Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ebben az esetben 2. babával is csak gyest kapok vagy beleszámolják a munkaviszonyba és kapok tgyást, gyedet stb? fórum

Ebben az esetben 2. babával is csak gyest kapok vagy beleszámolják a munkaviszonyba és kapok tgyást, gyedet stb? (tudásbázis kérdés)


23. v.viki
2010. júl. 27. 13:59

bocsánat az előzőnél 2008 októberétől dolgoztam és jan.-tól voltam bejelentve hivatalosan. Nem tudom miért irtam oda a decembert is az október elé.

Remélem igy már értelmezhető lesz.

22. v.viki
2010. júl. 27. 13:57

Én is hasonlóan jártam. 2008 december október óta dolgoztam a cégnél, de csak 2009 januártól voltam hivatalosan bejelentve, ezt én elnéztem.

Február végén kiderült h terhes vagyok, mindenki örült még a boltvezetőnk is, viszont a nagyfőnök nem.

Mivel én 1-es ttipusu cukorbeteg vagyok és a 6.hét körül volt egy kisebb vérzésem nem engedett az orvos tovább dolgozni, hanem veszélyeztetett terhesnek minősitett, én pedig elmentem táppénzre.

Sajna ez a nagynfőnökségnek mégúgy nem tetszett így telefonáltak is nemsokára, hogy mehetek a papírjaimért hiszen még a próbaidőben vagyok hivatalosan, így kirúghat.

Mindenhol érdeklődtem mit lehet igy tenni, hogy ne csak gyes-t kapjak.

Sajnos csak akkor jár gyed és tgyás ilyenkor ha a kirúgás napja nem haladja meg a 42 napot szülés előtt. Ha ez több akkor csak gyes.

Így megbeszéltem az alattunk lévő kisboltban a főnökkel, hogy jelentsen be én fizetek neki minden járulékot amit utánnam kell fizetnie de dolgozni nem kellett igy mennem, és neki sem kellett igy semmit fizetnie saját pénzéből utánnam.

Szülés előtt 1,5 hónappal kikértem a papirjaimat tőle, és elmentem a munkanélkülibe, regisztráltattam magam és ada vittem a gyed igénylő papirom is...persze amig kapom a gyed-et addig szüneteltetik a munkanélküli járadék folyósítását.

De sajnos ha már az elsőnél is csak gyest kaptál akkor a másodiknál csak akkor kaphatsz gyed-et ha a második születése előtt visszamész dolgozni és lesz megint min. 365 nap munkaviszonyod, és az ottani keresetedből fogják akkor számítani a gyed-et. A gyes-t nem számítják bele munkaviszonyba,mivel az alanyi jogon jár mindenkinek. Így nem fogsz kapni csak szintén gyes-t a második babára is.

21. 23443e225c (válaszként erre: 35. - Tandi25)
2010. júl. 27. 13:05
Oké, köszönöm szépen:-)
20. Mandula71 (válaszként erre: 15. - 23443e225c)
2010. júl. 26. 09:18
A GYES alanyi jogon jár mindenkinek, nem számít munkaviszonynak.
19. b99048cdfc (válaszként erre: 17. - Patyoma)
2010. júl. 26. 09:15
Így van. Képzeljétek el egy szomszéd néni,most jönne nyugdíjba. Vese beteg évek óta. Leszázalékolt. 3 gyerekkel,több mint tíz évig volt otthon mint anya. Valami 27000ft-ot számoltak ki neki. Szörnyű. Szóval,így van,biztosításunk van,de nem számít munkaviszonynak. Fölháborító.
18. patyoma (válaszként erre: 16. - 23443e225c)
2010. júl. 26. 09:07

Amit te tehettél volna, hogy amikor kirúgtak, akkor rögtön el mentél volna veszélyeztetett terhesként táppénzre. Akkor lenne gyed-ed az első és a második baba után is. Sajnos, ha csak simán munkanélkülin voltál, akkor ezt már fújhatod.

Különben, ne haragudj meg, de ebből is tanulhattál: próbaidő alatt nem szabad megmondani, hogy terhes vagy. Próbaidő után már nem mertek volna kirúgni.

17. patyoma (válaszként erre: 16. - 23443e225c)
2010. júl. 26. 09:02
Nem számít munkaviszonynak.
16. 23443e225c (válaszként erre: 8. - F8db0709b8)
2010. júl. 26. 08:52
Na de akinek volt előtte munkaviszonya?Persze az nem jogos ha valaki nem dolgozott előtte,annak gyes jár....De én azért gondoltam mert ugye ez az idő is munkaviszonynak számit és akkor jogosan számitanék a gyedre,hiszen ezzel együtt 7 éve dolgozom:-))
15. 23443e225c (válaszként erre: 5. - F8db0709b8)
2010. júl. 26. 08:49
A gyes is munkaviszonynak számit nem?Biztositva vagyok.
2010. júl. 26. 08:48
Köszi a válaszokat....sajnos igy jártam:-(((
13. a908366fdb (válaszként erre: 12. - Patyoma)
2010. júl. 26. 08:11

Aha. Értem.

Köszönöm szépen a segítséged:)

Most megmentettél egy jó kis idegeskedéstől, amit az OEP okozott volna, ha fel kellett volna őket hívnom:):)

Köszi:)

12. patyoma (válaszként erre: 11. - A908366fdb)
2010. júl. 26. 08:04

Ha az első gyerek a második megszületésekor még nem töltötte be a 2 évet, azaz még jogosult vagy utána GYED-re, akkor eldöntheted, hogy kéred a TGYÁSt vagy maradjon az első gyerkőc utáni GYED.

Ennek lejártával igényelheted a 2. gyerek után járó járandóságokat (ha még van TGYÁS akkor azt, egyébként meg a GYED-et).Általánosságban igaz, hogy a 2. gyerek után számolt TGYÁS kb. ugyanannyi, mint az első gyerek utáni GYED volt – amennyiben az az előző gyerkőc 2 éves kora előtt született.

2010. júl. 26. 08:00

És szerintetek nekem?

Ha most augusztus 6-án lesz egy éves a kisfiam és mondjuk még ebben az évben terhes lennék....akkor a gyedet nézik ilyenkor? Vagy mi alapján számolják ki?

10. patyoma (válaszként erre: 1. - 23443e225c)
2010. júl. 26. 07:59
Nem, csak gyes-t fogsz kapni.
9. dc34f87d26 (válaszként erre: 8. - F8db0709b8)
2010. júl. 26. 07:56
Igen ez így van. Sajnos nem fog kapni, csak gyest.
8. f8db0709b8 (válaszként erre: 6. - Dc34f87d26)
2010. júl. 26. 07:55
Próbáltam logikusan gondolkodni,hisz ha valaki gyest kap kezdettől fogva,azért mert terhes lett megint gyes alatt,nem kaphat gyedet.Ezt nagyon sokan kitudnák játszani.
7. a908366fdb (válaszként erre: 3. - Andimax)
2010. júl. 26. 07:53

Sajnos néha még ők sem. Én annak idején a gyedem miatt érdeklődtem és ahány emberrel beszéltem az OEPtől mindenki mást mondott. Sőt a könyvelő is és anyukák is, mindenkitől mindig mást hallottam. Addig nem voltam benne biztos, hogy mennyit kapok, amíg nem volt a számlámon.

Pedig most engem is érdekelne, hogy alakulna a gyedem, ha most teherbe esnék, de meg sem merem kérdezni....:D:D:D

6. dc34f87d26 (válaszként erre: 5. - F8db0709b8)
2010. júl. 26. 07:53
Nem fog kapni, igazad van.
2010. júl. 26. 07:52

Szerintem ha 16 hónapos a kicsi,és előtte kirúgták,mert terhes lett,akkor gyest fog kapni.

16+9=25hónap összesen,tehát az elmúlt 2 évben tulképpen nincs munkaviszonya,hogy gyedet kapjon.

2010. júl. 26. 07:50

Ki jogosult terhességi-gyermekágyi segélyre?


2010. május 1-jével jelentősen megváltozott a TGYÁS-ra jogosultság feltétele. Ez alapján a 2010. május 1-jét követően született gyermekekre tekintettel igényelt ellátás vonatkozásában a terhességi-gyermekágyi segély annak jár, aki a szülést megelőző két éven belül 365 napon át biztosított volt, és

• a biztosítás fennállása alatt, vagy

• a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül szül, vagy

• a biztosítás megszűnését követően 42 napon túl baleseti táppénz folyósításának ideje alatt (vagy a folyósítás megszűnését követő 28 napon belül) szül, vagy

• a biztosítás megszűnését követően táppénz folyósításának ideje alatt (vagy a folyósítás megszűnését követő 28 napon belül) szül.

A korábbi szabályokat (a 2010. április 30-án hatályos szabályt) kell azonban alkalmazni a 2010. május 1-jén már folyamatban levő ügyekben (a már benyújtott kérelmekre) és a 2010. május 1-je előtt született gyermekekre tekintettel igényelt ellátásra akkor is, ha a kérelmet 2010. május 1-jét követően nyújtják be az egészségbiztosítóhoz.


Az előzetes 365 nap biztosítási idő számítása


Rendkívül fontos az a kedvező szabály, miszerint a terhességi-gyermekágyi segélyre jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időnek nem kell folyamatosnak lennie.

A jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időbe be kell számítani:

• a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj folyósításának idejét,

• a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideig folytatott tanulmányok idejéből 180 napot

• a rehabilitációs járadék folyósításának idejét.

2010. júl. 26. 07:47

Szia!


Hívd fel a nálatok illetékes oepet, csak ők tudják megmondani mi a helyzet!


üdv Andi

2010. júl. 26. 07:44
Szerintem igen:O(( Mert az utolsó munkahely számít nem?
2010. júl. 26. 07:40

Szasztok


Olyan kérdésem lenne hogy a kisfiam 16 hónqapos és gyesen vagyok a kezdetektől,mert probaidő alatt kirugtak sajnos,mikor megtudták hogy terhes vagyok.Előtte 5 éves munka viszonyom van.A kérdésem az lenne hogy ha én terhes lennék most akkor a 2.-babával is csak gyest kapok vagy beleszámolják a munkviszonyba és kapok tgyást gyedet stb?

Köszi ha válaszoltok....nem találok semmi normális válqszt sehol.

Szép napot, Kriszta

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook