Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Édesgyökér fórum

Édesgyökér (beszélgetős fórum)

2012. jún. 14. 10:57
Na? Valakinek skkor esetleg lenne? Szivesen elmegyek erte! : )
29. Gy.Ibi (válaszként erre: 1. - Éjjelipillangó)
2012. febr. 24. 14:37
Anyukám tavaly vett,pár száz Ft volt.Az Auchan biztos árul most tavasszal is,cserepes növényként.Én gránátalma fát szeretnék,de nem jutott.Talán idén.
28. 5e1b581a2e (válaszként erre: 27. - Csülkösbab)
2012. jan. 24. 19:24

Nagyon kedves vagy,igazán lekötelezel.:)

Ha esetleg szükséges lenne egy email cím,csak szólj!:)

27. Csülkösbab (válaszként erre: 26. - 5e1b581a2e)
2012. jan. 24. 19:20
OK. szétnézek, mit találok, de nem ígérek.:)
26. 5e1b581a2e (válaszként erre: 25. - Csülkösbab)
2012. jan. 24. 19:18

Aha,ok,köszi,mindenképpen.:)


" Sokáig engem is foglalkoztatott, de most más dolgok kötnek le, így nem tudok érdemben foglalkozni vele."


Áh...azért átdobhatnád,amid van...;)


"Van azért némi tapasztalat, alkalmasint megoszthatom, mert nem szeretek semmit se kidobni az ablakon, a fiókra meg nem dolgozom már, mert az tele van:)"


Hát igen...örülnék neki,köszönöm!:D

25. Csülkösbab (válaszként erre: 24. - 5e1b581a2e)
2012. jan. 24. 19:03

Én azt gondolom, találsz rá irodalmat bőven a neten. Van egy SOTE publikáció, ha jól emlékszem, 2006-os.

Nekem manapság nem vág a profilomba, így nem vagyok képben az új adatokkal. Tudom, hogy az utóbbi időben megtízszereződött, vagy százszorozódott az érdemi írások száma, de nem követtem, így nem lehetek mérvadó számodra. Azt azonban biztosra mondhatom, foglalkozz vele, nem fog csalódás érni.

Visszatérve a probiotikumra, az csak a saját véleményem, nem tudom alátámasztani. Nekem gyanúm. Többek között abból indult a gyanúm, hogy több publikáció alapján a legfontosabb szelén források egyike. Utána jött még ez a Ca felvétel, mely bizonyítottmak tűnik az inulin (csicsóka cukor) jelenlétében. Ez sok misét és kutatást megér. Sokáig engem is foglalkoztatott, de most más dolgok kötnek le, így nem tudok érdemben foglalkozni vele.

Van azért némi tapasztalat, alkalmasint megoszthatom, mert nem szeretek semmit se kidobni az ablakon, a fiókra meg nem dolgozom már, mert az tele van:)

24. 5e1b581a2e (válaszként erre: 23. - Csülkösbab)
2012. jan. 24. 18:53

"A B-sejtes immunrendszerre (70%) ez jó hatással van, hiszen a B-sejtek érésében a vastag bélnek nagy szerepe van."


Ez jelenti tehát azt,hogy a probiotikumok fokozzák az IgA termelést?Meg-meg...néhány citokinét is,ha jól emlékszem...Ez szép...:)))Köszi.


"Bizonyított továbbá, hogy a hasnyálmirigy nagy mértékben regenerálódik. Annyira, hogy a kezdődő, vagy enyhe fokú cukorbetegség simán helyre jöhet pusztán a csicsóka fogyasztásától."


Ez...légyszi-légyszi...tanulmányok nagyon kellenének,belevág a záródoga profilomba.Nyugi én is kajtatok eleget,távol legyen,hogy ingyenélek,csak ha lenne épp kéznél...:)Meg ha lenne kéznél az immunológiásra is...véletlen...:)))

23. Csülkösbab (válaszként erre: 21. - 5e1b581a2e)
2012. jan. 24. 18:24

Ide írom, hátha mást is érdekel.

A csicsóka sejtjeinek vázát, ill. energia raktárát képező anyag az inulin. Ez egy poliszaharid, nagy cukor molekula, ami nem képes felszívódni. Az emberi szervezetben nincs olyan daraboló enzim, amelyik szét tudná aprózni (gyümölcs-és szőlőcukorrá), így változatlan formában jut el a vastagbélig. Az ott élő baktérium fauna részére azonban kiváló energia forrás, így azok szaporodnak tőle. Ennek hatására a vastagbélben korábban lerakódott salakanyagok nagy része is olyan állapotba kerül, amitől megszabadulhat a szervezet. (Ez egy 40 éves embernél 4-5 kg. lehet.) A vastag bél aktív felülete így megnövekszik, ismét képes a nyomelemek korábbinál sokkal hatékonyabb felvételére. (Szerintem közre játszik az is, hogy az elpusztult baktériumok is tápanyagot képviselnek, ugyanis az említett bacik nagy többségének élettartama rövid.) A B-sejtes immunrendszerre (70%) ez jó hatással van, hiszen a B-sejtek érésében a vastag bélnek nagy szerepe van. Bizonyított továbbá, hogy a hasnyálmirigy nagy mértékben regenerálódik. Annyira, hogy a kezdődő, vagy enyhe fokú cukorbetegség simán helyre jöhet pusztán a csicsóka fogyasztásától.

22. Csülkösbab (válaszként erre: 19. - 9c8432d068)
2012. jan. 24. 18:11

De igen, ez vele jár. Ha szabad így kifejeznem magam, szabályosan fingó géppé alakul tőle az ember. Harsányan méghozzá. Akkor veszi észre, hogy ő volt, amikor már hallja is. Vígasztaljon, nem büdös:)


Ennek az okát a következő kérdésnél leírom. Ne törődj vele. Minden gyógyszernek van mellékhatása. (Én pl. ha ilyet eszek, mindenkit megkínálok vele, így aztán kollektív a dolog.)

21. 5e1b581a2e (válaszként erre: 18. - Csülkösbab)
2012. jan. 24. 18:08

"Hihetetlenül jó immun erősítő és ugyancsak jó segítőtárs az oszteoporózis elkerülésében, sőt gyógyításában is."


Erről tudnál nekem mesélni,hogy miért és hogyan?Priviben is jó lesz,ha gondolod.

2012. jan. 23. 13:51
Ahogy már írták is, megsütve! Illetve párolva is nagyon finom szerintem! Pici sóval, össze is lehet törni! Diétához is nagyon jó!
19. 9c8432d068 (válaszként erre: 18. - Csülkösbab)
2012. jan. 20. 16:46

Ha jól látom,itt a csicsókáról írtok.

Nagyon jó ez a recept,amit leírtál.


Nekem is termett csicsókám,és egyszerűen nem ehetem meg,mert rettentően felfúj.

Téged nem szokott felfújni?

18. Csülkösbab (válaszként erre: 16. - Lilibeth59)
2012. jan. 20. 10:53

Meghámozod és felszeleteled kb. 3 mm-es szeletekre, majd forró zsírban, v. olajban ropogósra sütöd. Utána megszórod ízlésednek megfelelő fűszer sóval. Kiváló csipsz, sokkal jobb, mint a tökmag.


Gyakorlatilag nulla kalória, de mégis értékes táplálék minden formában a magas inulin tartalma miatt. Hihetetlenül jó immun erősítő és ugyancsak jó segítőtárs az oszteoporózis elkerülésében, sőt gyógyításában is.

17. pista55 (válaszként erre: 16. - Lilibeth59)
2012. jan. 19. 21:50

Valamikor anyám savanyította. Akkor nagyon szerettük, de nem tudom most szeretném-e.

Inkább szerintem takarmányozásra való.:)

16. Lilibeth59 (válaszként erre: 15. - Éjjelipillangó)
2012. jan. 19. 21:41
Mivel én csak ősszel kaptam, tudnál recepteket írni, hogy mire, hogyan használjátok?
2012. jan. 19. 20:45
Nekünk is van csicsókánk! :D
2012. jan. 19. 20:44
OKé! Nagyon szépen köszönjük! : )
13. pista55 (válaszként erre: 12. - Csülkösbab)
2012. jan. 17. 13:42
Engem érdekelne.
2012. jan. 17. 12:56

Az édesgyökér úgy néz ki, mint a gyalogakác. Bokorszerű, nem mő magasra. Hüvelykujj vastagságú hosszú, vízszintes korbácsszerű gyökereket növeszt, erről szaporítható. Ha puha a talaj tavasszal, akkir lehet kiásni a földből. Utána ha megered a kertben, művészet kiirtani.


Akinek kell, tavasszal jelezze felém, aztán valahogy majd eljuttatom. Hasznos dolog.

2012. jan. 17. 11:14

Írok butaságokat - ősszel kaptam..

Már nagyon várom a tavaszt..

10. Lilibeth59 (válaszként erre: 4. - Csülkösbab)
2012. jan. 17. 11:13

Előre is nagyon köszönöm!

Megbeszéljük, hogy mit tudnék érte adni: zsálya, citromfű, párlófű vagy apróbojtorján,kakukkfű (nem kerti), menta, orbáncfű stb. Vagy tudod mit? Írd meg, mit szeretnél? Jut eszembe, tavasszal kaptam csicsóka gumót, azt is el tudom felezni, majd elszaporodik...

2012. jan. 17. 09:25
Én csak arra emlékszem, hogy marha nehéz volt kihúzni a földből... és amikor megfogtam a földfeletti részét, akkor ragacsos lett a kezem. A gyökerét rágcsáltuk mindig. MIután kiszedtem a földből, le kellett kapargatni a külső részét, ami barna volt, megmosni, és a fehéres gyökeret már lehetett is rágcsálni!
8. pista55 (válaszként erre: 7. - Kedike)
2012. jan. 16. 20:26
Én láttam és ettem is úgy frissen. Kár, hogy akkor nem ültettem belőle. Lehet, hogy van a környékünkön csak nem tudom hol.
7. kedike (válaszként erre: 6. - Pista55)
2012. jan. 16. 20:20
Köszi, még sose láttam eddig...
6. pista55 (válaszként erre: 5. - Kedike)
2012. jan. 16. 18:42
Így: [link]
2012. jan. 16. 18:22
Hogy néz ki?
4. Csülkösbab (válaszként erre: 3. - Lilibeth59)
2012. jan. 16. 18:06
Kapsz tavasszal.
2012. jan. 16. 18:04

A kedvenc témám!

Én is szeretnék, sajnos csak a szárítottat tudom venni, mifelénk nem tenyészik...

Ha van valakinek, kérem, írjon!

Előre is köszi!

2012. jan. 16. 17:38
Ezt én is nagyon szerettem. Sajnos erre sem láttam már régóta.
2012. jan. 16. 17:36

Kedves Mindenki!


Most olvastam a neten, hogy az édesgyökér nagyon sok mindenre jó! Régen volt nálunk is a kertben, mindig rágicsáltam, mikor kicsi voltam.. de akkor nem is tudtam, milyen jót teszek vele. Most hogy tudom, mi mindenre jó, most meg már nincs...vhogy kipusztult.

Érdeklődnék, hogy nincs e véletlen vkinek a kiskertjében ilyen, és ha van, akkor adna nekem egy tövet, hogy itthon tudjam szaporítani? Elmegyek érte szívesen... Majd nagy cserépbe teszem tavaszig! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook