Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészség a bélben fórum

Egészség a bélben (beszélgetős fórum)


2021. szept. 17. 20:36
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólást. Szép hétvégét kívánok!
2021. szept. 17. 09:20
Amit én tapasztaltam az a folyadék. Reggel éhgyomorra legalább két pohár víz. A japánok ettől többel kezdik a napot, de én annyit nem tudok. Két kisebb pohár víz és egy kis mozgás.
17. ariana (válaszként erre: 16. - Channa*)
2021. szept. 16. 23:11
Saját tapasztalatomat írtam le. Nem tudom hogyan működik, de ez mindig bejön.
16. Channa* (válaszként erre: 15. - Ariana)
2021. szept. 16. 22:19
A ropi és a keksz, pont arra jó, hogy beinduljon a vízvisszatartás...
15. ariana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 16. 22:10
Kedves fórumnyitó! Reggel felkelés után igyál meg kb. 3dl jó meleg ízesített teát.Egyél hozzá pár szál ropit, vagy bármit , ami száraz pl. néhány kekszet.És 1 órán belül elvileg el kell menned a mosdóba.Figyelj arra, hogy elsőnek a folyadékot igyad, és aztán a ropit, vagy 2-3 kekszet.Ha szereted a forró teát az a legjobb.
2021. szept. 16. 21:58

Próbálj meg rendszert teremteni az étkezésedbe és változatosan egyél, és szoktasd rá magad, hogy adott napszakban (kora reggel pl.) ülj be a wc-re.


Egy barátnőm reggelente citromos vizet iszik és kávét, de én úgy gondolom, hogyha megfelelő mennyiségű és minőségű ételt fogyasztasz, iszol elegendőt és mozogsz naponta (séta vagy bármi), akkor ennek rendeződnie kellene.

Ne stresszeld ezzel magad!

2021. szept. 16. 21:04
Keserűsó mértékkel este és reggelre lesz hatás.
2021. szept. 16. 19:59
Kaukázusi kefir is jó hatású, valamint reggel szoba hőmérsékletű Hunyadi János gyógyvíz 1 dl. De orvoshoz feltétlenül menjél el, ne hagyd magad lerázni, mert ez nagyon komoly dolog.
2021. szept. 16. 19:49
A rosttartalmú ételek mellett nagyon fontos, hogy sok vizet igyál (nem mást, csak sima vizet), és minden nap mozogj! A napi átlag mozgásmennyiség (munka, haztartás, bevásárlás stb.) nem számít!
2021. szept. 16. 19:46
Aszalt szilva,savanyú káposzta,gricerines végbél kúp
9. 51683d1c00 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 16. 19:27
Épp most van élője a facebookon,Sebestyén Szilvia!
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - 51683d1c00)
2021. szept. 16. 19:08
Utána olvasok. Nagyon köszönöm.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Globus)
2021. szept. 16. 19:05
Nagyon köszönöm a segítségedet.
6. 51683d1c00 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 16. 19:03
Makrobiotikus étrendre térj át,teljesen meg kell változtatni az étkezésed,olyan mozgást válassz,amit nagyon nagy örömmel teszel,a kettő együtt segíteni fog.
5. globus (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 16. 18:57

Szerintem mindegy. Extra szűz olajat javaslom. Salátákra nagyon finom, még ha esetleg nem használna a célra, akkor is egészséges.

Régebben nekem is volt ilyen problémám, ma már nincs, de meg nem tudnám mondani, mitől változott...

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Globus)
2021. szept. 16. 18:50

Olivaolajat még nem használtam. Elolvastam a cikket, nem írja, hogy milyet kell venni, elég sokféle van. Bármelyik jó?


Nem voltam még vizsgálaton, a háziorvos elég félvállról vett.

3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 16. 18:45

Az olajat is próbáltad, és nem használt? Pedig csupa jótékony hatása van, ráadásul nem okoz hozzászokást, mint a gyógyszerek.

[link]

1-1 módszert próbálgass hosszabban, hátha csak elsőre nem reagál a pocid. Valamilyen vizsgálat történt már?

2021. szept. 16. 18:42
Ezt orvossal kell megbeszélni ez komoly dolog.
2021. szept. 16. 18:39

Kedves Hoxa tagok, egy számomra kényes témában kérném a segítségeteket. A helyzet az, hogy kb egy héten egyszer tudok elmenni a mosdóba, ami valljuk be abszolút nem egészséges, sőt. Nem beszélve az ezáltal okozott rossz közéezetről. Jártam már orvosnál, de elintézett annyival, hogy igyak többet, egyek zöldséget gyümölcsöt, hiába mondtam, hogy sokmindent próbáltam már, hashajtó kivételével. Iszok rendszeresen almaecetes vizet, zöld teát, tökmag olajat, próbáltam a savanyú káposzta levet, ettem szilvalekvárt, lenmagpelyhet joghurtal, már volt, hogy paradicsomot tejföllel ( ennek látványától a kolléganőm szaladt a mosdóba).

Ha a lelki okokat nézem, tény, hogy szorongó vagyok, de megoldást szeretnék, mit tegyek, vagy hová induljak el. mert a közérzetem is rossz, és a ruháim is szűkebbek.

Nagyon köszönöm, aki megért, és segít. Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook