Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ebben az esetben mi lesz a lakáshitellel? fórum

Ebben az esetben mi lesz a lakáshitellel? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 14. 21:47

Be is akarunk menni a bankba, csak a férjemnek most nagyon sok a munkája és nincs rá időnk.


Olyan jó lenne, ha valaki, aki így, egy meglévő lakáshitellel vett már lakást, leírná, hogy velük mi volt. Persze, nem gondolnám azt, hogy velünk is így lesz. Csak szeretnék már valamit hallani erről. Állandóan ezen pörög az agyam. :)

2013. márc. 14. 18:36
A hiteleknél értékbecslés is van, nem biztos, hogy a másik lakást is elfogadja ugyanahhoz a hitelhez fedezetként..Mi is ezen agyalunk , de még mi sem mentünk be a bankba..
6. 9d7907a17a (válaszként erre: 5. - Sztrancsi)
2013. márc. 14. 17:03
Bizony a bürokrácia ezt nem tudná értelmezni. A banki válaszlevél sem véletlenül volt az, hogy be kell menni, mert csak a tények ismeretében tudnak pontos felvilágosítást adni. Ráadásul szocpolotok is van, amit mint már írtak elvileg a MÁK-nak kell engedélyezni tovább vinni, különben vissza kell fizetni.
2013. márc. 14. 10:48

A hitelt 2006-ban vettük fel.

Hogy lehet, még ha nem is egyszerűen átvinni a hitelt másik lakásra? A banknak írtam levelet, de azt válaszolták, hogy személyesen kell bemenni, mert minden hitel más és más. Ezt én értem, de valami általános szabály csak van erre. Nem?

Én józan paraszti ésszel azt gondoltam, hogy ezt a lakást eladjuk, a másik lakást ennek az árából vesszük meg, és a mostani hitelt meg a bank átírja az új lakásra, és megy minden tovább. :) De gondolom, ez túl egyszerű lenne, és a bürokrácia nem tudná értelmezni. :))))

2013. márc. 14. 08:55
Mivel szoc.pol is van rá,elég körülményes az eladás.(Gondolom,előbb el kell adnotok a mostani lakást.)Kell hozzá a hozzájárulás a MÁK-tól.(azt hiszem még attól...ha nem akkor más szervtől)A hitelt sem lehet már csak úgy "átvinni".
3. N-drew (válaszként erre: 2. - Sztrancsi)
2013. márc. 14. 08:38
A másik lakást is hitelre szeretnétek megvenni? (Bár, gondolom, igen). Mikor vettétek fel az első lakásra a hitelt?
2013. márc. 14. 08:23

Szóval, megpróbálom értelmesen leírni. :)


Van egy lakásunk, amin hitel és szoc.pol is van. Szeretnénk ezt eladni, és másik lakását venni. Csak nem tudjuk, hogy a mostani hitellel mi fog történni.Újra számolja a bank? Vagy így megy át az új lakásra, ahogy most van? Aki átment már ezen, légyszi ossza meg velem. A bankba még nem tudtunk bejutni, de engem annyira izgat ez a kérdés. :)

2013. márc. 14. 08:20
Lakáshitellel kapcsolatban szeretnék kérdezni hozzáértőktől :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook