Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egér mérget evett életem értelme... fórum

Egér mérget evett életem értelme... (beszélgetős fórum)


2013. márc. 12. 06:15
"életem értelme".....hm,jó,hogy megtaláltad mi az....
29. Kandreja (válaszként erre: 27. - 36a26f5226)
2011. márc. 29. 11:37

Gondolod, hogy megszégyeníthetőek???? Vagy bosszúból ha lemegy a "Híradó" még jobban eldúrvítják a helyzetet. Veszélyes lehet ez, nem?

Én csak az Önkormányzatot, feljelentést, állatvédőket látom megoldásnak! Vagy mindet egyszerre. Nem lehetne a többi szomszéddal összefogni? (Sok lúd disznót győz alapon...)

Azért ez borzasztó és felháborító, a Gyerkőcöd megbetegszik, Ti kikészültök a kutyák szenvednek... a szomszéd meg röhög...

2011. márc. 29. 11:34

Sziasztok!!!!

Még egyszer köszönöm mindenkinek aki írt nekem és támogatott!

Szerencsére a kutyának még mindig semmi tünete. Mostmár kezdek megnyugodni, ez már azért a 4. nap!

Talán egyetlen egy változás van... nem tudom mit adott be neki a doki, de tegnap este pl. képtelenség volt elindulni még zuhanyozni is, mert tépte, rágta, rázta a törölközőket! :D :D

A párom szerint rohangál mint a mérgezett egér!!! :D

Most már tudunk rajta nevetgélni! :D

2011. márc. 28. 18:35

Én média elé vinném az ügyet, hisz hány ember fordul a híradókhoz, hogy bemutassák az állatokkal embertelenül bánókat...


Legyenek csak megszégyenítve, megérdemlik!!!!

26. Re87 (válaszként erre: 24. - Gine)
2011. márc. 28. 18:31

Ha elviszik a kutyákat,akkor másikat hoznak helyettük.Volt,hogy 14kutyájuk volt egyszerre.Megmondták,hogy csak azért tartják őket,hogy minket bosszantsanak.5év alatt,amióta itt laknak kb. 30!!!!kutya fordult meg náluk(és ez teljesen komoly!!!)

Önkormányzathoz nem szívesen fordulok,mert azok a típusú emberek,akik se istent,se embert sem ismernek.

25. anyucika3 (válaszként erre: 20. - Kandreja)
2011. márc. 28. 18:19
Bocsi,tényleg félre értettem.Azt hittem a gyerekek adták a mérget a kutyának.Egyébként nem fog elpusztulni tőle,ne aggódj.Anyukámnál az idióta szomszéd egyszer lepermetezte a kutyát,mert ott kíváncsiskodott a kerítésnél amikor permetezett.Mi is azt hittük baja lesz tőle,de szerencsére nem lett nagyobb.
24. Gine (válaszként erre: 23. - Re87)
2011. márc. 28. 18:17

Szia!

Miért nem szólsz az állatvédőknek??Itt nem a kutyákkal van a baj,hanem a szomszédoddal!Főleg,hogy kínozza őket!Ezt ne hagyd,borzasztó dolog!!!!!

23. Re87 (válaszként erre: 22. - Kandreja)
2011. márc. 28. 18:14
Hát,tudnék mesélni....Pl. több kiló kutygumi az udvaron,3macskámat ölték meg(a többit inkább ki sem engedem).Vadak,agresszívak,van,hogy a saját udvarunkra nem tudunk bejönni,mert támadnak.A fiam nem játszhat az udvaron szintén,mert támadnak és a kutyagumi miatt...Jelenleg is egy betegséggel küzd,amire azt mondta az orvos,hogy valószínűleg az kutyaürülék okozta...Satöbbi!Ja és a szomszédok ezt egy kedves kis kacajjal le is rendezték,amikor megkértük őket,hogy zárják be a dögöket,ha már a kerítést lusták megcsinálni.Most ott tarunk,hogy elutaztak bizonytalan időre,a kutyák meg itt maradtak.Gyűlölöm a felelőtlen állattartókat!Egyébként a szomszéd f@szi sportot űz az állatok gyilkolásából és kínzásából.Nem egyszer voltam már szem és fül tauja.Nagyjából ennyi a baj a szomszédokkal és a kutyáikkal.
22. Kandreja (válaszként erre: 19. - Re87)
2011. márc. 28. 16:13
:D SAJNOS???? Jaaajjj nee írj ilyeneket. Hát mi a baj a szomszéd ebekkel???
21. Kandreja (válaszként erre: 16. - 4fbd4b2862)
2011. márc. 28. 16:12

:) Köszönöm... illetve köszönjük!! :D

Gyerek pótlék Ő! ;)

20. Kandreja (válaszként erre: 18. - Anyucika3)
2011. márc. 28. 16:09

anyucika3!

Félre értettél!! A gyerekek SZERENCSÉRE a méreg közelében sem voltak.

A kutyám maradt egyedül, és Ő találta valahol.. Gondolom valamelyik szekrény alatt, mögött ott maradhatott egy és onnan húzta elő unalmában...

19. Re87
2011. márc. 28. 12:58
Nyugi,a szomszéd kutyái nálunk kb fél kiló patkánymérget zabáltak fel és semmi bajuk nem lett(sajnos....):P
18. anyucika3 (válaszként erre: 1. - Kandreja)
2011. márc. 28. 12:09
Én azért jobban aggódnék,hogy a gyerekek hogy fértek a méreghez...
2011. márc. 28. 12:06
sorry, kiskutyáád
2011. márc. 28. 12:06
Nagyon édes kikutyád van!Az a fekete nózi....tündéri!:))
15. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 13. - Kandreja)
2011. márc. 28. 11:36
lehet a csali volt a hibás? a csokival mindig sikerült élvefogót alkalmazni, még a legnagyobb egeret is.
14. Bcicus (válaszként erre: 1. - Kandreja)
2011. márc. 28. 11:34
Szerencséd volt, ez olyan méreg volt, ami nem árt a kutyáknak. Ha bajt okozott volna, már rég kijöttek volna rajta a tünetek.
2011. márc. 28. 11:27

Sziasztok!!!

nagyon aranyosak vagytok! Köszönöm a sok hozzászólást és a jeleket is! Holnap mindenképp megírom hogy vagyunk!!!

Jó azt olvasni, hogy sok helyen nem lett ebből komoly baj!!

Zau ditu!!!

Nagyon igazad van!! Én is első 2hónapban, mikor jöttek a rágcsálóim, élve fogó csapdával próbálkoztam. (állat baráti szeretetből) nem sikerült vele megfogni... aztán mivel hallhatóan, később láthatóan is egyre többen voltak jött a csapó... azzal sem sikerült.. így került sor a méregre. A ragacsot annyira állat kínzásnak tartom, hogy azt meg sem próbáltam!

ladygaga22!

köszönöm, idén ősszel ha túl sokan leszünk újra a lakásban ezt is kipróbálom!

2011. márc. 28. 11:15

Kandreja, örülök h jobban van a macskád.

egyetértek a többiekkel abban, h a macskák, ha rájuk jön a dili, minden szir-szart képesek megenni.


nem konkrétan neked, de mindenkinek javaslok egy ártatlan egér-és patkányriasztó módszert.


nálunk a padláson fordul(T?) elő mindkét állatka, és mivel nem szeretek állatokat pusztítani, ha nem muszáj, ezért pirospaprikát és borsot tettünk a padláson (vályogban) ásott lyukakba és környékükre. javaslom a módszert kipróbálásra. tavaly egy patkányunk se volt, vagy egy talán--mindenesetre nem volt az a forgalom a padláson, ami az őrületbe kerget.


próbáljátok ki, semmit se vesztetek vele. nálam bejött.

11. Ageeca
2011. márc. 28. 11:10

Azt nem értem, hogy más embereknek miért jó az ha az állatainkat szenvedni látják? Én soha az életben nem tudnék bántani egyetlen cicát vagy kutyát sem!

Nekem van egy 3 éves pincsim, és imádom! Annyira a szívemhez nőtt, hogy ha történne vele valami, én beleőrülnék!!!

Mikor meglát, jön, bújik, hízeleg, annyira szeretnivaló :)


Nektek meg jobbulást!! És aki a mérget megetette vele, el kellene vele beszélgetni erről, vagy ha még kicsi, akkor a szüleivel :(

2011. márc. 28. 11:06
reméljük nem lesz baja a kutyusnak kiheveri
2011. márc. 28. 11:05

Az én kis vizslám 1,5 éves, de nem is tudom mi lenne velünk, ha baja esne. Úgyhogy nagyon szorítok, de a doki tudja a dolgát.

Sokan valóban nem értik milyen igaz "szerelemmel" lehet őket szeretni. Amig nekem nem volt kutyám, én sem hittem.

2011. márc. 28. 11:01
Mi sem tartunk itthon ilyet hanem a drága szomszéd dobta be a kutyának
7. 25a27430dd (válaszként erre: 1. - Kandreja)
2011. márc. 28. 11:01

Ne izgulj, most már jól lesz a kis kedvenced!

Az én cinyóm is bekajált egérméregből, a drága szomszéd néni jóvoltából.

Állítólag ezek az egér mérgek vérzékenységet okoznak, szóval úgy emlékszem, az ellenszere K vitamin, abból kapott egy adagot szuriban, és semmi baja azóta sem.

Jobbulást a Te kutyusodnak is.

6. niqvero (válaszként erre: 1. - Kandreja)
2011. márc. 28. 11:01
Sokkal erősebbek mint gondolnád. én is túl aggodom néha, nálunk is családtag 4 éves havanesse Fannyka.
2011. márc. 28. 10:57
Nos, ezért nem alkalmazunk mérget, csak csapdát, élve fogó csapdát...
4. 33b22c162d (válaszként erre: 1. - Kandreja)
2011. márc. 28. 10:56
Mindent megtettél vele,amit lehetett.Tejet szoktak adni neki,aztán van hogy már bocsánat..meghánytatják a kutyust.De nem lesz semmi baja.
2011. márc. 28. 10:55
Szia!Uristen leizzadta a tenyerem mig végig olvastam!!Jol van a kicsike?Ha hányna akkor azzonal futi a dokihoz!!!jobbulást kivánok mindkettőtoknek!!!!Nekem 1 kis yorkim van,de frász kapnék valami baja esne!!!
2011. márc. 28. 10:53

Nem lesz baja

Mi is így jártunk kapott szurit és azóta sincs semmi baja.

Sajnos tényleg nem szabad elhinni az ilyen dolgokat.

2011. márc. 28. 10:50

Életem értelme egy 3éves kis Havanese... mióta nálunk lakik bearanyozza a mindennapokat. Ismerőseim szerint tán már nem is normális, ahogy mi "kutyát" tartunk. Ágyban alszik, kézből eszik, és hallgat a Fiam elnevezésre. :) (a párom hívja így)

Szombaton a kedvesem lányai nálunk voltak, így talán unalomból, vagy bosszúból, h nem ő van a középpontban, előhozott valahonnan egy kis tasak egérmérget. Ősszel bejutottak az egerek a lakásunkba, így kénytelenek voltunk néhány helyre mérget kitenni... (teljesen elbarikádozott helyekre tettük, eddig meg sem találta)Szóval nem tudom, hogyan és honnan, de egyszer csak azt láttam, hogy jó étvággyal nyámnyog a kis rózsaszín halál tasakon!!!!! Majdnem elájultam rám tört a pánik és tudtam valamit cselekedni kell! Azonnal tejet és tojást adtam neki és természetesen hívtam az állatorvost! A doki azt mondta 2óra múlva rendel, de ne aggódjak azon a pár órán már nem múlik! 4kor azonnal mentem az orvoshoz... kapott egy hatalmas adag kálium injekciót és állítólag nem lesz vele baj. De nem vagyok nyugodt.. Figyelem őt minden nap, éjszaka többször felkelek.

Nekem azt mondta az orvos nem lesz baj, csak figyeljem a kedély állapotát meg a szemét illetve az emésztését.


És a végére egy jó tanács minden állattartónak:

Ne higgyétek el a méreg dobozára írt dolgot, miszerint kisállatokra teljesen veszélytelen, ugyanis a méreg olyan keserű anyagot tartalmaz ami a kisállatokat megakadályozza a fogyasztásban..

(az enyémnek pl. nagyon ízlett)


Kérek mindenkit akinek van már ilyen tapasztalata ossza meg velem, mert nagyon aggódok és az internet tele van rém történetekkel!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook