Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ebben az esetben mennyi a GYES? fórum

Ebben az esetben mennyi a GYES? (tudásbázis kérdés)


10. dogiz (válaszként erre: 9. - Honeywald)
2014. szept. 29. 06:09

Ha fősulis vagy akkor és van 365 nap teljesített, igazolt tanulói jogviszonyod, 1 évigjár az extra GYED !! 2014.01.01. bevezetett törvény.

Ha előtte elmészdolgozni (szülés elött) és nincs a suli és munka között megszakítás, akkor is jár gyed ezt a (2015-ben ) már az uolsó 3 havi átlag jüvedelmed alapján fogják kiszámolni.

DE !!! mindig az aktuális törvényeket kell nézni, (a szülés időpontja figyelembe vételével) nem a jelenlegi törvényeket.

2014. szept. 29. 05:42
fősulis vagyok, halasztottam már egy évet egy jó munkalehetőség miatt, 25 éves vagyok. Diákmunka mindig van, de tudtommal az sehová sem számít be. Legalábbis a munkaügyibe biztos nem.
8. anya4005 (válaszként erre: 7. - Monilla)
2014. szept. 28. 23:19

A gyed mióta 100 ezer körüli összeg? Nekem még a keresetemből számolták,százalékosan. Már ez is fix?

Nem,mintha szülnék még,csak érdekel.

7. monilla (válaszként erre: 1. - Honeywald)
2014. szept. 28. 21:44
Bizony nem jön ki az egy év, és akkor csak gyesre leszel jogosult, ami 25.000, a gyed pedig 100.000 körül van. Szóval várjatok a babával, mert érdemes.
2014. szept. 28. 21:21

Szerintem legyél terhes első körben, és maradjon meg a baba!

A többi rendeződik.

5. dogiz (válaszként erre: 1. - Honeywald)
2014. szept. 28. 20:45

Anyasági egyszeri alkalom, családi pótlék havi rendszerességgel, valamint családi adókedvezmény, illetve a gyerkőcnek a babakötvény.

Január 1 -től nagyon sok változás lesz ismét, épp hétfőn voltam egy értekezleten.

Szóval, hogy elég pontos választ tudjon valaki adni, ismernie kell a jelenlegi jogviszonyodat, különben nagyon félrevezető dolgok jönnek ki belőle.

2014. szept. 28. 20:34
Kérdésem: Eddig dolgoztál vagy tanultál? - az alapján lehet a kérdésedre pontost választ adni.
2014. szept. 28. 20:29

A gyed feltétele, hogy a szülést megelőzően legyen 365 nap folyamatos biztosítási időd vagyis munkaviszonyod.


A gyes mindenkinek alanyi jogon jár már a szülés napjától- a gyermek három éves koráig - ha nem vagy jogosult thgy/gyed-re.


Ezen kívül családi pótlék és a gyermek születése után egyszeri anyasági segély.

2014. szept. 28. 20:26

Ha nincs meg az egy éved, akkor tgyas, gyedre nem vagy jogosult hanem már ezek helyett is a gyest kapod! Szülés utántol hároméves korig!

Ennek fix összege van, ami nem tudom pontosan de 25000 és 28000 közötti összeg!

2014. szept. 28. 20:13

Sziasztok!


Sajnos nem nagyon értem mit mikor és hogyan kapsz. Igazából csak egy általános tájékoztató jellegű pár mondat kellene, nem pedig belinkelt oldalak.

Az a helyzet, hogy pedagógusi pályán fogok elhelyezkedni már szeptembertől, de én magam max júniusban szeretnék szülni... igen, az új helyemen tudják, és nincs is ezzel semmi gond ha már állapotosan megyek oda, visszavárnak.


Tehát ha pl ledolgozok szeptembertől júniusig pár hónapot, (a végén már otthon maradok) akkor ugye nem jön ki az egy év, ami kell a gyedhez ha jól tudom. Vagy rosszul értelmezem?

Gyesről annyi, h az ugyanakkora összeg, és mindenki ugyanannyit kap, de csak a gyed után?

Ezenkívűl mi van még akár egyszeri akár havi szinten?


Köszi a segítséget

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook