Egér (beszélgetős fórum)


28. kakukkfű (válaszként erre: 27. - Agaca)
2012. okt. 5. 20:50
Szia! Ez nagyon jó ötlet, lehet, hogy majd én is bevetem! :) Köszi! :)
27. agaca
2012. okt. 4. 21:18
Szia. Én is pesti panelből költöztem 5 éve vidéki kertes házba. Az a lényeg, hogy ilyenkor ősszel ne tartsd nyitva a bejárati ajtót. Nálunk az ablakokon is szúnyogháló van. A padláson voltak egerek, de valahol olvastam, hogy nem szeretik a törött borsot, a padláson szétszórtam egy csomót (még jó, hogy nem drága). Azóta nincs ott egyse.
2012. okt. 2. 20:51

Na, szép történetek. :S

Mondjuk én az egér szagát megérzem,tehát mielőtt bármi nyomát látnám a létezésének, kiszagolom, hogy van.

Nem is tudom miért irtózom tőle annyira nagyon, lehet, hogy ez valami fóbia.

2012. okt. 2. 19:37
Kertes családi házban lakunk.Tavaly nyáron kicseréltük az ablakokat,ajtókat.Az én háloszobámnál úgy oldották meg a rést körbe az ablaknál,hogy hungarocelt tettek be.Ez volt a lehető legrosszabb megoldás.Belement az egér és a hungarocelt kaparta,rágta,már-már olyan vehemenciával,hogy attól tartottam egyszer csak beesik az egér a szobába.Újra köművest hivtunk,hungarocel ki,tégla be.Soha többet sehova hungarocelt!
24. bnedora (válaszként erre: 9. - Kakukkfű)
2012. szept. 30. 23:37
Nálunk is volt, mi a 4. emeleten laktunk. A szellőzőn felmászott.
23. moonlight13 (válaszként erre: 22. - Timycat)
2012. szept. 30. 23:23
Jaaj! Ettől még a hideg is kirázott! De ha kicsi is volt, lehet, hogy van még több is valahol! :(
22. timycat (válaszként erre: 21. - Moonlight13)
2012. szept. 30. 23:12
Cicák nyírták ki, "rágottak" voltak... nagyon nagy volt a mama, a fogáról nem is beszélve, csodálkoztam is hogy mer egy ilyennel szembeszállni egy macska
21. moonlight13 (válaszként erre: 20. - Timycat)
2012. szept. 30. 23:07

Azért nézz körül, mert nagyon tudnak szaporodni, és az még harap is! :(

Valaki ezek szerint már irotta, hogyha döglöttek voltak.

20. timycat (válaszként erre: 19. - Moonlight13)
2012. szept. 30. 23:04
hát én is meglepődtem :S korábban még sosem láttam errefelé patkányt. De sajnáltam csórit, bár inkább így találkozzam velük, mint bent a házban
19. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Timycat)
2012. szept. 30. 23:00
A patkány már jobban visszatartana, mint az egér! Brrr! :(
18. timycat (válaszként erre: 7. - Kakukkfű)
2012. szept. 30. 22:44

Nálunk nincs takarmány lerakat, belváros, kertes ház és minden évben összefutunk a garázsban egérrel, sőt volt hogy a házban. 4 cicánk van, korábban több volt, meg volt kutyus is, az egereket nem tartja vissza, persze fennakadnak rajtuk, de el nem kerülik a portát.

És az egér még csak-csak, a héten egy komplett patkánycsalád (mama és 2 kicsi) volt kiterítve a teraszunkon :S


De ez ne tartson vissza a kertes háztól! Itt a cicás fórumon valaki említette, hogy a panel 10. emeletén is találtak egeret.

17. kakukkfű (válaszként erre: 16. - Moonlight13)
2012. szept. 30. 22:30
Majd letesztelem! :))
16. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Kakukkfű)
2012. szept. 30. 19:25
Ki tudja, lehet, hogy már azt is tudnak! :)
15. kakukkfű (válaszként erre: 13. - Moonlight13)
2012. szept. 30. 12:25

Ez jópofa történet! :D


Lehet, hogy direkt iskoláztatják magukat, hogy az emeberek eszén túljárjanak! :D

Hiába, nekik is fejlődni kell! :D

Csak azt remélhetem, hogy olvasni is megtanulnak, mert akkor írok nekik üzenetet az ajtóra, hogy nálam ne is próbálkozzanak.......! :D

14. kakukkfű (válaszként erre: 12. - 298b15dfdd)
2012. szept. 30. 12:21
Szeretem az állatokat, -kutyát már tartottam anno többször is, DE! a macskát ki nem állhatom :( Inkább tartanék kígyót, az is megeszi az egeret! :)
13. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Kakukkfű)
2012. szept. 30. 11:51

2. emeleten volt, egy hétig "etettem", mire végre megfogta az egérfogó. Ott rettegtem.

A barátnőm szintén 2. emeleten így járt, de ő egy okos, "diplomás" egeret fogott ki, állandóan kikerülte a mérget, majd végre eltüntette a mérget a helyéről, utána amikor viszont evett belőle, szépen visszacsempészte a csomagot az eredeti helyére! Én jókat vihorásztam a történeten, barátnőm meg rémüldözött, hogy már megint okosabb volt az egér. Most már valamilyen úton-módon végre eltűnt!

12. 298b15dfdd (válaszként erre: 1. - Kakukkfű)
2012. szept. 29. 17:25
Nyugi!:) Volt olyan év,hogy találkoztam egy-kettővel,de nem jellemző.Egy cicát feltétlen szerez be,bár az enyém nekem hozza a zsákmányát.:)
11. Bubi 54 (válaszként erre: 7. - Kakukkfű)
2012. szept. 29. 17:20
Kertes házban mindenhol megjelenhet egér,főleg ősszel bekavarodhat egy-egy.Az egérnek minden ennivaló,nem csak az élelmiszer,még a virágmag is.
10. bowie
2012. szept. 29. 17:15

Tőlünk nem messze gyógynövény üzem van. Azt is szeretik.:D

Az udvaron már találkoztam néhánnyal, és az utcán is persze, de a házba nem jött még be soha. (remélem nem is fog). A kutyám ha meglát belőlük, csak odaáll eléjük és hangosan ugatja őket..azok meg állnak és tűrik.:D

Ez ne tartson vissza a kertes háztól.:) Szerintem. Lehet 10 évig egyet se látsz.

9. kakukkfű (válaszként erre: 8. - Moonlight13)
2012. szept. 29. 13:20

Ez komoly? :O

Hányadik emeleten?

8. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Kakukkfű)
2012. szept. 29. 13:19
Elárulom, hogy már a panelben is találtunk egeret! :)
2012. szept. 29. 09:09
Ezek szeint csak azt a környéket látogatják ezek az undorító dögök, ahol takarmány lerakat van?
2012. szept. 29. 09:04
33 éve élünk ebben a kertes házban, elő szokott fordulni, de igazi invázió csak kb. kétszer volt.. nálunk csak a lecsapódó csapda vált be. pedig voltak macsekok is:)
2012. szept. 29. 08:44
Természetesen előfordulhat. A cicáim szoktam haza hozni egye-egyet. Azért nem jellemző, függ a környéktől.
4. 342402de6d (válaszként erre: 3. - Kakukkfű)
2012. szept. 29. 08:43
Rengeteg egér van,főleg ha kert is van,na meg állatok,mint nekem is,a takarmányra jönnek,mérget nem igazán lehet,mert a félig mérgezett egeret legutóbb a macskám ette meg,átment a szomszédba,de a kutyám és a tyúkok is szívesen megfogják,természetesen elpusztulnának utána,bezzeg az egér az nem.Ragasztó és elektromos riasztó esetleg segíthet.
3. kakukkfű (válaszként erre: 2. - Reload)
2012. szept. 29. 08:35
Szia! Ez jó hír! :)
2012. szept. 29. 08:33

Szia!


Én 11 éve élek kertes házban, de itt egér csak egyszer volt, akkor én hoztam haza a kisállat kereskedésből :)))))

2012. szept. 29. 08:31

SZiasztok!


Látszólag apróságnak tűnő, de számomra mégis nagyon fontos dologban szeretném kikérni a véleményeteket.


Emeletes lakásban élek, de szeretnék váltani, és kertes házba költözni. A nagy dilemmám, hogy vajon minden kertes házba beférkőzik az egér?

Sajnos én sikítófrászt kapok az egértől, de még a gondolatától is rosszul vagyok!

Na, ilyen áron nem kell a szép kert!


Légyszi' írjátok le a véleményeteket, tapaszatlatotokat mielőtt elhurcolkodnék. :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook