Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ebben az esetben lehet a rendőrséget hívni? fórum

Ebben az esetben lehet a rendőrséget hívni? (beszélgetős fórum)


1 2
2020. ápr. 29. 15:40
Azóta csend és nyugalom van nálatok?
44. Guruljka (válaszként erre: 43. - Törpilla)
2020. ápr. 12. 16:04
Harci kutyát nem ajánlanék egy gyenge, félős teremtésnek.
2020. ápr. 12. 05:45
Érdemes ha van egy rendőr ismerőst megkérni, hogy járjon az utcátokban sűrűbben. Amúgy sajnos erre maguktól nem jönnek ki tudod ahhoz tragédia kell. Viszont érdemes lenne venni egy mini kamerát ami fel is veszi kik mászkálnak ott és azzal viszont lehet menni rendőrségre. Érdemes ki tenni a kapura, hogy kamerával őrzött terület, mert így ha be megy fel veszitek már nem hivatkozhat személyiség jogokra. Persze egy harci kutya beszerzése hosszútávra sem eldobandó lehetőség és egy érzékelő lámpa is akár oda ahol motozkálás van, hogy telibe világítsa őket! ☕😘
42. Guruljka (válaszként erre: 41. - Garabonciás)
2020. ápr. 12. 01:25

Hát nem lehetett kellemes, az biztos.

Amikor az az ember verte az ajtót, én is csitítottam a kutyát, mert őt is féltettem. Felrúgta volna az az alak egy mozdulattal, Tücsök bátor volt, de nem volt nagy darab.

41. Garabonciás (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2020. ápr. 12. 01:22
Az lehet mert mi társasházban lakunk, aztán itt elég sok egyforma ház van. Na, de akkor se volt kellemes élmény. :S
2020. ápr. 12. 01:20
Sok ilyen van ám. Sok nincstelen. Régen nagyanyámékhoz is beakartak kéredzkedni ilyen rossz arcú emberek, hogy meghúznák magukat egy-két éjszakára istállóban vagy bárhol, aztán továbbállnak. Ők tanyán laktak sokáig, ezért is költöztek be a faluba, mert féltek. Két idős embert ki véd meg, a közelben semmi, csak elvétve egy-két tanya. Még csak telefon se, semmi. Egy kutyán lehet én is elgondolkodnék, bár ha vki nagyon beakar menni, az se véd meg. Nagyanyáméknál lemérgezték a kutyát is, na az volt az utolsó csepp a pohárba, akkor költöztek be falura.
39. Guruljka (válaszként erre: 37. - 989059ae1f)
2020. ápr. 12. 01:17

Szóval a környéken, lakatlan épületben meghúzza magát, esetlegkaját keres.

Nem agresszív, nem töri fel az ajtót, nem rongál, nem bánt senkit. Figyeljétek, persze, de nem kell egyre jobban félni.

A fényáradatban feltűnt volna egy árnyék, észrevették volna. Nyugodj meg, aludjatok.

38. Guruljka (válaszként erre: 35. - Garabonciás)
2020. ápr. 12. 01:14

Valószínűleg részegen eltévedt. Aztán a hangodról rájött, hogy nem téged keres.

Én is megijedtem volna, de nekem mindig is volt kutyám.

Én akkor voltam betojva kicsit, amikor tudtam, hogy ki veri az ajtót, egy (távolabbi, de odaláttunk egymás kapujára) nagy darab szomszéd, ittasan. De józanon se volt egészen ép idegrendszerű. Hát drukkoltam az ajtónak, hogy bírja ki, de az egy rendes, vastag ajtó volt fapallókból ácsolva, bírta.

Én voltam akkor talán 15 éves, éjszaka volt, és akkor még semmilyen telefon nem volt ott, még vezetékes sem.

2020. ápr. 12. 01:13
Most ment el a rendőrség az előbb. Villogva, hatalmas fényáradatban jöttek, bekiabáltak, aztán körbenéztek-világítottak mindent. Nagyon rendesek voltak. Köszönték, hogy szóltunk, azt mondták, a mellettünk lévő faluban volt már egy ilyen eset, hogy egy pasi kifigyelte, mikor van külföldön a család, és beköltözött a melléképületbe, illetve élelmet keresett. Szerintük ő lehet az, de jobb félni, mint megijedni, kérték, hogy figyeljünk tovább, mert nem lehet tudni, milyenek a szándékai, bárki legyen is az. Szóval sokkal okosabbak nem lettünk, de legalább tudnak az esetről, voltak kint, és megadtak egy közvetlen telefonszámot, ha bármi van. Az én véleményem szerint hülyeség volt ekkora feltűnést kelteniük, mert biztos hogy látta ezt az ember, bár lehet hogy megijedt, és így nem jön vissza többet. Én mondjuk egy cseppet sem nyugodtam meg, főleg úgy, hogy a környéken már volt példa ilyenre.
2020. ápr. 12. 01:12
Nem lehet amúgy zárni a kaputokat? Miért nem zárjátok be?
2020. ápr. 12. 01:08
Hasonló már velem is történt, mondjuk csak egyszer. Éjfél körül valaki zörgette az ajtót. Nálunk van egy szúnyoghálós külső ajtó is, hogy lehessen szellőztetni nyáron, na először csak azt nyitogatta-csukogatta, de aztán elkezdte verni a bejárati ajtót is. Szólni nem szólt semmit, én meg bevoltam szarva nem mertem megnyikkani se. Aztán egy pár perc múlva amikor már kezdtem már tényleg nagyon beszarni, mondtam neki hogy hívom a rendőrséget, ha azonnal nem húz el. De csak ajtón keresztül, kimenni nem mertem. Na, akkor abbahagyta, aztán lelépett. Azóta se történt meg, de basszus ezt az érzést senkinek nem kívánom, krva szar érzés félni, pláne ha egyedül vagy.
2020. ápr. 12. 00:50
Kíváncsi vagyok, van-e valami fejlemény. Megteszed, hogy megírod?
33. Guruljka (válaszként erre: 32. - 989059ae1f)
2020. ápr. 11. 22:47

Nyilván nem tudhatod, hogy kicsoda, de a helyzeten a rendőrség jelenléte csak javít.

Nem valószínű, hogy az illető társaságra vágyik, még az átlag betörő is inkább elszalad.

A párod már intézkedhetett volna, amikor ott volt.

2020. ápr. 11. 22:02
Attól, hogy elképzelésem nincs, ki lehet, és mit akarhat, és nagyon nyomasztó ez a helyzet, úgy hogy ketten vagyunk itthon nők.
31. Guruljka (válaszként erre: 30. - 989059ae1f)
2020. ápr. 11. 22:00
Most már, hogy a rendőrség ott lesz, végképp nem értem, mitől rettegsz.
2020. ápr. 11. 21:54
Sikerült beszélni a rendőrséggel. El fognak jönni éjfél után erre, megállnak egy eldugott helyen és figyelnek. Szerintük egyébként veszélytelen lehet az ember, “csak” aludni jár valószínűleg, a mellettünk lévő faluban volt már erre példa. Viszont külön kérte a rendőr, semmiképp ne kezdjünk magánakcióba, ne menjünk ki, csak őket hívjuk. Én viszont már most rettegek.
29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2020. ápr. 11. 17:20
Vagy: Jó estét kívánok! Keres valamit?
2020. ápr. 11. 16:31

Én megkérnék egy jó nagydarab és jó mély hangú pasit, mondja nekem rá a telefonra, hogy: Már hívtuk a rendőrséget! - vagy hasonlót.

Jó hangerővel lejátszani.

2020. ápr. 11. 16:08

A járőrkocsisokat meg lehetne kérni vagy polgárőrséget ha van a városban, hogy kerüljenek felétek több alkalommal.

A feljelentés csak ismeretlen tettes ellen menne - birtok- háboritás vagy garázdaság miatt, mert ugye nem vittek el semmit, vagyon elleni bűncselekmény nem történt.

Azért figyelj, hátha egszer többet megtudsz.

Azért ha követ dobál, nem biztos hogy betörő miért hivná fel magára a figyelmET.


Nem lehet hogy a családban valakinek a haragosa, hogy rátok hozza a szivbajt?

2020. ápr. 11. 15:58

Megmondom őszintén, nem mertünk kimenni. Budapesten sajnos már volt hasonló tapasztalatunk, ott egy albérletben éltünk párommal, és oda járt egy megszállott őrült, és még akkor javasolta a rendőr, semmi esetben ne menjünk ki magunk.


A kő dobálást pedig úgy értettem, hogy mind a kapu, mind a kis helység, ahonnan a zaj jön, elé van gördítve egy nagyobb kő, tehát azt halljuk, mintha odébb tennék.

25. simple (válaszként erre: 23. - 8d00a82c06)
2020. ápr. 11. 15:52
Én ilyenkor azonnal fegyvert fogok, ha egyedül vagyok itthon. Szerencsére ha éjszaka rátörnek az emberre az otthonában, mér meg is lehet ölni az illetőt.
24. simple
2020. ápr. 11. 15:50
Jó tanács a mozgásérzékelős lámpa felszerelése. Nekünk minden oldalon van, pont azért, ha ólálkodna valaki észre lehessen venni. Igaz nálunk kutya is van, rögtön jelez. De miért nem mentetek ki megnézni? Riasztótok van? Érdemes éjszakára azt is bekapcsolni, mi mindig úgy alszunk hogy be van kapcsolva.
23. 8d00a82c06 (válaszként erre: 22. - Globus)
2020. ápr. 11. 15:26

Súlyosbító, de le lehet fegyverezni.

Jobban meglepődne tőlem, mint amennyire én megijedek egy fegyvertől.

22. globus (válaszként erre: 14. - 8d00a82c06)
2020. ápr. 11. 15:23
Ha fegyvere van? Nem mindennapos, de aki betör, bármire fel van készülve.
2020. ápr. 11. 15:09
Lehet hívni szerintem is a rendőrséget. Én már hívtam őket kevesebbért is, rendesek voltak, megígérték hogy eljönnek egy járőr kocsival körülnézni. Lehet hogy nem voltak, mindenesetre jeleztem nekik hogy valaki terepszemlét tartott nálunk. Éjszakára fel kapcsoltuk a külső lámpákat, felhúztuk a redőnyöket, hogy észre vegyük ha valaki hozzánk készülődik bejutni. Szerencsére azóta nem volt hasonló.
20. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2020. ápr. 11. 15:05

És tényleg bement valaki egy nagy követ dobalni? Ha elmozdították, annak nyoma kell, hogy legyen.

De elképzelni nem tudom, miért törne be valaki ráadásul rendszeresen, hogy követ dobaljon.

19. Lávli* (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2020. ápr. 11. 15:05

Akkor 5 napon belül három alkalommal mászkáltak motoszkáltak az udvarotokon?

Én már az elsőnél azonnal hívtam volna a rendőröket!

Hogy lehet így normálisan élni, elaludni? Rosszabb, mint egy pszicho-triller, mert azt csak monitoron át nézi az ember 😶

Amerikában ilyesmiért golyót kapnak a hátukba.

18. df1e1c376c (válaszként erre: 17. - Kitti0704)
2020. ápr. 11. 15:02
Egy háziállat beszerzését ennél kicsivel jobban át kell gondolni.
2020. ápr. 11. 15:00
Ha még nincs kutyàtok akkor érdemes lenne venni egyet.
16. 8d00a82c06 (válaszként erre: 15. - Piroska52)
2020. ápr. 11. 15:00
Tény, hogy az az ember még nem született meg akitől én félek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook