rányomkodom.


Krém: banán és alma aprítva. de ami otthon van tökéletes lesz bele! ha nagyon híg, tehető bele kevés utifűmaghéj.


torta krém: avokádó + kakaópor.

3. Icuska538 (válaszként erre: 2. - Vberni01)
2013. júl. 5. 09:19
Légyszi megosztani a nyers kenyér és torta titkát, recijét,köszi!
2013. júl. 5. 08:27

nyers ételek nekem nagyon bejöttek! Van közöttük torta, sütemény, turmixok, ropogtatni valók... mivel szeretek nassolni, nálam ez nem hátrány. Kedvencem a répás-lenmagos ropogós, de a nyers kókusztortát isi imádom .Ezek viszont mivel nincs bennük cukor, csak szárított, aszalt magok, gyümölcsök, zöldségek, nagyon laktatóak! ;)


Van nyers kenyér is, egy szelet, és tele vagyok! Sárga lenmag, paprika, paradicsom, összekeverem az apritóban, cipót formázok, szeletem, és kész.

2013. júl. 4. 22:17
Egészséges diétás ételrecepteket várnék amiket már próbáltatok. Tudom, hogy neten van rengeteg de pont ezért vagyok kíváncsi ti mejikeket ajánlanátok. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook