Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Édesítőszerek fórum

Édesítőszerek (beszélgetős fórum)


1 2
30. Egnisz
2007. aug. 2. 13:26
Sztíviát használok pl. a kávéhoz, az nem káros egyáltalán. Diétás pudonghoz, fagyihoz viszont nem jó, szerintem nem bírja a hő változást, a folyékony meg nem ízlik. Szaharint szoktam még használni, de az sem jó, mert étvágynövelő hatása van, de én nem érzem és nagyon ritkán használom és keveset.
2007. aug. 2. 12:17

Szisztok,

A Norbi féle édesítőszer az milyen? Nekem az van otthon? köszönöm a válaszokat:-))

28. sizsu (válaszként erre: 26. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 12. 07:45
:))) Ebben nagy igazság van. A teát cukorral szeretem/szerettem. Két hónap alatt csökkentgetem (az édesítőszert, mert dagi vagyok, hát igyekszem), szóval pontosan ötödannyi édesítőt rakok a teámba, mint két hónapja, és ugyanolyan édesnek érzem... Sajna, ha az ember 25évig így issza, mert gyerekként erre szoktatták rá, akkor nagy elhatározás kell a váltáshoz, és sajna nem túl könnyű. De megéri! A gyümölcsök is sokkal finomabbnak tűnnek mostanában így cukor nélkül.
27. sizsu (válaszként erre: 21. - 4c35511f0b)
2007. máj. 12. 07:40
Igen, és ebben a gyártók felelőssége hatalmas. Pl.: a Glukononra hatalmas betűkkel és valami feltünő színnel van ráírva, hogy CUKORMENTES. Ja aztán szorbit. :( A cukorbeteg unokahugom meg annyit eszik belőle,amennyit csak megkíván, mert hát rá van írva..... Hiába próbálom neki meg az anyjának magyarázni, hogy ebbenis (asszem 94g)szénhidrát van 100g termékben.Nem érti, mert ő szerveskémiát nem tanulnt, és a reklámok meg meghülyítik.... Jobban hisz azoknak, mint nekem. A lány cukra meg van, hogy mérhetetlenül magas, vagy éppen hipózik... Én meg már csak némán dühöngök, mert már lassan úgy jön le, hogy baszogatom őket.
26. ec63a7fc29 (válaszként erre: 25. - 'szti)
2007. máj. 12. 07:19

A teának tök más íze van cukor és egyéb nélkül. S én minden nélkül szeretem.


Egyébként, ha 2-3 hétig nem fogyasztok cukrot, utána kisebb adagot is nagyon édesnek érzek.

25. 'szti (válaszként erre: 22. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 12. 06:32
az ízfokozók sok mindenben ludasak, elfelejtjük a természetes ízeket, hozzászokunk az intenzívebbhez és talán emiatt érzik úgy sokan, hogy maga a gyümölcs édessége nem elég
24. 'szti (válaszként erre: 22. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 12. 06:29

:-)) nekem is a cukrozott eper jutott az eszembe

mondjuk teát én mézzel iszom, de csak ha beteg vagyok, amúgy tejeskávé és édesítés nélkül

(hozzáteszem nem fogyókúra miatt, csak nem szeretnék cukorbeteg lenni 60 évesen, viszont a csokiról nem mondok le)

23. 'szti
2007. máj. 12. 06:26
Azért megnéznék egy összehasonlítást két diétázó csapat között, ahol az egyik csoport répacukrot fogyaszt, a másik meg édesítőt. (A cukrot persze nem tonnaszám értem.) Nem vagyok benne biztos, hogy lenne különbség. Szerintem ennek is óriási biznisz van a hátterében.
2007. máj. 12. 06:22

Az epernek cukor nélkül is eper íze van.

A teának tea íze. Több száz évig eléldegéltünk cukor és édesítőszerek nélkül.

21. 4c35511f0b (válaszként erre: 20. - Sizsu)
2007. máj. 12. 00:27
Sokan össze-vissza használnak mindent sajnos.
20. sizsu (válaszként erre: 8. - Erikpipi)
2007. máj. 11. 23:07
A haasos glukonon szorbit. Egy egyszerű cukoralkohol, ami fele olyan édes,mint a kristálycukor... Azért van benne mesterséges is, hogy ugyanolyan édesítő hatása legyen. Gyakorlatilag ugyanannyi kalória és szénhidrát van benne, mint a kristálycukorban, csak négyszer annyiba kerül. Jók ezek a cukorpótlók, de tényleg csak akkor, ha sütőipari célra akarjuk használni. (ha a fogyókúrát helyezzük a központba)...
19. sizsu
2007. máj. 11. 23:03
A szorbit, mannit, xilit, fruktóz pedig nem édesítőszerek, (csak a marketing miatt), hanem cukorpótlók. Ugyanannyi kalória és szénhidrát van bennük mint a klasszikus kristálycukorban... Fogyózóknak nem ajánlottak. Csak valamelyik kicsit lassabban emeli a vércukorszintet, így egészségesebb a kristálycukornál. Szeretném jelezni, hogy a tizenvalahányezer forintos Canderel por is cukorpótló, pont akkorára nő a seggünk tőle,mint a kristálycukortól, vagy a méztől, bár a méz élettani hatásai cáfolhatatlanok, mértékkel azt lehet szopogatni, de fogyni sajna attól sem fogunk...
18. sizsu (válaszként erre: 17. - 4c35511f0b)
2007. máj. 11. 22:57
Bizony, és azért van akkora ellenszenv az aszparámmal szemben, mert rá van írva, hogy fenil-alanin forrást tartalmaz. Ezt azért tűntetik fel,mert erre az aminosavra ezerből egy ember allergiás... Nem bizonyított, hogy bármi káros hatása lenne. Mondom: Lehet, hogy van, csak még nem sikerült bizonyítani.
2007. máj. 11. 22:41

Az aszpartamnak nincs fémes mellékíze, s 2 természetazonos fehérjealkotó aminosav kombinációja (fenil-alanin + aszparaginsav), melyet szintetikus úton állítanak elő.


A szacharin/ciklamát nem természetazonos anyagokból áll, s 300x édesebb a cukornál (előbbi 200x).


Szóval mind mellett szól érv s ellenérv (itt csak pl szintem említettem) természetesen.

16. 4c35511f0b (válaszként erre: 15. - 'szti)
2007. máj. 11. 22:32
NEm arról beszéltem mi JÓ, hanem melyik a JOBB, ha már valaki ezt használja
15. 'szti (válaszként erre: 10. - 4c35511f0b)
2007. máj. 11. 18:25
abban meg szacharin van, az se olyan hinnyedejó
14. 'szti (válaszként erre: 11. - 4c35511f0b)
2007. máj. 11. 18:24

ha már E, itt vannak az édesítőké

aszpartam E951

szacharin E954

acetoszulfám-K E950

szorbit E420

mannit E421

13. erikpipi (válaszként erre: 9. - 'szti)
2007. máj. 11. 18:07
Én a kávémba teszek cukrot (répát):). HA már ezt sem tehetném, az a vég!
12. 4c35511f0b (válaszként erre: 7. - F124753f33)
2007. máj. 11. 18:05
ami tele van aszpartammal...
2007. máj. 11. 18:04
Ha nincs ráírva csak az "E", akkor jó tudnotok, hogy az aszpartam = E 951
10. 4c35511f0b (válaszként erre: 9. - 'szti)
2007. máj. 11. 18:02
VAgy ennél is jobb, ha olya édesítőt használsz, amiben nincs aszpartám(reklám miatt nem írom melyikben van/nincs
9. 'szti (válaszként erre: 8. - Erikpipi)
2007. máj. 11. 17:22

Itt is a mérték a kulcsszó, mértékkel a cukor sem káros (kivétel diabétesz), ugyanígy a mesterséges édesítők sem.

Pl. naponta és testsúlykilogrammonként Európában maximum 40, Amerikában pedig 50 milligramm aszpartám fogyasztását tartják megengedhetőnek.

2007. máj. 11. 17:17
Én a HAAS glukonont használom. Egyszer olvatam, hogy még Reagen azért lett elnök, mert megigérte ha az lesz, engedélyezi az aszpartam tartalmú mesterséges édesítőszereket.Így vették meg őt kilóra.ÁLlitólag rákot okoz, és veszélyes.
2007. máj. 11. 17:12
Helló! Én Canderelt használok. Szerintem tökéletes.
2007. máj. 11. 17:11
Hallottam egy olyant, hogy az édesítőszerek valami ipari melléktermékek. Inkább a cukor. Az nem méreg!!!
5. bry (válaszként erre: 1. - Pokocska)
2007. márc. 5. 19:47
Szia. Sztiviát használok, folyékony formában. Nagyon hatásos, abban az esetben is ha gyulladás van a szerveezetedben. Pár cseppet ha naponta elfogyasztasz, segit a méregtelenitésben is. Délután, amikor éhségroham tör rád, néhány csepp a nyelvre, könnyebben átvészeled a vacsoráig az időt. Olyan mintha ennél egy szeletke sütit.
2007. márc. 5. 14:16

Szia pokocska!

Én is édesítőszert használok. Steviát és Süssinát vegyesen. Én nem szeretem annyira a Steviát, hogy csak ezt használjam, ezért keverem. Van egy másik is, amit én még nem próbáltam, Az a neve, hogy Just like sugar. Állítólag jó, csak nagyon drága. A legkárosabb az aszpartám, azt ne használd!

2007. márc. 5. 11:35

Szia pokocska!

Vannak természetes édesítőszerek,amiknek nincsenek káros hatásaik!Sőt!Például ilyen a méz is!Ha nem szereted a mézet,akkor a Stevia levelei is megteszik!A Dél-Amerikában honos "Sugar-Baby" az!

2007. márc. 1. 14:43
hát senki sem tud segíteni?? :o(
2007. márc. 1. 13:16
Szeretném, ha érdemben szólna hozzá a témához, aki ismeri a különböző édesítésre alkalmas szereket vagy azok valamelyikét. Engem elsősorban az érdekelne, hogy melyik az az édesítőszer, amelyik természetes és nyugodt szívvel alkalmazható a mindennapok során. Szeretném elhagyni a mesterséges édesítőt, mert olvastam, hogy nem egészséges, de nem tudom mit használjak helyette.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook