Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egérmérget evett a kutyám. Meg fog halni? fórum

Egérmérget evett a kutyám. Meg fog halni? (tudásbázis kérdés)


28. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 26. - Gracielita)
2013. nov. 11. 15:27
Jajj,de jó!!Vigyázz rá nagyon!Ki az udvarról a mérgeket!
2013. nov. 11. 15:11
Örülök,hogy jól van.
2013. nov. 11. 14:31
Sziasztok! Bocsánat, hogy nem írtam időben Gery hogylétéről. Szerencsére már midnen rendben vele, az orsov azt mondta meg s ekottyant neki a dolog. Erős kutyus, úgyhogy nem lett semmi baja. :)
2013. nov. 8. 10:32
Még akkor meg kellett volna hánytatni. de a tej állitólag közömbösit nem tudom biztosra de embereknél is igy van .
24. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 23. - Bed00b28ec)
2013. nov. 7. 14:54
Hiába olvas vissza,amikor a legutóbbi hozzászólása 2napja volt ebben az ügyben.Azóta változhatott az állapota jó és rossz irányban(remélem nem)is.Mert valószínüleg nélküled eszébe sem jut senkinek,hogy vissza olvasson.
2013. nov. 7. 14:46
olvassatok vissza...
2013. nov. 7. 13:30
Szia! Én is csak kíváncsi vagyok, hogy mi van a kutyussal?
2013. nov. 7. 05:00
Mi van veletek? Meggyógyult?
20. bed00b28ec (válaszként erre: 12. - Gracielita)
2013. nov. 6. 22:36
ahogy olvasom jol van hála Isten a kutya vond le a tanulságot és soha ne hagyd többet az udvaron egyedül 1 mp-re se, ennyi
2013. nov. 5. 20:16
jól. ugrál meg minden.
2013. nov. 5. 19:40
most hogy van?
17. Gracielita (válaszként erre: 16. - Mummoska11)
2013. nov. 5. 18:28
Nagyon megható törtéent volt, teljesen átéreztem. Köszönöm, hogy leírtad és nagyon örülök neki, hogy meggyúgyult a kutyus! :)
16. Mummoska11 (válaszként erre: 1. - Gracielita)
2013. nov. 5. 18:12
Szia! Nálunk a következő történt. Mi egy lakótelepen lakunk. Elég sok kutyautáló van a környéken. Sajnos a mi kutyink is benyalt egyszer valamit. Nálunk először úgy indult a dolog, hogy este azt vettük észre, hogy a kutyus lába szinte kicsúszik alóla és mindennek neki esik, eleseik. Kedve, étvágya volt. Levittem szokásos esti sétára és szinte esett kelt. Nem értettük mi a baja, először azt hittük hőgutát kapott, mert nagyon melegek voltak akkoriban és elég sokat napozott az erkélynél. Hiába tessékeltük el onnan, mindig visszaosont. Aztán másnapra sem múltak el a tünetek. Elvittem orvoshoz. Fogalma sem volt mi lehet a baj. Vérvételt javasolt, majd kapott egy jó kis szuri koktélt és haza mentünk. Másnap hívtam az eredményért. A válasza annyi volt, hogy azonnal menjek be a kutyával. Bementünk és pontos diagnózis akkor sem volt még, annyit tudtunk, hogy az izomszövetek gyulladtak és bomlásnak is indultak. Igazából itt még mindig két lehetőség volt, az egyik a daganat a másik a mérgezés. Viszont valószínűbb volt az utóbbi, mivel túl hirtelen követték egymást a dolgok. Az után 4 napig kellett infúzióra hordani a kutyát, aki akkor már alig tudott felállni és oda menni a táljához is inni. Rettentően megijedtünk és azt hittük vége, mert az addig örökmozgó fejünk tetejéig felugró kutya, mint ha nem is ő lenne. Féltünk, hogy nagy gond lesz. A doki semmi jóval nem bíztatott, annyit tett hozzá a dologhoz, hogy talán még időben vagyunk. Ha a második infúzió után javulást látunk akkor megmarad. Így is lett. :) Szerencsére él és virul és ugyanolyan, mint "új korában" :D Bocsi, hogy hosszú voltam, ezzel csak azt akartam mondani, hogy az utolsó utáni pillanatban is volt esély, nem hiszem, hogy nektek ne lenne. Hiszen időben sikerült elcsipni a dolgot. Mi sajnos észre sem vettük, csak amikor már baj volt. Azóta ezerszer jobban figyelünk, hogy amikor szaglászik valamit, akkor nehogy felnyaljon vagy megegyen bármit is.
15. Zebra25 (válaszként erre: 7. - Gracielita)
2013. nov. 5. 17:55
Reggelre ki fog derülni, de szerintem nem lesz gond.
14. Gracielita (válaszként erre: 13. - Ca8f748537)
2013. nov. 5. 17:33
Ez jó ötlet, köszönöm!
13. ca8f748537 (válaszként erre: 12. - Gracielita)
2013. nov. 5. 17:27
Vegyen a méregnek gazdaboltban ún. rágcsálóirtó barakkot. Azt a kutya nem tudja kinyitni, ha már szükség van a méregre....
2013. nov. 5. 17:24
hát már "szétrúgdosom" (kifejezés, sneki ne vegye komolyan) apukám seggét ha nem rakja el azt a mérget onnan... mondtam neki már vagy 2 hete hogy tegye el a kutya orra elől, mert úgyis megtalálja. Inkább tegye felülre, vagy inkább dobja ki. Inkább legyen 100 egér odakint minthogy Geryke meghaljon. :( Ráadásul olyan jó kiskutya, eddig nyugodtan magára lehetett hagyni, nem csinált semmi rosszat.
2013. nov. 5. 17:16
Gracielita ha életben marad amit reméljünk akkor remélem örök tanulsága lesz annak, hogy két mp-re sem hagyod egyedül ha valahol mérget érhet el....
10. ca8f748537 (válaszként erre: 9. - Gracielita)
2013. nov. 5. 17:06

szurkolok nektek

igen, attól függ, mennyi szívódott fel belőle

maradj mellette és ápold, bízz

2013. nov. 5. 17:04
igen vittem dobozzal együtt, és kapott is ellenszert de az orvos nem állította biztosra hogy megjavul. gondolom attól is függ, hogy mennyit evett meg ilyenek. midnenesetre holnap emgint vinni kell egy újabb injekcióra, meg folyamatosan tejjel itatom.
8. ca8f748537 (válaszként erre: 1. - Gracielita)
2013. nov. 5. 17:03
Azonnal vidd állatorvoshoz, ha megvan,a méreg dobozával együtt, hogy tudja, milyen méregről van szó. Egér-patkányméregben van olyan, ami gyomorméreg, és van, ami véralvadásgátló. A véralvadásgátlós ellenszere a K-vitamin.
2013. nov. 5. 17:02
Azt mondta hogy remélhetőleg időben kapta és nem szívódott még fel.
6. Annie1130 (válaszként erre: 1. - Gracielita)
2013. nov. 5. 17:01
Úhhh, szegénykém!:( Hasznos tanáccsal nem tudlak sajnos ellátni, de remélem, rendbejön!
2013. nov. 5. 16:58
MOst látom kapott szurit :) Akkor minden rendben lesz ;)
2013. nov. 5. 16:57
K vitamint kell adni a kutyusnak(Konakion)
2013. nov. 5. 16:57
Mi is jártunk így, csak a mi kutyánkat szándékosan mérgezték meg. Kapott szurit az állatorvostól és azóta is minden rendben van. Már vagy 3 éve ennek.
2013. nov. 5. 16:57
Ha látta állatorvos, ő mit mondott?
2013. nov. 5. 16:53
Délután fél 4kor engedtem ki Geryt, a kis Bichon havanese kutyusomat (5 hónapos), hogy szaladgáljon kicsit az udvaron. Alig 10 percre hagytam magára, de bement a hátsó kamrába, és megette az egérmérget. Rögtön állatorvoshoz rohantam vele, kapott egy injekciót, meg valamit a kis hátsójába. Holnap is vinnem kell, meg itatnom tejjel. Meg fog halni??? Nagyon féltem, nem tudom, mit tehetnék még. Olyan mérget evett ami belső vérzést okoz. Protect a neve a méregnek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook