Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » EFEB, újra - Logisztikai ügyintéző tanfolyam - véleményeket kérnék fórum

EFEB, újra - Logisztikai ügyintéző tanfolyam - véleményeket kérnék (beszélgetős fórum)


2013. jún. 6. 14:59

Hát, köszi.

Tudom, h nem egyszerű a dolog ezzel a szakmával (sem) elhelyezkedés szmp-jából, de sokáig dolgoztam az egyik részterületén, ami azért tapasztalatnak számít, szóval mégis csak valami. Meg szerettem is csinálni.

Azért remélem, befut még valaki, az Efebnél tanult, vagy más, aki leírja, h sikerült elhelyezkednie a szakmában. :)

2013. jún. 5. 19:39

tapasztalathiány.

Ahol lakok, itt van a Liegl&Dachser központja ami azért elég nagy cég. Ide jöttünk egyszer a sulival, "tanulmányi kirándulásra". Úgy kezdték, hogy üdvözölnek mindenkit, de önéletrajzot ne küldjön senki, mert tapasztalat nélküliek szóba sem kerülhetnek náluk, nem foglalkoznak olyanokkal akiket mindenre be kell tanítani. Tapasztalat nélkül annak van egy fikarcnyi esélye aki a logisztikai főiskolát végezte el, egyébként az okj-s képzéssel felejtsük el őket.

Próbálkoztam, egy rakás helyre beadtam az önéletrajzomat, de hiába :( Egy helyre hívtak be összesen személyesen is, de az interjút úgy kezdték, hogy akkor van esélyem ha nem jelentkezik olyan, akinek esetleg főiskolája lenne...nem lett belőle semmi.

2013. jún. 5. 19:36

A logisztika nem egy rossz irány(én is ezt tanultam, de nem ebben dolgozom pedig szeretnék), viszont tárgyalóképes nyelvtudás nélkül nagyon nehéz ebben jó munkát találni, sima nyelvtudás is jó hozzá, de a szakmai nyelv jobb.


Voltam egyszer felvételizni, ott rögtön adtak 2 e-mailt, amit le kellett fordítani, a napokban kapták őket. Szakmai szöveg volt, mondták is, hogy milyen jól ment, mert mások nyelvvizsgával se tudták lefordítani..ennek ellenére nem vettek fel.:)

3. Krisz 18 (válaszként erre: 2. - Spigi28)
2013. jún. 5. 17:55

:) és :(


És ha megkérdezhetem, lehet tudni, h vajon miért nem sikerült ? Mármint munkát találnod vele.

Esetleg tapasztalathiány, vagy a megfelelő idegennyelv-tudás hiány, vagy egyszerűen nem találtál megfelelő pozíciót, vagy túljelentkezés van megfelelő jelentkezőkből...vagy miért?....

Mert én valahogy úgy látom, h logisztikai szakemberekre (nyelvtudással) azért van kereslet.

2013. jún. 5. 16:07
Én az Oktávnál végeztem ezt, jó volt a szervezés, oktatás. Munkát viszont nem találtam vele.
2013. jún. 5. 16:00
Sziasztok. Tudom, már több fórum is foglalkozott ezzel a témával az elmúlt években. De friss hozzászólásokat nemigen találtam, ezért gondoltam, h új fórumot indítok. Logisztikai ügyintéző tanfolyamot tervezek elvégezni, már több napja böngészem a lehetőségeket és igyekszem körbejárni a témát. Az Efeb képzése árban elfogadható, nem túl rövid, nem túl hosszú, család mellett kivitelezhetőnek látszik, de ami nekem még nagyon fontos, és erre csak az ott tanultaktól várhatok infót, MILYEN AZ OKTATÁS SZÍNVONALA ezen a tanfolyamon? Ha esetleg más szakra jártál, akkor azért az is érdekelne, h mennyire szervezetten működnek úgy általában a tanfolyamok, mi az összbenyomás az Efebről? Régebben elég vegyes véleményeket olvastam róluk, de állítólag néhány éve tulajdonosváltás volt a cégnél, és ez hátha jót jelent... :) Szóval leírnátok a tapasztalataitokat, ha vannak? Az is érdekelne, ha megbízható forrásból származó infót tudtok minőségi oktatást nyújtó egyéb tanfolyamot szervező cégről, iskoláról (logisztika továbbra is...). Köszi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook