Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ébresztés! fórum

Ébresztés! (beszélgetős fórum)

2012. júl. 20. 13:01

simán át kell menni hozzá pl a forúminditónak és meg kell kérdezni hogy mi az a hangos zene nála hajnalban órákon át és hogy nem lehet e azt kikapcsolni vagy becsukni az ablakot



két eset van:


rávágja az ajtót, na akkor lehet neki mondani hogy ez csendháboritás mert hat előtt van és stb


lehet hogy ő nem is tudta ezt, én se gondoltam hogy mi minden áthallatszik amig csendes szomszédom volt:D


szóval lehet hogy behiv egy kávéra és elpanaszkodja hogy másra nem ébred fel szt de majd igyekszik halkitani


egyikkel se szurod el a jó viszonyt szerintem mert ha rádvágja az ajtót az nem is volt jó viszony

21. gkreka (válaszként erre: 20. - 2a69f78972)
2012. júl. 20. 12:52
OK. Én sem szeretem az általánosítgatást!
20. 2a69f78972 (válaszként erre: 16. - Gkreka)
2012. júl. 20. 12:41

Ebben egyetértünk!


Csak az zavart, - ami mostanában nagyon elterjedt - hogy minden negatívumra rá van húzva, hogy ez tipikus magyar dolog.


De tényleg hagyjuk a fórumot folydogálni !:)

19. gkreka (válaszként erre: 18. - Csgybzs)
2012. júl. 20. 12:38
én sem neki írtam, hanem annak, aki ezt tanácsolta problémamegoldásként. és egyébként igazad van, ezért is kértem, hogy zárjuk le ezt a vonalat.
18. csgybzs (válaszként erre: 16. - Gkreka)
2012. júl. 20. 12:24
Szerintem a kérdés kiírója nem azt írta, hogy ő bizony elmegy feljelenteni, pont azt kérte, hogy adjunk tippeket. Valaki más írta ezt, gondolom ő se első körben gondolta, felesleges erre elvinni a dolgot.
17. ea56324114 (válaszként erre: 5. - Szantoneheni)
2012. júl. 20. 12:22
Tudtommal mielőtt bárki rendőrt hívna ilyen ügyben, előtte szólni kell a zavaró viselkedés miatt, és csak akkor hívható rendőr, ha a figyelmeztetés ellenére nem változik a helyzet. Amúgy ez a sorrend még észszerű is.
16. gkreka (válaszként erre: 15. - 2a69f78972)
2012. júl. 20. 12:14

már írtam, kérlek, hagyjuk, mivel nem ennek a fórumnak a témája!


ami ide vonatkozik: fenntartom a véleményem, hogy ilyen pitiáner ügyben elítélendő, ha valaki a rendőrséghez fordul - hiába van törvény adta joga ehhez -, ahelyett, hogy emberi hangnemben megbeszélnék a problémát a szomszédasszonnyal. legalább első körben...

15. 2a69f78972 (válaszként erre: 12. - Gkreka)
2012. júl. 20. 12:04

Mert szerinted az ügynökösdi magyar találmány?


Sehol a világon nincs és nem is volt, csak a magyaroknál?


Amúgy meg, hogy jönnek ide a III/III-asok ?

14. 6b006fc769 (válaszként erre: 7. - Gkreka)
2012. júl. 20. 11:30

:D

Tökigaz. Neki is sokkal jobban esik majd a morcos járőrtől megtudni, hogy zavaró a szokása és nem a szomszédoktól normális hangnemben:D Az esetleges bírságról nem beszélve...

13. cel (válaszként erre: 10. - 2a69f78972)
2012. júl. 20. 10:19
Az ébresztő órát azért mertem javasolni, mert vannak nagyon különleges hangúak, amik nem igazán a hangossággal, hanem a frekvenciával érik el, hogy felébredjenek rá. A tál és evőeszköz társításnak jelentősége ebből a szempontból elhanyagolható:)
12. gkreka (válaszként erre: 10. - 2a69f78972)
2012. júl. 20. 10:19

tényleg?! az egész III/III-as ügynökösdi ezen alapult.


de nem akarom szétoffolni a topicot.

2012. júl. 20. 10:14

en aon csodálkozom, hogy még nem tettétek meg. Móta van ez?


amerikában télleg előbb feljelentik az embert, ha hosszabb ideig ramazuri van.

2012. júl. 20. 10:08

Nem is értem a javaslatokat! Mit oldana meg az ébresztőóra?

Akkor nem a TV-re, hanem az órára ébrednének a környékbeliek.

Én is azt javaslom, hogy TÖBBEN (akik sérelmezik) együtt keressék fel és beszéljenek vele.

Lehet, hogy azzal simán megoldódna a helyzet, ha az illető becsukná az ablakát.

A "feljelentgetés" egyébként NEM magyar mentalitás, Amerikában MINDEN piszlicsáré ügyért jelentgetik egymást. A magyarokra abszolút nem jellemző.

2012. júl. 20. 09:53

A mindenségét, itt aztán tud mindenki bonyolítani. Én délután bekopognék hozzá, majd elmondanám neki, hogy több környékbelivel beszélve, véleményüket tolmácsolva szeretnéd neki jelezni, hogy nagyon zavaró a hangos zene, amire kel, tudsz-e neki segíteni esetleg más módszerrel, vagy meg tudtok-e egyezni valamiben, mert a környező lakók nem fél 4-kor szeretnének kelni.

Hőbörgés esetén pedig igen, mindenkinek joga van jelenteni, ezért van kitalálva ez a szabály, mivel abban az időintervallumban csendháborítást követ el. Ez már a végső megoldás szokott lenni.

8. cel (válaszként erre: 1. - Benibi)
2012. júl. 20. 09:51

Ha senki nem szól neki, nem is fogja tudni, hogy zavaró az általa választott ébresztés.

Valószínű, hogy hozzá is szokott a hangos monoton zajhoz, ezért nem ébred fel rá hamarabb. Valóban nem rossz ötlet ha összedobtok neki egy igencsak hangos ébresztő órára és némi humorral tompítva az élt, átadjátok neki, hogy ezentúl azt használja. A biztonság kedvéért tegye fém tálba néhány fém evőeszköz társaságában, biztos lesz a hatás:)

7. gkreka (válaszként erre: 5. - Szantoneheni)
2012. júl. 20. 09:47
de szép is ez a magyaros mentalitás. nem tetszik valami/valaki, nosza, jelentsük fel. ráadásul úgy, hogy még felelősséget sem vállalunk a tettünkért. esetleg írhatnának még egy-két névtelen levelet is...
2012. júl. 20. 09:47
aztaaa, ez durva!!
5. szantoneheni (válaszként erre: 1. - Benibi)
2012. júl. 20. 09:42
Szia. Elég kellemetlen a helyzet. :-S Próbáljatok meg beszédbe elegyedni és finoman megemlíteni, hogy ez elég zavaró számotokra. Vagy ha esetleg a hallgatás este 10 és reggel 6 között zajlik rendőrségi bejelentést tenni. Elvileg az nem bukik ki, hogy ki jelentette be. Kimennek és figyelmeztetik őket. Kitartást!
2012. júl. 20. 09:41
vegyetek neki egy jó kis digitális ébresztő órát, csomagoljátok be és az utcanépe nevében adjátok át sok szeretettel és kérjétek meg, hogy ezt használja ébresztőnek, ne a tv - jét, mivel szeretnétek a régi nyugalmatokat visszakapni
3. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Benibi)
2012. júl. 20. 09:41
ezekszerint ti könnyen ébredtek:D osszátok be melyik nap ki kelti a hölgyet majd a listát adjátok neki a tévéjét meg vegyétek el:D
2012. júl. 20. 09:40

Beslagoznék az ablakon így reggelente.....


Tuti venné a lapot! :)

2012. júl. 20. 09:39
Falun lakom a szomszédnő a városba jár dolgozni a reggeli 6 órási busszal,hogy felébredjen bekapcsolja a plazma tv-én az ébresztő zenét és olyan hangosan bömböl,hogy itt a szomszédok és még a környéken lakók mind felébredünk rá,valósággal dübörög az egész ház a monoton zenétől.Ez még nem is lenne baj,de majdnem mindennap hosszabb ideig bömböl nyitot ablaknál,ma pld.hajnali háromnegyed négykor kellett ébrednünk és másfél óráig szólt mire felébredt.(Azt még megemlítem,hogy nagyon nehezen ébred fel a szomszédom és így 1-2 órával hamarábbra húzza fel az ébresztő zenét. Mi a környéken lakók nem tudunk pihenni,van aki már a hátsó szobába költözött el,de mindenki nem tud.Mit lehet ilyenkor tenni,hogy a jó viszony is meg maradjon és mi is tudjunk pihenni?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook