Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ébresszem van ne? fórum

Ébresszem van ne? (beszélgetős fórum)


14. syria (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2017. nov. 24. 08:41

Dehogy baj, hogy sokat alszik! Sőt!

Az első gyerekem születésekor elhatároztam: mintaanya leszek, minden óramű pontossággal fog történni: tisztába tevés, etetés, fürdetés, stb. Ez már az első héten megdőlt. Eljött az evési idő, a gyerek aludt, persze, hogy felébresztettem, de abban nem volt köszönet. Kómásan szopott egy-két nyeletet, aztán félrebillent a feje és angyali mosollyal az arcán folytatta az alvást.

Próbálkoztam még egyszer-kétszer, aztán beláttam: nem ébresztjük fel a csecsemőt; nem számít, hogy menni kell, vagy enni kell. Ők tudják a legjobban, mi kell nekik, mert még nincsenek elrontva.


Amúgy te mit szólnál hozzá, ha a legszebb álmodból akármiért felébresztenének? :)

2017. nov. 23. 13:49
Én sem ebresztenem, ha éhes lesz, úgy is felébred.
2017. nov. 23. 12:16
Én nem ébreszteném.
2017. nov. 23. 12:03
Köszönöm a válaszokat. Egèszsègesnek látszik ès erős baba, lehet, hogy tènyleg nem kellene aggódjak.
10. Amisu88 (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2017. nov. 23. 05:49

Szia!

Az elején nekem is ilyen sokat aludt a kislányom, de most másfél hónapos korára már kezd elmülni, egyre többet van ébren, sőt néha már az a baj, hogy nem akar aludni. 😊

Ne keltsd fel, teljesen normális ütemben hízik és amíg alszik fejlődik az idegrendszere. 😊

2017. nov. 22. 22:07
Isten ments, hogy felébreszd! Inkább örülj, hogy jó alvó gyereked van. Ha éhes lesz, jelzi.
2017. nov. 22. 22:01
nekem 5-van azért soha nem ébresztettem hogy egyen ha éhes ,úgy is ébred magától
2017. nov. 22. 20:11
Fel ne keltsd! Tedd össze a kezed és hálálkodj, hogy ilyen szerencséd van :)
6. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2017. nov. 22. 19:19
Nem baj, ne ébreszd fel!:)))
2017. nov. 22. 09:50
Egyszer sem ébresztettem, kezdettől 3-4 órákat aludt át a fiam, 2 hónapos korától az egész estét átalussza. Ő lassú súlygyarapodású baba, viszont nagyon hosszú, most 10 hónaposan olyan magas, mint a 2 éves unokatesója. Nagyon jó az étvágya, az elején gyanakodva figyeltek a védőnőnél, h miért nem hízik nagyobbakat, de aztán elfogadták, h ő ilyen. Egészséges, vidám, nagyon aktív.
4. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2017. nov. 22. 09:26
Az én tapasztalatom az, hogy anélkül is eszik egy ilyen kicsi, hogy felébresztenék. Én soha nem ébresztgettem az enyémeket. Evési idő volt, megszoptattam, tisztába tettem és volt úgy, hogy közben fel sem ébredt. Egyáltalán nem baj, hogy ennyit alszik egy ennyi idős baba. :)
3. dolcsy1989 (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2017. nov. 22. 09:10
Tokeletes sulygyarapodas. Ne aggodj miatta. Es csatlakozom az elottemszolohoz: eszembe se jutna felkelteni h egyen. Egyreszt ha ehes felkel magatol. Masereszt annyira picit eszik ha megebreszted is h az tenyleg felesleges.
2. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2017. nov. 22. 08:56
Én biztos nem kelteném fel, azért, hogy egyen. 3 gyerekem van, egyszer nem ébresztettem fel egyiket sem az evés miatt.
2017. nov. 22. 08:31

Sziasztok.

A 12 napos kisfiam sokat alszik egybe kezdettől fogva. Napközben 4-4,5 órákat, èjszaka akár a 6-7 órát is megalussza. Sokat nem eszik, de azèrt hízik. Egy hèt alatt 230 grammot szedett fel.A doktornő azt mondta, hogy keltsem 3-3,5 óránkènt. Tegnap így is tettem, de keveseket evett, éjszaka is csak èppen ivott pár kortyot.

Valakinek vab tapasztalata? Tènyleg baj, hogy ennyit alszik?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook