Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Eddig jó alvó gyerek nem akar aludni fórum

Eddig jó alvó gyerek nem akar aludni (beszélgetős fórum)


15. anya4005 (válaszként erre: 14. - Carolina112)
2013. máj. 10. 15:48
Hát,az én nagy fiam annyira megszokta a nálunk alvást,hogy tv mellett is simán elalszik. Ha dolgom van,azt azután intézem,hogy elaludt,vagy hajnalban kelek (főzés,stb.). Így,hogy mellettünk van,szinte sosem tudjuk kialudni magunkat (keresztben alszik,vagy a lába a szánkban landol),és a házaséletünk sem volt egy idejig a topon. Most,hogy jó idő van,simán kiköltözünk a konyhába,így a 2 szobában alszik a 2 gyerek,és nekünk sem kell lemondani semmiről. Majd eljön az idő,hogy ő akar külön aludni,addig pedig alkalmazkodunk.
14. carolina112 (válaszként erre: 12. - Anya4005)
2013. máj. 8. 12:33
Ez is szuperül hangzik, mert kistesót is tervezünk.. :) Azzal nincsen gondom, ha pl. hajnalban átjön és velünk alszik, ha úgy gondolja. Csak az elalvással ne lennének gondok, mert este, mikor leteszem, nekem még lenne dolgom, vagy legalább egy kis tv, stb.. :( Köszi a választ! :)
13. carolina112 (válaszként erre: 11. - 45bc5f2257)
2013. máj. 8. 12:31
Köszi a választ, igen, valószínű, hogy jön ez a félős korszak sajnos. Dehát, ezen is át kell esni egyszer.. :) :(
2013. máj. 6. 23:15

Szia!

Nekem augusztusban lesz 3 éves a nagyobbik fiam. Amíg a pici meg nem érkezett,maximum akkor jött a mi ágyunkba,ha reggel felébredt,most meg ő az úr benne. Mindent elolvastam,amit találtam a témával kapcsolatban. Nálunk a kistesó érkezése volt az igazi kiváltó ok,de azt olvastam, (kapaszkodj meg) 6 éves korukig teljesen normális,hogy vágynak a közelségünkre,az érintésünkre. Nyilván hülyét kaptam,mert szerintem nem normális dolog,de elkezdtem figyelni a gyereket alvás közben: akárhogy vándorol az ágyban,mindig úgy fekszik,hogy valamelyikünkhöz hozzá érjen. Mikor ezzel szembesültem,feladtam,hogy a saját ágyában aludjon. Mi kellünk neki,nem a következetes tiltás,ráadásúl gyorsan elmúlik az az idő,hogy ennyire igényelje a közelségünk,úgyhogy inkább kihasználom,nem harcolok ellene.

2013. máj. 6. 16:49

Szia!


Nekem júliusban lesz 3 éves a kislányom,ő is egy nagyon jó alvó kislány volt eddig....kb. 3 hete kezdődött, hogy este már nem ment a szokásos "program" meseolvasás után elköszöntem tőlük , és szépen kijöttem a szobából, és elaludt. (egy szobában alszanak a lányaim)

Ott kell az ágya mellett csücsülni, amíg el nem alszik, éjjel, ha felébred , és nem vagyok ott, síkitva ébred....ő többször mondta, hogy fél....

hiába ég a kislámpa, hiába van nyitva sarkig az ajtó.

Ebben a korszakban van most, emélszem 1 évvel ezelőtt is átestünk ezen, akkor a kutyaugatástól félt...Sokszor elmondtuk neki akkor is, és most is, hogy nem kell semmitől félni, itt vagyunk a másik szobába. Tavaly elég hosszan eltartott, de idővel szépen megnyugodott. Bízom benne, hogy most is így lesz majd. Sajnos nem megy egyik pillanatról a másikra, akár hónapok is lehetnek, de én úgy gondolom, fontos, hogy ott legyek mellette, hogy a félelem érzése elcsituljon benne...A nagyobbik lányommal is átestünk ezen a "félek mindentől" időszakon.Sok kitartást és türelmet kívánok Neked is!

2013. máj. 6. 13:08

Köszi mindenkinek a tippeket.

Igen, még kiságyban alszik, nem veszem még le a rácsot, mert örökmozgó, tuti, h nem maradna bent az ágyban, ha betenném, jönne-menne.

Gondoltam rá én is, h vmitől félhet, kérdeztem tőle, de nem-mel válaszolt ( ami persze nem azt jelenti, h így is van ) Tegnap délután, meg este is rendesen elaludt, semmi gond nem volt... Nem tudom, mi lehet az oka, csak egyszerűen marha nehéz, h neki is jó legyen, meg hogy azért ne szokjon át a mi ágyunkba most már teljesen. :(

9. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Carolina112)
2013. máj. 5. 08:50
Szerintem valamitől fél egy ideje. Vagy látott valamit, ami ilyenkor jut az eszébe...
8. f875bbe357 (válaszként erre: 6. - Carolina112)
2013. máj. 5. 02:34

Még kiságyban alszik? Jól értem?


Az én lányom ugyanezt csinálta ennyi idősen, pontosan ugyanígy. Egy-két napig semmi gond nem volt utána napokig ment a hiszti. A végén felhúzta magát a kiságy szélére és átesett rajta. Akkor döntöttük el, hogy átköltözik a nagyágyra. Pontosabban először leszereltük a kiságy oldalát (éjjel kettőkor) de nem vált be, bele sem feküdt. Lefektettem a nagyágyára és megszünt az esti sírás.


Azóta is rossz alvó, nagyon. Elténként már mindenki alszi, Ő még átsunnyog hozzánk és az ajtóból figyeli, hogy ébren vagyok-e? És nem lehet kifárasztani, pedig teszünk érte, de sajnos nagyon kevés az alvásigénye.

7. be749d73f9 (válaszként erre: 2. - Carolina112)
2013. máj. 4. 19:39

Nekem a most 2,5 éves kicsi fiam olyan 1 évig csinálta ezt, kb. 1 hónappal ezelőttig.

Próbáltam eleinte én is mindent, majd mivel semmi nem vált be, minden este és délután odaültem az ágya végébe és megvártam, míg elalszik...nem volt más választásom...

2013. máj. 4. 15:09
Van, hogy 1-2 napig minden ok, aztán megint ezt csinálja 2-3 napon keresztül. Következetes vagyok, de mikor már taknya nyála egybefolyt, muszáj voltam bemenni. Megmondtam, h többször nem jövök be, meg kapott már utolsó mesét is, meg utolsó mittomén mit, ha utána alszik, de minimum fél órás játszma van, mire rájön, h úgyis alvás lesz a vége. Tehát a végeredmény az, hogy tudomásul veszi, de míg feszegeti a határokat, addig meg én őrülök meg, hallva azt, hogy sír és hív engem. Rémes érzés. :(
5. c6973617d3 (válaszként erre: 2. - Carolina112)
2013. máj. 4. 14:22
Lehet, csak valami rosszat álmodott, azért fél az elalvástól.Mégis hogy tudod álomba ringatni?
4. szafaripók (válaszként erre: 2. - Carolina112)
2013. máj. 4. 14:05

Legyél következtes. Ha már két hete játszátok ezt, elég nehéz lesz.

Nálunk ilyen akkor volt, amikor a rácsos ágyból "simába" tettük át. PErsze, h jönni akart utánunk.

De meg lett neki mondva, h vagy marad, vagy utazóágyban alszik (fel is állítottuk). Első este jó nagy hiszti. De beemeltük az utazóba, rögtön ki akart jönni - maradhatott. Az ágyában fekve sírt még vagy fél órát, de nem jött ki.

A második este ugyanez, de már csak 10 perc hiszti, 3. este kb. 5 perc, negyedik este csak megkérdezte, de hiszti nélkül elaludt.

Más változás nem történt mostanában nálatok a sötétedésen kívül? Bármi?

Nem szabad engedni - kérdezd meg, szomjas-e, stb. Vagy köss alkut- kap még egy mesét, ha utána nyugton marad az ágyában. VAgy bármi hasonló, amit tuod, hogy szeret, vágyik rá. (nálunk most a fagyimegvonás réme az, amivel el lehet érni nála dolgokat...)

2013. máj. 4. 14:02
Olvass neki mesét elalvás előtt, közben símogasd a buksiját, és egy rövid ideig még hagyd égve a villanyt, ha kijössz a szobájából.
2013. máj. 4. 13:56
Segítsetek légyszi, mert kiborít! Kisfiam 2 éves múlt, eddig soha, semmigond nem volt al alvással. Mese, elköszönés, kiságy, és aludt magától, 10 percen belül. Az utóbbi 1-2 hétben, egyik napról a másikra, amint leteszem az ágyába és kijövök, üvölt, hisztikzik, sír, szólongat, eddig mindig bemenetem, csak csak egyre rosszabb. Ha nem megyek, akkor szinte fuldoklik már a bőgésről, ha bemegyek, ki akar jönni, üvölt.. Nem tudom már, mi tegyek. Már nem sötétítek be annyira, megkérdezek mindent, mi a baj, melege van-e esetleg, szomjas, stb. Minden igény kielégítve és csak üvölt. Jól le is van fáradva, biztos, hogy álmos. Mit tegyek?
2013. máj. 4. 13:53
Eddig jó alvó gyerek nem akar aludni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook