Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egészségbiztosítási pénztárban dolgozók segítsetek!!!! fórum

Egészségbiztosítási pénztárban dolgozók segítsetek!!!! (beszélgetős fórum)

7. 66cec28b76 (válaszként erre: 6. - Edó21)
2010. jún. 21. 14:13
Mi is így hallottuk:O)Nem tudom,de ez így lett. Szerencsére:O)
2010. jún. 21. 12:48
Örülök, hogy nem jártatok olyan rosszul, pedig mindenhol azt olvasni, hogy kb. több mint az 50 %-át levonják
2010. jún. 21. 07:53
A helyzet az ,hogy kellett a pénz. Ki kellett fizetni belőle egy vásárlói kártyát,ami már nagyon idegesített bennünket. 411000 volt 361000-et kaptunk meg ebből még 57000-et kell TB-nek fizetni. Úgyhogy olyan 300000-maradt meg. Nem ment le a fele. Mi is azt hittük. Nem is olyan rossz:O))
4. Edó21 (válaszként erre: 1. - 66cec28b76)
2010. jún. 20. 21:58

Szia!

Ne haragudj, hogy hozzászólásommal zavarlak, de elég sokáig foglalkoztam önkéntes pénztárral. Nekünk is van. Sajnos, ugye csak 10 év után lehet kivenni a pénzt belőle, díjfizetést szünetelteni, de akkor kb 50 % adót és még plusz járulékot is levonnak belőle, jóformán alig marad. Sajnos ez a törvény. Csak akkor ajánlott valakinek kivenni a pénzét (vagyis megszüntetni a tagságot), ha baromi kell neki a pénz, de ezzel számolnia kell, hogy több mint a fele elúszik. Másik lehetőség az, amit én is csináltam, mivel nem tudtam már fizetni a tagságot, és szerencsére lejárt a 10 év, hogy szüneteltetem a díjfizetést, ezt csak 10 év után lehet , és nem nyúlok hozzá. Anyagilag csak annyi a segítség, hogy a tagdíjat legalább nem kell fizetnem. Majd nyugdíjkor megkapod. Sajna ez van. Amikor beléptetik az "okosok" az önkéntes pénztárakba az embereket, akkor természetesen ezt nem közlik velük, azt hiszik, hogy van pénzük, van, de csak örögségükre kapják majd meg. Lehet, hogy jobb lett volna inkább a tagdíjra befizetett pénzt lekötni betétre, és akkor bármikor hozzányúlhat az ember, igaz erre nics adókedvezmén y. Ha felmész annak a pénztárnak a honlapjára, mindegyiknek van olyan, hogy mi van 10 év után, vagy ha valaki kiveszi a pénzét. A másik pedig az, hogy mielőtt kivetted a pénzt, erről nem tájékoztatott az illetékes, mert kellett volna, és biztos, hogy esetleg másképp gondolod az egészet, vagy más megoldást választasz.

2010. jún. 1. 19:28
Köszönöm szépen:O)
2010. jún. 1. 17:23

szia!

Ezen a linken megtalálod, hogy SZJA-t és milyen TB járulékot kell fizetni.


[link]

2010. jún. 1. 14:49
Tb befizetésem lenne és nem értem,miért kell ezt befizetni. A férjem önkéntes nyugdíjpénztári tagságáról most járt le a 10 év,és kivettük a pénzt. Levont belőle adóba egy csomót. És még tb -t is kell fizetni? Miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook