Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Eddig működő Bosch mosogatógép, miért nem adagol vizet?! fórum

Eddig működő Bosch mosogatógép, miért nem adagol vizet?! (tudásbázis kérdés)


19. neditke (válaszként erre: 18. - Mattek)
2014. jún. 15. 21:02
A miénk ugyanezt csinálja! Mattek, kiderült, mi a probléma?
18. mattek
2014. máj. 21. 15:57

Sziasztok!


Hátha valaki tud segíteni?

Bosch mosogatógépem a a program elindítása után szivattyúz (ahogy normálisan is kell) kb 2-3 liter vizet, majd abbahagyja a szivattyúzást és leengedi a lefolyóba. Ezt ismételgeti amíg ki nem kapcsolom. nincs valakinek valami ötlete hogy mi baja lehet?? A készülék beépített nincs kijelzője idő visszaszámlálója, só adagolás beállítója semmi, csak 3 programválasztó és egy bekapcsoló gombja.


Amit eddig megnéztem:

-kitakarítottam a belsejében lévő szűrőt

-ellenőriztem a csövet amin keresztül kapja a vizet

-próbáltam az összes programot, mindegyiknél ez a tünet


Előre is köszönöm az ötleteket.

2012. jan. 14. 18:51
egy kézigránát segít,csak vigyétek ki az udvarra
2012. jan. 12. 21:45

Szerencsere korrekt az elado es segitokesz.

Azt mondta,hogy atutalja a szervizeles arat,de en mar uuuuugy beleeltem magam,es mar uuuuugy utalok mosogatni:(

15. gne2 (válaszként erre: 13. - Garkata82)
2012. jan. 12. 20:30
:( Nagyon sajnálom, hogy így jártatok.
14. andi6020 (válaszként erre: 13. - Garkata82)
2012. jan. 12. 18:42
Mire használni is tudod drágább lesz, mintha újat vettél volna :(
2012. jan. 12. 18:35

Uszo leellenorizve,annak semmi baja!Mar fejenallt a gep,viz nm sok volt benne....DE most mar mindent csinal a gep csak azt nem amit kene....hol enged vizet-hol nem...nen urit...stb

Az elado szerint vmelyik magneses akarmi serulhetett...szoval megy a szervizbe,en meg mosogatok tovabb:(((

2012. jan. 11. 22:35

Nagyon szepen koszonjuk mindenkinek:)

Holnap megtanitjuk fejenallni es bevetunk minden mas praktikat is.

Remelem semmi komoly baja nincsen....

Nm szivesen ereznem magam vateras baleknak:)

11. gne2 (válaszként erre: 9. - Garkata82)
2012. jan. 11. 21:46

Ha az úszó elmozdult, akkor úgy érzékeli, hogy sok a víz benne. Ezért bekapcsol az aquastop (vagy mi a szösz a neve), nem fogja felvenni a vizet, csak szivattyúz. Ha öntesz az aljába vizet, és bekapcsolod, akkor kiszedi addig, hogy mindig maradjon benne valamennyi.

Hidd el, hogy mindenfélét végigolvastam, amikor mi szétszedtük, utána mondta az egyik szerelő, hogy tipikus úszóhiba. Ki kell mozdítani, és újra jó lesz. Na, nálunk nem volt gond a kimozdítással, mert felfordítottuk, szétszedtük az urammal! :D

Nem is olyan kevés víz folyt ki belőle! Én csak a szűrő alattit láttam, de jött még bőven, ahogy megdöntöttük.

2012. jan. 11. 21:38

Akinek megy a víz, ott meg lehet próbálni a trisóval, vagy más zsír-, és vízkőoldóval beönteni, és pár fazék forró vizet beönteni.

Nekem nem melegítette a vízet, és ezzel megoldottam.

2012. jan. 11. 21:35

Gne.nagyon pici viz van benne,jelentektelen....

Viszont sokaig az oldalan pihent...

2012. jan. 11. 21:33

Ma vettuk es nem uj,vateras.

Egyszer ment amikor kiprobaltuk,de azota semmi csak uersben forog.

Viz nyitva...

Mar kihuztuk-bedugtuk,stb....

7. gne2 (válaszként erre: 6. - D0b7178f40)
2012. jan. 11. 21:31

Ugyanezt csinálta a mienk. Ezért kérdeztem, hogy van-e benne víz alul. Előtte kitakarítottam, ez lehetett a baj, elmozdulhatott az úszó benne valahogy.

Döntsétek meg a gépet előre addig, hogy kifolyjon belőle a víz, ami most az aljában van. Ha ez sem segít, akkor a feje tetejére fordítsátok, így tutira visszaáll az úszó alaphelyzetbe!

Saját tapasztalat. :)

2012. jan. 11. 21:24

no ezzel nem vagy egyedül.nekem a siemns nem szívja a vizet be.csak szivattyúzik. de nincsen mit.

Mondta a szerelő, hogy ami a vizet szívja be, ott van egy úszó, ami egy érzékelőhöz ér ha megfelelő a vízszintja. lehet, hogy beragadt. a máik hiba szokott lenni, hogy a bemenő csapra ami rá van kötve érzékelő, nem kap megfelelően jelet és nem engedi be a csőbe a vizet.vagy kosz került a renszerbe.

5. gne2 (válaszként erre: 1. - Garkata82)
2012. jan. 11. 21:16
Az aljában megmaradt a víz?
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Garkata82)
2012. jan. 11. 21:04

Eddig működött, de már nem. Szokott ez így lenni.

Sőt, mindig ez van, ha valami elromlik. Akár Bosch, akár nem.

Vagy nincs víz.

Vagy zárva a csap.

2012. jan. 11. 20:57

nekünk is az van,a párom valami szelepről beszél, az talán meghibásodott.....

Nem garanciás már?

2012. jan. 11. 20:55
Csap kinyitva, víz van?
2012. jan. 11. 20:51
Eddig működő Bosch mosogatógép, miért nem adagol vizet?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook