Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egér nálunk fórum

Egér nálunk (beszélgetős fórum)


2014. nov. 9. 10:40
Falun élek. Szembe a házonkon egy Magtár található ahonnan az egerek mindenfelé átmennek. Meg rendeltem 4dbRiddex egér riasztot.Semmit se ér nem hogy elriszta öket még inkább ide hivja. Kész átverés az egész.Boltba találtam egy Prison ragasztos Egércsapdát ,már 3 egeret befogott.Ára900Ft5db van benne.
16. Pipőci (válaszként erre: 3. - 9cb35398ff)
2010. dec. 1. 14:14
Megírnád priviben, milyen van Neked?
2010. dec. 1. 10:55
utolsó két hosszászólónak érmet küldenék, vegyék úgy h küldtem is. nagyon jó a hozzáállásotok. bárcsak mindenki ilyen lenne.
14. henkoki (válaszként erre: 13. - Elszabadult hold)
2010. dec. 1. 10:50
Így-így, csak a ketreces csapda helyett nálunk a házi (olcsó) módszer van... ;-)
2010. dec. 1. 10:48
Nem tudom ki van még így vele: nálunk ha besétál a ketreces csapdába egérke, akkor hátul a fészer alatt elengedem őfelségét. Ha a macska épp a közelben van és elkapja - hát pont nem volt szerencséje...
2010. dec. 1. 10:24
Tavaly nálunk is volt két egérke és nem mentek bele a csapdába (utólag már nem bánom), de végül egy népi egérfogó segített: Fordíts le egy agyag cserepet (műanyag nem jó, mert túl könnyű) és támaszd ki egy fél dióval, úgy hogy a dióbél a cserép belseje felé nézzen. Próbáld egy kicsit befelé dönteni a diót, hogy minél labilisabb legyen az építmény: így ha bebújik az egérke és rágcsálni kezdi a diót, ráborul a cserép és csapdába esik. Én előzőleg egy vastagabb kartonlapot is tettem az egész alá, így könnyedén ki tudtam vinni a lakásból - és az egérnek sem esett baja. :-)))
2010. dec. 1. 09:26
legjobb megoldás a macsek...de kiskutya lesz,nekem mondták,hogy jó az ultrahangos,bogarak ellen én azt használom
2010. dec. 1. 09:15

nálunk semmi nem vált be... kivéve a cicc. szeretett kis egerészünk rendszeresen öli őket. :)


nekem volt fehér egerem imádtam. hörcsögöm és ugró egerem is :)


szeretem őket de kártevőként tényleg komoly fejfájást okoznak


Ez az ultrahangos dolog jó megoldásnak tűnik!!!

2010. dec. 1. 09:06
Semmi mástól nem undorodom úgy,mint az egerektől!Persze,élőlények ők is,de kártevők is egyben.Ha akarják,ha nem.Az egér hasznos,vagy háziállat sosem lesz!A kis hörcsögök meg deguk sem tetszenek egy szálat sem!De ez a saját véleményem!
2010. dec. 1. 09:03

Az ultrahangos egérriasztóval nekem nincs jó tapasztalatom. Nyaralás alatt használtuk és a ketyere alatt sétálgatott az egérke.

Mi ragacsot használunk/tunk. A spájzba raktuk be és csak éjszakára van nyitva hagyva az ajtó,hogy a kutya és a kisfiam se ragadjon bele. Egy egérkét sikerült így elkapni,utána még találkoztam egyel a lakásban,de azóta kidobtuk aq foteleket,amibe valószínű,hogy befészkelték magukat és azóta nem láttam az egérkét.

7. d62762eb79 (válaszként erre: 5. - Amacska)
2010. dec. 1. 09:02
hello, macsek, ez a "ronda féreg" nekem is bántotta a szemem. a legegyszerűbb biológiai fegyver egy vagány macska amúgy. persze csakis akkor, ha az illető amúgy is tartana macskát, és nem eszköznek használja.:(
6. d62762eb79 (válaszként erre: 4. - Vakri)
2010. dec. 1. 09:00
talán a pincében is kellett volna irtani...
5. amacska (válaszként erre: 4. - Vakri)
2010. dec. 1. 08:59
nem mondanám hogy ronda férgek!!!!!élőlények éreznek,félnek és szenvednek
2010. dec. 1. 08:52
Juj, csinálj valamit sürgősen Szegény anyósomnak a lakótelepi lakásában szaporodtak el, de nagyon. Földszinten lakik, pince fölött. Rögtön hívott mindenféle egér írtókat, akik lerendezték, azt mondták rendben van, nem lesz több. De továbbra is csak jöttek fel, ott csúcsosodott ki a dolog, amikor anyós kinyitott egy papírdobozos tésztát, ami a spájzban volt, és nyüzsögtek benne az újszülött kopasz kisegerek. Végül ki kellett 3 napra költöznie, és elárasztották a lakást valami gázzal, úgy oldódott meg neki, de már nagyon el volt keseredve. El is hiszem. Brr, azok a randa férgek ott mászkáltak a kajákon. Minden élelmiszert ki kellett dobnia ami csak otthon volt, még a bontatlanokat is. Belekerült majd egy százezresbe szegénynek.
3. 9cb35398ff (válaszként erre: 1. - Pipőci)
2010. dec. 1. 08:49
Nekem két éve van, a szomszéd lakásban hemzsegtek az egerek, Nálunk egy sincs.
2010. dec. 1. 08:41
ugy tudom az ultrahangos elriasztja őket...jaj csak mérget és ragacsot ne ,én még a macskáim szájából is kiszedem őket,úgy dobog a kicsi szivük a félelemtől
2010. dec. 1. 08:37
Nem tudom, mi a leghatásosabb egérriasztó. Ma reggel úgy láttam, hogy beköltözött hozzánk egy egér. Pontosabban hallottam. Kárt még nem csinált, még... Szeretnélek megkérdezni Benneteket, hogy mit tesztek Ti ilyen esetben. Ragacsot, egérfogót nem nagyon szeretnék kitenni, két éves fiam van...ráadásul kiskutyára várunk. Van valakinek tapasztalata az ultrahangos rágcsálóriasztókkal kapcsolatban? Láttam itt a Hoxán egy Riddex plus nevűt. Mit gondoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook