Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ég a nyelvem, segítség! fórum

Ég a nyelvem, segítség! (beszélgetős fórum)


2013. okt. 20. 18:38
igyál rá vizet:-)))
19. patapucs (válaszként erre: 18. - Manóci11)
2013. okt. 20. 18:37

Aki egyszer megtapasztalja ezt az érzést/fájást, az utána még jobban odafigyel. :-(

Valóban nem lehet teljesen kikerülni, de pld a melóhelyen kézzel, szivacs nélkül mosogatom el az edényem.

Inkább engem nézzenek különcnek. Egyébként tavaly vkinek volt benn szájfertőzése és a közös evőeszközt használta...

2013. okt. 20. 18:00
igen én is :-) azért a mosogatószivacs kiverte a biztosítékot! Ezért utálok én bárhol enni, inni...ha véletlenül kv-t veszek, azt is műanyagpohárban kérem!! Persze nem mindig lehet ezt kikerülni :-(
17. patapucs (válaszként erre: 16. - Manóci11)
2013. okt. 20. 17:42

Nincs mit!

Rengeteg jó infó van a neten, de nehéz kiszűrni, hogy mi a felesleges dolog.


Remélem hamarosan javulni fog. :-)

2013. okt. 20. 17:36

Jó,hogy eszedbe jutott!! :-)

Én kórházban voltam a kislányommal. Mondanom sem kell,hogy az evőeszközről csöpögött a víz amikor kivettem!!!! A kislányomat is lázasan, taknyosan hoztam onnan haza. Az én nyelvgyulladásom is utána jött ki!!! Rákérdezek a Hyperolra a dokinál holnap! Én már össze olvastam minden hülyeséget...írnak aidsről meg mindenről..csak ideges leszek tőle...hozzáteszem nem az én életformámhoz passzoló betegség lenne, de mégis idegesítő ilyet olvasni :-( Köszi mégegyszer!!

15. patapucs (válaszként erre: 11. - Manóci11)
2013. okt. 20. 10:58

Azóta a melóhelyen saját evőeszközt használok és evés előtt kezet is mosok minden alkalommal.

Egyszer hagytam ki egyiket is, másikat is és jött a gomba.

Utólag derült ki, hogy volt olyan kolléganőm, aki a cipőjét a mosogató szivaccsal törölgette + pénzzel dolgoztam, ami maga egy baktérium telep.

14. patapucs (válaszként erre: 12. - Patapucs)
2013. okt. 20. 10:55

Ok, megvan: Hyperol tabletta volt, nem csepp.

Azzal kell öblögetni (szerintem rajta van az adagolás) + gyógyszert is kaptam.

2013. okt. 20. 10:46
Esetleg Gingisol?
12. patapucs (válaszként erre: 11. - Manóci11)
2013. okt. 20. 10:42

Anyunak ha beugrik a neve, akkor megírom.

Öcsém is használta a múltkor.

11. manóci11 (válaszként erre: 10. - Patapucs)
2013. okt. 20. 10:27
Köszönöm a válaszodat! Kár,hogy nem tudod mi volt a neve a cseppeknek :-(. Minden esetre az biztató,hogy nem jött vissza utána. Remélem nekem is hamarosan rendbe jön! Én gyógyszert kaptam rá, de nem múlt el tőle. Lehet,hogy lemegyek a fogorvoshoz, kíváncsi vagyok ő mit mond. Eddig belgyógyászaton és gégészeten voltam.
10. patapucs (válaszként erre: 7. - Manóci11)
2013. okt. 19. 21:12

Szia, itt vagyok.


Néhány hét alatt rendbe jött. Mire dokihoz mentem már nyelni is alig bírtam, mert nekem a torokból indult mint egy torokgyulladás.

Pont olyan is volt, csak egy idő után piros foltokat vettem észre a szájpadláson is, az inyemen elöl, az egész számban és baromira fájt.

A fogorvos megmondta, hogy mivel és naponta hányszor öblögessek (az SZTK-ban voltam), csak a nevét már nem tudom, mert kb. 13 éve volt. Vízbe kellett csepegtetni, olyan fura íze volt és habzott a szájban és öblögetni (nekem gargalizálni is).

Szinte napról napra jobb lett a helyzet és egy hét után amikor kezdtek a vörös foltok eltűnni, látni lehetett, hogy pont úgy néz ki, mint pld. a kéznél egy gombás fertőzés, amikor mondjuk egy macska megkarmol.

Volt egy közepe és körben fehér foltok voltak.


Ezért gondoltam gombás fertőzésre nálad is.

9. manóci11 (válaszként erre: 4. - Patapucs)
2013. okt. 19. 20:44

Szia, írtam a fórumba neked, nagyon fontos lenne a válaszod, akár privátban is!

Sokat segítenél vele!

Előre is köszönöm!!

8. manóci11 (válaszként erre: 5. - Annie1130)
2013. okt. 19. 19:00
a cseppeket használom és valóban sokat segített, de nem jött rendbe...napról napra változik, újabb és újabb foltok jelentkeznek. Egy elmúlik, jön a következő.Tény,hogy míg eddig 1 hétig is ott volt a folt, most két nap alatt elmúlik. Már alig eszem valamit. Tartom a candida szigorú diétát.
7. manóci11 (válaszként erre: 4. - Patapucs)
2013. okt. 19. 18:55

Szia! Valószínű nekem is az lesz. Neked hogyan kezelték és mennyi idő volt a gyógyulás??

Mikor volt ez? Nem jön vissza? Ne haragudj a sok kérdésért, de örülök hogy találtam valakit akinek ilyen problémája volt!!! Segíts kérlek, el vagyok keseredve, nagyon kellemetlen!!!!! Előre is köszönöm!!

2013. okt. 18. 09:55
Írtam privátot.
2013. okt. 17. 23:33

Grapefruitmag-cseppeket (patikában, gyógynövény boltban kapható) hígits fel egy deci vízben és öblögess vele naponta 3-4 alkalommal. Ha gomba, vagy vlamilyen fertőzés okozza, akkor egy-két nap alatt elmúlik. Ha nem múlik el, akkor valami allergia lehet. Esetleg kersztallergia, amely mégnehezebb eset...Gyógyulj meg minél előbb!


U.i.: Még a a himalájai sós langyos vizes öblögetést is ajánlom!

4. patapucs (válaszként erre: 1. - Manóci11)
2013. okt. 17. 23:27

Fogászaton voltál?


Nekem kb így nézett ki amikor szájfertőzésem (gomba) volt.

2013. okt. 17. 22:56
Fogkrémet pár napja cseréltem. Meglátjuk. Ha étel, akkor az nehezebb lesz. Glutén kizárva, tejcukor terhelés folyamatban. Elkezdtem a candida diétát...de a candida nem igazolt, csak gyanú.
2013. okt. 17. 22:35

Nekem nem volt ilyen,de az jutott eszembe hogy allergiád lehet.

Fogkrém?

Étel?


Nekem a diótól napokig csíp a nyelvem..

2013. okt. 17. 15:13
Már 8 hete ég a nyelvem, időnként vörös foltok jelennek meg rajta aminek fehér udvara van. Voltam már több orvosnál, de semmit sem találtak. Olyanokkal szeretném fölvenni a kapcsolatot akiknek hasonló tünete volt vagy van. Talán segíthetünk egymásnak!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook