Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Édesség helyett mit adsz a gyermekednek? fórum

Édesség helyett mit adsz a gyermekednek? (beszélgetős fórum)


15. ében11 (válaszként erre: 14. - E28c748947)
2012. márc. 4. 08:42

Én nem szívesen adok a fiamnak napi rendszerességgel nasit.Egy idő után csak azt várta, mást nem akart enni.Szerintem mi alakítjuk ki a szokásokat...a szelet csoki ugyanaz mintha cukorkát kapna...a túró rudi szintén a gyümölcsös joghurt is cukros.Egyszerűen nincs minden nap otthon ilyesmi-így elfogy az alma-banán uzsonnára.

Csoki egy egy kocka heti egy két alkalommal ajánlott.még felnőtteknek is.

2012. febr. 29. 20:33
Az én lányaim nagyon szeretik a túrórudit,gyümis joghurtokat.Nem mellesleg napi rendszerességgel esznek egy-egy szelet jó minőségű tejes csokit.Ettől még nem hullik ki a foguk...Cukrot, cukorkát még soha nem kaptak.
2012. febr. 29. 20:29
Édességet: gyümölcsöt, csokoládét, mézet, kompótot.
2009. jún. 16. 20:31
Én joghurtot,gabona vagy kukorica pelyhet,gyümölcsöt szoktam neki adni.Nagy kedvence a olivabogyó
11. b7bfd4f90e (válaszként erre: 8. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 16. 20:10
Igen, nekem is azt mondta a gyerekorvos, hogy a félrenyelés veszélye miatt ne adjak magokat a gyereknek..de őrölve a dió, mogyoró is jó..igen allergia miatt lehet "cikis" a helyzet...az édesség szerintem mértékkel belefér...a túl cukros dolgok már csak a fogacskák miatt sem jók...
2009. jún. 16. 19:33
a mostni kedvence a kesudió, csak adagolni kell neki, hogy sokat ne egyen belőle.
2009. jún. 16. 19:32

változó 2-3 éves kor fölött.Én 2 után natur földimogyorót adtam, nem volt allergiás semmire.ettől sem lett baja.

De a diót csak később, vele amúgy sem az allergia miatt van baj, hanem azért mert ha kisgyerek félrenyeli a diót, a légcsőben okoz gondot az olajtartalma-gyulladást stb.!

De szezámot is kapott,pl. kiflibe,magos kenyérbe sós süti tetején.olyan 2 éves kora körül

2009. jún. 16. 19:28
magokat mennyi idős kortól ajánlott adni egy gyerkőcnek?
2009. jún. 16. 18:52
az enyém a natúr kölesgolyót is szereti, néha kap magokat(kevés mogyoró natur)vagy a sparban van saláta magkeverék(fenyőmag,napraforgó,tökmag natur)és nagyon szereti.
2009. jún. 16. 18:51
gyümölcs, esetleg aszalt gyümölcs, dió, mandula, mogyoró, csoki közül a túró rudi, banánturmix: joghurt, tej, banán összeturmixolva, tetejére tejszinhab is kerülhet, ez nagyon tápláló
2009. jún. 16. 18:45

mákos nudli mézzel,rizsfelfújt,mézes,v vaníliás joghurt, pudingok,madártej

Rágcsálnivaló:kukoricás ízű abonett, nagyon fincsi,

2009. jún. 16. 18:36
a mostani kedvenc a meggyszósz.gyümölcsleves.
2009. jún. 16. 18:33

az enyém mazsolát nassol,vagy sima sajtot.

De keverek neki friss gyümiből túróból kevés tejjel esetleg pici cukorral túrókrémet, nagyon tápláló és vitaminbomba,banánosba cukor sem kell mert nagyon édes.

cukrot nem adok neki, inkább csokit, az enyém szereti az étcsokoládét!

És sima natúr dolgokat kapja, pl. sima kakót főzök(néha teszek bele egy kocka étcsokit) meg anyu süt kalácsot, pitéket, piskótát,palacsintát,gombócot.ezek mellé már nem kell édesség.

2. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 16. 18:29
Aszalt gyümölcs, lekvár, dió..Bár egy pici jó minőségű csokoládé akár naponta egy falat, szerintem nem árt.
2009. jún. 16. 18:24
A lányaim nagyon édesszájúak, de nem igazán rajongok érte, hogy édességgel tömjem őket (hetente egy kis szelet csokit, vagy esetleg 1-2 cukrot kapnak). Adjatok tippeket, mivel pótolhatnám/helyettesíthetném a cukorkát, csokit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook