Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egerek és patkányok - ellenség vagy barát? ( Hobbi állatokról) fórum

Egerek és patkányok - ellenség vagy barát? ( Hobbi állatokról) (beszélgetős fórum)


2009. jan. 30. 13:06

Nekem van két patkányom. Nagyon okosak. :) Napi 2-3 órát szabadon vannak a lakásban, semmit nem rágnak meg. És még soha nem harapott meg egyik sem!

Meg van kb. 30 egerem. De ők kajának vannak a vadászgörényeknek. :)

2009. jan. 25. 09:59
Sokat van kézbe a degujuk...
10. Gerbilgirl (válaszként erre: 5. - C641c87a20)
2009. jan. 25. 09:53

Hát igen!! Ez az amit nem kellene és nem kellett volna megtenni, bár sokan úgy gondolják, hogy az állatok alkalmazkodjanak hozzánk és mi ne is tegyünk értük semmit, sok ember pedig még kedveltetésből is írtja őket.

A patkány igen értelmes kis jószág, és azt is aláírom hogy majdnem a legtöbb vírusokat ők hordozzák.

Nekem van patkányom is és egereim is, nagyon aranyosak, bár akik meglátják, hogy nálam van a patkány( néha kiviszem sétálni), akkor teljesen elvannak hűlve, hogy még a végén elszalad, megharap és valami vírust kapok el tőle.

9. c641c87a20 (válaszként erre: 7. - Meruru)
2009. jan. 25. 09:43
Bőbeszédű lehet a papgályod:))))
2009. jan. 25. 09:34
Én nem félek se az egértól,se a patkánytól.Nekem volt mind a kettő és szerettem nagyon őket.
2009. jan. 25. 09:32
Nekem volt patkányom, tényleg nagyon értelmesek, ha az ember foglalkozik velük. Alkalmazkodnak. Annyit értem el nála, hogy hívásra jött, volt egy üvege a munkahelyemen (akkor még nem volt gond, hogy vittem magammal) ha rászóltam abba belement és jól észrevehetően hallgatott a nevére. Most papagájom van, hasonló adottságokkal, csak neki még a "Kuss" vezényszót meg kell tanítani, a patkány csöndben volt (és egyébként boldog végelgyengülésben múlt ki) :D
2009. jan. 25. 09:19

Érdekes hogy mennyi állatot hobbiállatként tartunk.

Vő (jelöltem)nél degu van. Állitólag 2 lány 1 fiú.. Meg valami pók is van...

Vadász görényt láttam pórázon. Amelyik kutyák lakásba vannak bizony ilyen hidegbe fázhatnak, mert állandóan velünk vannak bennt. Nem nevetségesebb "öltöztetve látni őket" mint az előzöek..

5. c641c87a20 (válaszként erre: 1. - Gerbilgirl)
2009. jan. 25. 08:55

hello nekem semmi gondom velük sőt nagyon szeretem az állatokat bármilyen legyen is az.

Ha jól belegindolsz a patkányok nem a legfőbb egészséghordozók.Talán ezért nem szeretik őket.Sajnos az emberek minden területet bekebeleznek az állatok elől , terjeszkednek írtanak és sajnos az állatok kényelenek ehhez alkalmazkodni.Az egerek is a patkányok is és még sorolhatnám.

2009. jan. 25. 08:48
Szerintem aranyosak. Egerem az volt, csak azok elég büdik. Akkor is ha gyakran takarítjuk a helyüket. Patkányom még nem volt, de jópofák, ahogy az állatboltban láttam. Állítólag értelmesek is.
3. f290b382c2 (válaszként erre: 2. - F290b382c2)
2009. jan. 25. 08:46
édi-elírtam-bocsi...
2009. jan. 25. 08:46

Nekem mókusom lett végül-tudod,jobb a PR-ja:DDDD

Az egereket én sem imádom-ha hívatlan vendég,de láttam,és a kezembe is fogtam múltkor azt a körbe-körbe szaladgálós (japán?)egeret-na az di volt...

De patkány helyett inkább degu...

2009. jan. 25. 08:42
Ezt a kérdést azért teszem fel, mert számomra furcsa az a dolog hogy sokan félnek az egerektől és a patkányoktól. Miért? Valami rossz emlék, vagy csak szimplán a látványuk miatt tartózkodnak sokan??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook